focaccia soğan tahtası – smitten mutfak

focaccia soğan tahtası – smitten mutfak
Hamuru yapın: Büyük bir kapta un, 1 çay kaşığı koşer tuzu ve hazır mayayı birleştirin. Suyu ekleyin ve bir kaşık, lastik bir spatula veya bir hamur çırpma teli kullanın. [I have this one], suyunu çekene ve ele yapışan, ele yapışan bir hamur oluşana kadar karıştırın. Bir havlu veya plastik örtü ile örtün ve oda sıcaklığında 1 3/4 ila 2 saat boyunca iki katına çıkana kadar yükselmeye bırakın. Alternatif olarak, gece boyunca buzdolabında 8 ila 10 saat kabarmasına izin verebilirsiniz.

Bu sırada soğanlarınızı hazırlayın: Büyük bir sote tavasını orta ateşte ısıtın. Isındıktan sonra 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Yağ ısındıktan sonra soğanları ve 1 çay kaşığı koşer tuzu ekleyin. Soğanları bir veya iki dakikada bir karıştırarak orta kahverengi, neredeyse karamel rengine gelene kadar yaklaşık 25 dakika pişirin. [See Note at end.] Ekmeği bitirirken soğanları soğuması için bir tabağa alın.

Focaccia’yı bitirin: Hamur iki katına çıkınca 9×13’lük kek kalıbına parşömen kağıdı serin ve üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı gezdirin. Hamurunuzun havasını söndürmeyin, yağlı kağıt üzerine kazıyın. Hamurun üstünü başka bir çorba kaşığı zeytinyağı ile gezdirin ve parmaklarınızı kullanarak hamuru düzleştirin. Kenarlara ulaşmıyorsa sorun yok. Çukurlu hamuru oda sıcaklığında 15 dakika dinlendirin ve fırınınızı 425 ° F’ye ısıtın. 15 dakika sonra, hamuru sadece gerektiği yerde köşelere doğru biraz daha çukurlaştırın. En üste soğan, haşhaş tohumu ve birkaç tutam tuz serpmeden önce son 15 dakika dinlendirin.

Focaccia’yı pişirin: 25 dakika boyunca, kenarlar ve üst kısımlar derin altın rengi kahverengi olana kadar. Pişerken krem ​​peynir veya tereyağı, lox, ince dilimlenmiş domates, salatalık, soğan veya kapari gibi servis etmek istediğiniz malzemeleri hazırlayabilirsiniz.

Hizmet etmek: Focaccia herhangi bir yere yapışmışsa gevşetin ve bir kesme tahtasına kaydırın. 12 kareye kesin, keskin bir bıçak kullanarak üstteki soğanları çekmeden geçirin ve dağılanları değiştirin. Hemen ye.

Devam et: Focaccia 1 ila 2 gün oda sıcaklığında kalır. 10 ila 12 dakika boyunca 350 ° F’de bir fırın tepsisine tekrar ısıtın.

Seviye: Bunlar karamelize soğan değil; sürekli karıştırarak kısık ateşte 60 ila 90 dakikaya ihtiyacımız yok. Benim hiçbir atam soğanı böyle pişirmez. Daha hızlı gelişen lezzet için kasıtlı olarak daha yüksek bir ısı kullanıyorum. 20 dakikaya kadar renk almazlarsa, ısıyı biraz artırın. 20 ila 25 dakikaya çıkarmak için çok hızlı renkleniyorlarsa, ısıyı azaltın. Soğanlar fırında biteceği için koyu bronz bir renkten çekinmemek istiyoruz ve yanmasını istemiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *