Akçaağaç Cevizli Çörekler | Tarif Eleştirmeni

Akçaağaç Cevizli Çörekler | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Altın ve pul pul Akçaağaç Cevizli Çörekler tereyağlı yumuşaktır ve kavrulmuş cevizler ve gerçek akçaağaç şurubundan elde edilen fındık aromasıyla doludur. Ağzınızda eriyen lezzetli ve yapmaları gülünç derecede kolay!

Çöreği hafife almayın! Onları plastik ambalajla önceden paketlenmiş ve her zaman biraz hayal kırıklığı olarak düşünebilirsiniz, ama size söz veriyorum bu ev yapımı çörekler öyle değil! İhale ve pul pul ve hiç kuru değiller. Herhangi bir kahvaltı veya çay partisi için mükemmeller ve Apple Danish, güzel bir Çilekli Galette ve bu karşı konulamaz Kahveli Kek ile birlikte bir tabakta muhteşem görünüyorlar.

Tezgâhta akçaağaç cevizli çörekler ve bir tanesinden bir ısırık alınmış.

Akçaağaç cevizli çörek

Bu akçaağaç cevizli çörekler hakkında konuşalım! Onlar şimdiye kadar sahip olduğum en iyi çörekler. Beni yanlış anlamayın, iyi bir şeftalili çöreği veya kızılcıklı çöreği severim ama bence bu pastayı alır. Gerçek akçaağaç şurubundan yeterince tatlılık ile çok tereyağlı ve lapa lapa. Üstündeki sır cennet gibi ve onu diğer hamur işlerimin üzerine koyacağıma inansan iyi edersin (bu kahveli kek muffinleri gibi!).

En iyi yanı, bu tarifi mükemmel hale getirmek için yetenekli bir fırıncı olmanıza gerek YOKTUR. Aslında, o kadar kolay ki, çocukların eğlenceye katılması için mükemmel bir tarif. Anahtar, hamuru fazla karıştırmak değil, bunun dışında, üstüne çiselemek için hızlı ve kolay bir sır ile yapmak için basit ve anlaşılır bir hamurunuz var. Bu ikramlarda sevilecek çok şey var, özellikle de gerçek akçaağaç aroması.

İçindekiler

Bu akçaağaç cevizli çöreklere bayılacaksınız çünkü muhtemelen ihtiyacınız olan şeylerin çoğu kilerinizde var! Hamura ağır krema ekliyorum çünkü çok pürüzsüz ve nemli oluyor. Tam ölçülerini aşağıdaki tarif kartında bulabilirsiniz.

En İyi Akçaağaç Cevizli Çörek

 • Çok Amaçlı Un: Bu, üzerinde çalışılması en kolay undur.
 • Esmer şeker: Esmer şeker mükemmel bir tatlandırıcıdır çünkü toz şekerin sahip olmadığı gerçek bir lezzet derinliğine sahiptir.
 • Kabartma tozu: Kabartma tozu, çöreklerin hafif ve yumuşak olmaları için yeterince kabarmasına yardımcı olacaktır.
 • Tuz: Biraz tuz, tüm tatlılığı dengelemeye yardımcı olur.
 • Tereyağı: Hamurdaki tuz içeriğini kontrol edebilmek için tuzsuz tereyağı kullanıyorum. Soğuyan tereyağ olsun diye cıvık bir hamur yapıyoruz.
 • Doğranmış cevizler: Cevizlerinizi doğrayın veya önceden kıyılmış olarak satın alın. Yeterince küçük olduklarından emin olun, böylece bir ısırık için mükemmel boyutta olurlar, ancak orada olduklarını bilmeyecek kadar da küçük olmazlar.
 • yoğun krema: Bu çöreklerdeki gizli malzemem ağır krema, hamuru çok yumuşak ve nemli yapıyor.
 • Gerçek Akçaağaç Şurubu: Gerçek akçaağaç şurubu, bu çöreklerdeki akçaağaç lezzetinin anahtarıdır. Akçaağaç özünü hiç denemedim, bu yüzden tadı nasıl olur bilmiyorum.
 • Yumurta: Tariflerimde her zaman büyük A sınıfı yumurta kullanırım.
 • Vanilya Özü: Vanilya özü, diğer tüm tatları tamamlamaya yardımcı olur ve gerçekten akçaağaç aromasının parlamasını sağlar.

Akçaağaç Sır

 • Toz şeker: Pudra şekeri, çok ipeksi ve parlak bir şekilde karıştığı ve harika bir tadı olduğu için sır için mükemmel bir seçimdir.
 • Gerçek Akçaağaç Şurubu: Bu sır için sıvıdır. Sırınız doğru kıvama gelene kadar daha fazla akçaağaç şurubu ekleyebilirsiniz.
 • Tuz: Hem akçaağaç şurubu hem de pudra şekeri tatlı olduğundan, her şeyi dengelemek için biraz tuz eklemek isteyeceksiniz.
Islak malzemeleri karıştırdıktan sonra kuru malzemeye ekleyip hamur haline getirip dilimler halinde keserken gösteren işlem fotoğrafları.

Akçaağaç Cevizli Çörek Tarifi

Bu akçaağaç cevizli çörek hamurunu çırpmak çok kolay, fırına hazır hale getirmek yaklaşık 20 dakika sürüyor. Yapmanın ne kadar eğlenceli olduğundan bahsetmiyorum bile! Çocuklarımın eğlenceye katılmasını seviyorum ve bu, tüm ailenin yapmaktan ve yemekten zevk aldığı bir tarifti.

 1. hazırlık: Fırını 375 derece Fahrenheit’e önceden ısıtın, bir fırın tepsisini parşömen kağıdı ile kaplayın ve bir kenara koyun.
 2. Kuru Malzemeleri Çırpın: Büyük bir kapta un, kahverengi şeker, kabartma tozu ve tuzu karıştırın.
 3. Tereyağı rendeleyin: Soğuk tereyağınızı kuru malzemelere rendelemek için bir peynir rendesi kullanın, tereyağını kuru malzemelere hafifçe karıştırmak için ellerinizi kullanın. Cevizlerinizi ekleyin ve karıştırmak için hafifçe fırlatın.
 4. Karıştırın ve Şekillendirin: Orta boy bir kapta krema, yumurta, akçaağaç şurubu ve vanilya özünü birleştirin. Tereyağı ve kuru malzemeleri üzerine dökün ve birleştirmek için karıştırın. Hamuru mümkün olduğu kadar az çalıştırmaya çalışarak hafifçe unlanmış bir yüzeye alın ve bir top haline getirin. 8-9 inçlik bir disk haline getirin ve keskin bir bıçak kullanarak 6-8 eşit parçaya kesin
 5. işaret: Hazırlanan fırın tepsisindeki parçaları, her biri arasında yaklaşık 2 inç bırakarak düzenleyin. 25-28 dakika veya güzel ve altın rengi kahverengi olana kadar pişirin. Buzlanmayı üstte gezdirmeden önce en az 5-10 dakika soğumaya bırakın.
 6. Sır ve Üst Yapın: Sır için küçük bir kasede pudra şekeri, akçaağaç şurubu ve tuzu çırpın. Sır koyulaştırmanız gerekirse birkaç yemek kaşığı pudra şekeri ekleyin, çok kalınsa 1 yemek kaşığı akçaağaç şurubu ekleyin.
Akçaağaç çiseleyen akçaağaç cevizli çöreklerin üstten görünümü.

Mükemmel Akçaağaç Cevizli Çörekler Yapmanın İpuçları

Ev yapımı çörekler yapmayı seviyorum ve bu akçaağaç cevizli çörekler yapmak ve yemek için gerçek bir zevk. Tarifi, sizin için mükemmel olana kadar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Mükemmel akçaağaç cevizli çörekler yapmak için birkaç ipucu.

 • Tost Cevizleri: Kızarmış cevizlerin çok daha fazla tadı olduğunu düşünüyorum! Önce cevizlerinizi kızartmak istiyorsanız, doğranmış cevizlerinizi orta boy bir tavaya koyabilirsiniz. Kızarana ve hoş kokulu olana kadar 2-5 dakika orta ateşte ısıtın.
 • Şekerlenmiş Cevizleri Ekleyin: Bu çörekleri daha da tatlandırmak istiyorsanız, şekerlenmiş ceviz yerine ceviz kullanabilirsiniz. Çöreklerin içinde hoş bir sürpriz oluyorlar ve harika bir lezzet katıyorlar.
 • Fazla Çalışmayın: Bu hamuru fazla çalıştırmayın, aksi takdirde lapa lapa ve yumuşak olmak yerine sert ve çiğnenebilir. Bu gerçekten mükemmel çörek için anahtar!
 • Soğuk tereyağı kullanın: Yufka böreği seven herkes size anahtarın soğuk tereyağı ve onu soğuk tutmak olduğunu söyleyecektir. Tüm malzemelerin bir araya gelmesi gerekiyor, ancak hamuru ellerinizle mümkün olduğunca az çalışmak istiyorsunuz. Elleriniz sıcak ve tereyağını eritecek.

Çöreğin üstüne bir kaşık akçaağaç sır serpilir.

Artıkları Depolamak

Çörekler, bir tatil veya herhangi bir gün için mükemmel bir ikramdır. Kesinlikle en iyi fırından yeni çıkmış taze yenir. Birkaç artığınız varsa, bunları nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 • Tezgahın üzerinde: Artan çöreklerinizi hava geçirmez bir kapta 5 güne kadar tezgahta saklayabilirsiniz. Dışarıda oturdukça kurumaya devam edecekler, bu yüzden onları daha önce yerim!


 • Fırını 375 ° Fahrenheit’e önceden ısıtın, bir fırın tepsisini parşömen kağıdı ile kaplayın ve bir kenara koyun.

 • Büyük bir kapta un, kahverengi şeker, kabartma tozu ve tuzu karıştırın.

 • Soğuk tereyağınızı kuru malzemelere rendelemek için bir peynir rendesi kullanın, tereyağını kuru malzemelere hafifçe karıştırmak için ellerinizi kullanın. Cevizlerinizi ekleyin ve karıştırmak için hafifçe fırlatın.

 • Orta boy bir kapta krema, yumurta, akçaağaç şurubu ve vanilya özünü birleştirin. Tereyağı ve kuru malzemeleri üzerine dökün ve birleştirmek için karıştırın. Hamuru mümkün olduğu kadar az çalıştırmaya çalışarak hafifçe unlanmış bir yüzeye alın ve bir top haline getirin. 8-9 inçlik bir disk haline getirin ve keskin bir bıçak kullanarak 6-8 eşit parçaya kesin

 • Hazırlanan fırın tepsisindeki parçaları, her biri arasında yaklaşık 2 inç bırakarak düzenleyin. 25-28 dakika veya güzel ve altın rengi kahverengi olana kadar pişirin. Buzlanmayı üstte gezdirmeden önce en az 5-10 dakika soğumaya bırakın.

 • Sır için küçük bir kasede pudra şekeri, akçaağaç şurubu ve tuzu çırpın. Sır koyulaştırmanız gerekirse birkaç yemek kaşığı pudra şekeri ekleyin, çok kalınsa 1 yemek kaşığı akçaağaç şurubu ekleyin.hizmet: 8.

kalori474kalori (%24)karbonhidratlar64G (%21)protein5G (%10)Yağ22G (%34)Doymuş yağ10G (%50)Doymamış yağ3Gtekli doymamış yağ8.GTrans yağ0,5Gkolesterol62mg (%21)sodyum456mg (%19)Potasyum257mg (%7)lif2G (% 8)Şeker37G (%41)A vitamini535iç ünite (%11)C vitamini0.2mgkalsiyum101mg (%10)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs kahvaltı, tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelimeler akçaağaç cevizli çörekler, çörekler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *