Hava Fritöz Tavuk İhaleleri – WellPlated.com

Hava Fritöz Tavuk İhaleleri - WellPlated.com

Tüm zamanların çocukluk favorisi, ekstra çıtır çıtır ile sağlıklı hafta içi akşam yemeği ile buluşuyor Hava fritöz tavuk ihaleleri!

Bir tabak soslu çıtır hava fritöz tavuk ihaleleri

Sonrası için kaydetmek üzere bu tarifi Pinterest’te sabitleyin

İğnele!

Büyürken en çok talep ettiğim yemeğin ev yapımı bir versiyonu olan bu sağlıklı havada kızartılmış tavuk ihaleleri, basit malzemelerle yapılır ve bir zamanlar annemin her gece akşam yemeği için servis etmesi için dua ettiğim donmuş olanlardan ciddi bir yükseltme yapılır.

Yaklaşık 4 ila 14 yaşları arasında, tavuk ihaleleri (ve ilk kuzenleri olan tavuk nuggetları) benim için mutfak mükemmelliğinin zirvesiydi.

Onları her arabayla geçişte ısmarladım, annemin market arabasına donmuş bir kutuyu gizlice sokmaya çalıştım ve “süslü” bir akşam yemeği (ahem, Chili’s) için dışarıda yersek, onları meze menüsünden ana yemeğim olarak sipariş ederdim. .

Yakın zamanda yaptığımız bir yolculukta, bir arabalı yoldan geçtik ve her ne sebeple olursa olsun, çocukluğumun tercih ettiğim daldırma sosuyla birlikte tavuk parmaklarım vardı, tatlım (bu aynı zamanda pişmiş Ballı Hardallı Tavuk İhalelerimin de ilham kaynağı).

Daldırma soslu bir tabak hava fritözlü tavuk bonfile

Yeni aşık oldum, derin yağda kızartılmış favorilerin sağlıklı versiyonlarını yapmak için yeni silahım olan fritözümü çıkardım.

Altın kemerlere dikkat edin, yenildiniz!

Dışı çıtır çıtır, içi yumuşacık ve Air Fryer Shrimp ve Air Fried Mozzarella Sticks gibi tamamen daldırılabilir, bu sağlıklı hava fritözü tavuk ihaleleri resmen kalbimdeki dondurulmuş ve fast-food versiyonlarının yerini aldı.

Hava fritözü tavuk ihaleleri sosa batırılır

Hava Fritöz Tavuk İhaleleri Nasıl Yapılır

Tavuk ihalelerini çıtır çıtır yapmanın anahtarı, normal ekmek kırıntıları ve panko ekmek kırıntılarının bir kombinasyonudur.

 • Normal ekmek kırıntıları tavuğa kolayca yapışır, böylece tam bir kaplama elde edersiniz.
 • Daha büyük panko ekmek kırıntıları, temel doku ve çıtırtı ekler.

Bazı tarifler unlu hava fritözlü tavuk ihalelerini gerektirir, ancak (Air Fryer Fried Chicken Chest’te olduğu gibi) ekmek kırıntılarının donmuş çeşidi daha çok anımsatan (iyi bir şekilde) daha iyi bir ekmeklik verdiğini görüyorum.

Tavuk ihalelerine çekiciliklerinin sadeliğini kaybetmeden lezzet veren hafif bir çeşni önerdim.

Onları sizin ve ailenizin tercihlerine uyacak şekilde değiştirmekten çekinmeyin.


İçindekiler

 • Tavuk kanatları. Hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından sevilen tavuk ihaleleri, yağsız protein için lezzetli, çabuk pişen bir seçenektir. Önceden kesilmiş tavuk ihalelerini çoğu markette bulabilirsiniz.

Kendi Tavuk İhalelerinizi Kesmek

Marketinizde tavuk bonfile satılmıyorsa, tavuk göğsünden kendiniz yapabilirsiniz. Kemiksiz, derisiz bir tavuk göğsünü uzunlamasına şeritler halinde (yaklaşık 1/2-inç kalınlığında) dilimleyin.

 • yumurtalar. Ekmek kırıntılarının tavuk ihalelerine yapışmasına yardımcı olun.
 • Panko galeta unu. Panko, fritözde mükemmel şekilde çıtır çıtır olan daha hafif bir galeta unu kaplaması sağlar.
 • Tam buğday ekmek kırıntıları. Düzenli ekmek kırıntıları, panko’nun geride bırakabileceği boşlukları doldurarak, paneleme sırasında tavuk ihalelerini tamamen kaplamaya yardımcı olur.
 • kırmızı biber. Hafif, lezzetli bir dünyevilik katar.
 • Sarımsak tozu. Gerekli sarımsaklı iyilik için.
 • Tuz+Biber. Temel bilgiler.

Yönler

 1. Tavuk şeritlerini kurutun ve tuzlayın.
Bir kase galeta ununun yanında bir kase yumurta ve bir tabak tavuk bonfile
 1. Bir kapta yumurtaları çırpın ve diğerinde galeta unu ve baharatları birleştirin.
Ekmek kırıntılarına batırılmış çiğ et
 1. Tavukları önce yumurtaya sonra galeta ununa bulayın.
Bir fırın tepsisine çiğ tavuk ihaleleri
 1. İhaleleri parşömen kaplı bir fırın tepsisine koyun.
Hava fritöz sepetinde panelenmiş çiğ et
 1. Hava fritözünüze tek kat yufka koyun. Zeytinyağı spreyi ile kaplayın.
Çıtır hava fritözü tavuk ihaleleri
 1. Tavuk ihalelerini 400 derece F’de 7 ila 8 dakika boyunca havada kızartın, yarısında ters çevirin. Kalan tavukla tekrarlayın. EĞLENCE!

İpucu!

Tavukların fritözde ne kadar süre kalacağı, modelinize ve ne kadar çıtır olmasını istediğinize bağlı olacaktır.

Benim modelimde 400 derece F’de (400 derece F, tavuğu havayla kızartmak için en iyi sıcaklıktır), tavuk ihaleleri 7 ila 8 dakikada pişer.

Bir tabak soslu çıtır hava fritöz tavuk ihaleleri

Air Fryer Chicken Tenders Sos Önerileri

Çünkü en sevdiğiniz daldırma sosuna batırmak eğlencenin yarısıdır!

Depolama ipuçları

 • Depolamak. Hava fritözlü tavuk ihalelerini 3 güne kadar hava geçirmez bir saklama kabında soğutun.
 • Yeniden ısıtmak için. Artıkları fırında 350 derece F’de, hava fritözünde veya (çaresizseniz ve dokuyu umursamıyorsanız) mikrodalgada yeniden ısıtın.
 • Dondurmak. Pişmiş hava fritözü tavuk ihalelerini bir fırın tepsisine tek bir tabaka halinde yerleştirin. Katılaşana kadar dondurun, ardından dondurulmuş ihaleleri 3 aya kadar hava geçirmez, dondurucuda güvenli bir saklama kabına aktarın. Doğrudan donmuş halden yeniden ısıtın.

Depolama ipuçları

Dondurulmuş hava fritözlü tavuk ihalelerinizin yeniden ısıtıldıktan sonra çıtır çıtır olmasını sağlamak için mikrodalgayı atlayın. Onları fırında veya fritözde yeniden ısıtmak, tekrar gevrekleşmelerine yardımcı olacaktır.

Hava fritözünde sağlıklı tavuk ihaleleri

Air Fryer Tavuk İhalelerinin Yanında Ne Servis Edilir?

Tüm tarifleri görüntüle

Bu Tarifi Yapmak İçin Önerilen Araçlar

En İyi Fritöz

Bu havalı fritöz modeli çok sayıda farklı ayara sahiptir ve ızgara için bir raf içerir. Aksesuarlar da bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Beyaz bir plaka üzerinde hava fritöz tavuk ihaleleri

Bu tarifi sen mi yaptın?

Bana ne düşündüğünü söyle!

Yorumlarda aşağıya bir puan bırakın ve tarifi nasıl beğendiğinizi bana bildirin.

Sıkça Sorulan Sorular

Dondurulmuş Çiğ Tavuk İhalelerini Havada Kızartabilir miyim?

Dondurulmuş tavuk bonfilelerini hava fritözüne kesinlikle koyabilirsiniz, ancak bu sadece hava fritözünde ekmeksiz tavuk bonfile yapıyorsanız. Bu tarif panelenmiş olduğundan, ekmek kırıntılarının yapışması için önce tavuğu çözmeniz gerekecek. Çözülmüş, çiğ tavuğu hava fritözüne koymak tamamen güvenlidir.

Tavuk İhalelerini Panelemeden Yapabilir miyim?

Panelemesiz tavuk eti için (keto veya düşük karbonhidratlı bir diyet uyguladığınızı varsayalım), panelemeyi atlayın, Air Fryer Chicken Breast’umdaki çeşniyi kullanın ve tavuk filetolarını 400 F’de belirtildiği gibi 7 ila 8 dakika pişirme süresi boyunca pişirin bu tarifte (Bu Izgara Tavuk İhaleleri başka bir lezzetli seçenektir.)

Air Fryer Tavuk İhaleleri İçin Farklı Baharatlar Kullanabilir miyim?

Evet, bu tarifte kesinlikle farklı baharatları değiştirebilirsiniz. Baharatlı tavuk ihalelerinden hoşlananlar için ekmek kırıntısı karışımına biraz acı biber ekleyin. Sarımsaklı Parmesan hava fritözü tavuk ihalelerinin hayranıysanız, Parmesan peyniri ve ekstra sarımsak tozu ekleyin. Bir İtalyan havası için kırmızı biberi İtalyan çeşnisiyle değiştirin.

HAVA FRİTÖZÜ TAVUK İHALELERİ İÇİN:

 • 2 pound Tavuk kanatları yaklaşık 14
 • 2 çay kaşığı koşer tuzu bölünmüş
 • 2 büyük yumurtalar
 • 1/3 Fincan Panko ekmek kırıntıları
 • 1/3 Fincan Tam buğday ekmek kırıntıları
 • 2 çay kaşığı kırmızı biber
 • 1 çay kaşığı sarımsak tozu
 • 1/4 çay kaşığı öğütülmüş karabiber
 • zeytin yağı spreyi

 • Kağıt havlularla tavuk ihalelerini kurulayın. 1/2 çay kaşığı koşer tuzu serpin.

 • Sığ bir kapta (bir pasta tabağı iyi olur) yumurtaları birlikte çırpın. İkinci bir sığ kapta panko, galeta unu, kırmızı biber, sarımsak tozu, karabiber ve kalan 1 1/2 çay kaşığı tuzu karıştırın. Bir fırın tepsisini parşömen kağıdı ile kaplayın ve yakınınızda tutun.

 • Tavuk kanatlarını kaplayın: her seferinde birkaç tane çalışarak, her bir tavuk parçasını önce yumurtaya, ardından ekmek kırıntısı karışımına daldırın ve yapışması için gerektiği kadar hafifçe vurun. Fazlalığı silkeleyin.

 • Tavuğu hazırlanan fırın tepsisine aktarın. Kalan parçalarla tekrarlayın.

 • Hava fritözünü önceden 400 derece F’ye ısıtın. Tavuğu partiler arasında sıcak tutmak istiyorsanız, normal bir fırını 250 F dereceye çevirin. birbirine değmeyecek şekilde dizin (4 tanesini aynı anda pişirebilirim). Tavuk ihalelerinin üstünü yağ spreyi ile kaplayın.

 • Tavuğu 7 ila 8 dakika pişirin, fritöz sepetini çıkarın ve yarı yolda parçaları ters çevirin. (Tavuk, anında okunan bir termometreye en az 165 derece F kaydetmelidir ve dış kısımlar altın kahverengi ve gevrek olacaktır.) Kalan tavuk ihalelerini, istenildiği gibi partiler arasında fırında sıcak tutarak tekrarlayın. Sıcak tadını çıkarın.

 • DEPOLAMAK: Tavuk butlarını hava geçirmez bir saklama kabında 3 güne kadar soğutun.
 • YENİDEN ISITMAK İÇİN: Artıkları fırında 350 derece F’de, fritözde veya mikrodalgada yeniden ısıtın.
 • DONDURMAK: Pişmiş tavuk butlarını fırın tepsisine tek kat olacak şekilde dizin. Katılaşana kadar dondurun, ardından dondurulmuş ihaleleri 3 aya kadar hava geçirmez, dondurucuda güvenli bir saklama kabına aktarın. Dondurulmuş halden yeniden ısıtın.

hizmet: 1(4 kişiden)kalori: 343kalorikarbonhidratlar: 12GProtein: 53GŞişman: 9GDoymuş yağ: 2GDoymamış yağ: 2GTekli doymamış yağ: 3GTrans yağ: 1Gkolesterol: 227mgPotasyum: 913mglif: 2GŞeker: 1GA vitamini: 680iç üniteC vitamini: 5mgKalsiyum: 37mgÜtü: 2mg

Bugün katılın ve en sevdiğiniz tarifleri kaydetmeye başlayın

Favori projelerinizi ve eğitimlerinizi kolayca kaydetmek için bir hesap oluşturun.

Kayıt ol

Daha Şahane Havada Fritöz Tarifleri

Tüm tarifleri görüntüle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *