Güveçte Gecelik Tavuk Suyu

Güveçte Gecelik Tavuk Suyu

Artan tavuğunuzu çöpe atmayın! Kemikleri ve karkası su, baharatlar ve bazı sebzelerle birlikte güveç kabına koyun ve kendi suyunuzu yapın. Bu tarif iyi donar, böylece bir daha asla konserve tavuk suyuna geri dönmek zorunda kalmazsınız.

↓ Tarife Git

Tavuk suyu malzemeleri

Bu gecelik tavuk suyu tarifini daha önce blogda paylaşmıştım, ama dürüst olmak gerekirse başka bir tarifin giriş paragrafında gömülü, bu da temelde bulunması zor anlamına geliyor.

Ve şimdi bu yavaş pişirici “gecelik tavuk suyu” tarifinin ne kadar popüler olduğunu anladığıma göre, kendi başına bir sayfayı hak ettiğine karar verdim!

Halihazırda bir yavaş pişiriciniz yoksa, insanlara bir tane almaları için pek çok neden vermeyi seviyorum çünkü benimkini seviyorum (biz bu basit, ucuz yavaş pişiriciyi kullanıyoruz) ve onu “Flank Steak Fajitas”tan her şey için oldukça sık kullanıyoruz. “Kızarmış Fasulye.”

Geceden Güveçte Kolay Tavuk Suyu Yapın

Yine de en iyi güveç tencere keşiflerinden biri (bir arkadaş sayesinde!) kesinlikle aşağıdaki tavuk suyu tarifi olmuştur. akşam yemeğinizden kalan tavuk kemiklerini kullanarak siz uyurken yemek yapan. “Güveç Tenceresinde En İyi Bütün Tavuk” tarifinden arta kalanları kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim, ancak herhangi bir tavuk kemiği de işinizi görecektir ve sonuca hayran kalacaksınız.

Satın aldığınız tavuk suyunu sonsuza kadar saklamaya veda etmeye hazır olun!

Bu stok tarifini kullanarak ev yapımı tavuk şehriye çorbası
Ev yapımı tavuk suyu ile yapılan tavuk şehriye çorbası

Sığır Eti, Hindi veya Sebzeli Yavaş Pişirici Stok Yapabilir miyim?

Kesinlikle! Tavuğun yanı sıra, artık etle Güveç Tenceresinde bir gecede herhangi bir et suyu yapabilirsiniz. İşte farklı ev yapımı stoklar yapmak için bazı ipuçları.

hindi stoğu

Bütün bir hindi karkası genellikle bir tavuktan çok daha büyük olduğundan, baharatlarınızın miktarını artırmanız gerekecek. Miktar, ne kadar büyük bir kuştan stok yaptığınıza bağlı olacaktır. Boyun ve kanat uçlarını eklemeyi unutmayın; bunlar hindi stoğu için en iyisidir!

Güveçte bütün bir hindiyi sığdıramıyorsanız, önce boynunu, kanatlarını ve bacaklarını seçin.

Sığır eti stoğu

Sığır eti stoğu biraz daha zordur çünkü artık kemikleri kullanamazsınız. Sığır eti stoğu için en iyi kemiklerin üzerinde et bulunur (bu, et suyuna lezzetini verir). Bazı mağazalar, stok yapmak için mükemmel olan paketlenmiş sığır çorbası kemikleri satarlar. Aksi takdirde, yaklaşık 5 lbs sırt ve boyun parçaları seçin.

Sığır kemikleri, onlarla stok yapmadan önce fırında önceden pişirilmelidir.

Sebze stoğu

Eti atlayın ve sebze miktarını iki katına çıkarın. Tavuktan elde edilen çeşni, bu ev yapımı stoğu tatlandırmaya yardımcı olur, bu nedenle, bir gecede sebze stoğunuzun yumuşak çıktığını fark ederseniz daha fazla baharat eklemek isteyebilirsiniz.

Yavaş Pişiricide Gecelik Kemik Suyu Yapmak İçin Bu Tekniği Kullanabilir miyim?

Size küçük bir sır vereceğim: kemik suyu temelde bu stok tarifi ile aynıdır. Tavuk kemiklerini düşük ve yavaş pişirmek, içlerindeki besinleri (esas olarak kollajen) serbest bırakır. Bu, hem lezzetli et suyu hem de kemik suyu yapmak için kullanılan aynı işlemdir.

Ana fark pişirme süresidir: et suyu 8-10 saatlik yavaş pişirmede hazır olabilir, burada çoğu insan kemik suyunu 24 saate kadar kaynatmayı tercih eder.

Gecelik Yağlı Tavuk Suyu veya Kemik Suyu Nasıl Çözülür?

Stok veya et suyu için pişirme işleminin bir kısmı, yağın parçalanmasını ve tavuk kemiklerinden salınmasını içerir. Ev yapımı et suyunun veya kemik suyunun üstünde yağ tabakası olması tamamen normal ve hatta iyidir.

Sizi rahatsız ediyorsa, ev yapımı et suyunun üst kısmında biriken yağlar alınabilir. Bunu yapmak için, mümkün olduğu kadar fazla yağ almak için bir kaşık kullanın ve ardından atın. Bunu zor buluyorsanız, önce stoğu süzün, ardından soğutun. Soğuk sıcaklık, sıvı ve yağın ayrılmasına neden olarak çıkarılmasını kolaylaştırır.

Gecelik Crock Pot Tavuk Suyum Neden Bulutlu?

Bulanık tavuk suyunun ana sebebi kaynamasıdır; Bu genellikle güveç tenceresinde bir sorun değildir çünkü tutarlı ısıyı korur, ancak olabilir. İşte bazı olası açıklamalar:

  • Düşük yerine yüksekte pişirme. Yavaş pişiricilerin çoğunun yüksek ayarı, özellikle birkaç saat bırakıldığında sıvıları kaynama noktasına getirebilir. Bunun yerine kısık ateşte pişirin.
  • Crockpot çok büyük. Bir güveç, ek parçanın altını ve yanlarını ısıtır. Güveç tencereniz içindeki yiyecek için çok büyükse artan pişirme yüzeyi çok fazla ısınabilir. Daha küçük bir Crock Pot kullanın veya tarifi ikiye katlayın.
  • Yavaş pişirici aşırı ısındı. Yavaş bir tencerede yiyeceklerin kaynamaya ulaşması için ortalama süre düşükte 7-8 saattir. Hafif bir kaynatma iyidir, ancak çok katı ve bulanık bir stok elde edersiniz. Et suyunuz kaynamaya başlarsa, pişirme süresini kısaltın veya kapağı kısa bir süreliğine kaldırın.

Daha yeni yavaş pişiriciler aslında eskilerinden daha yüksek bir sıcaklıkta pişirir, bu nedenle yakın zamanda yükselttiyseniz, gece tavuk suyu hazırlarken pişirme süresini kısaltmanız gerekebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *