Bacon Ranch Hindi Burgerleri – Budget Bytes

Close up side view of a ranch turkey burger held in hands

Kendi Ev Yapımı Çiftlik Baharatımı yaptığımdan beri, tarif fikirlerinin kapıları açıldı. Çiftlik çeşnisi, çok lezzetli, keskin, otlu bir tat katıyor. her şey, burgerler dahil. Bu Bacon Ranch Hindi Burgerleri o kadar aptalca, kolay ve çılgınca lezzetli ki, bir daha asla hamburger yemek için dışarı çıkmayabilirim. Ve her zaman olduğu gibi, aşağıda sizin için pek çok malzeme seçeneğim var. 👇

kiremitli bir yüzey üzerinde hindi burgerleri olan oval bir tabak

Her Şey Çiftlik Baharatıyla İlgili

Bu hindi burgerlerindeki TÜM lezzet, çiftlik baharat karışımından geliyor. Kendi ev yapımı çiftlik baharatımı kullandım, ancak bunu mağazadan satın alınan bir Hidden Valley (veya başka bir marka) çiftlik baharatı paketini kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yaklaşık 3 yemek kaşığı olan bir pakete ihtiyacınız olacak.

Farklı Bir Et Türü Kullanabilir miyim?

Evet, pastırmalı çiftlik burgerlerinizi kıyma, kıyma ve hatta kıyma tavuk kullanarak yapabilirsiniz. Hindiyi seçtim çünkü hafif tadı çiftlik çeşnisiyle çok fazla rekabet etmiyor ve hindi kıymasının dokusunu kıyma tavuğundan daha çok seviyorum.

Burgerleri nemli ve yumuşak tutmak için biraz yağlı kıyma kullanmak isteyeceksiniz.

Elinde tutulan bir çiftlik hindi burgerinin yan görünümünü kapat

Diğer burger sos fikirleri

Burgerlerimi peynir, domuz pastırması, marul, domates ve mayonez ile doldurdum, bu yüzden steroid kullanan bir BLT gibiydi. Ama kullandığım şeyin hayranı değilseniz, sosları değiştirebilirsiniz. İşte bu çiftlik burgerleriyle iyi çalışacak bazı diğer fikirler:

 • Avokado veya guacamole
 • kırmızı soğan
 • çiftlik sosu
 • Fransız kızarmış soğan
 • Lâhana salatası
 • Bufalo sosu
 • Yonca filizi
 • geri dönüş sosu

Çiftlik burgerlerinin yanında ne servis edilir?

Ranch Burgerlerime biraz Sarımsaklı Parmesan Fırın Kızartması ile servis ettim, ancak bu burgerlere harika gidecek pek çok lezzetli yan var. Biraz patates salatası harika olurdu ya da belki biraz Brokoli Makarna Salatası, Klasik Kremalı Coleslaw ya da basit bir yan salata.

Bacon çiftliği hindi burgerleriyle dolu bir tabağın yan görüntüsü

Bacon Ranch Hindi Burgerleri

Bu süper basit Bacon Ranch Hindi Burgerleri, çevredeki EN İYİ ev yapımı burgerlerdir. TONS lezzet ile basit malzemeler!

Yazar: Beth—Bütçe Baytları

Elinde tutulan bir çiftlik hindi burgerinin yan görünümünü kapat

 • 8. dilimler domuz pastırması (2,99 $)
 • 1 pound Zemin türkiye (3,99 $)
 • 3 yemek kaşığı çiftlik çeşni karışımı* (0,53 dolar)
 • 1 yemek kaşığı yemeklik yağ (0,04 $)
 • 4 dilimler peynir (isteğe bağlı) (1,15 dolar)
 • 4 Hamburger ekmekleri (1,25 dolar)
 • 1 domates (1,40 dolar)
 • 4 yapraklar marul (0,55 dolar)
 • 4 yemek kaşığı mayonez (0,25 dolar)
 • Pastırmayı paketin üzerindeki talimatlara göre veya tercih ettiğiniz yöntemle (tavada, fırında, mikrodalgada) kahverengi ve çıtır çıtır olana kadar pişirin.
 • Öğütülmüş hindiyi çiftlik baharat karışımıyla birlikte bir kaseye ekleyin. Ellerinizi kullanarak çiftlik baharatını yer hindisine karıştırın.

 • Hindi kıymasını dört eşit parçaya bölüp hamburger köftesi şekli verin. Et pişerken biraz büzülecektir, bu nedenle köfteleri oldukça geniş ve düz yapın (çapı yaklaşık 4,5 inç).

 • Bir tavaya biraz yemeklik yağ ekleyin ve orta ateşte ısıtın. Tava ısındığında burger köftelerini ekleyin ve her iki tarafını 3-5 dakika veya burgerler kızarana ve tamamen pişene kadar pişirin.

 • Peynir kullanıyorsanız, her burgere bir dilim peynir ekleyin, tavayı kapatın ve ısının peyniri eritmesine izin verin.

 • Burgerler pişerken siz domatesleri dilimleyin. Çörekler, domatesler, marul, pişmiş domuz pastırması ve mayonezi kullanarak hamburger yapın. Zevk almak!

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.*Mağazadan aldığınız veya ev yapımı çiftlik baharatlarını kullanabilirsiniz. Çiftlik baharatınız tek bir paket yerine toplu ise, yaklaşık 3 yemek kaşığı kullanın.

hizmet: 1vatandaşlarkalori: 541kalorikarbonhidratlar: 30GProtein: 38GŞişman: 29GSodyum: 1385mglif: 1G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Burger sever misin? Bu diğer lezzetli burger tariflerini deneyin:

patates kızartması ile bir sepet içinde bir pastırma çiftliği hindi burger

Bacon Ranch Hindi Burgerleri Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Kağıt havlu kaplı bir tabakta pişmiş domuz pastırması şeritleri

Paketin üzerindeki talimatları veya en sevdiğiniz yöntemi kullanarak 8 şerit pastırmayı kahverengi ve çıtır çıtır olana kadar pişirin. Pastırmamı fırında pişirmeyi seviyorum. İşte fırında pastırmanın nasıl pişirileceğine dair öğreticim.

çiftlik baharatı ile bir kasede öğütülmüş hindi

3 yemek kaşığı (bir paket) ahır çeşnisi veya ev yapımı çiftlik çeşnisi karışımı ile bir kaseye bir pound öğütülmüş hindi ekleyin. Baharatı eşit şekilde birleştirilene kadar etin içine karıştırın.

Şekilli hindi burger köftesi

Eti dört eşit parçaya bölün ve daha sonra köfte şekli verin. Et pişerken biraz büzülecek, bu yüzden onları son burgerin olmasını istediğinden çok daha geniş ve yassı yap. Köftelerim çiğken yaklaşık 4,5 inç genişliğindeydi. Hindi kıyması, sığır kıymasına kıyasla oldukça yumuşak ve ıslak olabilir, ancak bunun sizi endişelendirmesine izin vermeyin.

Bir tavada pişmiş hindi burgerleri, ikisi peynirli

Bir tavaya biraz yemeklik yağ ekleyin ve orta ateşte ısıtın. Sıcakken, burgerlerinizi ekleyin (hepsine sığmayacak kadar büyüklerse iki parti yapabilirsiniz) ve her bir tarafını 3-5 dakika veya iyice kızarana ve tamamen pişene kadar pişirin. Peynir kullanıyorsanız, üstüne bir dilim peynir ekleyin, tavayı kapatın ve ısının peyniri eritmesine izin verin.

Yanlarında malzemelerle bir tabağa monte edilen burgerler

Pişmiş hindi burgerlerinizi çörekler, marul, domates, domuz pastırması ve mayonezle birleştirin. O zaman KAZIN! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *