EASY Çikolata Kaplı Çilek – I Heart Naptime

EASY Çikolata Kaplı Çilek - I Heart Naptime

tez Çikolata Kaplı Çilek yapımı çok kolay ve tadı kesinlikle lezzetli. Mükemmel bir Sevgililer Günü tatlısı!

İçindekiler

Sevgililer Günü Çikolata Kaplı Çilek

Şubat kesinlikle en sevdiğim ay! İnsanların diğer tatiller için heyecanlandıklarını biliyorum… ama benim için Sevgililer Günü tam olarak geldiği yer! Çocukluğumdan beri onu severim ve yılın bu zamanında mağazalarda tüm güzel pembeleri ve kırmızıları görmek bile kalbimi hoplatıyor.

Sevgililer Günü’nün küçük aileme onları ne kadar sevdiğimi göstermek için mükemmel bir zaman olmasına bayılıyorum. Her zaman büyük bir Sevgililer Günü kahvaltısı yaparım ve Fransız tostu, Alman krepleri, krepler yaparım… adını siz koyun. Sonra ailemin her üyesinin tabağına hediyeler ve ikramlar bırakıyorum. Bu yıl kesinlikle büyük gün için bu kolay çikolata kaplı çilekleri yapacağım!

Daha önce kendin yap çikolata kaplı çilek yapmadıysanız, şaşırtıcı derecede basit ve yapımı kolay olduğundan emin olabilirsiniz. Yine de tamamen etkileyiciler! Çilek ve çikolata her zaman lezzetli bir kombinasyondur ve sert çikolata kabuğunu ısırarak altındaki sulu meyveyi ısırmaya bayılırım. Nefis!

TarifMalzemeler

Sadece üç malzemeyle bunların ne kadar hızlı ve kolay yapıldığını seveceksiniz. Kaliteli çikolata ile çileklerinizi bir üst seviyeye taşıyın. Lezzetli bir ikram ve hediye olacak basit bir tarif!

Tezgahta çilek.

tam bul yazdırılabilir tarif Aşağıda belirli ölçümler ile.

 • Taze çilekler: Çilekleri batırmadan önce yıkayın ve kurulayın. Çikolata tabakasını eklemeden önce kuru olmaları gerekecek.
 • Çikolata: Kaliteli çikolata eritmek için en iyisidir. Daldırma için sütlü, bitter veya beyaz çikolatayı deneyin.
 • Beyaz çikolata: Bu, süslü bir görünüm için çikolatanın üzerine ekleyebileceğiniz bir çiselemedir.

Eritilmesi En İyi Çikolata Nedir?

kullanmanız önemlidir kaliteli çikolata! Dürüst olmak gerekirse her şeyi değiştirir. Aşağıda geçmişte kullandığım favorilerimden birkaçı var. Her biri harika çalıştı ve batırılmış çilekler harika çıktı!

 • Trader Joe’s’tan Pound Plus Barlar
 • Ghirardelli Barları
 • Ghirardelli Eritme Gofretler
 • gitarist

Çikolata Eritmek İçin İpuçları

Çikolatamı mikrodalgada eritmeyi seviyorum. Sadece kolay değil, aynı zamanda hızlı! Arada karıştırarak 30 saniyelik aralıklarla %50 güçte mikrodalga fırınlamanın en iyisi olduğunu buldum. Ardından, neredeyse erimeye başladığında, onu mikrodalgadan çıkarabilir ve tamamen eriyene kadar karıştırabilirsiniz. Bu, yanmayı önleyecek ve size daldırma için mükemmel olan pürüzsüz ve kremsi bir doku verecektir. Varsa, bir çift piliçte de eritebilirsiniz.

Çikolata Kaplı Çilek Nasıl Yapılır?

Çikolataya batırılmış çileklerin yapımı basit ama çok leziz ve tatlı! Sınırlı miktarda malzeme ile bu çilekler 30 dakikadan kısa sürede üzerini kaplayacak ve paylaşıma hazır hale gelecek. Saplarını açık bırakın ve çileklerinizi bu lezzetli çikolata karışımına batırmaya başlayın.

4 aşamalı bir kolajda çikolata kaplı çileklerin nasıl yapıldığını gösteriyor.
 1. Erimek. Çikolatayı mikrodalgaya dayanıklı bir kaseye koyun ve 30 saniyelik aralıklarla (arada karıştırarak) %50 güçte eritin. Neredeyse eridiğinde, mikrodalgadan çıkarın ve pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 2. daldırma Her çileği çikolataya batırın ve her tarafı kaplayacak şekilde çevirin. Kaldırın ve çikolatanın bir saniye damlamasına izin verin, ardından bir fırın tepsisine yerleştirin. Sertleşene kadar 5-10 dakika buzdolabında bekletin.
 3. Süslemek. Çiselemek için, çiseleyen çikolatayı, daldırma çikolatanızı erittiğiniz gibi eritin. Sıkma torbasına (veya fermuarlı torbaya) dökün ve ucundan küçük bir parça kesin. Çilekleri buzdolabından çıkarın ve çileklerin üzerine ileri geri gezdirin. Çikolata parçaları veya fındıkla kaplamak için, çikolataya batırdıktan hemen sonra kaplamayı serpin. Hızlı sertleşir, bu yüzden hızlı hareket ettiğinizden emin olun! Ardından kuruması için bir fırın tepsisine yerleştirin.

Mükemmel Çikolatalı Çilekler İçin İpuçları

Yıllar boyunca bu çilekleri ve çikolatayı yaparak ticaretin birkaç püf noktasını öğrendim! En iyi çilekleri seçmek, kaliteli çikolata kullanmak ve doğru şekilde batırmak bu çikolata kaplı çilekleri her seferinde mükemmel yapacaktır!

 • Sert çilekler. Olgun, sert çilek kullanın. Biraz duygusal ve yumuşak başlarlarsa, iyi sonuçlanmayacaklardır. Çilekler sızacak ve çikolata büyük ihtimalle çatlayıp kırılacaktır.
 • Tamamen kurumaya bırakın. Çilekleri batırmadan önce tamamen %100 kuru olduğundan emin olun. Küçük bir su damlası bile çikolatanın yapışmamasını sağlar.
 • Kaliteli çikolata kullanın. Trader Joe’s veya Ghirardelli barlarındaki Pound Plus barları kullanmayı seviyorum çünkü tatlarını seviyorum. Geçmişte de şeker eriyiklerini (Ghirardelli markası benim favorim) başarıyla kullandım. Beyaz çikolatalı çiseleme için genellikle Ghirardelli eritme gofretlerini kullanırım.
 • Diş alma numarası. Daldırıldıktan sonra yağlı kağıt üzerine alınır. Çevrelerine kürdanla (çikolata kurumadan) bir çizgi çekebilirsiniz, böylece kuruduklarında temiz çizgiler elde edersiniz ve onları yukarı çekersiniz.
 • Pratik. Onları mükemmel yapma konusunda strese girmeyin! Çoğu beceri gibi, onları daldırma konusunda kendinize güvenmek biraz pratik gerektirebilir, ancak ben rustik cazibeden yanayım. Çiseleme ve kaplamalar pek çok hatayı örter ve her iki şekilde de tadı harikadır!
Yağlı kağıt serili fırın tepsisine çikolata kaplı çilekler.

süslemeler

Ekleyebileceğiniz pek çok eğlenceli dekorasyon var. Klasik çikolata serpiştirmeye devam edin veya onları fındık veya mini cipslerle kaplayın. Onları nasıl süslerseniz süsleyin lezzetliler!

 • Çilekleri sütlü veya bitter çikolataya batırın ve beyaz çikolata ile gezdirin.
 • Çilekleri beyaz çikolataya batırın ve bitter çikolata ile gezdirin.
 • Üzerine mini cips serpin.
 • Üzerine dövülmüş fındık serpin.
 • Sprinkles ile doldurun.

İPUCU: Çikolataya bulanıyorsa, çiselemeyi eklemeden önce çilekleri buzdolabında 5-10 dakika soğumaya bırakın. Daldırılan çilekler hala ıslak ise yapışmaz. Fındık veya mini cips gibi kaplamalar eklemek için, çilekler henüz ıslakken hemen serpin. Bu, kaplama çubuğuna yardımcı olacaktır. Hızlı hareket ettiğinizden emin olun… çabuk sertleşir!

Beyaz tabakta çikolata kaplı çilekler.

5 yıldızlı inceleme

“Bunlar çok güzel ve Sevgililer Günü için mükemmel! Böyle ev yapımı her zaman çok daha lezzetliler!”

-Jenn

Tarif SSS

Çikolatanın çileğe yapışmasını nasıl sağlarsınız?

Daldırmadan önce, oda sıcaklığına ulaşması için çilekleri yaklaşık 15 ila 30 dakika buzdolabından çıkarın. Onları yıkayın ve bir kağıt havluyla hafifçe kurulayın. Daldırmadan önce çok kuru olmaları gerekir.

Çilekler çikolataya batırılmadan önce soğuk mu olmalı?

Çileklerinin çok soğuk olmasını istemezsin. Oda sıcaklığındaki taze çilekler en iyisidir.

Ne tür bir çikolata eridikten sonra sertleşir?

Çoğu çikolata parçası türü, tavlanacak kadar yeterli kakao yağı içermez, bu da yongalar ısı dışında kuruduktan sonra sertleşmelerine neden olur.

Depolama Talimatları

Saklamak için hava geçirmez bir kaba koyun ve buzdolabında saklayın. Konteynerimin altına bir kağıt havlu koymayı ve üstüne eklemeyi seviyorum. Bu, ekstra yoğuşmayı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. buzdolabında saklayacaklar 2-3 gün.

Çilekleri sever misin? İşte bayılacağınız daha popüler çilek tarifleri! Daha lezzetli tatlılar için bu çilekli lazanyayı, çilekli kremalı turtayı veya bu brownie çilekli tatlıyı deneyin.

Daha fazla Sevgililer Günü Tatlısı

DAHA FAZLASI İÇİN AÇ? Bültenime abone olun ve en yeni tarifler için Facebook, Pinterest ve Instagram’da takip edin!

beyaz tabakta çikolata kaplı çilek

Çikolata Kaplı Çilek

↑ Şimdi oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Sevgililer Günü için mükemmel bir tatlı! Bu çikolata kaplı çileklerin yapımı çok kolay ve tadı kesinlikle lezzetli.

Hazırlık zamanı: 20 dakika

Sakin olmak: 10 dakika

Toplam süre: 30 dakika

servis: 24 çilekler

İsteğe bağlı malzemeler: kıyılmış fındık, mini çikolata parçaları

 • Bir fırın tepsisini veya tezgahı parşömen veya mumlu kağıtla kaplayın. Başlamadan önce çileklerinizin tamamen kuru olduğundan emin olun (herhangi bir su onları mahveder).

 • Mikrodalga güvenli bir kaseye çikolatayı ekleyin. Arada karıştırarak 30 saniye aralıklarla %50 güçte eritin. Çikolata neredeyse eridiğinde, mikrodalgadan çıkarın ve çikolata eriyene ve pürüzsüz olana kadar karıştırın.

 • Her çileği çikolataya batırın ve her tarafı kaplayacak şekilde çevirin. Kaldırın ve bir süre çikolatanın damlamasına izin verin, ardından hazırlanan fırın tepsisine yerleştirin. Kalan çileklerle tamamlayın. 5-10 dakika veya çikolata sertleşene kadar soğutun.

 • Çikolata sertleşirken beyaz çikolatayı sütlü çikolata ile aynı yönlerde eritin. Eritilmiş beyaz çikolatayı sıkma torbasına (veya fermuarlı bir torbaya) dökün ve torbanın ucundan küçük bir parça kesin. Çileklerin üzerine ileri geri gezdirin.

 • Sertleşene kadar soğutun. Çilekleri buzdolabında saklayın.

İpucu: Çileklerinizi bir gün önce yıkayın, böylece tamamen kurumaları için zamanları olur. varyasyonlar:
 1. Bitter çikolata sosu ile beyaz çikolataya batırın.
 2. Sütlü veya bitter çikolatanın üzerine dövülmüş fındık serpin.
 3. Üzerine mini çikolata parçaları veya sprinkles serpin.

kalori: 77kalori | karbonhidratlar: 9G | Şişman: 4G | Doymuş yağ: 2G | Sodyum: 5mg | Potasyum: 59mg | Şeker: 8.G | C vitamini: 7.1mg | Kalsiyum: 14mg | Ütü: 0.3mg

Sağlanan beslenme tahminidir. Kullanılan belirli bileşenlere göre değişecektir.

Bu tarifi sen mi yaptın? Aşağıda bir yıldız derecelendirmesi vermeyi unutmayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *