Çikolatalı Mus – Bütçe Baytları

Overhead shot of three small glasses with chocolate mousse topped with whipped cream and shaved chocolate.

Sen cennetten dört madde uzaktasın! Mükemmel derecede lezzetli ve hafif bir tatlı söz konusu olduğunda, bu derin aromalı kolay çikolatalı mus tarifinden daha kolay olamaz. Kırbaçlamak on beş dakika sürer ve bunu birkaç gün önceden yapabilirsiniz. Pudra şekerini en sevdiğiniz şeker ikamesi ile ve ağır kremayı süt içermeyen ağır çırpılmış krema ile bile değiştirebilirsiniz. Ne aşk değil?!

Çikolatalı Mus Nedir?

Çikolatalı mus, zengin çikolatanın yoğun derin notalarına ve damağınıza gelir gelmez eriyen kremsi, havadar bir dokuya sahip bir tatlıdır. Ağır bir yemekten sonra mükemmel bir tatlıdır. Ve vaktinden önce yapabileceğiniz için, akşam yemeği zamanı geldiğinde düşünmeniz gereken bir şey daha azalır.

Neye ihtiyacınız olacak

 • Çikolata en önemli bileşendir, bu nedenle düşük kaliteli çikolatadan uzak durun. Yarı tatlı veya bitter çikolata harika bir seçimdir. Sütlü çikolata köpüğü çok tatlı yapabilir, bu nedenle şekeri dengelemek için yarı veya bitter çikolata ile kesin.
 • Ağır krem ​​şanti bir köpüğün hafif dokusunu ve ağızda ipeksi bir his yaratmak için gereklidir. Az yağlı kremler bu tarif için çalışmaz. Süt ürünü olmayan ağır bir krem ​​şanti de kullanabilirsiniz.
 • Yumurta beyazı Daha kolay çırpıldığı için taze oda sıcaklığındaki yumurtalardan olmalıdır. Ayırırken dikkatli olun, çünkü beyazın içindeki herhangi bir sarı, çırpmayı neredeyse imkansız hale getirecektir. Daha eski yumurtalar kullanıyorsanız, beyazları stabilize etmeye yardımcı olmak için bir tutam tartar kremi ekleyin.
 • Toz şeker tatlılık katar ve çırpılmış yumurta aklarının dengelenmesine yardımcı olur. Toz şeker yumurta aklarında kolay çözünmez ve üzerinizde pütürlü bir doku bırakır. Eğer sadece toz şekeriniz varsa, toz haline gelene kadar blenderdan geçirin.

Yumuşak ve Sert Zirveler Nedir?

Ağır kremayı yumuşak zirvelere ve içine şekerle yumurta aklarını sert zirvelere kadar çırparak çikolatalı mus yaparsınız. Yumuşak bir tepe noktası, çırpıcıyı yumurta aklarından veya kremadan çıkardığınızda bir tepe noktası oluşacağı, ancak tepe noktasının ucunun ters bir j harfi gibi kıvrılacağı anlamına gelir. Sert bir tepe noktası, yumurta aklarından veya kremadan bir çırpıcı aldığınızda, i harfi gibi dik duran ve kıvrılmayan sert bir tepe noktası bırakacağı anlamına gelir.

 • Temiz, kuru kaseler kullanın çikolatayı eritmek ve yumurta aklarını çırpmak için. Kaselerdeki herhangi bir yağ veya nem, sonuçlarınızı bozacaktır.
 • Kremayı veya beyazı yüksek devirde çırpmayın., bu da daha büyük baloncuklar oluşturur. Büyük baloncuklar, küçük olanlar kadar kararlı değildir. Orta hız kullanın.
 • Çikolatanın hala sıcak olduğundan emin olun. yumurta akı ve kremayı katlarken. Soğutulmuş çikolataya soğuk krema veya yumurta akı eklemek çikolatayı sertleştirerek grenli bir doku oluşturur.
 • Krem şanti ve beyazları karıştırmayın. Karışımı havadar tutmak için bunları çikolataya üçte katlayın. Karıştırma, hamurunuzu düzleştirerek hava kabarcıklarını kırar.
 • Katlamak için, hamurun üstünden altına doğru kesmek için bir spatula kullanın.. Daha sonra alt malzemeleri spatulanın üzerine alın ve yavaşça üste doğru katlayın. Kâseyi çeyrek tur çevirin ve beyaz çizgiler kalmayana kadar tekrarlayın.

Çikolatalı Mus Nasıl Saklanır

Mus, oda sıcaklığında yalnızca birkaç saat kalacaktır, bu nedenle servis yapmaya hazır olduğunuzda buzdolabından çıkarın. Birkaç gün önceden çikolatalı mus yapabilirsiniz. Havaya maruz kalmadığı sürece buzdolabında 5 güne kadar saklanır. Saklamadan önce plastik sargıyı doğrudan köpüğün yüzeyine yerleştirin.

Ayrıca köpüğü, yüzeyinde plastik bir örtü bulunan hava geçirmez bir kapta iki aya kadar dondurabilirsiniz. Buzdolabında bir gece buzunu çözün.

Yumurtasız çikolatalı mus

Bu köpüğü yumurta akı olmadan yapabilirsiniz, ancak bu kadar stabil ve havadar olmayacaktır. Yumurta aklarını değiştirmek için 1/2 su bardağı daha ağır kremayı çırpın ve bu karışıma şekeri ekleyin.

çikolatalı mus

Mükemmel derecede lezzetli ve hafif bir tatlı söz konusu olduğunda, bu derin aromalı kolay çikolatalı musdan daha kolay olamaz. Sen cennetten dört madde uzaktasın!

Yazar: Monti—Bütçe Baytları

Üzerinde çırpılmış krema ve traşlanmış çikolata bulunan çikolatalı mus ile üç küçük bardağın havai çekimi.

 • 8. ons bitter veya yarı tatlı çikolata*, doğranmış (2,90 $)
 • 1 pint ağır krem ​​şanti, çok soğuk (3,29 dolar)
 • 3 yumurta akı, oda sıcaklığında (1,25 dolar)
 • 1/2 bardak pudra şekeri veya şeker ikamesi (0,13 ABD doları)
 • Bir tencereye yarısına kadar su doldurun ve kaynatın. Ateşten alın. Çikolatayı bir kaseye koyun ve kaseye su kaçmamasına dikkat ederek kaseyi sıcak suya yerleştirin. Çikolata eriyene kadar kaseyi orada bırakın.

 • Ağır kremayı büyük bir karıştırma kabına ekleyin ve yumuşak zirveler oluşana kadar orta hızda çırpın.

 • Ayrı bir büyük karıştırma kabında, yumurta aklarını orta hızda yumuşak zirvelere kadar çırpın. Şekeri ekleyin ve sert zirveler oluşana kadar dövmeye devam edin.

 • Yumurta aklarını yavaşça üçte bir oranında çikolataya katlayın. Beyaz çizgiler kalmayana kadar katlayın.

 • Çırpılmış kremayı yavaşça üçte bir oranında çikolataya katlayın. Beyaz çizgiler olmamalıdır.

 • Köpüğü servis tabaklarına alın, üzerini kapatın ve bir saat buzdolabında bekletin. Tatlandırılmış çırpılmış krema, ahududu, nane veya traşlanmış çikolata ile süsleyin.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.el mikseri

*8 ons çikolata yaklaşık 1 1/2 bardak

hizmet: 1bardakkalori: 504kalorikarbonhidratlar: 37GProtein: 4GYağ: 39GSodyum: 46mg

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Çikolatalı Mousse Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Bir tencereye su kaynatın ve ocaktan alın. Temiz, kuru bir kaseye doğranmış çikolatayı ekleyin ve tavaya yerleştirin. Kâseyi birkaç dakika suda bırakın, ardından çikolatayı pürüzsüz ve ipeksi bir kıvam alana kadar karıştırın.

Yumuşak tepe noktaları oluşana kadar ağır kremayı orta hızda çırpın. Çırpıcıyı kaseden çıkardığınızda krem ​​şantilerin uçları ters J harfi gibi görünecektir.

Yumurta aklarını orta hızda yumuşak zirvelere kadar çırpın. Şekeri ekleyin ve sert tepeler oluşana kadar çırpmaya devam edin.Katı tepeler dik duracak ve çırpıcıyı kaseden çıkardığınızda bu şekilde kalacaktır.

Yumurta aklarını, beyaz çizgiler kalmayana kadar yavaşça üçte bir oranında çikolataya katlayın. Karıştırmayın.

Beyazlar iyice karıştığında, çırpılmış kremayı üçe katlayın. Beyaz çizgiler olmamalıdır. Köpüğü kasede bırakın veya servis tabaklarına alın. Örtün ve bir saat soğutun. Tatlandırılmış çırpılmış krema, ahududu, nane veya traşlanmış çikolata ile süsleyin. Bu güzelliği masaya koyduğunuzda alacağınız ooh’ların ve aah’ların tadını çıkarın!

Daha Kolay Tatlı Tarifleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *