BLT Avokado Makarna Salatası | Tarif Eleştirmeni

BLT Avokado Makarna Salatası | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

BLT avokado makarna salatası, pastırma, domates, makarna ve avokado ile karıştırılmış taze ve gevrek maruldur. Üzerine kremsi bir sos ve üzerine beyaz peynir serpiştirilmiş bu harika bir salata!

Potlucks, makarna salatası getirmek için mükemmel bir yerdir! Bunu denedikten sonra benim inanılmaz pastırmalı ranch makarna salatamı, bu karidesli makarna salatamı ve bu tortellini makarna salatamı mutlaka denemelisiniz.

Bir kase BLT avokado makarna salatasının üstten görünümü.

BLT Avokado Makarna Salatası Tarifi

Geçen hafta eğlenceli küçük bir toplantı yaptık ve bu lezzetli BLT Avokado Makarna Salatasını yaptım. Klasik BLT’ye biraz dönüş yaptım ve biraz makarna ve favorimi ekledim…. avokado! Biraz makarnayla atılan taze ve basit malzemeleri seviyorum. Makarna harika bir doku katıyor ve gerçekten her şeyi bir araya getiriyor.

Salatayı olduğu gibi bırakacaktım ama son anda avokadoyu ekledim ve bu harika salataya o kadar kremsi ve pürüzsüz bir doku kattı ki. Her şey kremsi ve lezzetli bir sosta atılır ve bununla ilgili her şeye bayılacaksınız. Bu, bir sonraki yemek için mükemmel ve herkes bu basit ve taze salata hakkında çılgına dönecek!

BLT Avokado Makarna Salatası İçindeki Malzemeler

Adından bu makarna salatasının içinde ne olduğunu tahmin edebilirsiniz ama bahsetmek yetmez! Onu tatmak zorundasın! Malzemelerin tam ölçümleri için gönderinin altındaki tarif kartına göz atın.

 • Makarna: Ben fiyonklu makarna kullandım ama siz elinizde olan herhangi bir makarnayı kullanabilirsiniz.
 • Hafif Mayonez: Tadı normalle aynı ama biraz daha sağlıklı, o zaman hafif versiyonu da kullanabilirsiniz.
 • Süt: Ben yüzde 1 süt kullandım.
 • Dijon hardalı: Hardal ipucu bu sosa harika bir tat katıyor.
 • Diş Sarımsak: Taze sarımsak dişleri veya kıyılmış sarımsak kullanabilirsiniz. ½ çay kaşığı kıyılmış sarımsak yaklaşık 1 dişe eşittir.
 • Tuz: Bu, pansumandaki tüm lezzetleri arttırır.
 • Roman: Ben marulları küçük parçalara ayırmayı severim.
 • Domuz pastırması: Pastırmanızın güzelce doğranabilmesi için pişmiş ve çıtır çıtır olduğundan emin olun.
 • domates: Biraz domates olmadan bir BLT yiyemezsin!
 • Avokado: Bu doğranmış avokadolar çok kremsi bir doku katıyor.
 • Beyaz peynir: Salatalarda beyaz peynir severim. Gerçekten, çünkü beyaz peynir çok iyi, onu her şeyde seviyorum!
 • Biber: Tatmak için bu biberi serpin.

Haydi Salata Yapalım!

Bu BLT avokado makarna salatası süper kolaydır ve bittiğinde bir milyon dolar gibi tadı vardır. En iyi tat kombinasyonuna sahiptir ve domates ve marulla çok taze tadı vardır. Buna bayılacaksın!

 1. Makarna pişirin: Paket talimatlarına göre makarna pişirin. Süzün ve soğuyana kadar soğuk su altında durulayın.
 2. Giyinme Yap ve Birleştir: Büyük bir kapta hafif mayonez, süt, dijon hardalı, sarımsak ve tuzu çırpın. Ardından marul, domuz pastırması, domates ve avokadoları ekleyin. Kaplanana kadar hafifçe atın. Beyaz peynir serpin ve ardından (istenirse) biraz biber ekleyin ve servis yapın.
Sosun nasıl yapıldığını ve cam bir kasede salataya nasıl atıldığını gösteren 3 resim.

varyasyonlar

Bu BLT avokado makarna salatasında birkaç şeyi değiştirin ve her seferinde yepyeni bir salatanız olacak! İşte denemeniz için sahip olduğum birkaç fikir!

 • Salata sosu: Bu pansumanı kullanmak zorunda değilsin! Bunu kolaylaştırmak istiyorsanız, elinizde bulunan bir çiftliği kullanın ve tadı da lezzetli olacak!
 • Makarna: Ben farfalle makarna (papyon) kullandım ama siz penne, büyük boy erişte ve hatta melek kılı makarna kullanabilirsiniz! Bunu california spagetti salatamda kullanıyorum ve harika çalışıyor!
 • Sebzeler: Sebzeleri değiştirin! Biraz mısır, biraz salatalık, kibrit çöpü havuç veya biber ekleyin. Gerçekten, taze olan hemen hemen her şeyi atın ve tadı lezzetli olacak!

Makarna salatası ile doldurulmuş, beyaz peynirle doldurulmuş ve iki tahta kaşıkla fırlatılan bir kase.

BLT Avokado Makarna Salatasını Önceden Yapabilir miyim?

Evet! Makarna salatalarının soğuması ve tatların birbirine karışmasına izin vermesi için zamana ihtiyacı olduğundan, bu makarna salatası önceden yapmak için harika bir salatadır. Salatayı topladıktan sonra hava geçirmez bir kaba koyun. Buzdolabında saklayın, 3-4 gün dayanır.

BLT Avokado Makarna Salatasının tahta kaşıkla yakından görünümü.


 • Paket talimatlarına göre makarna pişirin. Süzün ve soğuyana kadar soğuk su altında durulayın.

 • Büyük bir kapta hafif mayonez, süt, dijon hardalı, sarımsak ve tuzu çırpın. Marul, domuz pastırması, domates ve avokado ekleyin. Kaplanana kadar hafifçe atın. İstenirse beyaz peynir ve karabiber serpip servis yapın.


İlk olarak 23 Mayıs 2016’da gönderildi
22 Haziran 2022’de güncellendi

hizmet: 8.

kalori347kalori (%17)karbonhidratlar29G (%10)protein10G (%20)Şişman22G (%34)Doymuş yağ6G (%30)Doymamış yağ4Gtekli doymamış yağ11GTrans yağ0.04Gkolesterol25mg (% 8)sodyum538mg (%22)Potasyum491mg (%14)lif5G (%20)Şeker3G (%3)A vitamini1597iç ünite (%32)C vitamini10mg (%12)kalsiyum56mg (%6)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam yemeği, ana yemek, salata

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelimeler BLT Avokado Makarna Salatası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *