İtalyan Şarküteri Masası | Tarif Eleştirmeni

İtalyan Şarküteri Masası | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bu klasik İtalyan Şarküteri tahtası, lezzetli ve tatlının mükemmel karışımıdır. Fındık, kuru meyve, tütsülenmiş etler ve Caprese salatası ile dolu bu şarküteri masası, bir sonraki buluşmanız için mükemmel!

Şarküteri tahtaları, herhangi bir parti veya özel gün için mükemmel bir şey! Konukları memnun eden ve sohbetin akmasını sağlayan doyurucu etler ve peynirlerle doludur. Bu sevimli Cadılar Bayramı Hocus Pocus panosu veya Noel çelengi şeklindeki şarküteri panosu için bu mükemmel gibi bir araya getirebileceğiniz tüm farklı pano türlerine aşığım. Bu basit şarküteri panosu, ilkini bir araya getiriyorsanız başlamak için harika bir yerdir!

Et, peynir, kuruyemiş ve meyve çeşitleriyle İtalyan şarküteri büfesine genel bakış.

İtalyan Şarküteri Masası

İlk kez güzel bir restoranda şarküteri tabağım vardı ve nasıl telaffuz edeceğimi bile bilmiyordum. Evde yapamayacağım kadar süslü olduğunu düşündüm ve hepsini unuttum. Sonra bir arkadaş partisine gittim ve orada bir şarküteri masası vardı! Çok sevimli görünüyordu ve dalmak için sabırsızlandığım şeylerle doluydu. Evde yapmanın gerçekten ne kadar kolay olduğunu anladım ve o zamandan beri bağımlısı oldum! Sebze tahtalarına ve tatlı tahtalarına bile girdim çünkü dürüst olmak gerekirse, tahtada her şey çok lezzetli görünüyor!

Bu İtalyan şarküteri büfesi kesinlikle adının hakkını veriyor. Üzerinde şirin bir Caprese salatası, bol miktarda tütsülenmiş et ve nefis peynirler var. Başlamak için ihtiyacınız olan tüm adımların yanı sıra hangi meyvelerin, kuruyemişlerin, etlerin ve peynirlerin kullanılacağına dair bazı fikirleri de dahil ettim! Şarküteri tahtalarının en güzel yanı, üzerine gerçekten ne istersen koyabiliyor olman! Bu nedenle, aşağıdaki öğelerden herhangi birini değiştirmekten çekinmeyin.

Caprese Salatası ile Başlayalım

Caprese salatası nedir? Sadece şimdiye kadarki en iyi salata! Sadece mozzarella, domates, taze fesleğen ve balzamik jöle. Cidden oradaki en iyi salata ve İtalyan şarküteri masanıza başlamak için mükemmel bir yol. Öne ve merkeze yapabilirsin ya da benim yaptığım gibi kenara koyabilirsin. İlk yediğimiz şeylerden biriydi, o yüzden bir kenara erteledim. Neredeyse yok olacağını biliyordum!

Caprese salatası ve crostini'ye yakından bakın.

İtalyan Şarküterisine Zeytin Eklenmesi

Biliyorsun, eğer bu bir İtalyan şarküteri masasıysa, orada biraz zeytin yemelisin! Zeytinleri konserve yerine kavanozda almayı seviyorum çünkü kavanozda olanlar aslında daha uzun süre iyi kalıyor. Kalamata ve yeşil zeytini tercih ederim ama siz hangisini daha çok seviyorsanız onu seçebilirsiniz. Zeytin sevmiyorsanız enginar harika bir alternatif!

 • Kalamata zeytin
 • Yeşil zeytin
Üzüm, mango, peynir ve kraker içeren İtalyan şarküteri panosunun yakından görünümü.

Etler ve Peynirler

Bu, İtalyan şarküteri panonuzdaki en önemli unsurlardan biridir. Nefis tütsülenmiş etlere ve lezzetli peynirlere sahip olmalısınız. Salam, içinde çok fazla çeşni bulunan, yani lezzet dolu olduğu anlamına gelen, kurutulmuş ve eskitilmiş bir sosistir. Prosciutto’yu da seviyorum çünkü gerçekten yağlı ve çok ince kesilmiş. Coppa veya jambon kullanabilirsiniz! Salamdan farklı bir tat ve dokuya sahiptir ve harika bir tat karışımı sağlar. Peynir dilimler, küpler veya kremsi olabilir. Pecorino gibi tuzlu bir seçeneğe sahip olmak harika. Çok fazla tadı olan sert bir peynir! İstediğiniz herhangi bir peyniri deneyebilir ve ardından burrata gibi daha önce hiç denemediğiniz bir peynir alabilirsiniz. Parmesan veya çedar gibi temellere de bağlı kalabilirsiniz.

et

 • karabiber salam
 • Baharatlı Calabrese kuru salam
 • Prosciutto di Parma

peynirler

 • Pecorino Romano
 • Gorgonzola Dağı
Şarküteri masasından biraz et alan bir el.

Meyveler ve Kuruyemişler

Buna muhtelif bölüm demeyi seviyorum! Bu, İtalyan şarküteri tahtanıza bir şeyler koyarak gerçekten eğlenebileceğiniz kısımdır. Fındıkları eklemeyi seviyorum çünkü ailemin onları yiyeceğini biliyorum. Peynir ve etle harika gittiği için kraker ve crostini de ekliyorum. Ve sonra biraz taze ve kuru meyve eklemeyi unutmayın! Bunlar, panonuzdaki tüm tuzlu ve tuzlu yiyeceklerden hoş bir mola. Üzümü, kuru kayısıyı, kuru mangoyu ve kuru üzümü çok severim. Buraya gerçekten ne istersen ekleyebilirsin çünkü bu senin panon!

meyve

 • Kuru kayısı
 • Kurutulmuş mango
 • üzüm

Fındık ve Kraker

 • Badem
 • Kraker Çeşitleri
 • Crostini

İtalyan Şarküteri Tablanızı Bir Araya Getirmek

Şimdi her şeyi tahtaya koyma zamanı! Bu eğlenceli kısım çünkü birlikte neyin güzel görüneceğini ve insanların bir şeyleri nasıl almasını istediğinizi gerçekten düşünürsünüz.Kesinlikle yeneceğini bildiğim şeyleri dışarıya koymayı severim ve sonra insanlar kendi yollarına çalışabilirler. Merkez. Zeytin veya gevşek üzüm gibi yuvarlanabilecek şeyleri bir kaseye koymak istiyorsunuz. Ardından tahtanızın şık görünmesi için birkaç salam gülü bile yapabilirsiniz. Sadece onunla eğlenin ve tabaktaki şeyleri sevdiğiniz sürece onu yemeyi seveceksiniz!

 1. Caprese’yi yap: Büyük bir şarküteri tahtasında, Caprese’yi tahtanın yan tarafına yerleştirin. Balzamik sır ile gezdirin.
 2. Kaseleri ve zeytinleri ekleyin: Küçük kaselerinizi zeytinlerle birlikte yerleştirin. Ardından etlerinizi tahtaya dizin.
 3. Peynir ve Meyve Ekleyin: İçine peynir ve kuru meyveleri ekleyin.
 4. Boşlukları doldurun: Tahtanın geri kalanını kraker ve ardından fındıkla doldurun.


 • Büyük bir şarküteri tahtasında kapreseyi tahtanın yan tarafına yerleştirin. Balzamik sır ile gezdirin.

 • Küçük kaselerinizi zeytinlerle birlikte yerleştirin. Etlerinizi tahtaya dizin.

 • İçine peynir ve kuru meyveleri ekleyin.

 • Tahtanın geri kalanını kraker ve fındıkla doldurun.hizmet: 6

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs meze

Yerel mutfak İtalyan Amerikan

anahtar kelimeler 15 dakika, şarküteri tablası, İtalyan şarküteri tablası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *