Füme Tavuk Göğsü ve Budu Tarifi + VİDEO

Füme Tavuk Göğsü ve Budu Tarifi + VİDEO

Tavuk Füme Nasıl Yapılır – Nemli ve lezzetli tütsülenmiş tavuk yapmak için inanılmaz derecede kolay bir tarif neredeyse hiç çaba harcamadan göğüs, but ve hatta bütün bir tavuk!

Bir kesme tahtası üzerinde pişmiş tavuk parçaları. Ön planda derili füme tavuk göğsü.

Bu Tavuk Tarifini Neden Seviyoruz?

Sigara içmek varken neden sadece ızgara tavuk?! Tütsülenmiş tavuk, etin sulu tatlılığını vurgulayan yoğun bir lezzet derinliği yaratır. Üstelik bunu yapmak çok kolay!

Bu tarif şunları yapmanızı sağlar: kemiksiz veya kemikli tavuk göğsü ve butları tütsüleyin, hatta bütün bir tavuk. Seçtiğiniz parçaları basit ama inanılmaz derecede lezzetli bir baharat karışımıyla kaplayın (sadece 5 malzemeyle!) ve bir saatin altında yumuşak ve nemli mükemmellik için pişirin… Kemiksiz ve derisiz tavuk birkaç dakika içinde hazır. 30 dakikadan daha az!

Bu füme tavuk göğsü tarifi pişirme yöntemini tüm bahar ve yaz boyunca kullanmayı seviyoruz. Barbeküler ve arka bahçe buluşmaları ve hatta hafta içi gündelik yemekler için harika! Memnun kalacağınızdan emin bir akşam yemeği için herhangi bir sayıda klasik rahatlatıcı garnitür ile servis yapın.

Tütsülenmiş tavuk göğsü ve kesme tahtasındaki tavuk butunun yakın görüntüsü. Tavuk göğsü 4 büyük parçaya dilimlenir. But 7 parçaya kesilir.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

 • Tavuk göğsü ve/veya but – kemiksiz veya kemikli
 • zeytin yağı – veya avokado veya kanola yağı gibi diğer yüksek kaliteli ve yüksek ısılı yemeklik yağlar
 • Tuz ve biber – Deniz tuzu veya koşer tuzu ve taze çekilmiş karabiber en iyisidir
 • kırmızı biber – tütsülenmiş kırmızı biber ile tavuğun dumanlı, tatlı lezzetini artırır
 • Sarımsak tozu – dünyevi ve hoş kokulu
 • Soğan tozu – doğal olarak sarımsak tozu ile kanka olan hafif tatlı bir baharat
Küçük bir cam ramekin içinde baharatlar.

Tavuk Füme Nasıl Yapılır

İlk olarak, geleneksel bir kömür içiciyi veya pelet içiciyi (veya odun peleti ızgarasını) 350 ° F’ye ısıtın. Sigara içen kişiyi gerekli talaş veya odun peletleri ile hazırlayın. Kullanabilirsiniz sigara içilen herhangi bir ağaç sen tercih edersin ama ben tavuk için en çok hickory’yi severim!

Tavuk parçalarını geniş kenarlı bir fırın tepsisine yerleştirin. Parçaları bir kağıt havluyla kurulayın. Daha sonra zeytinyağı ile her tarafını ovun.

Küçük bir kapta kuru ovmak için tuz, karabiber, kırmızı biber, sarımsak tozu ve soğan tozunu karıştırın.

Metal kaşıkla cam bir kapta baharat karışımı.

Baharat karışımını tavuk parçalarının her iki tarafına serpin.

Bir kesme tahtası üzerinde baharatlarla kaplanmış ham derisiz kemiksiz göğüs ve but parçaları.

Baharatları üzerinde tutmak için tavuğu hafifçe vurun.

Bir kesme tahtası üzerinde baharatlarla kaplanmış parçalar halinde ham kemik ve deri.

Kemiksiz tavuk göğsü ve butları için: Parçaları ızgaraların üzerine yerleştirin ve kapağı kapatın. 10 dakika sigara iç. Parçaların boyutuna bağlı olarak tavuğu 5 ila 10 dakika daha çevirin ve pişirin.

İç sıcaklık bir et termometresinde 165°F okumalıdır.

Bir kesme tahtası üzerinde 2 tütsülenmiş tavuk göğsü ve 4 tütsülenmiş tavuk butunun yukarıdan aşağıya görünümü.

Kemikli tavuk parçaları için: Parçaları ızgaraların üzerine yerleştirin ve kapağı kapatın. 25 dakika sigara iç. Ardından tavuk parçalarını ters çevirin ve 20 dakika daha pişirin.

Yine, iç sıcaklığın 165°F’ye ulaşması gerekir.

Bir kesme tahtası üzerinde tütsülenmiş kemikli ve derili parçalar.

Sunum önerileri

Gerçekten, sulu tavuk göğsü veya buduyla neleri *yapamazsınız*? Çok fazla seçenek var!

İşte bizden birkaçı üst taraf yemekleri tütsülenmiş tavukla tadını çıkarmak için:

Kalanlar da harika! Veya yemek hazırlamak için fazladan para bile yapabilirsiniz. Tütsülenmiş bir tavuklu sandviçte veya dürümde soğuk parçaların tadını çıkarın veya doğrayın ve bir salataya ekleyin.

Bir kesme tahtası üzerinde pişmiş parçalar. Derisi alınmış tütsülenmiş tavuk göğsü, içindeki sulu eti gösterecek şekilde dilimlenir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tavuk tütsülemek için hangi odunlar veya odun peletleri en iyisidir?

Elma ağacı, kiraz, ceviz, hickory veya mesquite, etleri tütsülemek için en popüler ağaçlardır. Bunlardan herhangi biri işe yarayacak! Füme tavuk tarifleri için kişisel olarak mesquite ve elma karışımını kullanmayı seviyorum.

Bütün bir tavuğu içebilir misin?

Kesinlikle! Bütün bir kuşu sigara içen kişinin üzerine koyun ve 350°F’de pound başına yaklaşık 35 dakika pişmesine izin verin. Tavuğu çırpar ve ızgaraların üzerine düz bir şekilde koyarsanız, toplamda yaklaşık 45 ila 60 dakikada pişecektir.

Ne kadar süre tavuk içmelisin?

Kemiksiz ve derisiz parçalar yaklaşık 20 dakika pişer.

Derili kemikli tavuk yaklaşık 45 dakika pişer.

Sigara içerken tavuk çevirir misin?

Evet! Pişirmenin yaklaşık yarısında parçaları çevirin. Bu, iyice ve eşit şekilde pişmelerini sağlar.

Füme tavuk göğsü ve butları nasıl nemli tutarsınız?

Isıyı düşük bir 350 ° F’de tutun ve fazla pişirmeyin. Pişirme sürelerinin alt ucundaki sıcaklığı kontrol etmek için dahili bir et termometresi kullanın.

Artık tavuk ne kadar dayanır?

Parçaları oda sıcaklığına soğumaya bırakın ve hava geçirmez bir kaba aktarın. Buzdolabında 3-4 güne kadar saklayın.

Kesme tahtasındaki tütsülenmiş tavuk göğsünün yakın görüntüsü. Pişen kümes hayvanları 4 büyük parçaya dilimlenir.

Daha Lezzetli Akşam Yemeği Tarifleri mi arıyorsunuz? Şunları da Denediğinizden Emin Olun:

Füme Tavuk Göğsü ve Budu Tarifi + VİDEO

Nemli ve lezzetli tütsülenmiş tavuk göğsü, butlar ve hatta bütün bir tavuğu neredeyse hiç çaba harcamadan yapmak için inanılmaz derecede kolay bir tarif!

servis: 8. porsiyon

 • Sigara içen kişiyi 350 ° F’ye ısıtın. Sigara içen kişiyi gerekli odun yongaları veya odun peletleri ile hazırlayın. Tercih ettiğiniz herhangi bir tütsülenmiş odunu kullanabilirsiniz, ancak ben tavuk için en çok Hickory’yi seviyorum!

 • Tavuk parçalarını geniş kenarlı bir fırın tepsisine yerleştirin. Parçaları bir kağıt havluyla kurulayın. Daha sonra zeytinyağı ile her tarafını ovun.

 • Küçük bir kapta tuz, karabiber, kırmızı biber, sarımsak tozu ve soğan tozunu karıştırın. Baharat ovuşturmasını tavuk parçalarının her iki tarafına serpin.

 • Kemiksiz tavuk göğsü ve budu için: Tavuk parçalarını tütsülemeye yerleştirin ve kapağı kapatın. 10 dakika sigara iç. Parçaların boyutuna bağlı olarak tavuğu 5 ila 10 dakika daha çevirin ve tütsüleyin. İç sıcaklık bir et termometresinde 165°F okumalıdır.

 • Kemikli tavuk parçaları için: Tavuk parçalarını dumanlığa yerleştirin ve kapağı kapatın. Tavuğu 25 dakika tütsüleyin. Ardından tavuk parçalarını ters çevirin ve 20 dakika daha veya iç sıcaklık 165°F’yi gösterene kadar tütsüleyin.

Parçaları oda sıcaklığına soğumaya bırakın ve hava geçirmez bir kaba aktarın. Buzdolabında 3-4 güne kadar saklayın.

hizmet: 1bilgisayar, kalori: 212kalori, karbonhidratlar: 1G, Protein: 36G, Yağ: 6G, Doymuş yağ: 1G, Doymamış yağ: 1G, Tekli doymamış yağ: 3G, Trans yağ: 0.02G, kolesterol: 109mg, Sodyum: 634mg, Potasyum: 642mg, lif: 0.2G, Şeker: 0.04G, A vitamini: 176iç ünite, C vitamini: 2mg, Kalsiyum: 11mg, Ütü: 1mg

Bu tarifi yapmak? Bizi Instagram’da takip edin ve ne pişirdiğinizi paylaşabilmemiz için @ASpicyPerspective’i etiketleyin!

Bu Tarifi Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *