Fırında Beyaz Makarna Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Fırında Beyaz Makarna Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bu pişmiş beyaz peynir yemeği, makarnayı yepyeni bir seviyeye taşıyor. Lezzetli beyaz peynir, domates, kekik ve fesleğen kullanan bu tarif, saniyeler ve hatta üçte bir geri gelmenizi sağlayacak!

Bu makarna yemeğini sevdiyseniz, bu karidesli makarna salatası, makarna e Fagioli çorbası ve bu harika pastırma carbonara gibi diğer favorilerimden bazılarını denemeniz gerekir! Ailen hepsi için çıldıracak!

Bir tabak pişmiş beyaz makarna.

Fırında beyaz makarna

Klasik bir İtalyan yemeğini seviyorum ve bu makarna ÇOK İYİ. İtalyan malzemelerini ve çeşnilerini bir araya getiriyor ve tadı gerçekten bayılacak.Delicesine lezzetli! Beyaz peynir çok iyi ama erimek için bütün bir blok ekliyor ve ben satıldım! Bunun bir araya getirilmesinin sadece birkaç dakika sürdüğü gerçeğinden bahsetmiyorum bile… Kolay VE lezzetli en iyi kombinasyon!

Çünkü bu pişmiş beyaz makarna çok basit ve çoğu zaman fırında pişirmekle geçiyor. O pişerken bu salatayı, galeta unu ve bu sosu karıştırmalısınız. Hepsi birlikte mükemmel bir yemek yapar! Sadece tadı lezzetli olmakla kalmayacak, her şey çok etkileyici görünecek! İnan bana, bu kaçırmak isteyeceğin bir şey değil!

Fırında Beyaz Makarna için Malzemeler

Bu içerik listesi kısa ve tatlı ama kesinlikle bir yumruk atıyorlar. Kesin ölçüler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Çeri domatesler: Makarna yemeklerinde kullanılan klasik bir sebze, bunlar sadece lezzet değil, güzel bir renk katıyor.
 • diş sarımsak: Bunları bütün veya doğranmış olarak koyabilirsiniz. Bir tutamda kıyılmış sarımsak kullanabilirsiniz. ½ çay kaşığı yaklaşık 1 diş sarımsağa eşittir.
 • zeytin yağı: Bu baharatlar ve domates ile karıştırılır.
 • Tuz ve biber: Bunları beğeninize göre baharatlamak için kullanın.
 • Taze kekik ve fesleğen: Taze otlar kullanmak gerçekten lezzeti patlatacaktır.
 • Beyaz peynir: Tüm erişteleri kaplayacak olan bir blok beyaz peynirdir.
 • Troto makarna: Bunları veya elinizde bulunan herhangi bir makarna eriştesini kullanabilirsiniz.

Biraz Makarna Yapalım!

Yapmak için bir makarna yemeği seçmeniz gerekiyorsa, o zaman bu pişmiş beyaz makarna olmalı! O kadar çok tadı var ki, bu tarifi seçerken yanlış gidemezsiniz!

 1. Ön ısıtma ve fırlatma: Fırını 400 dereceye ısıtın. 3 litrelik bir güveç kabına çeri domatesleri, zeytinyağını, tuzu, karabiberi ve kekiği ekleyin. Zeytinyağında kaplanana kadar fırlatın.
 2. Beyaz peynir ekleyin ve pişirin: Beyaz peynir bloğunu çeri domateslerin ortasına ekleyin. 30-35 dakika pişirin.
 3. Makarna pişir al dente’ye: Bir tencerede suyu kaynatın ve makarnayı al dente kıvamına gelene kadar pişirin. Süzün ve bir kenara koyun.
 4. Fesleğeni karıştırın: Pişen fetayı fırından çıkarın. Fesleğen ekleyin ve tüm malzemeler karışana kadar karıştırın.
 5. Makarna ekleyin ve servis yapın: Makarnayı ekleyin ve kaplanana kadar fırlatın. Pişmiş beyaz makarnayı sıcakken servis edin.
Tüm malzemelerin bir yemeğe nasıl ekleneceğini ve pişirileceğini gösteren 6 resim.

“Al Dente’ye Pişirin” ne anlama geliyor?

Al dente, makarnanın ne kadar sert olduğunu tanımlamak için kullanılan bir pişirme terimidir. Makarnanızı al dente pişirmeniz, makarnanın . bittiğinde sağlam. Onu ısırabilmeli ve yumuşak olmasını sağlamalısınız, ancak ona karşı biraz direnç hissedebilmelisiniz. Al dente makarna, içinde daha fazla besin tutar! Makarna paketlerinin çoğunda, al dente olana kadar ne kadar süre pişirileceğine dair talimatlar bulunur. Bu talimatları izleyin ve pişmiş beyaz makarnanız mükemmel bir şekilde ortaya çıkacaktır!

Pişmiş beyaz makarnayı hazırlayan bir tahta kaşık.

Artıklar Nasıl Saklanır?

Bu pişmiş beyaz makarna ertesi gün yemek için çok lezzetli! Bu makarna pişmiş olduğu için 2 gün içerisinde yenmelidir. Hava geçirmez bir kaba koyun ve buzdolabınızda saklayın. Yemeye hazır olduğunuzda mikrodalgaya koyabilir ve iyice ısınana kadar bir veya iki dakika ısıtabilirsiniz!

Altın çatallı bir kasede pişmiş beyaz makarna.


 • Fırını 400 dereceye ısıtın. 3 litrelik bir güveç kabına çeri domatesleri, zeytinyağını, tuzu, karabiberi ve kekiği ekleyin. Zeytinyağında kaplanana kadar fırlatın.
 • Beyaz peynir bloğunu çeri domateslerin ortasına ekleyin. 30-35 dakika pişirin.

 • Bir tencerede suyu kaynatın ve makarnayı al dente kıvamına gelene kadar pişirin. Süzün ve bir kenara koyun.
 • Pişen fetayı fırından çıkarın. Fesleğen ekleyin ve tüm malzemeler karışana kadar karıştırın.

 • Makarnayı ekleyin ve kaplanana kadar fırlatın. servis yapmakhizmet: 4

kalori550kalori (%28)karbonhidratlar64G (%21)protein12G (%24)Şişman28G (%43)Doymuş yağ4G (%20)Doymamış yağ3Gtekli doymamış yağ20Gkolesterol1mgsodyum34mg (%1)Potasyum694mg (%20)lif4G (%16)Şeker8.G (%9)A vitamini1261iç ünite (%25)C vitamini56mg (%68)kalsiyum53mg (%5)Ütü3mg (%17)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs akşam yemegi

Yerel mutfak Amerikan, İtalyan Amerikan

anahtar kelimeler fırınlanmış beyaz makarna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *