Elma ve çedarlı gevrek salata – orta mutfak

Elma ve çedarlı gevrek salata - orta mutfak

Bu, bu salata için ihtiyacın olan çıtır malzemeyi neredeyse iki katına çıkaracak, ama artıklar için memnun olacağını düşünüyorum. 8-10 onsluk bir demet kıvırcık veya lacinato/Toskana/dinozor lahanası, odunsu sapları ve kaburgaları çıkarılmış olarak, burada kullanılan 5 ons yaprağı verecektir. Genellikle elmayı servis yapmadan hemen önce keserim, belki kızarmaya eğilimlidir (ama hepsi değil). Çıtır fındıklar, Aşağı Doğu Yakası’ndaki Beauty & Essex’teki lahana salatasındakilerden uyarlanmıştır.

  pansuman
 • 1 küçük arpacık soğan, kıyılmış
 • 3 yemek kaşığı (45 gram) elma sirkesi
 • 1/2 çay kaşığı pürüzsüz dijon hardalı
 • 1 yemek kaşığı (15 gram) mayonez veya Yunan usulü sade yoğurt
 • 6 yemek kaşığı (80 gram) zeytinyağı
 • Tuz ve taze çekilmiş karabiber
 • çıtır şeyler
 • 1 su bardağı (115 gram veya 4 ons) keskin çedar, iri rendelenmiş
 • 1 su bardağı (85 gram) dilimlenmiş badem
 • 2 yemek kaşığı (15 gram) pudra şekeri
 • 1/4 çay kaşığı koşer tuzu
 • 1/4 çay kaşığı öğütülmüş kırmızı biber
 • Toplantı
 • 140 gram lahana yaprağı, herhangi bir çeşit, ince şeritler halinde kesilmiş [see Note]
 • 1 büyük gevrek elma, ikiye bölünmüş, özlü ve ince kesilmiş
Fırını 400 ° F’ye ısıtın.

giyinmeye başla: Orta boy bir kapta, arpacık soğanı ve elma sirkesini birleştirin ve çıtır malzemeyi hazırlarken bir kenara koyun.

Kaşarlı cips ve şekerli badem yapın: Parşömen kağıdı ile büyük (yarım yaprak boyutunda) kenarlı bir fırın tepsisini hizalayın. Kaşarı, yaklaşık 8×12 inç, 1/4 inç kalınlığında bir dikdörtgen şeklinde parşömenin yarısına eşit şekilde dağıtın. İsterseniz biraz kırmızı biber veya karabiber serpin.

Bir kevgir içinde bademleri soğuk suyla durulayın (evet, gerçekten!) ve fazla sıvıyı sallayın. Bir kasede, ıslak bademleri pudra şekeri, tuz ve 1/4 çay kaşığı kırmızı biberle eşit şekilde kaplanana kadar atın. Parşömenle kaplı fırın tepsisinin ikinci yarısına ince, eşit bir tabaka halinde yayın ve yayılabilmesi için çevresinde bir inç boşluk bırakın.

Badem ve kaşarı birlikte 4 ila 9 dakika, peynir dantelsi, eşit derecede derin altın kahverengi bir gevrek olana ve bademlerin kenarları koyu ve baştan sona hafif altın rengi olana kadar pişirin. Lütfen beni bu konuda duyun: yakından izle. Hem kaşar hem de badem, bir dakikalık bir süre gibi hissettiren bir süre içinde henüz altın olmayandan mükemmel bronzlaşmaya ve yanmaya gidecek. 4 dakikada bir kontrol edin, ardından tava doğru olana kadar her iki dakikada bir kontrol edin. Salatayı bitirirken çıkarın ve soğumaya bırakın.

Giydirmeyi bitirin: Kasedeki arpacık soğanı ve sirkeye dijon, mayonez veya yoğurdu çırpın, ardından zeytinyağında gezdirin ve sürekli çırpın. Sosu tuz ve bol miktarda taze çekilmiş karabiberle tatlandırın.

Birleştirmek: Büyük geniş bir kapta veya salata tabağında, yeşillikleri 2/3 sos ile fırlatın, ardından tadın ve dilerseniz geri kalanını ekleyin. Elmayı yeşilliklerin üzerine yerleştirin, dilimleri açın. Kümelenmiş bademleri fırın tepsisinden ayırın ve salatanın üzerine yayın. Kaşarlı gevrek çok yağlı görünüyorsa, yırtmadan veya büyük ısırık büyüklüğünde parçalara ayırmadan ve salatanın üzerine serpmeden önce bir kağıt havluyla kurulayabilirsiniz. Salatayı ilave tuz ve karabiberle tatlandırın ve hemen servis yapın.

Devam et: Kuruyemişler hava geçirmez bir kapta oda sıcaklığında bir hafta saklanabilir. Peynirli cipsler en iyi buzdolabında hafifçe örtülü olarak saklanır. Pansuman buzdolabında birkaç gün saklanacaktır. Yıkanmış ve lekelenmiş kuru lahana, ürünü dondurmaya eğilimli noktalardan uzak tutmanız koşuluyla (veya belki de bu sadece benim korkunç buzdolabımdır), buzdolabında büyük bir fermuarlı çantada birkaç gün tutar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *