Buffalo Tavuklu Marul Dürümleri (Yavaş Pişirici, Hazır Tencere)

Buffalo Chicken Lettuce Wraps
Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bilgilendirme politikamı okuyun.

Buffalo Tavuklu Marul Dürümleri, rendelenmiş havuç, kereviz ve ev yapımı açık mavi peynir sosumla süslenmiş lezzetli, düşük karbonhidratlı marul dürümleri.

Buffalo Tavuklu Marul Dürümleri

Buffalo Tavuklu Marul Dürümleri

Yavaş pişiricide kıyılmış manda tavuğu yapmak çok kolay, bunu herkes yapabilir ve tavuğu dürüm ve salatalardan pizza soslarına, sandviçlere ve daha fazlasına kadar her şey için kullanabilirsiniz! Şimdi bunu Instant Pot talimatlarıyla da güncelledim! Buffalo tavuğu hayranıysanız, Buffalo Chicken Meatballs, Buffalo Chicken Dip veya Baked Buffalo Wings’i de beğenebilirsiniz.

Crockpot Bufalo Tavuğu

Diyetinizden karbonhidratın çıkarılması gerektiğine inanmıyorum, ancak karbonhidrat ağırlıklı bir akşam yemeği veya kahvaltı yapmayı planlıyorsam bazı öğünlerde karbonhidratı atlayabilirim. İşte o zaman marul sarması yapmayı seviyorum, normalde ekmekle birlikte yediğiniz en sevdiğiniz sandviç dolgularını tutmak için mükemmeller.

Buffalo Tavuklu Marul Dürümleri Nasıl Yapılır?

Marul dürümleri düşük karbonhidratlı, keto, glütensiz ve düşük kalorilidir ve dolgunun lezzetini bozmaz. Marul sarması yaparken birkaç ipucu:

 • Kıyılmış tavuk yaparak başlayın. Ben bunu yavaş pişiricide yapmayı seviyorum ama siz aynı zamanda Hazır Tencerede de yapabilirsiniz. Her iki yöntem için yönergeler verilmiştir. Ayrıca bir et lokantasından veya konserveden arta kalan tavuk göğsünü de kullanabilirsiniz.
 • Dolguyu tutacak kadar büyük olan marul yapraklarını arayın. Daha büyük kaplar için buzdağı marul kullanmayı seviyorum. Romaine marul ve bebek marul da harika.
 • Tereyağı veya boston marulunun yaprakları daha küçüktür ama aynı zamanda harikadır.

Buffalo Tavuklu Marul Dürümünün Yanında Neler Yapılır:

 • Çıtır çıtır bir şey istiyorsanız, yanında biraz pişmiş cips ile servis yapın.
 • İsterseniz, bunu bir kasede kıyılmış marul üzerine servis ederek büyük doğranmış bir salataya dönüştürebilirsiniz.
 • Karbonhidratı düşük tutmak için kereviz çubukları veya havuç çubukları ve mavi peynir sosu ile servis yapın.
 • Porsiyon boyutunu artırarak daha fazla protein ekleyin veya yanında biraz süzme peynir veya yoğurt bulundurun.
 • Yanında elma veya armut gibi bir parça meyve ile servis yapın.
Buffalo Tavuklu Marul Dürümleri
Marul Dürümlerinde Servis Edilen Buffalo Tavuk Göğsü

Daha Fazla Buffalo Tavuğundan Esinlenen Tarifler

hazırlık: 5 dakika

Aşçı: 4 saat

Toplam: 4 saat

Teslim olmak: 6 porsiyon

Hizmet boyutu: 1 /2 su bardağı + sebzeler

Yavaş pişirme yöntemi:

 • Yavaş bir ocakta tavuk, soğan, kereviz sapı, sarımsak ve et suyunu birleştirin (tavuğunuzu kaplayacak kadar, et suyu konservesi yeterli değilse su kullanın).

 • Örtün ve yüksek 4 saatte pişirin.

 • Tavuğu tencereden çıkarın, 1/2 su bardağı et suyu ayırın ve gerisini atın.

 • Tavuğu iki çatalla parçalayın, 1/4 ila 1/2 bardak et suyu ve acı sos ile yavaş pişiriciye geri dönün ve 30 dakika daha yüksek ateşte ayarlayın. 3 bardak tavuk yapar.

 • Marul kaplarını hazırlamak için her yaprağa 1/2 su bardağı bufalo tavuğu koyun, üzerine 1/4 su bardağı rendelenmiş havuç, kereviz ve seçtiğiniz sos ekleyin. Sarın ve yemeye başlayın!

Anında pot yöntemi:

 • Hazır Tencerede tavuk, soğan, kereviz sapı, sarımsak ve et suyunu (tavuğunuzun üzerini geçecek kadar, et suyu yetmiyorsa su kullanın) birleştirin. Örtün ve yüksek basınçta 15 dakika pişirin. Doğal salıverme.

 • Tavuğu tencereden çıkarın, 1/2 su bardağı et suyu ayırın ve gerisini atın. Tavuğu iki çatalla parçalayın, 1/4 ila 1/2 bardak et suyu ve acı sos ile tencereye geri dönün ve 2 ila 3 dakika soteleyin. 3 bardak tavuk yapar.

 • Marul kaplarını hazırlamak için her yaprağa 1/2 su bardağı bufalo tavuğu koyun, üzerine 1/4 su bardağı rendelenmiş havuç, kereviz ve seçtiğiniz sos ekleyin. Sarın ve yemeye başlayın!

son adım:

Lütfen bir derecelendirme bırakın ve bu tarifi nasıl beğendiğinizi bize bildirmek için yorum yapın! Bu, işletmemizin gelişmesine ve sizin için ücretsiz, yüksek kaliteli tarifler sağlamaya devam etmesine yardımcı olur.

Beslenme bilgisi mavi peynir sosu içermez.

hizmet: 1 /2 su bardağı + sebzeler, kalori: 147.5 kalori, karbonhidratlar: 5.2 G, Protein: 25 G, Yağ: 0.1 G, Sodyum: 879 mg, lif: 1.5 G, Şeker: 1.5 G

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *