En İyi İrlanda Birası Peynir Çorbası (Tarif)

En İyi İrlanda Birası Peynir Çorbası (Tarif)

Bizim kremalı dayanılmaz İrlanda Birası Peynir Çorbası Tarifi Aziz Patrick Günü’nde uzun, köpüklü bir bira bardağı ile servis yapmak için mükemmel! Veya haftanın herhangi bir gecesinde Bira Peynir Çorbası servis edin.

En İyi Peynir Çorbası Tarifi #ASpicyPerspective #soup #peynir #bira #breadbowls #irish

Bira Peynir Çorbası Tarifi

Peynir. çorba

Hiç birbiri için daha mükemmel iki kelime var mıydı?

Böylesine çekici bir kombinasyonu geliştirmek için düşünebildiğim tek şey bira olurdu.

bira Peynir. çorba

Şimdi o lezzetlerin kazanan bir aşk festivalidir.

Ve eğer peynir İrlandalıve bira İrlanda (ya da İrlanda’ya yakın bir yer), pekala, bu karşı koyamayacağım bir Aziz Paddy Günü yemeği olurdu.

Bira Peynir Çorbası Tarifi

En İyi Peynir Çorbası

Bu zengin ve kremsi İrlanda Birası Peynir Çorbası tarifi, hem ailemde hem de mahallemde favori.

Geçenlerde, son kar günlerimizden birinde birkaç arkadaşıma ikram ettim ve onlar hemen İrlandalı bira-peynir ikilisi beni benim kadar büyüledi.

Bu peynir çorbası tarifi, ultra ipeksi dokusu ve sağlam pub peyniri tadı ile kalın ve lezzetlidir!

İrlanda Birası Peynir Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

Hangi Malzemelere İhtiyacınız Olacak

 • Büyük soğansoyulmuş ve doğranmış
 • Kıyılmış Diş Sarımsak
 • Tuzsuz tereyağıveya pastırma yağı
 • Arp İrlanda Tarzı hisse senedi
 • Tavuk suyu
 • İrlanda peynirirendelenmiş (Dublin, Irish Cheddar, Skellig, vb.)
 • Az yağlı krem ​​peynir küpler halinde kesmek
 • Mısır nişastasıveya ok kökü tozu
 • Dijon hardalı
 • Garnitürler: Ufalanmış Pastırma ve Frenk Soğanı
Peynir Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

Bira Peynir Çorbası Nasıl Yapılır

İrlanda Birası Peynir Çorbası, evimizde yeni bir Aziz Patrick Günü geleneğidir. Sadece 20 dakika içinde siz de bu kremsi rüya harikasına aşık olacaksınız. Herhangi bir ana yemek veya herhangi bir öğüne başlangıç ​​için harika.

Talimatlar

 1. Orta ateşte büyük bir sos tenceresi ayarlayın. Tereyağını, soğanı ve sarımsağı ekleyip 3-5 dakika soteleyin.
 2. Yumuşatılmış soğanları mutfak robotuna (veya karıştırıcıya) alın ve bir bardak tavuk suyu ekleyin. Soğanları ve suyu tamamen pürüzsüz olana kadar püre haline getirin.
 3. Soğan karışımını tekrar sos tenceresine dökün ve kalan suyu ve her iki birayı da ekleyin.
 4. Bir kaynamaya getirin, ardından ısıyı düşürün. Rendelenmiş İrlanda peynirini mısır nişastasıyla atın. Et suyuna rendelenmiş peynir, krem ​​​​peynir ve Dijon hardalı ekleyin.
 5. Peyniri eritmek ve krem ​​peynir küplerini kırmak için çırpın. Çorba tamamen pürüzsüz ve hafifçe koyulaşana kadar yaklaşık 10 dakika çırpın. (Peyniri kaynatmayın! Gerekirse ısıyı azaltın.)
 6. Tadına bakın, ardından gerektiği kadar tuz ve karabiber ekleyin. Olduğu gibi servis yapın veya isterseniz pastırma ve frenk soğanı ile süsleyin.

Not

Bira suyu kaynatılırken biraz köpürecektir. Büyük bir tencere kullandığınızdan emin olun ki taşmasın.

Aşağıda Tam (Yazdırılabilir) En İyi Bira Peynir Çorbası Tarifini Alın. Zevk almak!

Kremalı İrlanda Birası Peynir Çorbası Tarifi

En İyi Bira Peynir Çorbası İpuçları

Bir katil yaratmanın anahtarı İrlanda Birası Peynir Çorbası arp gibi hafif gevrek İrlanda tarzı bir bira kullanmaktır. Bira, çorbaya aşırı güç vermeden hafif bir tınlama verir.

Sonra rendelenmiş İrlanda peyniri ve krem ​​peynirde çırpın.

İrlanda peynirlerinin çoğu çok farklı bir ceviz özüne sahiptir. İrlanda peyniri çorbaya yoğun peynirli bir tat verirken, krem ​​peynir çorbayı ekstra ipeksi pürüzsüz yapar.

Yağı ve kaloriyi bir çentik azaltmak için az yağlı krem ​​​​peynir kullanmayı seviyorum, ancak isterseniz tam yağlı gidin! Bazen beslenmeden çok tat istersiniz.

İrlanda Birası Peynir Çorbası kaynamaya başlayıp koyulaştığında, kaselere yükleyin ve pastırma ve frenk soğanı ile süsleyin ve krutonlarla çıldırın.

Veya bu gönderideki ekmek kaselerine aval aval bakıyorsanız ve bazı karbonhidratlardan korkmuyorsanız, kendinizinkini pişirin. Yapmaları gerçekten çok kolay!

Bu bira çorbasıyla çok iyi eşleşecek olan The Spruce Eats’tan yumuşak bir çubuk kraker kasesini bile deneyebilirsiniz.

Kolay Peynir Çorbası Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Bu Çorba Buzdolabında Ne Kadar Dayanır?

Çorba artıklarını hava geçirmez bir kapta saklayabilir ve 4-5 gün buzdolabında saklayabilirsiniz.

Bira Peynir Çorbası Nereden Geldi?

Bira Peynir çorbası, bir Alman (veya Doğu Avrupa) tarifi olarak kabul edilir ve Alman göçmenler tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ne getirilmiştir. Kullanılan bira ve peynirler, bölgesel olarak mevcut olanlara bağlı olarak yıllar içinde değişti. Ancak İrlanda peyniri kullandığımız için bunun Aziz Patrick Günü için harika bir tarif olduğunu düşünüyoruz!

Bira Peynir Çorbasına Hangi Peynirler İyi Gelir?

Gruyere geleneksel bir seçimdir. Ancak Bira Peynir Çorbası’nda yumuşak eriyen herhangi bir peynir kullanılabilir. Bugünün tarifinde, koyu ceviz aromalı sert İrlanda peyniri ve kalınlaştırmak için krem ​​peynir kullanıyoruz.

Cheddar peyniri, Monterey jack peyniri ve gouda da harika seçenekler.

Çedar bira çorbası aromasını tercih ederseniz, keskin çedar peyniri, peynirin keskin, hızlı ve tuzlu özelliklerinden dolayı size bu ekstra lezzet seviyesini verecektir.

Bira Peynir Çorbam Neden Taneli?

Çorbayı kaynattın ve peynir küçük kümeler halinde kesildi. Herhangi bir peynir çorbası tarifi yaparken, düşük ısı peyniri ekledikten sonra

Peynir Çorbasını Dondurabilir misiniz?

evet Kaynayıp dağılmaması için çok kısık ateşte tekrar ısıttığınız sürece peynir çorbası dondurulup tekrar ısıtılabilir. 6 aya kadar hava geçirmez bir kapta dondurun.

Her Tür Bira Kullanabilir miyim?

Bazı insanlar bir İsviçre hafif birası bulmakta zorlanabilirler, bu nedenle, içmekten hoşlandığınız bira, bira, ale veya pale ale’yi kullanmaktan çekinmeyin! Artık tam bir İsviçre birası peynir çorbası olmayacak olsa da.

Daldırma Blender Kullanabilir miyim?

Tabii ki, bunun yerine bir daldırma blender kullanabilirsiniz – sadece her lokmayı almak için o blenderi tencerede iyice karıştırdığınızdan emin olun. Çok iyi harmanlandığından emin olmak için bir mutfak robotu kullanmayı seviyorum.

Sebze Ekleyebilir miyim?

Evet yapabilirsin. Artık pürüzsüz bir çorba olmayacak olsa da. Yine de, tıknaz iyiliğe sahip kremalı çorbaları seviyorsanız, kereviz ve havuç eklemekten çekinmeyin.

Mısır Nişastası mı Un mu?

Mısır nişastası bazen un yerine kullanılır, çünkü saf bir nişastadır, bu nedenle tarifleri yalnızca kısmen nişasta olan undan daha fazla koyulaştırır. Mısır nişastası kullanmayı da seviyorum çünkü glutensiz! (Bir GF birası seçerseniz, çorba da öyle olacaktır.)

En İyi İrlanda Birası Peynir Çorbası Tarifi

Daha Fazla İrlandalı Favori

DAHA SICAK ÇORBA TARİFİ FAVORİLERİ

Kalori, karbonhidrat, kolesterol ve lif yüzdeleri gibi beslenme bilgileri için aşağıdaki yazdırılabilir tarif kartını kontrol edin. Ayrıca hazırlık süresi ve toplam süreyi aşağıda bulabilirsiniz.

İrlanda Birası Peynir Çorbası Tarifi

Aziz Patrick Günü için Kremalı İrlanda Birası Peynir Çorbası! Bu kolay bira peynir çorbası tarifi, yalnızca bir avuç gerekli malzemeyle zengin ve çekici.

servis: 10

 • 1 büyük soğan, soyulmuş ve doğranmış
 • 2 karanfiller Sarımsak, kıyılmış
 • 1 yemek kasigi Tereyağı, veya pastırma yağı
 • 2 şişeler Arp İrlanda Tarzı hisse senedi (12 ons şişeler)
 • 32 ons tavuk ekmeği
 • 14 ons İrlanda peyniri, rendelenmiş (Dublin, Irish Cheddar, Skellig, vb.)
 • 14 ons az yağlı krem ​​​​peynir, küpler halinde kesmek
 • 2 yemek kaşığı Mısır nişastası, veya ok kökü tozu
 • 2 yemek kaşığı Dijon hardalı
 • Garnitürler: ufalanmış domuz pastırması, ve frenk soğanı
 • Orta ateşte büyük bir sos tenceresi ayarlayın. Tereyağını, soğanı ve sarımsağı ekleyip 3-5 dakika soteleyin. Yumuşatılmış soğanları mutfak robotuna (veya karıştırıcıya) alın ve bir bardak tavuk suyu ekleyin. Soğanları ve suyu tamamen pürüzsüz olana kadar püre haline getirin.
 • Soğan karışımını tekrar sos tenceresine dökün ve kalan suyu ve her iki birayı da ekleyin. Bir kaynamaya getirin, ardından ısıyı düşürün.

 • Rendelenmiş İrlanda peynirini mısır nişastasıyla atın. Et suyuna rendelenmiş peynir, krem ​​​​peynir ve Dijon hardalı ekleyin. Peyniri eritmek ve krem ​​peynir küplerini kırmak için çırpın. Çorba tamamen pürüzsüz ve hafifçe koyulaşana kadar yaklaşık 10 dakika çırpın. (Peyniri kaynatmayın! Gerekirse ısıyı azaltın.)

 • Tadına bakın, ardından gerektiği kadar tuz ve karabiber ekleyin. Olduğu gibi servis yapın veya isterseniz pastırma ve frenk soğanı ile süsleyin.

Bira suyu kaynatılırken biraz köpürecektir. Büyük bir tencere kullandığınızdan emin olun ki taşmasın.

hizmet: 1Fincan, kalori: 287kalori, karbonhidratlar: 6G, Protein: 16G, Şişman: 21G, Doymuş yağ: 13G, kolesterol: 74mg, Sodyum: 970mg, Potasyum: 225mg, lif: 0G, Şeker: 3G, A vitamini: 650iç ünite, C vitamini: 7.3mg, Kalsiyum: 355mg, Ütü: 0.6mg

Bu tarifi yapmak? Bizi Instagram’da takip edin ve ne pişirdiğinizi paylaşabilmemiz için @ASpicyPerspective’i etiketleyin!

Bu Tarifi Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *