Ayran Marine Edilmiş Fritöz Bütün Piliç

This Buttermilk-Marinated Air Fryer Whole Roasted Chicken comes out unbelievably juicy and delicious, and it
Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bilgilendirme politikamı okuyun.

Bu Ayranla Marine Edilmiş Havada Fritöz Bütün Tavuk inanılmaz derecede sulu ve lezzetli çıkıyor ve sadece 3 malzemeyle yapılması çok kolay!


Hava fritöz bütün tavuk

Bu kolay hafta içi bütün tavuk hava fritözü tarifi, çıtır bir cilde sahiptir ve lezzetli ve aile dostudur! O kadar güzel ki, tekrar tekrar yapmak isteyeceksiniz! Tüm fritöz tariflerim arasında bu, haftalık bir temel malzeme haline geldi. Hava fritözünüz yoksa, bunu fırında da pişirebilir veya bu Fırında Limonlu ve Biberiyeli Tavuk Tavuğu deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken daha fazla hava fritöz tavuk tarifi, bu sulu hava fritöz tavuk göğsü, bu çocuk dostu hava fritöz tavuk ihaleleri ve bu lezzetli hava fritöz tavuk butları.

Bu Ayranla Marine Edilmiş Havada Fritözde Bütün Kavrulmuş Tavuk inanılmaz derecede sulu ve lezzetli çıkıyor ve yapımı çok kolay, sadece 3 malzeme!

Bu Air Fryer Bütün Kavrulmuş Tavuk tarifi, Samin Nosrat’ın Tuz, Yağ, Asit, Isı kitabından uyarlanmıştır. Bu tarif o kadar güzel ki, haftada bir, yemek yapmak istemediğim gecelerde yapıyorum. Et lokantası tavuğu almak kadar kolay. Güney kızarmış tavuğundan ilham alan tarif, pişirmeden önce tüm tavuğun ayranda gece boyunca marine edilmesini içerir. Kızartma yerine tavuk fırında pişirilir. Ancak fritöz kullanmak çok daha hızlıdır ve mutfağı ısıtmaz. Ayran ve tuz eti yumuşatır, tavuğu güzelce kızartılmış deriyle sulu hale getirir. Basit bir yaz domates salatası, kıyılmış beyaz peynir salatası veya hızlı lahana salatası yanında servis yapın.

Fritözde Bütün Tavuk Nasıl Pişirilir?

Bütün bir tavuğu fritözde pişirmek için ihtiyacınız olacak:

1 bütün tavuk, yaklaşık 3 libre, bütün bir tavuğu ateşleyecek kadar büyük bir fritözde – en az 6 litrelik bir sepet ve tercih ettiğiniz baharat (tuz, biber, otlar, vb.) ve ayran.

 1. Tavuğu tuzla ovalayın ve eşit şekilde kapladığınızdan emin olun.
 2. Birkaç saat veya gece boyunca buzdolabında ayran içinde yarıya kadar çevirerek marine edin.
 3. Fritözü havalandırmaya hazır olduğunuzda ayrandan çıkarın, kurulayın ve 1 saat önce oda sıcaklığında dinlendirin.
 4. Tavuğu fritöz sepetinin dibine yerleştirin ve tavuk göğsü tarafı aşağı gelecek şekilde başlayın.
 5. Tavuğu 350F’de her iki tarafta 25 dakika veya iç sıcaklık 165 F’ye ulaşana kadar pişirin.
 6. Oymadan ve servis yapmadan önce tavuğu 10 dakika dinlendirin.

Hava fritözünde tavuğu ne kadar süre pişirmelisiniz?

3 kiloluk bir tavuğun her iki tarafını 350F’de pişirmek yaklaşık 25 dakika sürecektir. Pişme süreleri tavuğunuzun büyüklüğüne ve fritözünüzün gücüne göre değişiklik gösterebilir. Tavuğun doğru sıcaklıkta pişirildiğinden emin olmak için bir et termometresi kullanılması tavsiye edilir.

Tavuk Turşusu Olarak Ayran

Ayran, etin yumuşamasına yardımcı olan laktik asit içerdiğinden genellikle tavuk için bir turşusu olarak kullanılır. Bu, tavuğu daha yumuşak ve lezzetli hale getirir. Ayrandaki asit ayrıca tavuktaki proteinlerin parçalanmasına yardımcı olur ve bu da turşunun ete daha etkili bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı olur. Bu, daha lezzetli ve sulu bir son yemekle sonuçlanır.

Ayran, yumuşatma özelliklerinin yanı sıra tavuğa nem ve zenginlik katarak pişirme sırasında kurumasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca tavuğun lezzetini arttırmaya yardımcı olabilecek hafif keskin bir tada sahiptir.

Ayranı bir marine olarak kullanmak için, tavuğu birkaç saat veya gece boyunca ayran ve tercih ettiğiniz baharat karışımına batırın. Tavuğu ne kadar uzun süre marine ederseniz, o kadar yumuşak ve lezzetli olur. Tavuğu pişirmeye hazır olduğunuzda marineden çıkarın ve istediğiniz gibi pişirin.

varyasyonlar:

 • Bu tarif basit, sadece 3 malzemeyle ama daha fazla baharat eklemek isterseniz sarımsak tozu, soğan tozu, kırmızı biber, kekik ve/veya kekik ekleyebilirsiniz.
 • Artık tavuk, hava geçirmez bir kapta buzdolabında saklanabilir ve ertesi gün salatalarda mükemmeldir.
 • Tavuk suyu yapmak için artık karkası kullanın.

Bu Ayranla Marine Edilmiş Fritözde Bütün Kavrulmuş Tavuk, inanılmaz derecede sulu ve lezzetli çıkıyor. Yapması çok kolay, sadece 3 malzeme!

Bu Ayranla Marine Edilmiş Fritözde Bütün Kavrulmuş Tavuk, inanılmaz derecede sulu ve lezzetli çıkıyor. Yapması çok kolay, sadece 3 malzeme!Bu Ayranla Marine Edilmiş Havada Fritözde Bütün Kavrulmuş Tavuk inanılmaz derecede sulu ve lezzetli çıkıyor ve yapımı çok kolay, sadece 3 malzeme!

Daha Fazla Hava Fritözünde Tavuk Tarifleri

Yorumlarınız yardımcı oluyor! Eğer bunu denediyseniz Ayran Marine Edilmiş Fritöz Bütün Piliç tarif veya Skinnytaste’deki herhangi bir tarif, unutmayın tarifi değerlendir diğer bana yorum bırak aşağıda. Ve bir fotoğrafını çektiyseniz, bunu benimle Instagram’da paylaşın, ben de Hikayelerimde yeniden paylaşabileyim!

hazırlık: 5 dakika

Aşçı: 50 dakika

Marine Süresi: 1 yani

Toplam: 1 yani 55 dakika

Teslim olmak: 4

Hizmet boyutu: 1 /4 tavuk

 • Tavuğu pişirmeden bir gün önce tavuğu 2 çay kaşığı kaşar tuzu ile cömertçe baharatlayın ve 30 dakika bekletin. İsteğe bağlı: tavuğun bacaklarını bir parça kasap ipiyle sıkıca bağlayın.

 • Tavuğu büyük bir karıştırma kabına (tavuğu alacak kadar büyük) koyun ve ayranın içine dökün. Sıkıca kapatın ve tavuğu yarıya kadar çevirerek her iki tarafın da marine edilmesini sağlayın.

 • Tavuğu pişirmeyi planladığınızdan bir saat önce buzdolabından çıkarın, ardından tavuğu ayrandan çıkarın, fazla sallayın ve ayranı atın.

 • Pişirmeye hazır olduğunuzda, tavuğu hava fritöz sepetine (en az 6 litre) göbek tarafı aşağı gelecek şekilde aktarın. Tavuğun üstünü 1/2 çay kaşığı tuzla baharatlayın.

 • Tavuğun üstü kızarana kadar yaklaşık 25 dakika 350F’de havayla kızartın, ardından ters çevirin, diğer tarafını kalan 1/2 çay kaşığı tuzla baharatlayın ve 25 dakika, altın sarısı, çıtır çıtır ve her tarafı kahverengi olana ve suları berraklaşana kadar pişirin. bacak ve uyluk arasındaki kemiğe kadar bir bıçak sokuyorsun.

 • Tavuk bittiğinde, bir tabağa alın ve oymadan ve servis yapmadan önce 10 dakika dinlendirin.

fırın versiyonu

 • Fırında pişirmek için, 400F’de altın rengi, gevrek ve her tarafı kahverengi olana kadar pişirin ve bacak ile uyluk arasına kemiğe kadar bir bıçak soktuğunuzda, gerekirse yaklaşık 1 saat veya daha uzun süre meyve suları berrak akana kadar pişirin.

son adım:

Lütfen bir derecelendirme bırakın ve bu tarifi nasıl beğendiğinizi bize bildirmek için yorum yapın! Bu, işletmemizin gelişmesine ve sizin için ücretsiz, yüksek kaliteli tarifler sunmaya devam etmesine yardımcı olur.

Besin değerleri derisiz bütün tavuğun 4’e bölünmesiyle verilmiştir. Değerler, tavuğun hangi kısmını yediğinize ve derisini yiyip yemediğinize bağlı olarak değişecektir. Puanlar ayrıca derili ve derisiz ve tavuğun hangi kısmının tüketildiğine göre değişir.
Cilt ile porsiyon başına Besin Değerleri: Kalori: 426 Protein: 46g Karbonhidratlar: 1g Diyet Lifi: 0g Toplam Şeker: 1g Toplam Yağ: 25.5g Doymuş Yağ: 7g Kolesterol: 144mg Sodyum: 153mg

Not: Pişme süreleri tavuğunuzun büyüklüğüne ve fritözünüzün gücüne göre değişiklik gösterebilir. Tavuğun doğru sıcaklıkta pişirildiğinden emin olmak için bir et termometresi kullanılması tavsiye edilir.

hizmet: 1 /4 tavuk, kalori: 329 kalori, karbonhidratlar: 1 G, Protein: 50 G, Şişman: 12.5 G, Doymuş yağ: 3.5 G, kolesterol: 153 mg, Sodyum: 162 mg, Şeker: 1 G

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *