Kabak Turtası – Bütçe Baytları

Side shot of a slice of pumpkin pie with a dollop of whipped cream on top of it.

Bu yıl balkabağı turtası yapmayı düşünüyorsanız, sizin için basit ama leziz bir tarifim var. En sevdiğim numaralardan birkaçıyla, gülünç derecede derin tatlarla şimdiye kadarki en ipeksi turtayı üretebilirsin. Mağazadan satın almaktan çok daha iyi! Not: Beth’i attığım ekstra adımların buna değer olduğuna bile ikna ettim ve onun ne kadar saçma sapan biri olduğunu biliyorsun!

İpeksi Kabak Turtasının Püf Noktası

Evet, bulabileceğiniz en ucuz balkabağı püresini alıp, birkaç malzemeyle karıştırıp, turta kabuğuna atıp, afiyet olsun diyebilirsiniz. Ancak biraz fazladan çalışarak ve yaklaşık bir dolarla balkabağı turtanızı bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Turtamı tatana kadar ek adımlar atmaya ve fazladan para harcamaya tamamen karşı olan Beth’i bile ikna ettim. Bütçe ve Pratiklik Kraliçesi’nin fikrini değiştirmek bir mikrofon damlası anı değilse, ne olduğunu bilmiyorum. İpeksi kabak böreği yapmanın püf noktaları nelerdir?

 1. Jenerik yerine yüksek kaliteli balkabağı püresi kullanın (biz Libby’s kullandık).
 2. Baharatları açmak ve lezzeti yoğunlaştırmak için dolguyu pişirin.
 3. Ekstra ipeksi pürüzsüz hale getirmek için dolguyu karıştırın.

Kabak Turtası İçin En İyi Püre

Kullandığınız püre türü önemlidir. Pek çok balkabağı püresi suludur, çünkü bir kutuyu sulanmış kabakla doldurmak, onu %100 balkabağıyla doldurmaktan daha ucuzdur. Pek çok püre, acı ve yumuşak olan tarla kabaklarını ve kabakları harmanlar çünkü aynı zamanda üretmeleri daha az maliyetlidir. Verdiğiniz paranın karşılığı olarak en iyi püre her zaman Libby’nin olacaktır. Bu bir reklam değil; bu sadece gerçek. Libby’s, düşük su içeriğine sahiptir ve derin lezzet için yetiştirilmiş bir balkabağı çeşidiyle yapılır. Kutuya koydukları tek şey bu. Libby’s için bahar yapamazsan, sorun değil. Aşağıdaki iki adım, en ucuz balkabağı püresinin bile harika bir tat vermesine yardımcı olacaktır.

Kabak Turta Dolgunuzu Pişirin

Kabaklar sulu hayvanlardır. Pürelerini pişirmek fazla sıvıyı ortadan kaldırır ve balkabağı lezzetini derinleştirir. Tencereye baharat eklediğinizde baharatlar çiçek açar. Çiçeklenmenin önemini anlamak için, sıcak bir tavaya sarımsak eklediğiniz anı düşünün ve koku keskinden harikaya dönüşüyor. Baharatlarla aynı şey. Baharatları püreye eklerseniz, şekeri de ekleyebilirsiniz. Isı, derin karamel notaları geliştirir ve granülleri çözer, böylece grenli, tek notalı bir dolgu elde etmezsiniz. Isıttıkça püre köpürmeye ve geğirmeye başlayacak ve ardından parlak, hoş kokulu bir karışıma dönüşecektir.

Kabak Turta Dolgunuzu Karıştırın

İnanılmaz derecede kadifemsi balkabağı turtası dolgusu elde etmek için onu karıştırmanız gerekir. Biliyorum. Biliyorum. Kutunun arkasında hiçbir yerde, karıştırmak bir yana, pişirme püresinden bahsetmiyor. Sadece bana güven. Kabak püresi ipeksi değildir; tek yapman gereken ona bakmak. Pişirdikten sonra bile kaba görünüyor. Birkaç dakika soğumaya bırakın, ardından hafifleyene kadar karıştırın. Geri kalan malzemelerinizi ekleyin ve tekrar karıştırın. Tek bir tat ve söz veriyorum, asla geleneksel karıştır ve boşalt yöntemine geri dönmeyeceksin.

Turta Kabuğunun Islak Kalmasını Önleyin

Bir sürü insan, turta kabuğunuzu balkabağı püresiyle doldururken çıtır çıtır kalması için kör pişirmeniz veya önceden pişirmeniz gerektiğini söyleyecektir. Dilerseniz bunu yapmaktan çekinmeyin, ama ben asla yapmam ve yukarıdaki çıtır çıtır, altın renkli, pul pul dökülen alt kabuk resminden de görebileceğiniz gibi, harika sonuçlar alıyorum.

Benim numaram fırının en alt kısmına bir raf yerleştirmek. Daha sonra tepsiye sac bir tepsi koyuyorum ve içine döküm bir tepsiyi alt tarafı yukarı gelecek şekilde yerleştiriyorum (Döküm tepsiniz düz durmuyorsa böreği tavada pişirin.) Bir saat önceden ısıtıyorum. Alt ısıtma elemanı, ilk yüz dolarlık faturanızda yaptığınız gibi ısıyı tutan dökme demir tavayı aşırı şarj eder. Daha sonra ters dönmüş döküm tavada turtayı pişiriyorum. Bu ısı, turtanın dibine odaklanarak en çıtır kabukları yaratır. Ek olarak, tepsi akan suları toplayacak ve böylece fırın sigara içmeye başlamayacaktır.

Balkabağı Turtasını Yanmaktan Koruyun

Atabileceğiniz en önemli adım, bir fırın termometresi kullanmaktır. Çoğu fırın (ne kadar süslü oldukları umrumda değil) kalibre edilmemiştir. 5 dolarlık ucuz bir fırın termometresi size sıcaklığın tam olarak ne olduğunu söyleyecektir. Turtanın kabuğunun veya üstünün erkenden kızardığını fark ederseniz, yanmasını önlemek için alüminyumla örtün. Çadır, bir çadır gibi pastanın üzerine ikiye katlanmış bir alüminyum levhayı gevşek bir şekilde yerleştirdiğiniz zamandır.

Kabak turtasının üstten çekimi.

Kabak Turtasının Çatlamasını Önleyin

Turtanızın çatlamaması için ani sıcaklık değişikliklerini ortadan kaldırmanız gerekiyor. Fırın kapağını mümkün olduğu kadar kapalı bırakın. Fırın kapağının 15 saniye bile açılması, fırınınızın sıcaklığını 50°’ye kadar değiştirebilir.

Siz de böreğinizi pişmemiş gibi görünemeden fırından çıkarmak istiyorsunuz. Elden yemek pişirmenin büyüsü onu bitiş çizgisine götürecek. Turtanın doğrudan ısıda olmaması, pişirmeyi durdurduğu anlamına gelmez. Bu ısının dağılması zaman alır; dağılırken böreğinizi pişirmeye devam eder.

Kabuk altın rengi göründüğünde ve turtanın dış halkası matlaşıp sağlam göründüğünde turtayı çekin. Ortası hala sallanıyor olmalıdır. Islak değil ama jöle gibi hareket etmeli. Ani sıcaklık değişimi olmaması için pastayı sıcak bir yerde soğumaya bırakın. Mutfağınız soğuyorsa fırını kapatın ve fırınınızın kapağını yaklaşık 6 inç aralayın. Pastayı fırında soğumaya bırakın.

Kabak Turtanız Çatlarsa Ne Yapmalısınız?

Bazen, ne kadar uğraşırsanız uğraşın, turta tanrıları size çatlak bir balkabağı turtası verir. Bu noktada üç seçeneğiniz var. İlk olarak, kalan turta hamurunu kullanabilir ve turtayı süslemek için birkaç süs yaprağı pişirebilirsiniz. Ayrıca birkaç parça krem ​​​​şanti ile süsleyebilirsiniz. Veya olduğu gibi bırakabilirsiniz. bizim yaptığımız gibi Birisi ev yapımı balkabağı turtasındaki çatlaktan şikayet etmeye cesaret ederse, bir dilim alamazlar. 😉

İşte pasta kabuklu kurabiyeler için kolay bir tarif:

 • Fırınınızı 350°’ye önceden ısıtın ve bir tepsiyi parşömen kağıdı veya silikon matla kaplayın.
 • Çalışma yüzeyinizi hafifçe unlayın ve kalan turta hamurunu (veya mağazadan satın alınan turta hamurunu) yaklaşık 1/4 inç kalınlığa kadar açın.
 • Yaprak şeklindeki parçaları kesmek için bir çerez kesici veya bıçak kullanın. Kurabiyeyi sac tepsisine yerleştirin.
 • Bir yumurtayı bir çorba kaşığı sütle çırpın ve kurabiyeleri hafifçe yumurta yıkama ile fırçalayın. Kurabiyeleri hafifçe şeker serpin.
 • Açık altın kahverengi olana kadar yaklaşık 10 dakika pişirin. Turtanızı onlarla doldurmadan önce soğumalarına izin verin.

Balkabağı pastası

Bu kabak pasta tarifi basit ama çökmekte. En sevdiğim birkaç numara ile en ipeksi turtayı en derin tatlarla yapabilirsiniz.

Yazar: Monti—Bütçe Baytları

Üzerine bir parça krem ​​şanti ile bir dilim balkabağı turtasının yan görüntüsü.

 • 1/2 Tarif 3 bileşenli turta kabuğu* (1,17 dolar)
 • 1 3/4 Fincan kabak püresi (15 oz konserve) (2,79 $)
 • 1/2 Fincan esmer şeker (0,22 dolar)
 • 1 1/2 vesaire tarçın (0,12 ABD doları)
 • 1/2 vesaire küçük hindistan cevizi (0,04 $)
 • 1 1/2 vesaire öğütülmüş zencefil (0,03 $)
 • 1/2 vesaire tuz (0,04 $)
 • 1 Fincan Ekşi krema (1,25 dolar)
 • 1/2 Fincan tam yağlı süt (0,25 dolar)
 • 1 vesaire vanilya (0,58 $)
 • 3 büyük yumurtalar, oda sıcaklığında (0,87 dolar)
 • 1/4 vesaire büyümek için tereyağı (0,04 $)
 • 1/4 vesaire üzerine serpmek için un (0,06 ABD doları)
 • 1 vesaire yoğun krema (0,03 $)
 • Fırınınızın en alt kısmına bir raf yerleştirin. Bir sac tava ile doldurun. Bir dökme demir tavayı alt tarafı yukarı gelecek şekilde sac tavaya yerleştirin. Fırınınızı 400 ° F’ye önceden ısıtın. Tart kalıbını tereyağ ile yağlayın, un serpin ve dondurucunuza koyun. Çalışma yüzeyinizin tozunu alın ve turta hamurunuzu yaklaşık 1 1/2 inç kalınlığında 9 x 3 inçlik bir dikdörtgene yuvarlayın.

 • Dikdörtgenin uzun kenarını çalışma yüzeyinize dikey olarak yerleştirin. Üst kısa kenarı, kısa kenar orta noktaya değecek şekilde dikdörtgenin merkezine doğru katlayın. Alt kısa kenarı, üst kısa kenarın dış kenarına değecek şekilde ortanın üzerine katlayın. Hamuru 9×3 dikdörtgen şeklinde açın ve katlama işlemini ikinci ve üçüncü kez tekrarlayın. Ardından turta hamurunuzu soğutun.

 • Orta ateşte orta ağır tabanlı bir tencere ayarlayın. Kabak püresini, esmer şekeri, tarçını, hindistan cevizini, öğütülmüş zencefili ve tuzu tencereye ekleyin.

 • Püreyi kalınlaşmaya, sıçramaya ve parlak hale gelene kadar sürekli karıştırın. Ateşten alın ve yaklaşık 10 dakika soğutun.

 • Dolgu soğuduktan sonra, ekşi krema ve süt ile birlikte bir karıştırıcıya ekleyin. Hafifleyene kadar işleyin.

 • Vanilya ve yumurtaları karıştırıcıya ekleyin. Püre kadifemsi olana kadar karıştırın.

 • Çalışma yüzeyinizi unla tozlayın ve turta hamurunu 16 inç çapında bir daireye yuvarlayın. Kabuğu turta tabağına bastırın. Kalın bir dudak oluşturmak için hamurun sarkan kenarlarını altına katlayın. Turta kabuğunu bir çatalla yaklaşık 9 ila 10 kez delerek yerleştirin. Hamuru 10 dakika dondurucuda soğutun.

 • Pastanın kenarlarını kıvırın. Kabak dolgusunu ekleyin. Hamurun kenarlarını hafifçe krema ile fırçalayın.

 • Turtayı önceden ısıtılmış 400° fırına ters çevrilmiş dökme demir tavanın üzerine yerleştirin—sıcaklığı 350 ° F’ye düşürün. Dış kenarlar katılaşana kadar pişirin, ancak turtanın ortasında yaklaşık 50 dakika biraz sallanma var. Pastayı fırından çıkarın ve servis yapmadan önce en az iki saat ılık bir yerde soğumaya bırakın, böylece sertleşmesini sağlar.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.* Turtanızı yapmayı planladığınız günden bir gün önce turta kabuğunuzu yapın. Mağazadan satın alınan bir pasta kabuğunu da kullanabilirsiniz.

hizmet: 1dilimkalori: 152kalorikarbonhidratlar: 18GProtein: 3GŞişman: 8.GSodyum: 164mglif: 1G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Kabak Turtası Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Fırınınızın en alt kısmına bir raf yerleştirin. Bir sac tava ile doldurun. Bir dökme demir tavayı alt tarafı yukarı gelecek şekilde sac tavaya yerleştirin. Fırınınızı 400 ° F’ye önceden ısıtın. Tart kalıbını 1/4 çay kaşığı tereyağı ile yağlayın, 1/4 çay kaşığı un serpin ve dondurucunuza koyun. Çalışma yüzeyinizi tozlayın ve 3 bileşenli turta kabuğunun 1/2 kısmını yaklaşık 1 1/2 inç kalınlığında 9 x 3 inçlik bir dikdörtgene yuvarlayın. Mağazadan satın alınan bir kabuk kullanıyorsanız, tek bir kabuk kullanın ve 9 × 3 inçlik bir dikdörtgen şeklinde ezin.

Dikdörtgenin uzun kenarını çalışma yüzeyinize dikey olarak yerleştirin. Üst kısa kenarı, kısa kenar orta noktaya değecek şekilde dikdörtgenin merkezine doğru katlayın. Alt kısa kenarı, üst kısa kenarın dış kenarına değecek şekilde ortanın üzerine katlayın. Hamuru 9×3 dikdörtgen şeklinde açın ve katlama işlemini ikinci ve üçüncü kez tekrarlayın. Ardından turta hamurunuzu soğutun.

Orta ateşte orta ağır tabanlı bir tencere ayarlayın. Tencereye 1 3/4 su bardağı kabak püresi, 1/2 su bardağı kahverengi şeker, 1 1/2 çay kaşığı tarçın, 1/2 çay kaşığı hindistan cevizi, 1 1/2 çay kaşığı öğütülmüş zencefil ve 1/2 çay kaşığı tuz ekleyin.

Püreyi kalınlaşmaya, sıçramaya ve parlak hale gelene kadar sürekli karıştırın. Ateşten alın ve yaklaşık 10 dakika soğutun.

Doldurma soğuduktan sonra, 1 su bardağı ekşi krema ve 1/2 su bardağı süt ile bir karıştırıcıya ekleyin. Hafifleyene kadar işleyin.

1 çay kaşığı vanilyayı ve 3 büyük yumurtayı karıştırıcıya ekleyin. Püre kadifemsi olana kadar karıştırın.

Çalışma yüzeyinizi unla tozlayın ve turta hamurunu 16 inç çapında bir daireye yuvarlayın. Hamur halkasını oklava üzerinde yuvarlayın ve yağlanmış ve unlanmış pasta tabağına açın. Hamuru turta tabağına bastırın. Kalın bir dudak oluşturmak için hamurun sarkan kenarlarını altına katlayın. Turta kabuğunu bir çatalla yaklaşık 9 ila 10 kez delerek yerleştirin. Hamuru 10 dakika dondurucuda soğutun.

Dolguyu pasta kabuğuna dökün. Pürede kabarcık kalmadığından emin olmak için, bir dakika kadar oturmasını bekleyin ve ardından turta plakasını tezgahtan yaklaşık bir inç kadar yavaşça alın ve bırakın. Pürenin yüzeyine daha fazla hava kabarcığı kalmayana kadar kaldırıp yavaşça düşürmeye devam edin.
Pastanın kenarlarını kıvırın. Kabak dolgusunu ekleyin. Kabuğun kenarlarını 1 çay kaşığı krema ile hafifçe fırçalayın.

Turtayı önceden ısıtılmış 400° fırına ters çevrilmiş dökme demir tavanın üzerine yerleştirin—sıcaklığı 350 ° F’ye düşürün. Dış kenarlar katılaşana kadar pişirin, ancak turtanın ortasında yaklaşık 50 dakika biraz sallanma var. Pastayı fırından çıkarın ve servis yapmadan önce en az iki saat ılık bir yerde soğumaya bırakın, böylece sertleşmesini sağlar. Dilimleyin ve tadını çıkarın!

Daha Kolay Tatlı Turtalar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *