Air Fryer Cheese Curds Tarifi

Air Fryer Cheese Curds Tarifi

Peynir Lorlarını Havada Kızartma – Sadece bir avuç basit malzemeyle hava fritözünde çıtır çıtır, yapışkan, bağımlılık yapacak kadar lezzetli (ve daha sağlıklı) kızarmış peynir lorları yapın.

Marinara soslu ramekin ile bir tabakta peynir lor görünümünü kapatın.

Bu Fritöz Tarifini Neden Seviyoruz?

İlk defa lor peyniri kızarttığımda Wisconsin’de küçük bir bardaydım. Ve sadece şunu söyleyeyim: Onlar. Hayat. Değiştirme.

Panelenmiş ve çıtır çıtır altın mükemmellikte kızartılmış otantik Wisconsin peyniri lorları gibisi yoktur. sızan peynir ağzınızda patlamaya hazır. Ancak Dairy State’te yaşamıyorsanız üzülmenize gerek yok… Bu fantastik ile Air Fryer Cheese Curds tarifi Bu lezzetli küçük lokmaların tadını evinizde çıkarabilirsiniz.

Fritözde kızartılmış peynirli lor yapmak çok kolay! Onları çift daldırma un ve Panko galeta unuyla işliyoruz, böylece pane kalın ve çıtır çıtır oluyor tam kararında. Ancak bu nefis paneleme ile bile, bunlar daha sağlıklı bir seçenek çünkü yağda derin kızartma gerektirmiyorlar.

toplu iş yap 30 dakikanın altındave meze, garnitür veya parti parmak yemeği olarak servis yapın. Ve seninkini unutma favori dip soslar Durdurulamayan bir atıştırmalık için!

Bir tabakta ramekin ve marinara soslu lor peynirlerinin yukarıdan aşağıya görünümü.

Bakkal Listeniz İçin Malzemeler

 • Lor peyniri – panein yapışması için soğuk en iyisidir
 • çok amaçlı un – lorları tozlamak için
 • yumurtalar – güzel bir kalın ekmek için bağlayıcı
 • Panko ekmek kırıntıları – en çıtır çıtır kızarmış lor için
 • baharat – Sarımsak tozu, tuz ve karabiber
 • Yağ spreyi – avokado veya kanola yağı gibi yüksek ısı
Peynirin içini göstermek için lor peynirini ayıran el.

Daha Sağlıklı Kızarmış Lor Peyniri Nasıl Yapılır?

İlk olarak, bakımını yapın kolay hazırlık çalışması: Üç kase yerleştirin. Unu ve bir kaseyi yerleştirin. İkinci kaseye yumurtaları kırın ve iyice çırpın. Ardından Panko galeta ununu, sarımsak tozunu, 1 çay kaşığı tuzu ve yarım çay kaşığı karabiberi üçüncü kapta karıştırın. İyice karıştırın.

Hava fritözünü 350°F’ye önceden ısıtın. Lor peyniri buzdolabından çıkarın.

El, un kasesine batırılmak üzere peynir parçalarını tutuyor.

Dunk, kaplamak için karıştırılan unu doldurmalarına yardım etti.

Un ile kaplanmış bir kapta peynir parçaları.

Küçük partiler halinde çalışarak, yumurtaya bir avuç unlu peynir peyniri batırın. Lor peynirlerinin yumurta ile iyice kaplandığından ve yumurtadan gelen nemin unu doyurduğundan emin olmak için bir çatalla karıştırın. Peynirin lor haline gelmesine izin vermek faydalıdır. yumurtaya batırmak biraz.

Ardından peynir parçalarını hazırlanan Panko galeta unu karışımında yuvarlayın. Her peyniri kontrol edin. Pane içinde boşluklar görürseniz, tekrar yumurtaya ve ardından galeta ununa bulayın.

Profesyonel İpucu: Unutulmaması gereken en önemli şey, pane ne kadar kalınsa, o kadar az olasılar kızartırken sızmak için. Emin ol çift ​​smaç mükemmel kaplamayı oluşturmak için gerektiği kadar lor peyniri.

Lorları un içinde bir kapta toplayın.

Bir kenara koyun ve yarısı (8 oz) fritöz için hazır olana kadar kalan ilk parti peynirli lor ile tekrarlayın.

Hava fritöz sepetindeki lor peynirlerini tek bir tabaka halinde yayın, yapma dokunma. Yağ spreyi ile iyice püskürtün.

Aşağıda Eksiksiz (Yazdırılabilir) Air Fryer Cheese Curds Tarifini Alın. Zevk almak!

Fritöz sepetinde tek kat panelenmiş lor.

Ardından altın rengi ve çıtır çıtır olana kadar 4 ila 6 dakika havada kızartın.

Kaplama inceyse hava fritözü peynir pıhtılarının bir kısmının sızması çok olasıdır, bu nedenle ilk partiden sonra gerekirse ikinci partiyi biraz daha kalın ekmek yapın.

Çıtır çıtır kızarmış peynir lorları.

Hemen servis yapın veya gruplar halinde çalışırken fırında sıcak tutun.

Bir tabakta ekmek hava fritöz peynir lor görünümünü kapatın.

Sunum önerileri

Fritöz peyniri lorlarını kendi başlarına veya en sevdiğiniz daldırma soslarıyla sıcak olarak servis edin. Onları kremalı mavi peynir veya çiftlik sosu, marinara sosu veya güney geri dönüş sosu ile eşleştirmeyi seviyoruz.

Servis tabağında kızartılmış peynir lorları, küçük ramekin marinara sos ile.

Tarif varyasyonları

 • Cheddar peyniri lorları klasiktir, ancak orada pek çok farklı tat var! Bu tarifi Cajun, ranch, füme çedar veya herhangi bir peynir lor çeşidi seversin
 • Bunu yapmak çok kolay glütensiz Kızarmış lor peyniri tarifi. Çok amaçlı unu en sevdiğiniz glütensiz alternatifle değiştirin.
 • Panko ekmek kırıntılarını kullanmamayı tercih ederseniz, bunları normal ekmek kırıntılarıyla değiştirmekten çekinmeyin. baharatsız ekmek kırıntıları.
 • İstemek renklendirmek lor peyniri mi? Ekmek kırıntılarına füme kırmızı biber, acı biber ve hatta ezilmiş kırmızı biber eklemeyi düşünün.
Bir kasede marinara soslu bir tabakta kızartılmış peynir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dondurulmuş ekmekli peynir lorlarını nasıl pişirirsiniz?

Fritöz, donmuş lor yapmak için de harikadır! Fritözü 400°F’ye önceden ısıtın, donmuş lorları sepete koyun ve 5-6 dakika pişirin.

Peynirli lorları kızartmak için hangi sıcaklıkta?

Büyük peynir sızıntısı sorunları olmayan çıtır lorlar için 350°F’nin en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Artıklar ne kadar sürer?

Kızarmış peynir, pişirildikten kısa bir süre sonra tadını çıkarmak için en iyisidir. Ancak artıklar 2 veya 3 güne kadar iyi durumda kalacaktır. Hava geçirmez bir kaba aktarmadan ve buzdolabına koymadan önce tamamen soğumalarını bekleyin.

Kızarmış peynir lorlarını yeniden ısıtmanın en iyi yolu nedir?

Onları 350 ° F fırında bir fırın tepsisinde 5-10 dakika, ısınana kadar pişirebilirsiniz. En çıtır çıtır yeniden ısıtılmış peynir lorları için tekrar kısaca hava ile kızartmanızı tavsiye ederim… 3-4 dakika 350°F’de işe yaramalı!

Elle bir lor marinara sosuna daldırılır.

Daha Kolay Atıştırmalık Tarifleri mi arıyorsunuz? Şunları da Denediğinizden Emin Olun:

Hava fritözü peynir lorları

Sadece bir avuç basit malzemeyle hava fritözünde çıtır çıtır, yapışkan, bağımlılık yapacak kadar lezzetli (ve daha sağlıklı) kızarmış peynirli lorlar yapın!

servis: 8. porsiyon

 • Üç kase hazırlayın. Unu bir kaseye koyun. İkinci kaseye yumurtaları kırın ve iyice çırpın. Ardından Panko galeta ununu, sarımsak tozunu, 1 çay kaşığı tuzu ve yarım çay kaşığı karabiberi üçüncü kapta karıştırın. İyice karıştırın.

 • Hava fritözünü 350°F’ye önceden ısıtın.

 • Lor peynirlerini buzdolabından çıkarın ve yarısını ve unu batırın, kaplamak için karıştırın. Küçük partiler halinde çalışarak, yumurtaya bir avuç unlu peynir peyniri batırın. Lor peynirlerinin yumurta ile iyice kaplandığından ve yumurtadan gelen nemin unu doyurduğundan emin olmak için bir çatalla karıştırın. (Peynir peynirlerini biraz yumurtanın içinde bekletmekte fayda var.) Ardından peynir peynirlerini hazırlanan Panko galeta unu karışımına bulayın. Her peyniri kontrol edin. Pane içinde boşluklar görürseniz, tekrar yumurtaya ve ardından galeta ununa bulayın. Kenara ayırın ve yarısı (8 ons) hava fritözü için hazır olana kadar kalan ilk parti peynirli lor ile tekrarlayın.

 • Hava fritözü sepetindeki peynirli lorları, birbirine değmemesine dikkat ederek tek bir tabaka halinde yayın. Yağ spreyi ile iyice püskürtün. Ardından altın rengi ve çıtır çıtır olana kadar 4 ila 6 dakika havada kızartın. Kaplama inceyse hava fritözü peynir pıhtılarının bir kısmının sızması çok olasıdır, bu nedenle ilk partiden sonra gerekirse ikinci partiyi biraz daha kalın ekmek yapın.

 • Olduğu gibi sıcak veya yanında mavi peynir sosu, ranch sosu veya marinara sosu ile servis yapın.

Süzme peynirlerinize baharat katmak ister misiniz? Ekmek kırıntılarına füme kırmızı biber, acı biber ve hatta ezilmiş kırmızı biber eklemeyi düşünün.
Kızarmış peynir, pişirildikten kısa bir süre sonra tadını çıkarmak için en iyisidir. Ancak artıklar 2 veya 3 güne kadar iyi durumda kalacaktır. Hava geçirmez bir kaba aktarmadan ve buzdolabına koymadan önce tamamen soğumalarını bekleyin.

hizmet: 2ons, kalori: 362kalori, karbonhidratlar: 20G, Protein: 20G, Şişman: 22G, Doymuş yağ: 11G, Doymamış yağ: 1G, Tekli doymamış yağ: 1G, Trans yağ: 0.01G, kolesterol: 143mg, Sodyum: 506mg, Potasyum: 77mg, lif: 1G, Şeker: 1G, A vitamini: 119iç ünite, C vitamini: 0.01mg, Kalsiyum: 447mg, Ütü: 2mg

Bu tarifi yapmak? Bizi Instagram’da takip edin ve ne pişirdiğinizi paylaşabilmemiz için @ASpicyPerspective’i etiketleyin!

Bu Tarifi Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *