Ev Yapımı Alfredo Sos – Budget Bytes

A large white bowl filled with cooked penne pasta, a hand is pouring alfredo sauce in the center of the bowl from a glass mason jar in the lower left side of the image, and there are various ingredients around the bowl mostly out of frame.

Kavanoz sosundan kurtulun ve sıfırdan kendi Ev Yapımı Alfredo Sos karışımınızı yapın! (Ve 30 dakikadan daha az bir sürede masada akşam yemeği yiyin!) Bu kolay tarif, Olive Garden’da sipariş edebileceğiniz her şeyden çok daha iyi ve daha ucuz, lezzetli kremalı makarna yemekleri yapmanıza yardımcı olacaktır. En iyi yanı, bu Ev Yapımı Alfredo Sos tarifinin önceden hazırlanıp buzdolabında 4 güne kadar saklanabilmesidir!

Ev yapımı alfredo soslu pişmiş penne makarna ile dolu büyük beyaz bir kase, kasenin sağ tarafını tutan bir el ve siyah metal bir çatal, gri çizgili bir bulaşık bezi, bir blok parmesan peyniri dahil olmak üzere kaseyi çevreleyen çeşitli aksesuarlar. ahşap bir kase tuz ve bir mason kavanoza alfredo sosu.

ALFREDO SOS NEDİR?

“Amerifredo” veya Amerikan tarzı bir alfredo sosu olarak adlandırmayı sevdiğimiz bu kalın, kremsi Alfredo Sosu, tereyağı, sarımsak, ağır krema ve tonlarca Parmesan peyniri ile yapılan çökmekte olan bir makarna sosudur. Otantik Roman alfredo sosu, herhangi bir ağır krema veya sarımsak içermez ve tüm kremsiliğini ve lezzetini tereyağından alır ve gerçekten iyi Parmesan Peyniri. Ama Amerikan restoranlarında servis edilen ya da ABD marketlerinden kavanozda satın alınan “alfredo”ya alışkınsanız, bu tarif bunu veriyor.

KREMA YERİNE SÜT KULLANABİLİR MİYİM?

Kalın, kremsi ve lezzetli Ev Yapımı Alfredo Sosu yapmak için ağır krema kullanmanız gerekir. Tam yağlı süt veya yarım ve yarım kullanmak da işe yaramayacaktır çünkü bu bileşenlerdeki yüksek su içeriği, Parmesan’ın emülsifiye olmasına ve sosta pürüzsüz bir şekilde erimesine izin vermeyecektir. Sos daha akıcı olacak, makarnaya da yapışmayabilir ve muhtemelen doku olarak biraz topaklanmış veya pütürlü olacaktır.

Başarı için 1 numaralı ipucu? ısı kontrolü.

Parmesan peynirini karıştırmadan önce ısının düşük olduğundan emin olun – hatta krema artık kaynamasın diye tencereyi ocaktan bir dakikalığına alın – aksi takdirde sos kırılabilir. Yüksek ısı, peynirdeki proteinleri ve yağları ayırır, bu da size topaklı, iştah açıcı olmayan bir sos verir. Krema artık kaynamayana kadar beklemek, tencerenin dibine yapışmasını ve sosun içinde düzgün bir şekilde erimesini önlemeye de yardımcı olacaktır.

Alfredo sosu için en iyi parmesan türü hangisidir?

Bu tarifi rendelenmiş Parmesan peyniri (kutudaki türden) kullanarak test ettik. Bu bütçeye en uygun seçenektir ve yine de size inanılmaz lezzetli sonuçlar verecektir! Harcayacak paranız varsa, taze kıyılmış Parmesan, şimdiye kadar tattığınız en kremsi, rüya gibi Alfredo Sosu yapacaktır.

Bir blok Parmesan peyniri üzerine büyük paralar bırakmak kesinlikle gerekli değil (yukarıya bakın), ama ben Eğlence Ara sıra bütçeme dahil ediyorum. Her bir lokmadan en iyi şekilde yararlanmak için KABUĞU KAYDEDİN! Bir sonraki çorbanız veya güveciniz için dondurucuda saklayın. Her şey kaynarken tencereye atın ve suyu zengin, Parmesan aromasıyla doldurun! (Servis yapmadan önce çıkarın… veya kimse bakmıyorken gizlice bir şeyler atıştırın.) Bu çorba ve güveç tariflerine artık bir Parmesan bifteği ekleyin:

TÜM HAFTA ARTIKLARI YİYİN!

Bu tarifin en iyi yanlarından biri, onu ileride yapabilmenizdir. Artık tekrar ısıtılmış korkunç kremalı makarna yok! Bunun yerine, alfredo sosunu soğumaya bırakın ve sıkıca kapatılmış bir kapta buzdolabında 4 güne kadar saklayın. Sonra hafifçe tekrar ısıtın ve taze pişmiş makarnaya ekleyin.

EV YAPIMI ALFREDO SOS İLE NELER SUNULUR?

Bu ultra zengin sosu sade makarnanın üzerine dökün veya biraz tavuk, karides ve doyurucu sebzeler ekleyin, hatta onu son derece peynirli bir makarna fırınında kullanın. Yanında biraz sarımsaklı ekmek ve basit bir yan salata servis ettiğinizden emin olun!

Pişmiş penne makarna ile dolu büyük beyaz bir kase, görüntünün sol alt tarafındaki cam bir mason kavanozdan kasenin ortasına bir el alfredo sosu döküyor ve kasenin çevresinde çoğunlukla çerçeve dışında çeşitli malzemeler var.

Ev yapımı Alfredo sosu

Bu kalın, kremsi Ev Yapımı Alfredo Sos tarifi, 30 dakikadan kısa sürede lezzetli, bütçeye uygun bir akşam yemeği hazırlamanın hızlı ve kolay bir yoludur!

Yazar: Marion-Bütçe Baytları

Alfredo sosla dolu bir mason kavanozu ve sosa batırıldıktan sonra kavanozun üzerine kaldırılan metal bir kaşık, böylece damlıyor ve arka planda bir blok parmesean peyniri, bir kase pişmemiş makarna ve biraz taze İtalyan maydanozu.

 • 2 yemek kaşığı tuzlu tereyağı (0,30 ABD doları)
 • 2 karanfiller sarımsak (0,15 dolar)
 • 1 bardak yoğun krema (1,00 $)
 • 1/2 vesaire İtalyan baharatı (0,05 ABD Doları)
 • 1/2 vesaire tuz (0,01 ABD Doları)
 • 1/2 vesaire karabiber (0,01 ABD Doları)
 • 3/4 bardak parmesan peyniri (1,15 dolar)
 • Tereyağını orta ateşte orta boy bir sos tenceresinde eritin. Kıyılmış sarımsağı ekleyin ve iki dakika veya sarımsak kokulu hale gelene kadar soteleyin.

 • Ağır krema, İtalyan çeşnisi, tuz ve karabiberi çırpın.

 • Kremanın kaynama noktasına gelmesine izin verin. Kaynattıktan sonra, ısıyı düşük seviyeye indirin ve Parmesan peyniri ile karıştırın. Tüm peynir eriyene ve sos koyulaşana kadar karışımı karıştırmaya devam edin.

 • En sevdiğiniz makarna, tavuk, sebze ve daha fazlasını servis edin!

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.hizmet: 0,33bardakkalori: 335kalorikarbonhidratlar: 5GProtein: 7GYağ: 32GSodyum: 680mglif: 0.2G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Ev yapımı alfredo soslu pişmiş penne makarna ile dolu büyük beyaz bir kase, kasenin sağ tarafını tutan bir el ve siyah metal bir çatal, gri çizgili bir bulaşık bezi, bir blok parmesan peyniri dahil olmak üzere kaseyi çevreleyen çeşitli aksesuarlar. ahşap bir kase tuz ve bir mason kavanoza alfredo sosu.

Ev Yapımı Alfredo Sos Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Sarımsak eritilmiş tereyağında sotelenir ve beyaz mermer zemin üzerinde paslanmaz çelik bir tavada balon çırpıcı ile karıştırılır.

Orta ateşte orta boy bir sos tenceresinde 2 yemek kaşığı tereyağını eritin. 2 diş kıyılmış sarımsak ekleyin ve iki dakika veya sarımsak kokulu hale gelene kadar soteleyin.

Ağır krema, tava sağ tarafında ayrı yığınlar halinde sotelenmiş sarımsak, tuz, biber ve İtalyan mevsimi ile paslanmaz çelik bir tava sol tarafına dökülüyor.

1 su bardağı ağır krema, 1/2 çay kaşığı İtalyan çeşnisi, 1/2 çay kaşığı tuz ve 1/2 çay kaşığı taze çekilmiş karabiberi sotelenmiş sarımsağa çırpın. Kremanın kaynama noktasına gelmesine izin verin. (Yaklaşık 5 dakika.)

Parmesan peynirini küçük beyaz bir kaseden, karışık ağır krema, eritilmiş tereyağı, sotelenmiş sarımsak ve baharatlar içeren paslanmaz çelik bir tavanın sağ alt tarafına döken bir el.

Krema kaynadıktan sonra, ısıyı düşük seviyeye indirin. ve Parmesan peynirini karıştırın. Gerekirse, kremanın artık kaynamaması için tencereyi sıcak ocaktan bir dakikalığına alın. (Yüksek ısı peynirin ayrılmasına neden olabilir.)

Alfredo sosu oluşturmak için parmesan peynirini ağır krema, sarımsak, eritilmiş tereyağı ve baharatlarla birleştirmek için kullanıldıktan sonra paslanmaz çelik bir tavada oturan bir çırpma teli.

Tüm peynir eriyene ve sos koyulaşana kadar karışımı karıştırmaya devam edin. (Yaklaşık 5 dakika.)

Bir el, azalıp hafifçe soğuduktan sonra sosun kalınlığını ve tutarlılığını göstermek için ev yapımı alfredo sosuyla dolu bir tava üzerinde metal bir servis kaşığı tutuyor.

En sevdiğiniz makarna, tavuk, sebze veya daha fazlasını servis edin! Bu ev yapımı alfredo sosu ayrıca hava geçirmez bir kapta saklanabilir ve 4 güne kadar buzdolabında saklanabilir.

Alfredo sosla dolu bir mason kavanozu ve sosa batırıldıktan sonra kavanozun üzerine kaldırılan metal bir kaşık, böylece damlıyor ve arka planda bir blok parmesean peyniri, bir kase pişmemiş makarna ve biraz taze İtalyan maydanozu.

Ah hey evet! Kim bütün hafta makarna yiyor?! (Biz kesinlikle yaptı!) ~ Marion 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *