Baharatlı Tavada Şeftali Tavuğu ⋆ 100 Günlük Gerçek Yemek

Spicy Peach Skillet Chicken FB

Şeftali mevsiminde, mutfakta çok fazla zaman harcamadan tabağınıza biraz baharat katan mükemmel bir yaz yemeği.

↓ Tarife Git

Merhaba ben Pamela Salzman, Kitchen Matters ve Quicker than Quick kitaplarının yazarı ve blogu Pamela Salzman Kitchen Matters & Recipes’ın yaratıcısı ve aşçılık dersi eğitmeni. Okurlarının gerçek yemek konusunda benim kadar tutkulu olduğunu bildiğim için Lisa’ya yeniden konuk olmaktan çok mutluyum! Bu yüzden Baharatlı Skillet Şeftali Tavuğu tariflerimi paylaşıyorum.

pamela salzman

Tam zamanlı işim, hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak yemek pişirme dersleri vermek. Tariflerimin ve tekniklerimin odak noktası, tamamen, minimum düzeyde işlenmiş, çoğunlukla bitki bazlı yiyeceklerdir. Malzemeleri mümkün olduğunca temiz tutmaya çalışırken, yine de birçok lezzetle paketlemeye ve ailelere hitap etmeye çalışıyorum.

Birkaç yıl önce, öğrencilerimin benden giderek daha fazla “hızlı” tarifler istediğini fark ettim. Sadece hızlı pişen tarifler değil, aynı zamanda hazırlaması da hızlı olan ve son dakikada yapılabilecek tarifler (örneğin, marine etme, geceden ıslatma vb.). Meydan okuma kabul edildi!

Öne Çıkan Yorum

Bu kesinlikle lezzetliydi! Teşekkür ederim! Bir dahaki sefere, pirince ek olarak, fazladan sosu emmesi için onu huysuz tam tahıllı bir bagetle servis edeceğim!

– Ali


İkinci kitabım, Hızlıdan Daha Hızlı, 30 dakika veya daha kısa sürede yapılabilecek en sevdiğim yemek kursu tarifleri koleksiyonudur. Bir ebeveyn olarak kendimi her zamankinden daha meşgul buldum, özellikle akşam yemeğinden önceki saatlerde ve bu nedenle benim de böyle bir kitaba ihtiyacım vardı! En popüler ana yemek tariflerimden biri bu Baharatlı Şeftali Tava Tavuğu. Biraz tatlı, biraz baharatlı ve biraz keskin – en sevdiğim kombinasyon! Şeftali mevsimindeyken, en sevdiğim meyvelerden birini kullanmanın harika bir yolu ama bu tarifi birçok kez donmuş şeftalilerle de başarıyla yaptım.

Şeftali tavuğu için gizli içerik

Her zaman bir tarife lezzet katmak için kolay (ve hızlı) yollar arıyorum. Buradaki gizli içerik, harika bir konsantre şeftali aroması ekleyen ve sosu koyulaştırmaya da yardımcı olan, şeker eklenmemiş şeftali konserveleridir. Kayısı reçeli de kullanabilirsiniz. Küçük çocukları olan pek çok ebeveynin baharatlı yemeklerde sıcaklığı azaltmanın yollarını aradığını biliyorum. Bu tarifte pul biber atılabilir veya ikiye kesilebilir. Onlara sahip değilseniz, tatmak için bir miktar sriracha ekleyin.

Baharatlı Tavada Şeftali Tavuğu Nasıl Servis Edilir

Bu yemeği servis etmenin en sevdiğim yolu, sosundan yararlanabilecek taraflarla. Sote mısır veya irmik, karnabahar patates püresi veya pirinç pilavı ile lezzetlidir. Yaz aylarında, yeşil fasulye mükemmel bir sebze tarafı veya basit bir salata veya lahana salatasıdır. Taze otlar her zaman bir yemeğin güzel görünmesini sağlar, ancak aynı zamanda ekstra bir lezzet artışı sağlar. Onlara sahip değilseniz, anlaşmayı bozan bir şey değil ama nane ve fesleğen burada favorilerim. Bence bu tarifi yaptıktan sonra, tüm gününüzü mutfakta sağlıklı ve lezzetli bir şeyler yaparak geçirmenize gerek olmadığını göreceksiniz!

Diğer Tavuk Tava Tarifleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *