Çilekli Tavuk Salatası Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Çilekli Tavuk Salatası Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bu çilekli tavuk salatası taze meyve, keçi peyniri, badem ve tavukla dolu ve düşününce bile ağzımı sulandırıyor! Çilekli balzamik sos, ona mükemmel bir tat verir ve bu salatayı zirveye taşır!

İyi bir salatayı seviyorsanız, denemeniz GEREKEN birkaç tane daha var! Bu Brokoli Elma Salatasına, Limon Soslu bu lezzetli Kuşkonmaz Salatasına ve hatta bu lezzetli Çilekli Cheesecake Tatlı Salatasına göz atın. Her durum için bir tarif var!

Çilekli balzamik soslu bir kase çilekli tavuk salatasının üst görüntüsü.

Çilekli Tavuk Salatası Tarifi

İyi bir salatayı sevdiğim hiç bir sır değil. Sağlıklı beslenmeme ve yılın başında koyduğum hedefleri korumama yardımcı oldu. Bu salata tüm kutuları kontrol ediyor. Sağlıklı, lezzetli ve meyveler, sebzeler ve proteinle dolu! Tatlı çilekli balzamik sosla tamamlamaya karar verdim. Bu salataya mükemmel bir son dokunuş oldu.

Bu salata sadece lezzetiyle parkın dışına çıkmakla kalmıyor, aynı zamanda yapması da çok kolay!! Tavuğumu önceden hazırlamayı seviyorum (bu tarifle hazır tencerenizde yapmayı deneyin) ve sonra onu hafta boyunca birkaç tarif için buzdolabımda tutabilirim!

Çilekli Tavuk Salatası’ndaki Malzemeler

Bu malzemeler basit ve kolaydır! Bir salatanın en iyi yanı, her seferinde malzemelerini değiştirip farklı hale getirebilmenizdir. Çocuklarım içine koyduğum her şeyi sevmiyor, bu yüzden bu onların neyi sevdiklerini seçmelerine yardımcı olmak için harika bir yol. Kesin ölçüler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

salata

 • Pişmiş tavuk: Bu kısmı süper kolaylaştırmak için ızgara tavuk kullanmayı veya Costco’dan bir et lokantası tavuğu almayı seviyorum!
 • Roman: Bunu salatanın temeli olarak kullanmayı seviyorum ama ıspanak veya roka da harika çalışıyor.
 • Çilekler: Salatada her zaman taze çilek kullanın!
 • Kurutulmuş kızılcık: Bunlar çok hoş bir tat ve doku katıyor.
 • Kırmızı soğan: Kırmızı soğan kullanmayı seviyorum çünkü çiğ olduğu zaman en lezzetli olan soğandır.
 • Keçi peyniri Keçi peyniri sevmiyorsanız, bu çilekli tavuk salatası için onun yerine beyaz peynir kullanabilirsiniz.
 • Badem: Bu salata için dilimlenmiş veya şerit halinde badem kullandım.

Çilek Balzamik Sos

 • Çilekler: Bu tarif için taze veya dondurulmuş çilek kullanabilirsiniz.
 • Balzamik sirke: Bu, pansuman için harika bir tuzlu tat verir.
 • Sızma zeytinyağı: Bu bir zorunluluk!
 • Dijon hardalı: Biliyorum, bu kulağa ilginç geliyor ama güven bana, bunu dışarıda bırakmak istemezsin!
 • Sarımsak: Taze sarımsak dişlerini kıyabilirsiniz veya buzdolabından aldığınız kıyılmış sarımsağı kullanabilirsiniz!
 • Tuz biber: Bunlar, bu çilekli tavuk salatası için sostaki tüm lezzetleri artıracaktır.

Hadi Çilekli Tavuk Salatası Yapalım!

Bu çilekli tavuk salatası o kadar lezzetli ki her öğünde servis etmek isteyeceksiniz! Tüm malzemelerinizi önceden hazırlamak ve yemeye hazır olduğunuzda bunları bir araya getirmek harika bir şey!

 1. Karışmak: Bir mutfak robotu veya karıştırıcıda çilekleri, balzamik sirkeyi, zeytinyağını, dijon hardalını, sarımsağı, tuzu ve karabiberi pürüzsüz olana kadar çekin. Kenara koyun.
 2. Fırlatma ve Çiseleme: Büyük bir kapta tavuk, marul, çilek, kuru kızılcık, kırmızı soğan, keçi peyniri ve dilimlenmiş bademleri atın. Ardından, servis edilen kısımların üzerine sos veya gezdirin.
Sosun nasıl yapıldığını gösteren 2 resim ve cam kaselerde salata için tüm malzemeleri gösteren 2 resim.

varyasyonlar

Bu çilekli tavuk salatasını değiştirin ve tam size göre mükemmel hale getirin! İşte yerine ne koyabileceğiniz ve bazı şeyleri nasıl değiştirebileceğiniz konusunda bazı ipuçları.

 • Fındık: Bu tarif için badem kullanmanıza gerek yok! Bunun yerine ceviz veya ceviz kullanmayı deneyin. Biraz farklı bir düğmeyle aynı harika çıtırtıyı verecekler.
 • Pansuman: Limon sosu veya lezzetli bir haşhaş tohumu sosu kullanarak bunu kolayca değiştirebilirsiniz.
 • Karışımlar: Biraz yükseltme ve biraz mandalina eklemeyi deneyin. Farklı meyveler de lezzetlidir! Karışıma biraz ahududu, böğürtlen veya yaban mersini eklemeyi deneyin!

Salatanın üzerine çilek sosu gezdirilir.

vaktinden önce yap

Bu çilekli tavuk salatası, sosu servis etmeden hemen önce eklediğinizde en iyi tadı verir (böylece malzemeler ıslanmaz). Ancak, her şeyi önceden doğrayıp buzdolabımda ayrı kaplarda saklamayı seviyorum. Sonra, ne zaman yemeye hazır olursam, her şeyi bir araya getirebilir ve pansumanı gezdirebilirim!

Kasede tahta kaşıkla çilekli tavuk salatası yakın çekim.

Çilek Balzamik Sos


 • Bir mutfak robotu veya karıştırıcıda çilekleri, balzamik sirkeyi, zeytinyağını, dijon hardalını, sarımsağı, tuzu ve karabiberi pürüzsüz olana kadar çekin. Kenara koyun.

 • Büyük bir kapta tavuk, marul, çilek, kuru kızılcık, kırmızı soğan, keçi peyniri ve dilimlenmiş bademleri atın. Servis edilen kısımların üzerine sos veya çiseleyen sos ile atın.


İlk olarak 25 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı
2 Eylül 2022’de güncellendi

hizmet: 6

kalori291kalori (%15)karbonhidratlar19G (%6)protein16G (%32)Şişman18G (%28)Doymuş yağ4G (%20)Doymamış yağ3Gtekli doymamış yağ10GTrans yağ0,002Gkolesterol39mg (%13)sodyum201mg (% 8)Potasyum374mg (%11)lif4G (%16)Şeker13G (%14)A vitamini2857iç ünite (% 57)C vitamini44mg (%53)kalsiyum65mg (%7)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs salata

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelimeler tavuk salatası, salata tarifi, çilekli tavuk salatası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *