Kabak Ekmeği – Bütçe Baytları

Overhead shot of sliced pumpkin bread with two mini pumpkins next to it on a dark background.

Isınan balkabağı baharatıyla hafif kokulu ve baştan sona nemli bu eski usul balkabağı ekmeği, sadece bir avuç malzemeyle dakikalar içinde bir araya geliyor. Bonus: Tarif iki somun için yeterli, böylece kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, tatlı ve atıştırmalık olarak yiyebilirsiniz. (Pişmiş ürünler konusunda özdenetiminiz varsa, bir eğitime çok ihtiyacım var.)

Yanında karanlık bir arka plan üzerinde iki mini balkabağı olan dilimlenmiş balkabağı ekmeğinin havai çekimi.

Yumuşacık Kabak Ekmeği Nasıl Yapılır?

Bir aşk şarkısı kadar yumuşak bir kırıntı için fazla karıştırmayın. Karıştırma, ekmeğinize yapı kazandırmaya yardımcı olan protein şeritleri olan glüteni geliştirir. Ne kadar çok karıştırırsanız, o kadar çok glüten geliştirirsiniz ve ekmeğiniz o kadar sert olur.

Malzemelerinizi nasıl birleştirdiğiniz de önemlidir. Islak malzemeleri ve kuru malzemeleri ayrı kaplarda karıştırın ve ardından kuru malzemeleri ıslak malzemelerin üstüne ekleyin. Son olarak, bir hamur oluşana kadar kuru malzemeleri ıslak malzemelere katlayın. Topaklar için endişelenme. Sadece fazla karıştırmayın.

Başka Ne Ekleyebilirim?

Bu tarif, lezzetle dolu, ancak çıplak kemikler. Tarifteki suyu portakal suyu veya elma suyuyla değiştirerek daha derin tatlar ekleyin. Biraz doku eklemek istiyorsanız, aşağıdakilerden 1/2 bardakta karıştırmayı deneyin:

 • kabak çekirdeği
 • Kuru üzüm
 • Doğranmış kurutulmuş elmalar
 • Çikolata parçaları (bitter, sütlü veya beyaz)
 • Dövülmüş ceviz veya fındık
 • Portakal Kabuğu (üçüncü bir fincan değil, sadece iki yemek kaşığı)

Yoğun bir hamurla hızlı bir ekmek yapmak biraz sinir bozucu olabilir. Güzelce yükselebilir ve bakmak servise hazır gibi. Dilimlediğiniz anda az pişmiş olduğunu anlıyorsunuz. Bu tür sakatlayıcı hayal kırıklıklarını önlemek için (kabak ekmeğini çok ciddiye alıyorum, tamam mı?), Şu ipuçlarını izleyin:

 • Fırınınızın ortasına bir raf yerleştirin, böylece tavanızın etrafında hava dolaşabilir ve somununuzu eşit şekilde pişirebilirsiniz.
 • Gerekli 350°’de pişirdiğinizden emin olmak için bir fırın termometresi kullanın.
 • Pişme sırasında fırınınızın kapağını açmayın. Yirmi saniye bile açmak, sıcaklığın 50 dereceye kadar düşmesine neden olabilir.

Ekmeğinizin pişip pişmediğini test etmek için hemen fırından çıkarın ve ısıya dayanıklı bir yüzeye hafifçe koyun. Ekmeğin üst kısmına dokunun. Yüzeyde yaylanma varsa, kabuktaki çatlaklardan birine bir tereyağı bıçağı sokun. Bıçak tavanın dibine çarptığında çıkarın ve bıçağa bakın. Üzerine ıslak hamur yapışmış mı? Ekmeğinizi tekrar fırına verin. Sadece bir fısıltı nem ile temiz çıkarsa, kullanıma hazırdır.

Bir tavada balkabağı ekmeğinin üstten çekimi ve yanında karanlık bir arka planda iki mini balkabağı var.

Ya Somun Tavam Olmazsa?

Endişelenme! Elinizde olanı kullanın, ancak kullandığınız tava türünün pişirme süresini etkileyeceğini unutmayın. Görsel ipuçlarına ve güvenilir tereyağı bıçağı numarasına güvenmeniz gerekecek. Hangi tavayı kullanırsanız kullanın, fazla doldurmadığınızdan emin olun. Ekmeğinizin kabarması için alana ihtiyacı var. (Orada bir yerlerde bir hayat dersi varmış gibi hissediyorum.)

Kabak Ekmeği Nasıl Saklanır?

Artıklarınız varsa, bunları folyoya, plastiğe veya balmumuna sıkıca sarın ve oda sıcaklığında hava geçirmez bir kapta saklayın. 2 güne kadar devam edecekler. Kabak ekmeğinizi 2 haftaya kadar saklamak için dondurun. Önce tamamen soğumaya bırakın, plastiğe, ardından folyoya sarın ve hava geçirmez, dondurucuya uygun bir kaba yerleştirin.

Kabak Ekmeğinin Yanında Ne Yapılır?

Dilimlenmiş balkabağı ekmeğinin yan görüntüsü.

Kabak Ekmeği

İçinizi ısıtacak balkabağı baharatıyla hafif kokulu bu eski usul balkabağı ekmeği, sadece birkaç malzemeyle dakikalar içinde bir araya geliyor.

Yazar: Monti—Bütçe Baytları

Yanında karanlık bir arka plan üzerinde iki mini balkabağı olan dilimlenmiş balkabağı ekmeğinin havai çekimi.

 • 15 ons Balkabağı Püresi (1,99 $)
 • 2 bardak Şeker* (0,78 dolar)
 • 2/3 Fincan sıvı yağ (0,53 dolar)
 • 4 yumurtalar (1,10 dolar)
 • 1 vesaire vanilya (0,72 dolar)
 • 2/3 Fincan su (0,00 ABD Doları)
 • 4 bardak elenmiş un (0,49 ABD doları)
 • 1/2 vesaire kabartma tozu (0,08 ABD doları)
 • 1 vesaire karbonat (0,02 ABD Doları)
 • 2 vesaire tuz (0,08 ABD doları)
 • 2 vesaire kabak tatlısı baharatı (0,10 ABD Doları)
 • 1 vesaire büyümek için tereyağı (0,05 ABD Doları)
 • Fırınınızın ortasına bir raf yerleştirin ve 350 ° F’ye ısıtın. 2 adet kek kalıbını tereyağ ile yağlayın. Orta boy bir kapta elenmiş un, kabartma tozu, kabartma tozu, tuz ve kabak baharatını karıştırın.

 • Büyük bir kapta kabak püresini, şekeri, yağı, yumurtaları, vanilyayı ve suyu karıştırın.

 • Kuru malzemeleri ıslak malzemelerin üstüne ekleyin.

 • Kuru malzemeleri, bir hamur oluşana kadar ıslak malzemelerle hafifçe karıştırın. Küçük topaklar tamam.

 • Hamuru yağlanmış iki somun tavası arasında bölün ve üstünü düzeltin.

 • Yaklaşık bir saat kadar veya somunun üst kabuğundaki çatlağa sokulan bir bıçak tavanın dibine çarpıp temiz çıkana kadar pişirin.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.*Şeker teknik olarak kuru bir bileşen olsa da, bazı hamur türlerinde (kek ve hızlı ekmek hamurları gibi) ıslak içerik olarak kabul edilir. Şekeri ıslak malzemelerde eritmek, glüten oluşturan proteinleri zayıflatmaya yardımcı olur, böylece çiğnenebilir balkabağı ekmeği almazsınız.

hizmet: 1dilimkalori: 321kalorikarbonhidratlar: 51GProtein: 5GŞişman: 11GSodyum: 393mglif: 2G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Dilimlenmiş balkabağı ekmeğinin yan görüntüsü.

Kabak Ekmeği Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Beyaz bir kasede kuru malzemelerin havai çekimi.
Fırınınızın ortasına bir raf yerleştirin ve 350 ° F’ye ısıtın. 2 adet fırın tepsisini 1 yemek kaşığı tereyağı ile yağlayın. Orta boy bir kapta 4 su bardağı elenmiş un, 1/2 çay kaşığı kabartma tozu, 1 çay kaşığı kabartma tozu, 2 çay kaşığı tuz ve 2 çay kaşığı balkabağı turtası baharatını karıştırın.
Beyaz bir kasede ıslak malzemelerin üstten çekimi.

Büyük bir kapta 15 ons kabak püresi, 2 su bardağı şeker, 2/3 su bardağı yağ, 4 yumurta, 1 çay kaşığı vanilya ve 2/3 su bardağı suyu karıştırın.

Kuru malzemelerin ıslak malzemelerin üzerine döküldüğü havai atış.

Kuru malzemeleri ıslak malzemelerin üstüne ekleyin.

Beyaz bir kasede balkabağı ekmeği hamurunu karıştıran çırpıcının havai atış.

Kuru malzemeleri, bir hamur oluşana kadar ıslak malzemelerle hafifçe karıştırın.

İki somun kabak ekmeği tavasının havai çekimi. pil.

Hamuru yağlanmış iki somun tavası arasında bölün ve üstünü düzeltin.

İki somun bitmiş balkabağı ekmeğinin üstten çekimi.

Yaklaşık bir saat kadar veya somunun üst kabuğundaki çatlağa sokulan bir bıçak tavanın dibine çarpıp temiz çıkana kadar pişirin. Somun tepsisinden çıkarmadan önce somunu soğumaya bırakın. Dilimleyin ve tadını çıkarın!

Diğer Kolay Hızlı Ekmekler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *