EN İYİ Marshmallow Kabartması Nasıl Yapılır?

EN İYİ Marshmallow Kabartması Nasıl Yapılır?

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Hayat kısa, biraz hatmi tüyü yapın! Şekerden yapılmış bir bulut gibidir ve nihai tatlı muamele Harika bir sos, pasta dolgusu ve meyve sosu olarak kullanılabilir, ancak doğrudan kavanozdan yemek için de mükemmeldir. söylemeyeceğim!

Hatmi tüyü pek çok farklı tatlı için işe yarar. Elinizin altında olmasına bayılacaksınız! Kurabiye ve kremalı şekerlemelerde, ooey gooey s’mores barlarda veya ev yapımı snickers barlarda deneyin!

Hatmi tüyüyle dolu bir kavanozun yakından görünümü

Ev yapımı hatmi tüyü

Hatmi tüyü hayranı mısınız, ancak mağazadan satın almaktan bıktınız mı? Pekala, meseleleri kendi elinize alıp evde halletmenin zamanı geldi! Ev yapımı marshmallow tüyü yapmak düşündüğünüzden daha kolay ve en iyi yanı, onu beğeninize göre özelleştirebilmeniz. Tek ihtiyacınız olan biraz şeker, yumurta akı, tartar kreması ve biraz sabır. Kabarık ve lezzetli olana kadar her şeyi bir kasede çırpın ve hazırsınız! Tostun üzerine sürülebilir, kek veya kekler için krema olarak kullanabilir veya hatta tatlı (ve sağlıklı) bir ikram için meyvenizi içine daldırabilirsiniz.

Kendi şekerleme tüyünüzü yaptığınızda, bir daha asla mağazadan aldığınız şeylere geri dönmeyeceksiniz! Ev yapımı lezzetler Bu yüzden çok daha iyi Yapması o kadar kolay ki her şeyin üzerine koymak isteyeceksiniz. Hızlı ve kolay bir tatlıya mı ihtiyacınız var? Graham krakerleri, çikolata ve ev yapımı kabartmak ile bir s’more yapın. (Ya da bu harika s’mores barları!) Aşçılık becerilerinizle arkadaşlarınızı etkilemek ister misiniz? Bir yığın kek yapın ve kabarık, tatlı bir tepesi için kabartmayı üstüne sıkın. Ev yapımı hatmi tüyü söz konusu olduğunda olasılıklar sonsuzdur, bu yüzden yaratıcı olun ve onunla eğlenin! Tatlılar söz konusu olduğunda, nihai kiler elyafıdır.

Gerekli Malzemeler

Hatmi tüyü için malzemeler son derece basittir. Ayrıca muhtemelen hepsi elinizin altındadır! Ne zaman bir tarif hatmi tüyü isterse ve sizde hiç yoksa, onun yerine bunu yapmak çok kolay! Kesin ölçüler arıyorsanız, bunları aşağıdaki tarif kartında bulabilirsiniz.

 • su: Bu biraz H2O, şeker ve mısır şurubunun çözülmesine ve hatmi tüyümüzün temelini oluşturmaya yardımcı olmak için gereklidir.
 • Toz şeker: Şeker, marshmallow tüyü dahil her şeyi daha iyi yapar! Kabartmaya imza tatlılığını veren şey budur. Daha sağlıklı bir alternatif arıyorsanız, bunun yerine bal veya akçaağaç şurubu kullanmayı deneyebilirsiniz. Stevia’yı şekersiz hatmi tüyü yapmak için de kullanabilirsiniz!
 • Mısır şurubu: Hatmi tüylerini bir arada tutan yapıştırıcı! Aynı zamanda yapışkan, yapışkan bir doku verir.
 • Yumurta beyazı: Marshmallow’a o hafif ve kabarık dokuyu vermenin sırrı yumurta akı. Bir dengeleyici görevi görürler ve tüyün şeklini korumasına yardımcı olurlar.
 • Tartar kremi: Krem tartar, hatmi tüyümüzün şeklini korumasına yardımcı olan başka bir dengeleyicidir. Ayrıca yumurta aklarının daha hızlı ve daha uzun süre çırpılmasına yardımcı olur.
 • Vanilya Özü: Vanilya özü, hatmi tüyüne lezzetli bir tat katar. Kabartmanın tadını bu kadar güzel yapan son dokunuş! Mümkün olan en iyi lezzet için saf vanilya özü kullanmayı deneyin veya kendi karışımınızı yapın! Vanilya özünüz yoksa, badem özü veya sevdiğiniz diğer tatlandırıcıları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Ev Yapımı Marshmallow Kabartması Nasıl Yapılır?

Ev yapımı hatmi tüyü yapmak çocuk oyuncağı – o kadar kolay ki, onu neden mağazadan aldığınızı merak edeceksiniz! Sadece biraz yumurta akı, şeker ve diğer birkaç malzemeyi çırpın ve sonra kendinize bir yığın havadar, lezzetli marshmallow tüyü aldınız! Yaymak, daldırmak veya doğrudan kaseden yemek için mükemmeldir. Başlayalım!

 1. şeker karışımı: Küçük bir tencereye su, şeker ve mısır şurubu ekleyin ve tüm şeker eriyene ve karışım bir şeker termometresinde 240 Fahrenheit dereceye ulaşana kadar orta ateşte pişirin.
 2. Temiz Kase: Herhangi bir gresi gidermek için kaseyi bir stand mikserine ve çırpma aparatını beyaz sirke veya limon suyuyla silin.
 3. hızla çıkarmak: Temizlenmiş kaseye yumurta aklarını ve tartar kremini ekleyin ve orta hızda yaklaşık 2 dakika yumuşak tepeler oluşana kadar çırpın.
 4. Ateşten alın: Şeker karışımı 240 Fahrenheit dereceye ulaştığında, ocaktan alın.
 5. Birleştir: Karıştırıcıyı düşük hıza getirin ve şeker şurubunu yumurta aklarına yavaşça dökün. Tüm şurup eklendikten sonra, hızı orta yüksekliğe yükseltin ve sert zirvelere ulaşana kadar çırpın.
 6. Vanilya ekleyin: Vanilyayı ekleyin ve birleşene kadar karıştırın. 2 haftaya kadar hava geçirmez bir kapta saklayın.
Malzemelerin birbirine karıştırılmasından oluşan 4 fotoğraf kolajı.

ipuçları ve püf noktaları

Bir sonraki partinize bu basit ipuçlarını ekleyin ve bir profesyonel gibi hatmi tüyü yapın! O kadar güzel ki, kavanozdan çıkar çıkmaz yemek isteyeceksiniz.

 • kırbaçla: Mükemmel hatmi tüyünün anahtarı, yumurta aklarını ve diğer malzemeleri süper kabarık ve hafif olana kadar çırpmaktır. Sert zirvelere ulaştığınızdan emin olun! Birkaç dakika daha çırpmaktan korkmayın – buna değer!
 • Kullanın Şeker termometresi: Şeker ve mısır şurubunu ısıtırken aşırı ısıtmamaya dikkat edin. Çok ısınırsa tüyün yapısını etkileyebilir. Doğru sıcaklığa ulaştığından emin olmak için bir şeker termometresi kullanın.
 • Yumurta Beyazı Karışımı: Yumurta aklarını çırparken, başlamak için düşük hızda yaptığınızdan emin olun. Köpürmeye başladıklarında, hızı artırabilirsiniz. Acele etmeyin – o mükemmel marshmallow tüy dokusunu elde etmek biraz zaman alır.
 • Lezzeti Değiştirin: Hatmi tüylerinizle yaratıcı olmaktan korkmayın! Eğlenceli bir dokunuş için biraz gıda boyası ekleyin veya lezzetli bir tat için biraz çikolata, beyaz çikolata veya fıstık ezmesini karıştırın. İmkanlar sonsuzdur!

Bir çırpma aparatında hatmi tüyü.

Ev Yapımı Marshmallow Kabartması Ne Kadar Sürer?

iyi haberler Bu hatmi tüyünün güzel, uzun bir raf ömrü var. Sadece serin ve karanlık bir yerde sakladığınızdan emin olun.

 • Oda sıcaklığında: Hava geçirmez bir kapta veya kavanozda 2 haftaya kadar saklayın.

Cam kavanozdaki ev yapımı marshmallow tüyünün önden görünümü.


 • Küçük bir tencereye su, şeker ve mısır şurubu ekleyin ve tüm şeker eriyene ve karışım bir şeker termometresinde 240 Fahrenheit dereceye ulaşana kadar orta ateşte pişirin.

 • Herhangi bir gresi gidermek için kaseyi bir stand mikserine ve çırpma aparatını beyaz sirke veya limon suyuyla silin.

 • Temizlenmiş kaseye yumurta aklarını ve tartar kremini ekleyin ve orta hızda yaklaşık 2 dakika yumuşak tepeler oluşana kadar çırpın.

 • Şeker karışımı 240 Fahrenheit dereceye ulaştığında, ocaktan alın.

 • Karıştırıcıyı düşük hıza getirin ve şeker şurubunu yumurta aklarına yavaşça dökün. Tüm şurup eklendikten sonra, hızı orta yüksekliğe yükseltin ve sert zirvelere ulaşana kadar çırpın.

 • Vanilyayı ekleyin ve birleşene kadar karıştırın. 2 haftaya kadar hava geçirmez bir kapta saklayın.hizmet: 4

kalori342kalori (%17)karbonhidratlar87G (%29)protein2G (%4)Yağ0.3Gsodyum79mg (%3)Potasyum71mg (%2)Şeker87G (%97)kalsiyum11mg (%1)Ütü0,05mg

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı, kiler elyafı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelimeler ev yapımı hatmi tüyü, hatmi tüyü, hatmi tüyü tarifi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *