Bacon Brüksel Lahanası – WellPlated.com

A bowl of oven roasted bacon Brussels sprouts with maple syrup

Dışı karşı konulamaz bir şekilde karamelize ve içi yumuşacık, bu kolay pastırma brüksel lahanası çıtır pastırma parçalarıyla süslenmiş ve lezzetli saf akçaağaç şurubu ile sırlanmıştır.

Akçaağaç şurubu ile bir kase fırında kavrulmuş domuz pastırması Brüksel lahanası

Sonrası için kaydetmek üzere bu tarifi Pinterest’te sabitleyin

İğnele!

Burada ne kadar agresif bir şekilde kendi kornamı çaldığımı yumuşatmaya çalışıyorum, ama size söylemeliyim ki bir tane değil ama iki yeni yürümeye başlayan çocuklar domuz pastırması brüksel lahanası porsiyonunun tamamını yediler diğer ikinci yardım istedi.

Brüksel lahanasını kesinlikle dayanılmaz hale getirmenin sırrı, pastırma ve akçaağaç şurubu eklemek olduğu ortaya çıktı.

Şaşırmadım ama her lokma aldığımda MUTLUYUM. Sen de olmak istiyorsun!

İpucu!

Bir sebze karışımını kızartmak ve daha fazla ipucu ve çeşni önerileri için göz atın Fırında Kavrulmuş Sebzeler için nihai rehber.

Bir fırın tepsisine çıtır domuz pastırması Brüksel lahanası

5 yıldızlı inceleme

“Kocam, bu versiyonu en sevdiğimiz restorandakinden daha çok beğendiğini söyledi. Tarif basitti ve sonuçlar harika!”

— Lisa —

Bacon Brüksel Lahanası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Günlük sağlıklı bir taraf için mükemmel olan klasik fırında Kavrulmuş Brüksel Lahanası’nı yükseltmek istiyorsanız, bir akçaağaç şurubu öpücüğü ile birkaç mütevazi pastırma şeridinden başkasına bakmayın.

Bu dinamik ikili, kalabalığı memnun eden bir sonraki seviye Brüksel lahanası yapmanın sırrıdır (balzamik sirkenin bu Balzamik Brüksel Lahanası ile yaptığı gibi).

Bacon Brüksel lahanası:

 • biraz tuzlu— umami açısından zengin domuz pastırması sayesinde.
 • Biraz tatlı (ama değil fazla tatlı)– saf akçaağaç şurubunun doğal iyiliği ve kavrulmuş sebzelerdeki şekerler sayesinde.
 • Mükemmel gevrek– akçaağaç şurubundaki doğal şekerle eşleştirilen domuz pastırması, fırında daha yoğun karamelleşmelerine yardımcı olur.

Pastırma Sarılmış Brüksel Lahanası ile Balzamik Brüksel Lahanasının sır faktörünü tek bir göze çarpan garnitürde birleştiriyorlar.

Uzun lafın kısası, en özel aile üyelerinizi bile coşturacak özel bir şey istediğinizde, bu pastırmalı Brüksel lahanası tam size göre!

Bir fırın tepsisine kolay akçaağaç pastırması Brüksel lahanası

Pastırma Brüksel Lahanası Nasıl Yapılır

Parti konukları veya evde bir sonraki seviye hafta içi akşamı – bu Brüksel lahanalı domuz pastırması tarifi gibi hızlı ve kolay garnitürler için her fırsat doğru fırsattır.

Daha kolay temizlik için fırın tepsinizi alüminyum folyo veya parşömen kağıdı ile hizaladığınızdan emin olun.Akçaağaç şurubu yapışkan hale gelir!


İçindekiler

 • Brüksel lahanası. Brüksel lahanası bir kez kavrulduğunda dışı nefis bir şekilde çıtır çıtır olur ve içi ağızda eriyen yumuşacık olur. Brüksel lahanası da sizin için son derece iyidir. Lif, antioksidanlar, K vitamini ve C vitamini ile doludurlar.
 • domuz pastırması. Her şeyi daha iyi yapar (merhaba, Bacon Sarılı Kuşkonmaz). Pastırma parçaları pişerken koyulaşır ve çıtır çıtır olur ve Brüksel lahanalarına nefis bir tat verir. Her pastırma parçasını hemen sac tavadan yememek zor!
 • Akçaağaç şurubu. Brüksel lahanasını tatlı, yapışkan, karamelize bir iyilikle kaplar ve onları evrensel olarak çekici kılar (seçici küçük çocuklar için bile).
 • Zeytin yağı. Brüksel lahanalarının karamelleşmesini sağlar ve yanmalarını engeller.
 • Tuz+Biber. Lezzet için her birinden bir tutam. Bir dahaki sefere daha fazla karabiber ekleyeceğim (tarifi ilk denediğinizde de çekinmeyin).
Çıtır akçaağaç pastırması Brüksel lahanası yapmak için malzemeler

Yönler

 1. Kolay temizlik için fırın tepsinizi folyo ile kaplayın, ardından ortasına Brüksel lahanalarını yerleştirin.
Kızartma için bir sac tavada dilimlenmiş Brüksel lahanası ve domuz pastırması dilimleri
 1. Pastırma şeritlerini dilimleyin ve Brüksel lahanalarının üzerine koyun.
Brüksel lahanası ve domuz pastırması parçaları içeren bir sac tava
 1. Yağ, şurup ve baharat ekleyin. Kaplamak için atın, ardından pastırmayı biraz eşit bir şekilde dağıtarak Brüksel lahanalarını eşit bir tabaka halinde yayın.

UÇ!

Daha da iyi çıtırlık için, Brüksel lahanalarını ters çevirin, böylece hepsi kesilmiş tarafları aşağı bakacak şekilde tepsinizde.

 1. Filizler ve pastırma gevrek olana kadar 400 derece F’de (yüksek ısı anahtardır) 20 ila 30 dakika pastırma Brüksel lahanası pişirin. EĞLENCE!

Set Üstü Bacon Brüksel Lahanası

Fırınınız yoğunsa Sote Brüksel Lahanası tarifimden not alın ve bu tarifi akçaağaç pastırması Brüksel lahanası gibi tavada pişirin.

 • set üstü ocak talimatlar. Pastırma parçalarını kısık ateşte soteleyin. Gevrek olduklarında, tavadan çıkarın ve kurulayın. Yarıya bölünmüş Brüksel lahanalarını pastırma damlamalarında rahatsız edilmeden tuz ve karabiber kesilmiş tarafı aşağı gelecek şekilde karamelleşene kadar 5 ila 8 dakika soteleyin. Ardından, karıştırın ve her tarafı kahverengi ve çıtır çıtır olana kadar yaklaşık 6 ila 8 dakika daha sotelemeye devam edin. Akçaağaç şurubu ve pişmiş pastırma parçalarını en sonunda karıştırın.
Akçaağaç şurubu ile bir kase lezzetli karamelize domuz pastırması Brüksel lahanası

İlerleme ve Depolama İpuçları

 • Depolamak. Artıkları 4 güne kadar buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın.
 • Yeniden ısıtmak için. Kalan pişmiş Brüksel lahanalarını hafifçe yağlanmış bir fırın tepsisine ekleyin. Fırında 350 derece F’de 5 dakika veya tamamen ısınana kadar yeniden ısıtın. Ayrıca mikrodalgada bir tabakta 30 saniye ila 1 dakika arasında yeniden ısıtabilirsiniz. (Pastırma ve Brüksel lahanası ıslanacağından ve gevrek iyiliğinin çoğunu kaybedeceğinden, mikrodalga fırın daha az tavsiye edilir).
 • Dondurmak. Sulu hale gelebildikleri için kavrulmuş Brüksel lahanalarının dondurulmasını önermiyorum. Ancak, elinizde kalan çok şey varsa, kesinlikle olabilmek onları dondurun ve daha yumuşak bir sonuçla yaşayın. Pişmiş Brüksel lahanalarını hava geçirmez, dondurucuya uygun bir kaba koyun ve dondurucuda 3 aya kadar saklayın. Kavrulmuş donmuş Brüksel lahanalarının buzdolabında bir gece çözülmesine izin verin, ardından yukarıda anlatıldığı gibi tekrar ısıtın.

Yemek Hazırlama İpucu

Brüksel lahanalarını en fazla 1 gün önceden dilimleyip budayın ve buzdolabında saklayın. Pişirmeye hazır olduğunuzda, tarifte belirtildiği gibi hazırlayın.

Bir fırın tepsisine çıtır çıtır kavrulmuş sebzeler

Bacon Brüksel Lahanası ile Ne Servis Edilir

Hafta içi yoğun geceler için yeterince kolay, ancak bir sonraki akşam yemeğinde veya bir tatil kutlamasında hizmet edecek kadar süslü olan pastırmalı Brüksel lahanası, bir dizi ana yemekle eşleşebilir.

Brüksel Lahanasını Yükseltmenin Diğer Yolları

kavrulmuş akçaağaç pastırması brüksel lahanası ve üstünde domuz pastırması parçaları olan bir kase

Bu tarifi sen mi yaptın?

Bana ne düşündüğünü söyle!

Yorumlarda aşağıya bir puan bırakın ve tarifi nasıl beğendiğinizi bana bildirin.

Bir kasede pastırma ile kolay fırında kavrulmuş Brüksel lahanası

Bu tarifi denerseniz, lütfen sizin (ve en lezzetli yiyicilerinizin) ne düşündüğünü bana bildirmek için bir yorum bırakın.. İster Brüksel lahanasını ilk kez yiyor olun, ister 500.inciUmarım bunlar evinizde de 5 yıldızlı bir hit olur!

Sıkça Sorulan Sorular

Akçaağaç Şurubu Olmadan Bacon Brüksel Lahanası Yapabilir miyim?

Elbette! Doğal tatlılığın, şurubun karamelize notalarının ve sırlı dış görünümün bir kısmını kaybedeceğinizi unutmayın. Dilerseniz bir kaşık daha zeytinyağı kullanabilirsiniz. Veya, tatlılık istiyorsanız ama akçaağaç aromasından hoşlanmıyorsanız, yerine eşit miktarda bal ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu tarifi gözleme şurubu ile yapabilir miyim?

Gözleme şurubu (veya taklit şurup), bu Brüksel lahanası tarifinde saf akçaağaç şurubu yerine yeterli değildir. İkisi pişirmede çok farklı davranır. En iyi sonuçlar için saf akçaağaç şurubu kullanın.

Bacon Brüksel Lahanası Sağlıklı mı?

Pastırma veya ilave tatlandırıcılar (Air Fryer Brüksel Lahanası gibi) içermeyen bir Brüksel lahanası tarifi daha az yağ, şeker ve kalori içerecek olsa da, memnuniyet önemlidir ve bu akçaağaç pastırması Brüksel sebzelerinizi almanın lezzetli bir yoludur!

Brüksel Lahanasını Pişirmeden Önce Islatmanız Gerekir mi?

HAYIR. Brüksel lahanalarını pişirmeden önce ıslatmak gerekli değildir. Bazı tarifler, Brüksel musluğunu pişirmeden önce ıslatarak temizler ve dış yaprakların altında saklanan kirleri temizler. İyice duruladığınız, sap kısımlarını kestiğiniz ve kiri temizlemek için dış yaprakların bir kısmını soyduğunuz sürece, Brüksel lahanalarını önce ıslatmadan pişirebilirsiniz.

Brüksel Lahanasının Acılığını Ne Alır?

Brüksel lahanasının acılığını dengelemek için limon suyu veya elma sirkesi gibi bir asit veya akçaağaç şurubu gibi tatlı bir element ekleyin. Başka bir yöntem de Brüksel lahanalarını fırında veya ocakta bitirmeden önce kaynar tuzlu suda kısa bir süre haşlamaktır. bazı onların acılığı. Bu yöntemin değerinden daha fazla iş olduğunu düşünüyorum; ayrıca Brüksel lahanası hala ıslaksa, bu onların gevrekleşme yeteneğini etkiler.


 • DEPOLAMAK: Pişmiş Brüksel lahanalarını hava geçirmeyen bir saklama kabında 4 güne kadar buzdolabında bekletin.
 • YENİDEN ISITMAK İÇİN: Kalan pişmiş Brüksel lahanalarını hafifçe yağlanmış bir fırın tepsisine ekleyin. Tamamen ısınana kadar 5 dakika kadar 350 ° F’de fırında yeniden ısıtın. Ayrıca mikrodalgada bir tabakta 30 saniye ila 1 dakika arasında yeniden ısıtabilirsiniz.
 • DONDURMAK: Sulu olabileceği için kavrulmuş Brüksel lahanasını dondurmanızı önermiyorum. Ancak, çok fazla yemek artıkınız varsa, onları kesinlikle dondurabilirsiniz. Pişmiş Brüksel lahanalarını hava geçirmez, dondurucuya uygun bir kaba koyun ve dondurucuda 3 aya kadar saklayın. Kavrulmuş donmuş Brüksel lahanalarının buzdolabında bir gece çözülmesine izin verin, ardından yukarıda anlatıldığı gibi tekrar ısıtın.

hizmet: 1(4 kişiden)kalori: 343kalorikarbonhidratlar: 19GProtein: 13GYağ: 25GDoymuş yağ: 8.Gkolesterol: 36mgPotasyum: 780mglif: 7GŞeker: 7GA vitamini: 1303iç üniteC vitamini: 145mgKalsiyum: 80mgÜtü: 3mg

Bugün katılın ve en sevdiğiniz tarifleri kaydetmeye başlayın

En sevdiğiniz tarifleri kolayca kaydetmek ve ÜCRETSİZ yemek planlarına erişmek için bir hesap oluşturun.

Beni kaydet

İlgili Tarifler

Brüksel lahanasını benim kadar seviyorsanız, diğer Well Plated Brüksel lahanası tariflerini de seveceksiniz:

Tüm tarifleri görüntüle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *