Air Fryer Izgara Peynir – Bütçe Baytları

Air fryer grilled cheese being pulled apart by two hands.

Daha önce hiç Air Fryer Izgara Peyniri yapmadıysanız, şimdiye kadarki en çıtır ve en lezzetli sonuçlara hazır olun! Sırrım, yumuşatılmış tereyağını İtalyan baharatları ve parmesan peyniri ile karıştırıp sandviçin dışına yaymak. Bu tek adım, erimiş peynirin en rüya gibi yastığına yol açan unutulmaz, gök gürültülü bir çıtırtı yaratır.

Hava fritözü ızgara peynir beyaz bir tabağa çekiliyor.

Fritözde ızgara peynir yapmak için ipuçları:

 • Rendelenmiş peynir yerine dilimlenmiş peynir kullanın. Fritözdeki hava sirkülasyonu çok güçlüdür ve rendelenmiş peynir, ağır dilimler kadar ekmeğinizin üzerinde kalmaz.
 • Ekmek dilimlerinizin dışını kabuktan kabuğa kadar yağlayın. Tam kapsama tek yol!
 • Sandviçi çevirirken üzerine bastırmayın, bu ekmeğinizin ferahlığını bozar.
 • Süreci aceleye getirmemeye çalışın. En tatsız erimiş peynir ve çıtır ekmek kombinasyonu için her iki tarafta beşer dakika ayırdığınızdan emin olun.

Izgara peynir için en iyi peynir türü hangisidir?

Klasik olarak, birkaç dilim Amerikan peyniri ile ızgara peynir yaparsınız. Ancak kendi maceranızı seçmekte özgürsünüz. Herhangi bir iyi eriyen peynir gayet iyi çalışacaktır. En iyi sonuçlar için, daha hızlı eriyen ve yağlı topaklara ayrılmayan oda sıcaklığında peynir kullanın. Belirli bir sıralama olmadan ilk 5’im:

 • Hafif veya Keskin Çedar
 • İsviçre
 • Provolon
 • Brie
 • Münster

Lütfen ekstra keskin kaşarın kesim yapmadığını unutmayın. Bir zevk olmasına rağmen, ekstra keskin kaşarın su içeriği düşüktür çünkü eskidir ve peynir yaşlandıkça daha kuru hale gelir.

Izgara peynir için en iyi ekmek türü var mı?

Kuşkusuz (çünkü peynir ağır olabilir), sıkı bir kırıntıya sahip sağlam ekmek dilimlerine ihtiyacınız vardır. Yarım inçten daha kalın olmadıklarından emin olun, çünkü peynirin erimesi sonsuza kadar sürer. Açık bir kırıntısı olan ekmekle (düzensiz boyutta deliklerin dantelli bir deseni) çalışmak zor olabilir çünkü peynir kraterlerden kaçar. Özellikle harika seçenekler şunları içerir:

 • çörek
 • Çavdar
 • Ciabatta
 • köy ekmeği
 • ekşi maya

Hava fritözünde ızgara peyniri tekrar ısıtabilir misiniz?

Hava fritözü, ızgara peyniri yeniden ısıtmak için MÜKEMMEL bir araçtır. Sandviçinizin her yerinde dolaşan sıcak hava üretir, en hamurlu ekmeği bile kıtır kıtır yapar ve peynirinizi kolaylıkla yeniden eritir. Her yüzünü iki dakika pişirin ve peynirin içine bir tereyağı bıçağı sokun. Bıçağı çıkardığınızda dokunulamayacak kadar sıcaksa, hazırsınız!

Izgara peynirin yanında ne servis edilir?

Domates Çorbası klasik bir taraf olsa da, fritöz ızgara peynirle tadı harika olan tek şey bu değil. Sandviçinizle eşleştirmek için harika yemekler arıyorsanız, Otlu Patates Salatası, Basit Sote Sebzeler, Yaz Tatlı Mısır Salatası veya Pislik Baharatlı Karalahana Yeşillerini deneyin.

Hava fritözünde ızgara peynir iki elle birbirinden ayrılıyor.

Hava Fritöz Izgara Peynir

ŞİMDİYE KADAR çıtır çıtır, en yapışkan, havada kızartılmış ızgara peynirin sırrı, önce yumuşatılmış tereyağını İtalyan baharatları ve Parmesan peyniriyle karıştırıp ardından ekmeğinizin dışına yaymaktır. Bir tavadan böyle sonuçlar alamazsınız!

Yazar: Beth—Bütçe Baytları

Air Fryer Izgara Peyniri tabakta, ortadan ikiye bölün.

 • İlk olarak, oda sıcaklığındaki tereyağı, rendelenmiş Parmesan ve İtalyan baharatını bir kasede birleştirin. Ardından, tereyağlı karışımı her bir ekmek parçasının bir tarafına kenardan kenara yayın.

 • Dilimlenmiş peyniri tereyağlı tarafları dışarı bakacak şekilde iki ekmek arasına yerleştirin.

 • Fritözü önceden ısıtın (sizinkinin ön ısıtma ayarı yoksa, 400ºF’de yaklaşık dört dakika çalışmasına izin verin).

 • Son olarak, sandviçi havalı fritöz sepetine yerleştirin. 350ºF’de beş dakika pişirin, ardından çevirin ve diğer tarafta 5 dakika veya altın rengi kahverengi ve çıtır çıtır olana ve peynir tamamen eriyene kadar pişirin. Dilimleyin ve servis yapın.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.*Ekşi mayalı ekmeğiniz yoksa herhangi bir doyurucu ekmek de olur. Daha yumuşak ekmek fritözde daha az zaman gerektirebilir.

hizmet: 1sandviçkalori: 639kalorikarbonhidratlar: 30GProtein: 29GŞişman: 45GSodyum: 1077mglif: 2G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Beyaz tabakta istiflenmiş hava fritözü ızgara peynir.

Air Fryer Izgara Peynir Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Ramekin içinde parmesan yağı karışımı.

Oda sıcaklığındaki tereyağı, rendelenmiş Parmesan ve İtalyan baharatını bir kasede birleştirin.

Ekmeğin üzerine parmesan yağı süren bıçak.

Tereyağı karışımını her bir ekmek parçasının bir tarafına kenardan kenara yayın.

Hava fritözü için peynir dilimleri Bir dilim ekmeğin üzerinde ızgara peynir ve yanında ikinci bir dilim ekmek, bir kesme tahtası üzerinde.

Dilimlenmiş peyniri tereyağlı tarafları dışarı bakacak şekilde iki ekmek arasına yerleştirin.

Fritöz sepetinde ızgara peynirli sandviç.

Hava fritözünü önceden ısıtın. Sizinkinin ön ısıtma ayarı yoksa, 400ºF’de yaklaşık dört dakika çalışmasına izin verin. Önceden ısıtıldıktan sonra, sandviçi havalı fritöz sepetine yerleştirin.

Hava fritözü hava fritözü sepetinde ızgara peynir.

350ºF’de beş dakika pişirin.

Bir hava fritözü sepeti üzerinde bir spatula üzerinde hava fritözü ızgara peynir.

Sandviç 5 dakika piştikten sonra, diğer tarafını çevirin ve beş dakika daha veya her iki tarafı da altın rengi kahverengi olana ve çıtır çıtır olana ve peynir tamamen eriyene kadar pişirin. Dilimleyin ve servis yapın.

AŞK PEYNİRİ ERİR Mİ? BU DİĞER TARİFLERİ DENEYİN:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *