Haşlanmış Tavuk | Tarif Eleştirmeni

Haşlanmış Tavuk | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Haşlanmış tavuk, yemek hazırlamayı kolaylaştırır ve yumuşak, sulu tavuk elde etmenin mükemmel bir yoludur. Bu tavuk pişirme yöntemi, hızlı ve kolay bir şekilde parçalanır ve salatalar, çorbalar ve güveçler gibi pek çok tarifte kullanılır.

Hafta içi akşam yemekleri için tavuğu kaynatmanın ne kadar kolay olduğunu seviyorum. Her seferinde mükemmel bir şekilde pişiriyor ve parçalıyor ve pişirdiğimde, parçaladığımda ve gitmeye hazır olduğumda yemeklerim çok çabuk bir araya geliyor! Kullanmayı en sevdiğim tarifler haşlanmış tavuk, tavuk salatası, tavuk şehriye çorbası ve bu nefis brokoli tavuk güveç.

Büyük mavi ve krem ​​renkli bir tencerede pişmiş ve haşlanmış tavuğun havai görünümü.

haşlanmış tavuk

Tavuğu evde haşlamak, onu gerektiren tarifler için tavuğu pişirmenin en iyi yoludur. Yumuşak ve nemli tavuk göğsünü tavuk suyunda ocakta nasıl pişireceğinizi öğrenin. Sadece iki malzemeyle haşlanmış tavuk basit ve kolaydır!

Haşlanmış tavuğu tariflerde kullanmanın sayısız yolu var ve onun ne kadar çok yönlü olduğunu görmen için sabırsızlanıyorum! Haşlanmış ve kıyılmış tavuğu kullanmayı sevdiğim diğer yöntemler, bu tavuk alfredo sosu gibi soslardır. Ayrıca kıyılmış tavuğu chimichanga ve enchiladas’ta kullanmayı seviyorum çünkü tariflerin montajını çok kolaylaştırıyor!

Birinci işlem fotoğrafı aa tencereye eklenen tavuk suyu ve tavuk göğsü.İkinci işlem fotoğrafı tavuğun haşlanması. Üçüncü işlem fotoğrafı tavuğun el mikseri ile parçalanması.

Haşlanmış Tavuk İçin Gerekli Malzemeler

Tavuk haşlamak çok kolay ve sadece iki malzeme gerektiriyor… tavuk göğsü ve tavuk suyu! Ayrıca artık suyu çorbalarda kullanmayı veya pilav pişirmeyi çok seviyorum çünkü çok fazla lezzet katıyor. Bu yüzden suyu diğer tarifler için sakladığınızdan emin olun!

 • Kemiksiz Derisiz Tavuk Göğsü: Tavuğun eşit şekilde pişmesi için aynı boyut ve kalınlıktaki göğüsleri seçin.
 • Tavuk suyu: Çok fazla lezzet kattığı için tavuk suyu kullanmayı SEVİYORUM! Su da işe yarar, ancak biraz tuz eklemeniz gerekebilir.

Tavuk Nasıl Haşlanır

Kendi tavuğunuzu pişirmek ve parçalamak çok kolay olduğu için artık tarifler için parçalamak üzere bir et lokantası tavuğu almanıza gerek yok! Tavuk göğsü, tavuk suyunda hafifçe pişer ve çok fazla nem tutar. Bu yöntemin tavuğunuzu parçalamak için ne kadar basit olduğunu seveceksiniz.

 1. Kemiksiz Derisiz Tavuğu Bir Tencereye Ekleyin: Tavuğu büyük bir tencereye koyun.Tüm tavuk göğüslerinin aynı boy ve kalınlıkta olduğundan emin olun. Tavuk çok kalınsa, tavuğun eşit şekilde pişmesi için daha ince kesmekten çekinmeyin.
 2. Tavuk Suyunu Ekleyin: Tavuk suyunu tavuğun üzerini tamamen kaplayacak şekilde dökün. Et suyu tavuğun 1 inç üzerinde olmalıdır. Gerekirse daha fazla et suyu ekleyin. Tavuk suyu yerine su kullanabilirsiniz ama tavuk suyu harika bir lezzet katıyor!
 3. kaynatın: Tavuğu ve et suyunu orta-yüksek ateşte kaynatın.
 4. Isıyı düşük seviyeye indirin: Karışım kaynadıktan sonra, ısıyı düşük kaynama noktasına getirin ve bir kapakla örtün.
 5. Tavuğu pişirin: Tavuk tamamen pişene ve iç sıcaklık 165 ° Fahrenheit’e ulaşana kadar pişirin. Bu, tavuk göğsünün boyutuna ve kalınlığına bağlı olarak yaklaşık 15-20 dakika sürer. Tavuk göğüslerinden birini çıkarıp sıcaklığını kontrol etmek için bir termometre kullanabilirsiniz. Tavuğu fazla pişirmemeye dikkat edin çünkü doku lastik gibi olacaktır.
 6. Tavuğu ve Parçalamayı Çıkarın: Tavuğu et suyundan çıkarın ve iki çatal kullanarak parçalayın. Tavuğu parçalamanın en sevdiğim yolu, stand mikserimde veya elektrikli el mikseri kullanmaktır. Harikalar yaratıyor ve çok hızlı! Dilerseniz tavukları da dilimleyebilirsiniz.

Daha Fazla Lezzet Ekleyin

Kaynayan tavuk tencerenize aşağıdaki maddelerden herhangi birini yapmaktan çekinmeyin! Tavuk kaynadıkça, et suyuna verilen tatları alacaktır. İşte denemeniz için bazı lezzetli fikirler.

 • Bütün Diş Sarımsak
 • dilimlenmiş soğan
 • Karabiber
 • Taze bitkiler
 • Kurutulmuş otlar
 • dilimlenmiş limon

Rustik yeşil ve kahverengi bir kapta kıyılmış haşlanmış tavuğun yakın üst görüntüsü.

Artıklar Nasıl Saklanır ve Dondurulur

Hafta boyunca kullanmak için fazladan tavuk kaynatmayı seviyorum! Rendelenmiş veya dilimlenmiş haşlanmış tavuk, ileride yapmak için harika. Haşlanmış tavuğun nasıl saklanacağına ve dondurulacağına dair bazı ipuçları.

 • Buzdolabında: Soğutulmuş tavuğu buzdolabına koymadan önce parçalayın veya dilimleyin. Kapatılabilir bir kaba koyun ve buzdolabında 5 güne kadar saklayın.
 • Dondurucuda: Haşlanmış tavuğu soğutun ve süzün, ardından dondurmadan önce parçalayın veya dilimleyin. Kilitli bir torbaya koyun, sıkıca kapatın ve üç aya kadar dondurun.


 • Tavuğu büyük bir tencereye koyun.Tüm tavuk göğüslerinin aynı boy ve kalınlıkta olduğundan emin olun. Tavuk çok kalınsa, tavuğun eşit şekilde pişmesi için daha ince kesmekten çekinmeyin.

 • Tavuk suyunu, tavuğun tamamını kaplayacak şekilde tavuğun üzerine dökün. Gerekirse daha fazla et suyu ekleyin. Tavuk suyu yerine su kullanabilirsiniz ama tavuk suyu harika bir lezzet katıyor!

 • Tavuğu ve et suyunu orta-yüksek ateşte kaynatın.

 • Karışım kaynadıktan sonra, ısıyı düşük kaynama noktasına getirin ve bir kapakla kapatın.

 • Tavuk tamamen pişene ve iç sıcaklık 165 ° Fahrenheit’e ulaşana kadar pişirin. Bu, tavuk göğsünün boyutuna ve kalınlığına bağlı olarak yaklaşık 15-20 dakika sürer. Tavuk göğüslerinden birini çıkarıp sıcaklığını kontrol etmek için bir termometre kullanabilirsiniz. Tavuğu fazla pişirmemeye dikkat edin çünkü doku lastik gibi olacaktır.

 • Tavuğu et suyundan çıkarın ve iki çatal kullanarak parçalayın. Tavuğu parçalamanın en sevdiğim yolu, mutfak yardımcımda veya elektrikli el mikseri kullanmaktır. Harikalar yaratıyor ve çok hızlı!hizmet: 8.

hizmet etmek4onskalori136kalori (%7)karbonhidratlar1Gprotein25G (%50)Şişman3G (%5)Doymuş yağ1G (%5)Doymamış yağ0,5Gtekli doymamış yağ1GTrans yağ0.01Gkolesterol75mg (%25)sodyum567mg (%24)Potasyum441mg (%13)Şeker1G (%1)A vitamini36iç ünite (%1)C vitamini1mg (%1)kalsiyum10mg (%1)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs akşam yemegi

anahtar kelimeler tavuk nasıl haşlanır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *