3 Malzemeli Çikolatalı Trüf Tarifi – Baharatlı Bir Bakış

3 Malzemeli Çikolatalı Trüf Tarifi - Baharatlı Bir Bakış

Göz kamaştırıcı bir şekerci dükkanı 3 Malzemeli Çikolatalı Trüf Tarifi, sevgiliye hediyeler için harika. Sevgilin onları yaptığın için o kadar etkilenecek ki, bu yıl tamamen karşı konulamaz olacaksın.

Şaşırtıcı (ve Kolay) 3 Malzemeli Çikolatalı Trüf Tarifi | ASpyPerspective.com - Sevgililer Günü için Harika!

Sevgililer Günü’nün hemen köşede olmasıyla birlikte, sevgilinizi ne yapacağınızı düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Şeker somun ona onları ne kadar takdir ettiğinizi göstermek için.

Kurabiyeler güzeldir, kremalı tatlılar da öyle. Yine de sevgilinize gerçekten değer verdiğinizi göstermek için ev yapımı çikolatalı şekerlemeler sunmaya ne dersiniz?

İçinde ipeksi çırpılmış ganaj bulunan ev yapımı çikolatalı trüf tarifini üstlenmenin çok zor olduğu düşünülebilir. Ne de olsa, çikolata butikleri her bir yer mantarı için 2-3 dolar alıyorsa, karmaşık olmaları gerekir, değil mi?

yanlış

Sadece öyle düşünmeni istiyorlar.

Biraz lapa lapa tuz ile bir tepsi üzerinde döşeme yer mantarı

Hangi Malzemelere İhtiyacınız Olacak

Aslında çikolatalı trüf mantarı yapmak çok kolay ve sadece 2-4 malzeme gerektiriyor… Kaliteli çikolata ve krema, istenirse aromalı ekstrakt ve istenirse üstleri için bir garnitür.

 • 18 ons bölünmüş bitter çikolata (veya yarı tatlı çikolata)
 • 1 su bardağı yoğun krema
 • 1/2 çay kaşığı aromalı özüt (badem, vanilya, portakal, çilek, hindistan cevizi, rom vb.)

Bu kadar.

En İyi Çikolatalı Trüf İpuçları

Trüf mantarı yapmanın tek zor kısmı etrafta beklemek. Yani, sabır en güçlü erdeminiz değilse.

Ganajı çırpmak için soğumasını beklemelisiniz. Daha sonra çikolata kaplamasına batırmadan önce çırpılmış ganaj tepeciklerinin donmasını beklemelisiniz.

O iki saat boyunca yapacak bir şeyler bulabileceğinizi düşünüyorsanız, bu 3 Malzemeli Çikolatalı Trüf Tarifi tamamen sizin beceri setinizdedir ve kesinlikle size bazı önemli nookie puanları kazandıracaktır.

Çırpılmış çikolata kreması

Yüksek Kaliteli Çikolatalı Yer Mantarı Nasıl Yapılır?

İlk adım, pürüzsüz bir çikolata ganajı yapmak için kremayı ısıtmak ve içine biraz çikolata eritmektir. İstenirse tatlandırmak için bir ekstrakt eklemenin zamanı geldi. Bu özel yer mantarı partisi, hafif bir fındık notası için içinde biraz badem özü içeriyordu.

Ganajı soğutun, ardından bir elektrikli karıştırıcı kullanarak çırpın. Renk açılacak ve çikolatalı ganaj, neredeyse buzlanma gibi görünen kabarık bir kütleye dönüşecektir.

Çırpılmış ganajı büyük yuvarlak uçlu büyük bir sıkma torbasına alın.

Genellikle yuvarlak yer mantarı yapmak için 1 inçlik küçük ganaj yığınları yaparım. Yine de bugün Sevgililer Günü için kalp şeklinde yer mantarı yapmanın eğlenceli olacağını düşündüm.

Bunu yapmak için, basitçe bir tümsek başlatın, ardından kaba bir nokta oluşturmak için aşağı doğru sürükleyin. Noktayı aşağı ve diğerinin üzerinden sürükleyerek yanında ikinci bir höyük oluşturun.

Kalpleriniz dağınık görünüyorsa sorun değil. İçine batırılacakları eritilmiş çikolata kaplama, çok sayıda günah kusurunu kapsar.

Tümsekleri veya kalpleri saf erimiş çikolataya batırmadan önce sertleşene kadar dondurmalısınız. Ganaj erimiş çikolataya karıştığında, özensiz yer mantarları ve bulutlu kaplamalar elde edeceksiniz. Devam etmeden önce ganajın kaya gibi sert olduğundan emin olun.

Kaplama için biraz daha çikolatayı benmari usulü eritin, ardından yer mantarlarını içine daldırın ve yağlı kağıt üzerinde sertleşmelerini sağlayın.

Üzerine deniz tuzu gevreği veya kıyılmış fındık gibi bir garnitür eklemek isterseniz, çikolata sertleşmeden üzerine serpin.

Sen bittin.

Artık Sevgililer Günü’nde sevgiyle sırılsıklam olmaya uygun, çikolata trüf yapan bir tanrıçasınız.

Yapabileceğini biliyordum!

Dondurulmuş çırpılmış çikolatayı erimiş çikolataya batırın

Talimatlar

Küçük bir tencereyi orta ateşte ayarlayın ve ağır kremayı ekleyin. Krema kenarlarında kaynayana kadar ısıtın ve ardından ocaktan alın. Bu arada, 6 ons çikolatayı parçalara ayırın ve kalan çikolatayı sonraya ayırın. Çikolata parçalarını bir elektrikli karıştırıcının kasesine yerleştirin. Sıcak kremayı çikolatanın üzerine dökün ve özü ekleyin. Çikolatanın yumuşaması için 8-10 dakika bekletin.

Mikseri düşük seviyeye getirin ve çikolatayı tamamen pürüzsüz bir doku elde edene kadar çırpın. Gerekirse mikser hızını orta seviyeye yükseltin. Ardından çikolatalı ganajı buzdolabında çok soğuyana kadar en az bir saat soğutun.

Soğuduktan sonra, ganajı hafif, kabarık ve rengi daha açık olana kadar çırpmak için karıştırıcıyı tekrar kullanın. Kâseyi kazıyın ve pürüzsüz bir kıvam elde etmek için tekrar 1 dakika çırpın. Ganajı büyük yuvarlak sıkma ucu olan büyük bir sıkma torbasına alın.

Birkaç fırın tepsisini parşömen veya yağlı kağıtla kaplayın. Ardından çırpılmış ganajı yağlı kağıt üzerine 1 inçlik yuvarlaklar halinde sıkın. Kalpler için: Daha küçük bir tümsek yapın, ardından ileri doğru sürükleyin. Yanında ikinci bir kambur yapmak için tekrarlayın ve ganajı kaba bir noktaya sürükleyin. Dağınık görünüyorsa endişelenmeyin. Çikolata kaplama kusurları düzeltir. Fırın tepsilerindeki ganaj yığınlarını en az bir saat kaya gibi sertleşene kadar dondurun.

Kalan 12 ons çikolatayı parçalara ayırın. Düşük ısıda bir çift kazanda 9 ons çikolatayı eritin. Ateşten alın, son 3 ons çikolatayı ekleyin ve pürüzsüz olana kadar karıştırın. (Bu basit “çikolatayı temperleme” şekli, çikolatanın sertleştikten sonra bulanıklaşmasını önlemeye yardımcı olur.)

Dondurucudan her seferinde yalnızca bir yaprak ganaj tepeciği alın. Yuvarlak tepecikler için tahta bir şişi ortasına bastırın ve çikolataya batırın. Fazla çikolatayı silkeleyin. Ardından çikolatalı trüfü şiş deliği aşağı gelecek şekilde yağlı kağıdın üzerine koyun. Kalpler için: Bir kalbi iki şiş üzerinde düzleştirin ve çikolataya batırın. Fazla çikolatayı alın ve soğuması ve sertleşmesi için yağlı kağıt üzerine koyun. Sertleştikten sonra, servis yapmaya hazır olana kadar hava geçirmez bir kapta saklayın. Oda sıcaklığında bir haftaya kadar saklayın.

Aşağıda Komple Ev Yapımı En İyi Çikolatalı Trüf Tarifini Alın. Eğlence!

Sıkça Sorulan Sorular

Bu yer mantarları ne kadar dayanır?

Bu küçük ikramları hava geçirmez bir kapta buzdolabında 4 ila 5 gün serin tutmak için saklayabilirsiniz. Tabii o kadar uzun süre dayanırlarsa.

Üzerine ne serpebilirim?

Dilerseniz trüf mantarlarının kurumadan üstlerine deniz tuzu serpebilirsiniz. Süslü bir görünüm için üzerlerine sütlü veya beyaz çikolata da gezdirebilirsiniz.

Diğer Harika Tatlılar

3 Malzemeli Çikolatalı Trüf Tarifi

Merkezleri çırpılmış ganaj ile harika 3 Malzemeli Çikolatalı Trüf Tarifi! Yapması kolay ve çok lezzetli. Sevgililer Günü için yuvarlak ve hatta kalp şeklinde şekerlemeler yapın.

servis: 40 yer mantarı

 • 18 ons bitter çikolata bölünmüş
 • 1 bardak yoğun krema
 • 1/2 çay kaşığı aromalı özü (badem, vanilya, portakal, çilek, hindistan cevizi, rom vb.)
 • Orta ateşte küçük bir sos tavası ayarlayın ve ağır kremayı ekleyin. Krema kenarlarında kaynayana kadar ısıtın ve ardından ocaktan alın. Bu arada, 6 ons çikolatayı parçalara ayırın ve kalan çikolatayı sonraya ayırın. Çikolata parçalarını bir elektrikli karıştırıcının kasesine yerleştirin. Sıcak kremayı çikolatanın üzerine dökün ve özü ekleyin. Çikolatanın yumuşaması için 8-10 dakika bekletin.

 • Mikseri düşük seviyeye getirin ve çikolatayı tamamen pürüzsüz olana kadar çırpın. Gerekirse mikser hızını orta seviyeye yükseltin. Ardından çikolatalı ganajı buzdolabında çok soğuyana kadar en az bir saat soğutun.

 • Soğuduktan sonra, ganajı hafif, kabarık ve rengi daha açık olana kadar çırpmak için karıştırıcıyı tekrar kullanın. Kâseyi kazıyın ve pürüzsüz bir kıvam elde etmek için tekrar 1 dakika çırpın. Ganajı büyük yuvarlak sıkma ucu olan büyük bir sıkma torbasına alın.
 • Birkaç fırın tepsisini parşömen veya yağlı kağıtla kaplayın. Ardından çırpılmış ganajı yağlı kağıt üzerine 1 inçlik yuvarlaklar halinde sıkın. Kalpler için: Daha küçük bir tümsek yapın, ardından ileriye doğru sürükleyin. Yanında ikinci bir tümsek yapmak için tekrarlayın ve ganajı kaba bir noktaya sürükleyin. Dağınık görünüyorsa endişelenmeyin. Çikolata kaplama kusurları düzeltir. Fırın tepsilerindeki ganaj yığınlarını en az bir saat kaya gibi sertleşene kadar dondurun.

 • Kalan 12 ons çikolatayı parçalara ayırın. Düşük ısıda bir çift kazanda 9 ons çikolatayı eritin. Ateşten alın ve son 3 ons çikolatayı ekleyin ve pürüzsüz olana kadar karıştırın. (Bu basit “çikolatayı temperleme” şekli, çikolatanın sertleştikten sonra bulutlanmasını önlemeye yardımcı olur.)
 • Dondurucudan her seferinde yalnızca bir yaprak ganaj tepeciği alın. Yuvarlak tepecikler için tahta bir şişi ortasına bastırın ve çikolataya batırın. Fazla çikolatayı silkeleyin. Ardından çikolatalı trüfü şiş deliği aşağı gelecek şekilde yağlı kağıdın üzerine koyun. Kalpler için: Bir kalbi iki şiş üzerinde düzleştirin ve çikolataya batırın. Fazla çikolatayı alın ve soğuması ve sertleşmesi için yağlı kağıdın üzerine koyun. Sertleştikten sonra, servis yapmaya hazır olana kadar hava geçirmez bir kapta saklayın. Oda sıcaklığında bir haftaya kadar saklayın.

NOTLAR: Dilerseniz trüf mantarlarının kurumadan üstlerine deniz tuzu serpebilirsiniz. Süslü bir görünüm için üzerlerine sütlü veya beyaz çikolata da gezdirebilirsiniz.

kalori: 97kalori, karbonhidratlar: 6G, Protein: 1G, Yağ: 8.G, Doymuş yağ: 4G, kolesterol: 9mg, Sodyum: 5mg, Potasyum: 96mg, lif: 1G, Şeker: 3G, A vitamini: 90iç ünite, C vitamini: 0.1mg, Kalsiyum: 13mg, Ütü: 1.5mg

Bu tarifi yapmak? Bizi Instagram’da takip edin ve ne pişirdiğinizi paylaşabilmemiz için @ASpicyPerspective’i etiketleyin!

Bu Tarifi Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *