Bir Kase Karıştırarak Kızartma Tavuk Yumurtalı Rulo (15 Dakika!)

Chicken Egg Roll in a Bowl

Bir kasede tavuk yumurta rulo — Bir kasedeki bu yumurtalı rulo kolay, 15 dakikada hazır, lezzet dolu, bol miktarda dokuya sahip ve gerçek yumurtalı rulolardan daha sağlıklı!

Bir Kasede Tavuk Yumurtalı Rulo - Bir kasede bu yumurta rulosu kolaydır, 15 dakikada hazırdır, lezzetle doludur, çok fazla dokuya sahiptir ve gerçek yumurta rulolarından daha sağlıklıdır!

Bir Kasede Yapısız Yumurta Rulo Tarifi

Yumurtalı ruloları yerken çok güzel çocukluk anılarım var. Çıtır çıtır kızarmış kabuklar, tuzluluk, lahananın ince çıtırtısı, çok iyi. Ayrıca yumurta rulolarımda tam anlamıyla bir bardak tatlı ve ekşi sos kullanırdım. Bir çeşni ve sos meraklısı olarak, şeker yüklü sos tam anlamıyla mükemmeldi.

Kızarmış yiyecekler, sodyum ve şekerli soslar, bel çevreniz veya sağlığınız için gerekli olan en iyi şeyler olmadığında yetişkinliğe hızla ilerleyin. Bir kase tarifinde bu yumurta rulosu ile yapısız yumurta rulolarına girin.

Kolay, 15 dakikada hazır, lezzet dolu, bol dokulu ve gerçek yumurtalı rulolardan daha sağlıklı. Kalori, yağ ve karbonhidrattan büyük ölçüde tasarruf ediyorsunuz!

Tavuk içinde pişirilir Susam yağı bir soğan ile ve bir torba lahana salatası karışımı kıyılmış lahana ve havuçtan oluşur – çok uygun – daha önce sarımsak, zencefil, soya sosu ekleyin ve yeşil soğan ile bitirin.

Bir dahaki sefere yoğun bir hafta içi gecesinde paket servis çağırmak istediğinizde, bu kasede yumurtalı rulo tarifini arka cebinizden çıkarın ve akşam yemeği hemen masanızda olsun.

Bir Kasede Tavuk Yumurtalı Rulo - Bir kasede bu yumurta rulosu kolaydır, 15 dakikada hazırdır, lezzetle doludur, çok fazla dokuya sahiptir ve gerçek yumurta rulolarından daha sağlıklıdır!

Bir Kasede Yumurtalı Rulo içinde neler var?

Bu yumurtalı rulo kızartmayı yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • Susam yağı
 • zeytin yağı
 • Tavuk kıyması
 • Vidalia soğan
 • Sarımsak
 • Öğütülmüş zencefil
 • Lahana salatası karışımı
 • Düşük sodyum soya sosu
 • Karabiber
 • Yeşil soğanlar
 • Susam taneleri

Bir Kasede Yumurta Rulosu Nasıl Yapılır?

 1. Kıyılmış tavuğu yağlanmış bir tavada pembeleşinceye kadar pişirin.
 2. Ardından soğan ve sarımsağı ekleyip yumuşayana kadar pişirin.
 3. Kalan malzemeleri ekleyin ve lahana soluncaya ve yumuşayana kadar pişirin.
 4. Servis yapmadan önce yeşil soğan ve susamla süsleyin.

Türkiye Yerini Kullanabilir miyim?

Evet, hindi kıyması veya domuz kıyması Kullanılabilir öğütülmüş tavuk yerine.

Bir Kasede Tavuk Yumurtalı Rulo - Bir kasede bu yumurta rulosu kolaydır, 15 dakikada hazırdır, lezzetle doludur, çok fazla dokuya sahiptir ve gerçek yumurta rulolarından daha sağlıklıdır!

Elbette! Klasik bir yapısız yumurtalı rulo kaseniz olmazdı, ama bahse girerim şu gibi eklemeler bebek mısır, dilimlenmiş mantar veya doğranmış dolmalık biber Bu yumurta rulo tavada kızartmaya harika eklemeler olurdu.

Bir Kasede Tavuk Yumurtalı Rulo - Bir kasede bu yumurta rulosu kolaydır, 15 dakikada hazırdır, lezzetle doludur, çok fazla dokuya sahiptir ve gerçek yumurta rulolarından daha sağlıklıdır!

Bir kasede yumurtalı rulo yapmak için ipuçları

Lahana Salatası Karışımı – Yaşadığınız yerde lahana salatası veya lahana karışımı bulamazsanız, ikame edebilirsiniz. bunun yerine iki bardak kıyılmış lahana ve havuç.

Aşağı İrade – Lahana biraz solur, bu yüzden çok gibi görünse bile hacmi önemli ölçüde azalır. Ama elbette en iyi muhakemenizi kullanın.

Bir Kasede Tavuk Yumurtalı Rulo - Bir kasede bu yumurta rulosu kolaydır, 15 dakikada hazırdır, lezzetle doludur, çok fazla dokuya sahiptir ve gerçek yumurta rulolarından daha sağlıklıdır!

Glütensiz – Bu yumurtalı rulo tarifini glütensiz yapmak için, soya sosu yerine tamari kullanın. Yine de düşük sodyumlu bir versiyon bulmaya çalışın.

sodyuma duyarlı – Tuza karşı hassasiyetiniz varsa, biraz daha az soya sosu ekleyin tarifin gerektirdiğinden daha fazlasını ekleyin, tadına bakın ve ardından gerektiği kadar ekleyin.

Bir Kasede Tavuk Yumurtalı Rulo - Bir kasede bu yumurta rulosu kolaydır, 15 dakikada hazırdır, lezzetle doludur, çok fazla dokuya sahiptir ve gerçek yumurta rulolarından daha sağlıklıdır!

hazırlık zamanı
5 dakika

pişirme süresi
10 dakika

toplam zaman
15 dakika

İçindekiler

 • 2 yemek kaşığı susam yağı

 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

 • 1 pound öğütülmüş tavuk (kıyma hindi veya domuz eti ikame edilebilir)

 • 1 küçük tatlı Vidalia sarı soğan

 • 3 ila 4 diş sarımsak, ince kıyılmış veya preslenmiş

 • 1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil

 • bir 16 onsluk çanta lahana salatası karışımı (kıyılmış yeşil lahana ve havuç)

 • 1/2 su bardağı azaltılmış sodyum soya sosu

 • 1/2 çay kaşığı taze çekilmiş karabiber veya tadı

 • süslemek için ince halkalar halinde dilimlenmiş yaklaşık 3 yeşil soğan

 • Süslemek için isteğe bağlı 1 yemek kaşığı susam

 • servis için isteğe bağlı olarak kuru üzüm sosu veya ekstra soya sosu

Talimatlar

  1. Büyük bir tavaya yağları, tavuğu ekleyin ve orta-yüksek ateşte pişene kadar yaklaşık 4 ila 5 dakika pişirin; Tavuğu ufalayın ve eşit pişmesini sağlamak için aralıklı olarak karıştırın.
  2. Soğanları ekleyin ve yaklaşık 5 dakika veya yumuşayana kadar pişirin; ara sıra karıştırın.
  3. Sarımsak, zencefil ekleyin ve yaklaşık 1 dakika veya kokulu olana kadar pişirin.
  4. Lahana salatası karışımını ekleyin (çok benziyor ama çabuk soluyor), eşit şekilde soya sosu gezdirin, biberi ekleyin, birleştirmek için karıştırın ve yaklaşık 5 dakika veya lahana soluyup yumuşayana kadar pişirin; ara sıra karıştırın.
  5. Servis için yeşil soğan, isteğe bağlı susam ve isteğe bağlı ekstra soslarla eşit şekilde serpin. Hemen servis yapın.

Not

 • Tarif en iyi sıcak ve tazedir, ancak ekstrası buzdolabında 5 güne kadar hava geçirmez şekilde saklanır.

Beslenme bilgisi:

Teslim olmak:

4

Hizmet boyutu:

1

Porsiyon Başına Miktar:

kalori: 572Toplam yağ: 41gDoymuş yağ: 8gTrans yağ: 0gDoymamış yağ: 31gkolesterol: 131mgSodyum: 1770mgkarbonhidratlar: 22glif: 3gŞeker: 13gProtein: 32g

Daha Fazla Asya Tavuk Tarifi:

Favori ASYA TARİFLERİ BURADA

PF Chang’ın Tavuklu Marul Dürümleri {Taklitçi Tarif} – Restoran versiyonunu atlayın ve 20 dakikada evde yapın! Kolay, daha sağlıklı çünkü malzemeleri siz kontrol ediyorsunuz ve tatları çok daha iyi!

PF Chang'ın Tavuklu Marul Dürümleri {Taklitçi Tarif} - Restoran versiyonunu atlayın ve 20 dakikada evde yapın!! KOLAY, daha sağlıklı çünkü malzemeleri kontrol ediyorsunuz ve TATLARI ÇOK DAHA İYİ !!

Paket Servisten Daha İyi Tavuklu Kızarmış Pilav – Tek tavada, 20 dakikada hazır ve ev yapımının ne kadar iyi olduğunu tattıktan sonra bir daha asla paket yemek istemeyeceksiniz! Çok daha fazla lezzet, yağlı değil ve bir sürü sulu tavuk!

Paket Servisten Daha İyi Tavuklu Kızarmış Pilav - Tek tavada, 20 dakikada hazır ve ev yapımının ne kadar güzel olduğunu tattıktan sonra bir daha asla paket yemek istemeyeceksiniz!! Çok daha fazla lezzet, yağlı değil ve bir sürü sulu tavuk! !

Fıstıklı Erişteli Fıstıklı Tavuk – Kolay, 20 dakikada hazır, tadı daha iyi ve paket servisten çok daha sağlıklı! Fıstık sosu otomatik olarak her şeyin tadını harika yapar!

Fıstıklı Erişteli Fıstıklı Tavuk - Kolay, 20 dakikada hazır, tadı daha iyi ve paket yemekten çok daha sağlıklı!! Fıstık sosu otomatik olarak her şeyin tadını ŞAŞIRTICI yapar!!

Yavaş Pişirici Thai Fıstık Tavuğu – Şimdiye kadarki en kolay fıstık tavuğu ve yavaş pişiriciniz tüm işi yapıyor! Üstüne çıtır fıstık, kişniş, yeşil soğan ve fıstık sosu dayanılmaz!

Yavaş Pişirici Thai Fıstık Tavuğu - Şimdiye kadarki en kolay fıstık tavuğu ve yavaş pişiriciniz tüm işi yapıyor! Üzerine çıtır fıstık, kişniş, yeşil soğan ve fıstık sosu dayanılmaz!!

Kolay 15 Dakikalık Tatlı ve Ekşi Tavuk – Daha hızlı, daha kolay, daha sağlıklı ve paket yemekten veya bir restorandan daha lezzetli! Tüm ailenin seveceği tatlı ama ekşi Asya lezzetlerinin mükemmel dengesi!

Kolay 15 Dakikalık Tatlı ve Ekşi Tavuk - Daha hızlı, daha kolay, daha sağlıklı ve tadı paket yemekten veya bir restorandan DAHA İYİ!! Tüm ailenin BAYILACAĞI tatlı ama ekşi Asya lezzetlerinin mükemmel dengesi!!

Erişte ile kızarmış tavuk — Paket servisi atlayın ve 15 dakikada hazır olan bu KOLAY kızartmayı yapın!! Sulu tavuk, çıtır çıtır sebzeler, rahatlatıcı erişteler ve Asya esintili lezzetlerle dolu! Yoğun hafta içi geceleri için mükemmel! !

Bir tavada erişte ile kızartılmış tavuk

Sıska 15 Dakikalık Susamlı Tavuk ve Brokoli — Paket servisi atlayın ve Asya’nın bu favorisini birkaç dakika içinde evinizde yapın!! Bir restoranda alacağınızdan çok KOLAY ve SAĞLIKLI ama tadı da HARİKA!!

Sıska 15 Dakikalık Susamlı Tavuk ve Brokoli'nin üstten çekimi

Yavaş Tencerede Portakallı Tavuk — Şimdiye kadarki en kolay portakal tavuğu çünkü tüm işi yavaş pişiriciniz yapıyor!! Süper sulu, yumuşak ve karşı konulamaz tatlı ama keskin turuncu sırla kaplanmış!!

Beyaz tabakta Yavaş Tencere Portakallı Tavuk

Paket Servisten Daha İyi Kaju Tavuğu – Sulu tavuk, çıtır çıtır sebzeler ve en iyi sarımsaklı soya sosuyla kaplanmış çıtır kaju fıstığı !! Paket servisi atlayın ve kendi restoran kalitesinde, kolay, 20 dakikada hazır ve daha sağlıklı yemeğinizi yapın!!

Servis kasesinde Kaju Tavuk tavada kızartın

Ramen Eriştesi ile 15 Dakikalık Tavuk ve Sebze Tavada Kızartma – Bu KOLAY Asya tavada kızartmayı dakikalar içinde yapabileceğiniz zaman paket servisi aramayın! Paket servisten daha SAĞLIKLI ve daha hızlı ve yoğun hafta sonları için harika!!

Ramen Noodles ile 15 Dakikalık Tavada Tavuk ve Sebze Kızartması - Bu KOLAY Asya usulü tavada kızartmayı dakikalar içinde yapabileceğiniz zaman paket servisi aramayın!! Paket servisten daha SAĞLIKLI ve daha hızlı ve yoğun hafta sonları için harika!!

İlk olarak 10 Temmuz 2017’de yayınlandı ve 7 Nisan 2023’te güncellenmiş metinle yeniden yayınlandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *