Gökkuşağı Jöle Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Gökkuşağı Jöle Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Gökkuşağının tadına bak! Bir doğum günü partisi, Aziz Patrick Günü ya da sadece eğlenceli bir yaz barbeküsü olsun, gökkuşağı Jello her zaman kalabalığı memnun eder. Artı, kelimenin tam anlamıyla rengarenk bir tatlıyı kim sevmez ki?

Aziz Patrick Günü için tam zamanında, işte deneyebileceğiniz birkaç harika gökkuşağı tatlısı: gökkuşağı pastası, küçük kekler ve meyve şişleri! Orada ihtiyacınız olan tek şey bir küp altın!

Küp şeklinde gökkuşağı jöleleri üst üste dizilmiş.

Gökkuşağı Jöle Tarifi

Gökkuşağı jello, herkesin yüzünü gülümseteceği kesin olan canlı ve eğlenceli bir tatlıdır! Gökkuşağı jölesi yapmak gerçekten çok kolay ve çok fazla malzeme gerektirmiyor. İhtiyacınız olan tek şey, gökkuşağının her renginden bir paket Jöle, su ve belki de hepsini tamamlamak için biraz çırpılmış krema. Gökkuşağı jölesi, gökkuşağının her renginin sallantılı, meyvemsi bir biçimde temsil edildiği, ağzınızda bir parti gibidir!

Gökkuşağı jöle, herhangi bir kutlamada servis edilecek mükemmel bir tatlıdır. Çocukların doğum günü partileri veya yaz yemekleri için harika bir tatlıdır ve herkesin bayılacağı kesindir. Parlak renkler ve titrek iyilik katmanları, etkileyeceği kesin olan eğlenceli ve eğlenceli bir tatlıdır. Ayrıca tatlarla yaratıcı olabilir ve kendi benzersiz gökkuşağı jöle tasarımınızı yaratmak için farklı renk ve tatları karıştırıp eşleştirebilirsiniz. (Aşağıda sizin için birkaç fikrim var!) Yani, bir sonraki partiniz için eğlenceli ve renkli bir tatlı mı arıyorsunuz, yoksa sadece gününüzü neşelendirmek mi istiyorsunuz, gökkuşağı jöle kesinlikle işinizi görecektir!

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Gökkuşağı jölesi kadar eğlenceli ve renkli bir tatlının sadece bir avuç malzemeyle yapılabileceğini kim bilebilirdi? Basit malzemeler, büyük eğlence – gökkuşağı jölesinin konusu bu! Aşağıdaki tüm ölçüleri tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Jell-O Kutuları: Tüm farklı renkler için çilek (veya ahududu veya kiraz), portakal, limon, misket limonu, dut mavisi ve üzüm gerekir!
 • tatlandırılmamış jelatin: Gökkuşağı jölenizin şekil almasına yardımcı olmak için!
 • Tatlandırılmış Yoğunlaştırılmış Süt: Katmanlara biraz kremsilik katmak için.
 • su: Jöle tozunun içinde çözünmesi için gereklidir.

Gökkuşağı Jöle Nasıl Yapılır

Gökkuşağı jölesi yapmak o kadar kolay ki, bir çocuk bile yapabilir – aslında bu, eğitimdeki küçük şefler için mükemmel bir mutfak aktivitesi! Bu leziz ikramın bir araya gelmesi için biraz sabır ve katmanlama yeterlidir. Çocuklarım, güzel renk patlamalarını ortaya çıkarmak için bitmiş ürünü kesmeye bayılıyor!

 1. Tavayı hazırlayın: 9×13 fırın tepsisine hafifçe pişirme spreyi sıkın.
 2. Meyve Jölesi: Küçük bir kasede üzüm jölesini 1 çay kaşığı tatlandırılmamış jelatin ve 1 bardak kaynar suyla birleştirin. Daha sonra tüm jelatin eriyene kadar karıştırın. Hazırlanan tavaya dökün ve tamamen katılaşana kadar soğutun.
 3. Yoğunlaştırılmış Süt Jello: Bu arada, 2 çay kaşığı tatlandırılmamış jelatini 1 bardak kaynar su ile jelatin eriyene kadar birleştirin. ⅔ bardak şekerli yoğunlaştırılmış sütle karıştırın. Mor jöle donana kadar soğumaya bırakın. Ayrıca jölenin bir sonraki rengini üzüm jölesinin hazırlandığı şekilde hazırlayın, böylece soğuyabilir.
 4. katmanlar: Üzüm jölesi katılaştıktan ve sütlü jöle soğuduktan sonra, üzüm jölesinin üzerine ½ bardak süt karışımı dökün. Yayılmasına ve her şeyi örtmesine yardımcı olmak için çanağı eğmeniz gerekebilir. Tamamen katılaşana kadar buzdolabında 20-30 dakika soğutun.
 5. Tekrarlamak: Kalan aromalarla 2-4 arası adımları tekrarlayın. Sütlü jöleyi bir kerede yapmaktan kaçının, aksi takdirde katmanlar arasına dökülmeden önce sertleşmeye başlar. Sertleşmeye başlarsa, mikrodalgada 10-15 saniye hafifçe ısıtın ve sıvı hale gelinceye kadar iyice karıştırın.
 6. sert: Tüm gökkuşağı jöle katmanları yapıldıktan sonra, 1-2 inç jöle küpleri halinde kesin ve servis yapın. Pişirme kabından kolayca çıkarmak için, yaklaşık 10-15 saniye boyunca tabağın altından dikkatlice sıcak su akıtın.
Jöle hazırlanıyor ve cam bir tabağa ekleniyor..

ipuçları ve püf noktaları

İşte bu eğlenceli katmanlı jöleli tatlıyı mükemmelleştirmenin ve özelleştirmenin birkaç ekstra yolu! Senin ve ailenin gökkuşağı jölesini benimki kadar seveceğini biliyorum.

 • Tatları ve Renkleri Değiştirin: Jelatin tatları, tercihlerinize ve duruma göre kolayca uyarlanabilir. Sevgililer Günü için kırmızı ve pembe, Noel için kırmızı ve yeşil, Cadılar Bayramı için mor ve turuncu ve 4 Temmuz veya herhangi bir vatansever tatil için kırmızı ve mavinin farklı tatlarını deneyin.
 • Katmanların Ayarlanmasına İzin Ver: Bir sonrakini eklemeden önce katmanların tamamen ayarlanmasına izin verin. Alttaki katman hala yumuşakken başka bir katman eklerseniz, kraterler oluşabilir ve yeni katmana dönebilir.
 • Süt Jölesini Sıcak Tutun: Süt jöle sıvısını korumaya yardımcı olmak için, kaseyi veya ölçü kabını orta derecede sıcak suyla dolu daha büyük bir kasenin içine yerleştirebilirsiniz. Bu, kaynamadan soğumasını sağlar, ancak sıvı kalması için yeterince sıcak tutar.
 • Yavaşça Dökme: Jöleyi bir kaşığın arkasına dökerek altındaki tabakaya dökün. Bu, sıvı akışını yumuşatır, böylece altındaki katmanda çukurlaşmaz veya krater oluşturmaz.

Kareler halinde kesilmiş bir gökkuşağı jöle tavasının yukarıdan aşağıya görünümü.

Artıkları Depolamak

Artık gökkuşağı jöleniz varsa, iyi haber! Buzdolabında bir hafta saklanabilir. Daha sonra canınız tatlı bir şey istediğinde tüm meyvemsi, renkli görkemiyle tadını çıkarabilirsiniz.

 • Buzdolabında: Buzdolabında hava geçirmez bir kapta veya plastik ambalajla kaplı olarak 5-7 gün saklayın.

Jello kareler üst üste dizilmiş, içinden bir lokma çıkartılmış.


 • 9×13 fırın tepsisine hafifçe pişirme spreyi sıkın.

 • Küçük bir kasede üzüm jölesini 1 çay kaşığı tatlandırılmamış jelatin ve 1 bardak kaynar suyla birleştirin. Tüm jelatin eriyene kadar karıştırın. Hazırlanan tavaya dökün ve tamamen katılaşana kadar 20-30 dakika buzdolabında bekletin.

 • Bu arada, 2 çay kaşığı tatlandırılmamış jelatini (1 paket) 1 bardak kaynar suyla jelatin eriyene kadar birleştirin. ⅔ bardak tatlandırılmış yoğunlaştırılmış sütle karıştırın (yaklaşık yarım kutu). Mor jöle donana kadar soğumaya bırakın. Ayrıca jölenin bir sonraki rengini üzüm jölesinin hazırlandığı şekilde hazırlayın, böylece soğuyabilir.

 • Üzüm jölesi katılaştıktan ve sütlü jöle soğuduktan sonra, üzüm jölesinin üzerine ½ bardak süt jölesini dökün. Yayılmasına ve her şeyi örtmesine yardımcı olmak için çanağı eğmeniz gerekebilir. Sütlü jöleyi üzümlü jölenin üzerine döktüğünüz gibi kaşığın arkasına da dökebilirsiniz ki içinde krater oluşmasın. Tamamen katılaşana kadar buzdolabında 20-30 dakika soğutun.

 • Renkli jöleyi sütlü jöle ile değiştirerek kalan tatlarla 2-4 arasındaki adımları tekrarlayın. Gerekirse, jölenin ikinci yarısını da ilk yarısı ile aynı şekilde hazırlayın. Hepsini bir kerede yapmaktan kaçının, aksi takdirde katmanlar arasına dökülmeden sertleşmeye başlar. Sertleşmeye başlarsa, mikrodalgada 10-15 saniye hafifçe ısıtın ve sıvı hale gelinceye kadar iyice karıştırın. Tekrar soğumasını beklemeniz gerekeceğinden çok fazla ısıtmaktan kaçının.

 • Tüm katlar yapıldıktan sonra 1-2 inçlik kareler halinde kesin ve servis yapın. Pişirme kabından kolayca çıkarmak için, yaklaşık 10-15 saniye boyunca tabağın altından dikkatlice sıcak su akıtın.hizmet: 24

kalori98kalori (%5)karbonhidratlar19G (%6)protein2G (%4)Yağ2G (%3)Doymuş yağ1G (%5)Doymamış yağ0.1Gtekli doymamış yağ0.4Gkolesterol6mg (%2)sodyum76mg (%3)Potasyum66mg (%2)Şeker19G (%21)A vitamini47iç ünite (%1)C vitamini0,5mg (%1)kalsiyum53mg (%5)Ütü0,05mg

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelimeler gökkuşağı jöle tarifi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *