Air Fryer Tavuk Butları – Skinnytaste

Air Fryer Chicken Thighs
Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bilgilendirme politikamı okuyun.

Bu çıtır çıtır Havada Fritöz Tavuk Butları, evimde hafta içi bir elyaf haline geldi. Çok hızlı hazırlayabileceğiniz kolay bir tarif!

Hava fritöz tavuk uyluk
Hava fritöz tavuk uyluk

Bu kolay Air Fryer Chicken Thighs’in hazırlanması sadece birkaç dakika sürer ve çok yönlüdür. Tatları değiştirmek için baharatları değiştirebilirsiniz. Bu tarif, porsiyon başına kaç but istediğinize bağlı olarak 3 ila 6 kişiye hizmet edebilir. Yemek yapmak için genellikle yanında büyük bir salata ile servis ederim. Sevebileceğiniz diğer hava fritöz tarifleri, bu Hava Fryer Tavuk Nuggets, Hava Fryer Tavuk Milanese ve Hava Fryer Tavuk Göğsü.

Hava fritöz tavuk uyluk

Tavuk Uyluğu Malzemeler

  • Tavuk butları: Derili kemikli tavuk butları kullandım. Kemiksiz but kullanırsanız, pişirme süresini kısaltmanız gerekir. Bir et termometresiyle 165°F’ye ulaştıklarında işleri biter.
  • Limon: Yarım limonun suyunu sıkın.
  • Baharat: Tuz, karabiber, sarımsak ve soğan tozu, tatlı kırmızı biber ve Provence otları gibi kuru otlar

Havada Fritözde Tavuk Uyluğu Nasıl Yapılır?

  • Mevsim Tavuk: Uylukların üzerine limon suyu sıkın. Ardından, üzerlerine tüm baharatları serpin ve ovalayın.
  • Tavuk butlarını havanda kızartın 24 dakika boyunca 400 ° F’de, onları yarı yolda ters çevirin. Altısı da aynı anda makineye sığmıyorsa, tavuğu partiler halinde pişirin.

Tavuk butları hala sağlıklı mı?

Tavuk butları, tavuk göğsünden daha fazla yağ ve kaloriye sahip olsa da, yine de protein ve diğer besinlerle dolu sağlıklı bir seçenektir. Ayrıca, tadı daha iyi! Tavuk göğsünden çok daha heyecanlı ve lezzetli olduklarını düşünüyorum. Ben şahsen kabuğunu seviyorum ama kalorileri azaltmak istiyorsan, onları onsuz da yiyebilirsin. Ayrıca onları sağlıklı bir şekilde pişirmeye yardımcı olur ve çok az yağ kullandığı veya hiç yağ kullanmadığı için havalı fritöz bunun için mükemmeldir.

Air Fryer Chicken But ile Ne Servis Edilir?

Bu sulu tavuk baldırlarını büyük bir yeşil salata ve yanında kavrulmuş Balkabagi, kıyılmış brüksel lahanası veya kavrulmuş yeşil fasulye gibi bir sebzeyle servis ediyorum. Ayrıca kinoa salatası, domates çorbası veya makarna ile iyi giderler.

hava fritözünde tavuk uyluk nasıl yapılır

Tavuk Uyluğunda Hava Fritöz KemikHava fritöz tavuk uyluk

Seveceğiniz Daha Fazla Air Fryer Tavuk Tarifi:

Yorumlarınız yardımcı oluyor! Bunu denediyseniz sağlıklı Hava fritöz tavuk uyluk tarif veya Skinnytaste’deki herhangi bir tarif, unutmayın tahmin et Tarif diğer bana yorum bırak aşağıda. Ve bir fotoğrafını çektiyseniz, bunu benimle Instagram’da paylaşın, ben de Hikayelerimde yeniden paylaşabileyim!

hazırlık: 5 dakika

Aşçı: 24 dakika

Toplam: 29 dakika

Teslim olmak: 6 parçalar

Hizmet boyutu: 1 uyluk

  • Tavuğu 1/2 limon suyuyla baharatlayın, ardından her iki tarafta kalan baharatlarla baharatlayın.

  • Baharatı tavuğun her yerine iyice sürün, ardından deri tarafı aşağı gelecek şekilde fritöze aktarın.

  • Havada 400F’de her iki tarafta 12 dakika, altın rengi ve çıtır çıtır olana ve merkezde pişene kadar kızartın.

son adım:

Lütfen bir derecelendirme bırakın ve bu tarifi nasıl beğendiğinizi bize bildirmek için yorum yapın! Bu, işletmemizin gelişmesine ve sizin için ücretsiz, yüksek kaliteli tarifler sağlamaya devam etmesine yardımcı olur.

hizmet: 1 uyluk, kalori: 213 kalori, karbonhidratlar: 1.5 G, Protein: 16 G, Şişman: 15.5 G, Doymuş yağ: 4 G, Sodyum: 263 mg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *