avokado ve soğan turşusu ile baby wedge salatası – smitten mutfak

avokado ve soğan turşusu ile baby wedge salatası - smitten mutfak

Sadece üç hafta önce, çoğu zaman diğer yemeklerin kenarlarından bir araya getirilen etsiz mezelerin çoğunun sıradanlığından ve sonradan düşünülmüşlüğünden yakındım. Bir olay örgüsünü sevdiğim için, bu hafta size en sevdiğim salatadan bahsetmem doğru görünüyor – tahmin ettiniz – diğer yemeklerin kenarlarından taşlandı. Tarifi değiştirmeden önce mahallemizdeki bir taco mekanından sipariş ederdim ve en dolgun marul olduğunu bilmeme rağmen, soğan turşusu, dilimlenmiş turp, pepitas ve ufalanmış cotija’yı verirlerdi. diğer ikramlarını süslemek için kullanıp, salata kılığına girerek umursamadım. Bazen işe yarar. İşte şarkı söylüyor. Kesinlikle mükemmel: gevrek, parlak, kremsi ve solunabilir.

avokado salatası ile bebek takozu-1avokado salatalı bebek takozu-5avokado salatalı bebek takozu-3avokado salatalı bebek takozu-4


Evde, kesinlikle daha fazla zhuzh yapıyorum (az önce öğrendiğim bir kelime, zevkime göre, nasıl heceleneceğini) – Pepitaları daha gevrek ve kokulu hale gelene kadar yağda ısıtmayı seviyorum. Sipariş verirken evde yaptığım avokadoyu da ekliyorum. Bazen şirinleşiyorum ve iceberg marulu küçük dilimler halinde kesiyorum. Topingleri kalbimle ölçüyorum ama aşağıda da işe yarayacak ölçüler var. Seni bilmiyorum ama bunu sonsuza kadar haftada bir kez yiyebilirim ve deneyebilirim.

avokado salatalı bebek takozu-8

Eğlenceli şeyler!

Kendinize veya bir başkasına hediye olarak imzalı bir yemek kitabı almak ister misiniz? Anneler Günü öncesinde, ülke çapında sevkıyat yapan iki farklı sevilen NYC kitapçısından imzalı yemek kitabı/kitapları sipariş edebileceksiniz. Detaylar:

* Kitaplar Sihirlidir: İmzalı ve kişiselleştirilmiş sipariş [i.e. “To [name]” ve/veya “Anneler Gününüz Kutlu Olsun!” veya “Anneler Gününüz Kutlu Olsun, [name!”] Üç yemek kitabımdan herhangi birinin kopyası. Bunları size gönderebilir veya Brooklyn’deki iki mağaza konumundan birinden alabilirsiniz. Sipariş son tarihi: 4/22.

* Sahil Kitabevi: İmzalı bir kopya sipariş edin [no personalizing this round] En son yemek kitabım Smitten Kitchen Keepers. Size gönderilmesini sağlayabilir veya Union Square yakınlarındaki mağazalarından alabilirsiniz. Sipariş için son tarih Anneler Günü (5/14) iken, Anneler Günü’ne kadar elinizde olmasını istiyorsanız The Strand 26/4’e kadar sipariş vermenizi tavsiye ediyor.

Olaylar: Kitap turu etkinlikleri başka türlü yavaşlamış olsa da, 6 Mayıs Cumartesi günü Montclair Edebiyat Festivali’nde New Jersey’de olacağım.

Önceden

6 ay önce: Focaccia Soğan Kurulu ve Elma ve Cheddar Gevrek Salata
2 yıl önce: Kış Kabağı ve Ispanaklı Makarna Fırında
3 yıl once: Tava Hindi Biber
4 yıl önce: Tavuk köri
5 yıl önce: Daha Mükemmel Elmalı Turta
6 yıl önce: Hızlı Makarna ve Nohut ve Çikolatalı Zeytinyağlı Kek
7 yıl önce: Sarımsaklı Şarap ve Tereyağı Buharda Pişmiş İstiridye, Fırında Alaska, Hint Baharatlı Karnabahar Çorbası ve Beş Peynirli Tavada Fırında Makarna
8 yıl önce: My Old School Fırında Ziti ve Cannoli Pound Kek
9 yıl önce: Daha İyi Tavuklu Turtalar ve Daha İyi Çikolatalı Babka
10 yıl önce: Miso Tatlı Patates ve Brokoli Kasesi ve Mor Erikli Turta
11 yıl önce: tarçınlı Balkabaklı atıştırmalıklar
12 yıl önce: elmalı turta kurabiye
13 yıl önce: mantarlı lazanya
14 yıl önce: Quiche Lorraine ve Kahvaltı Elmalı Granola Gevrek
15 yıl önce: Görkemli ve Nemli Ballı Kek, En İyi Challah (Yumurtalı Ekmek) ve Annemin Elmalı Kek
16 yıl önce: Peter Reinhart’ın Simitleri ve Fıstık Ezmeli Kekleri
17 yıl önce: Limonlu Kek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *