hindistancevizi ve hurma ile havuçlu kek – smitten mutfak

carrot cake with coconut and dates
pastayı yap Fırınınızı 325°F’ye (160°C) ısıtın. 9 inçlik yuvarlak (veya 8 inçlik kare) bir kek kalıbını yapışmaz spreyle kaplayın ve altını parşömen kağıdıyla hizalayın. Tarafı ayarlayın.

Yumurtaları ve 1 su bardağı esmer şekeri elektrikli mikserin kasesine koyun ve orta-yüksek hızda 8 dakika veya koyulaşıp hacmi iki katına çıkana kadar çırpın. Kalan malzemeleri – havuç, badem unu, hindistancevizi, hurma, tuz, baharatlar, kabartma tozu, yağ ve vanilya – büyük bir kapta birleştirin ve birleştirmek için fırlatın. Havuç karışımını çırpılmış yumurta karışımına katlayın, yumurtaları mümkün olduğu kadar az söndürmeye çalışın ve karışımı hazırladığınız kek kalıbına kaşıklayın. Pastanın üstünü düz olacak şekilde düzeltin.

50 ila 60 dakika pişirin ama lütfen unutmayın: Ortasına batırdığınız bir kürdan 35 ila 40 dakika gibi erken bir sürede hamurdan temiz çıkacaktır, ancak yeterince pişmeyecektir (örn. kırıntı nemli olabilir ve hatta biraz az pişmiş görünebilir) merkezde) 10 ila 15 dakika daha almazsanız. Pasta, kenarları karanlık görünse bile, aşırı pişmiş olduğunu düşündüğünüz şeyi affediyor.

Keki fırından çıkarın ve yapışmış olabilecek yerleri gevşetmek için hemen kekin etrafında bir bıçak gezdirin. Bir tepside 15 dakika soğumaya bırakın, ardından bir fırın rafına çevirin, parşömeni soyun ve pastayı oda sıcaklığına gelene kadar sağ tarafı yukarı gelecek şekilde soğumaya bırakın. Bunu genellikle ya soğuk bir günde dışarıda ya da buzdolabında aceleyle yaparım.

Buzlanmayı yapın: [See Note about cream cheese temps in the post] Bir stand mikserinde, mutfak robotunda veya bir el mikserinde: Krem peynir, şeker, ekşi krema ve vanilya ezmesini çırpın veya karıştırın ve kremsi ve hafif olana kadar özütleyin.

Dondurmak ve süslemek için: Soğuyan kekin üzerine kremanın 2/3’ünü (sadece göz küresi) yayın ve ince, pürüzsüz bir tabaka halinde yayın. Kalan muhallebiyi bir poşete koyun ve köşesini kesin.Muhallebi bitene kadar pastanın etrafına üst üste gelen dalgalı çizgiler çizin.

ilerde: Kalan keki buzdolabında saklayın. 5 ila 6 gün boyunca (kuru görünmeden, yaşasın) tutar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *