Kavrulmuş Tavuk – Bütçe Baytları

Kavrulmuş Tavuk - Bütçe Baytları

Bu kavrulmuş tavuk tarifi gibisi yok. Limon, sarımsak ve biberiye ile yumuşak kokulu tereyağı ve etle yıkanmış çıtır çıtır bir cilt verir. Tavuk suyunda pişen patates ve havuç var. Tüm evinizi kokutur. Ve tek bir kuşu günlerce süren öğünlere dönüştürebilirsiniz. Gerçekten mükemmellik.

Tavuk Nasıl Mükemmel Kızartılır

Deneyimsiz olanlar için bütün bir tavuğu kızartmak göz korkutucu olabilir. Ama düşündüğünden daha kolay. Sadece birkaç püf noktası bilmen gerekiyor ve neyse ki hepsini elinde tutan bir arkadaşın var. öhm. Her şey tavuğunuzu kurutmak, tuzu doğru kullanmak, göğüs etini nemli tutmak için yağ eklemek ve boşluğu lezzet için bir araç olarak kullanmaktır.

En iyi kavrulmuş tavuğu yapmak için şu dört numarayı kullanın:

 • Ekstra çıtır bir cilt için tavuğunuzu iyice kurutun
 • Eti yumuşak tutmak ve lezzet katmak için kuru tuzlu su kullanın
 • Leziz altın rengi kahverengi çıtır bir cilt için bitki yağı ile kaplayın
 • Her lokmayı lezzetli hale getirmek için boşluğu aromatiklerle doldurun

Neden Tavuk Kurutmalıyım?

Bir tavuğu mükemmel şekilde kızartmanın ilk numarası, kuşunuzu iyice kurutmaktır. Kulağa mantıksız geldiğini biliyorum. Sulu olmasını istediğin bir tavuğun suyunu neden çıkarasın ki? Çünkü size şimdiye kadarki en canlı cildi verir. O kadar önemli ki bazı şefler tavuklarını saç kurutma makinesiyle kurutmaya kadar gidiyor. O kadar ileri gitmenize gerek yok ama bu adımı da atlamayın. Sizi kuru bir tuzlu su için güzelce hazırlar.

Kuru Salamura Nedir?

Kuru salamura, tavuğu (veya başka herhangi bir eti) tuzlama ve tuz suyunu çekerken açıkta bekletme eylemidir. Tavuk daha sonra, eti yumuşatan ve kemiğe kadar derin tatlar veren, artık tuzlanmış olan suları yeniden emer. Bu, deriyi sadece dıştan tuzlamaktan çok daha üstündür, bu da sizi yumuşak bir kuşla bırakır. Tuzlu suyu bir saat kadar kısa bir süre için kurutabilirsiniz, ancak gerçek sihir istiyorsanız, tavuğunuzu bir gecede kuru salamura edin. En az 8 saat buzdolabınızın alt rafında üzeri açık şekilde bekletin. Sonra yağ banyosu için hazır.

İnsanlar Neden Tavuklarına Tereyağı Sürüyor?

Nemli kalması için tavuk göğsüne yağ ekliyorsunuz ve sonra kıtır kıtır olması için deriye sürüyorsunuz. Bunu yapmanın en iyi ve lezzetli yolu tavuğunuzu yumuşamış tereyağı ile ovmaktır. (Pastırma yağınızı biriktirmediyseniz, bu durumda kesinlikle onu kullanmalısınız!). Tereyağı erirken, meşhur kuru göğüs etini yağlıyor, bu da onu sulu tutarken büyük bir lezzet katıyor. Ayrıca size derinden altın rengi, çıtır bir cilt verecektir. Şimdi tek yapmanız gereken tavuk boşluğunu aromatiklerle doldurarak lezzet oyununuzu bir üst seviyeye çıkarmak.

Neden Tavuk Doldurmalıyım?

Tavuğun boşluğunu boş bırakmak, lezzet katmak için kaçırılmış bir fırsattır. Boşluğu sarımsak ve limon gibi aromatiklerle doldurun. Taze biberiyeniz varsa içine bir dal da koyun. (Yemezseniz sorun değil. Tereyağınıza kuru biberiye ekleyebilirsiniz.) Tavuk pişerken sarımsak, limon ve biberiye esanslarını serbest bırakır ve tüm kuşunuzu içten dışa doğru güzelleştirir. Tavuğunuzu zirveye taşıyacak, tam da istediğiniz yerde.

Göğsün içine yerleştirilen bir termometre 160°F’yi gösterdiğinde tavuğunuz pişirmeyi bitirmiştir. Sonuçları çarpıtan kemiğe dokunmadığınızdan emin olun. Ayrıca termometreyi uyluğun en kalın kısmına (yine kemiğe dokunmadan) yerleştirmeniz gerekir, burada 170°F okuması gerekir. Bu, 425°F’de beş kiloluk bir kuş için yaklaşık 50 ila 60 dakikadır.

Elde pişirmenin büyüsünü hatırlayın. Tavuk, fırından çıktığında sıcaklığı en az beş ila on derece yükselmeye devam edecektir. Göğüs 160°F’yi ve uyluk 170°F’yi okuduğunda çıkarmak sizi tavuk için mükemmel sıcaklığa ulaştırır: göğüs için 165°F ila 170°F ve kalçalar için 175°F ila 180°F. Daha fazla bırakmak, siyah et için işe yarayabilecek, ancak beyaz et talaş olacak, sizi iyi pişmiş bir kuşla bırakacaktır.

Termometreniz yoksa, uyluk ile vücut arasındaki eklemi kesin. Meyve suları temiz akarsa, hazırsınız demektir. Kırmızı veya pembemsi olursa, tavuğunuzu birkaç dakika daha fırına koyun.

Tavuğu Baste Etmeli miyim?

Biliyorum biliyorum. Ne zaman bir TV şovunda veya reklamda tavuk pişiren birini görseniz, her zaman fırının kapısını ardına kadar açıp tavuğunun suyunu dikkatli bir şekilde üzerine döktüğü bir sahne vardır. Yutturmaca inanmayın. (En iyi Lezzet Flav’ımda söylendi.) Sulu sonuçlar elde etmek için tavuğu yağlamak zorunda değilsiniz. Kuru salamura bunun içindi – fırın kapağını açık bırakmak, tüm ısının dışarı çıkmasına izin verir ve rostoyu mahveder.

Kızartma tavası olmadan tavuk nasıl kızartılır

Izgaralı bir kızartma tavası idealdir çünkü sebzelerle tavuk arasında havanın tavuğun etrafında dolaşması, çıtır çıtır olması ve eşit şekilde pişirilmesi için yeterli boşluk olmasını istersiniz. Bir kızartma tavanız yoksa, bir sürü başka seçeneğiniz var. Bir dökme demir tava kullanın ve kuşu sebzenin üzerine yerleştirin. Arkasındaki deri çıtır çıtır olmayacak ama yine de lezzetli olacak. Aslında, neredeyse tüm alçak duvarlı fırın güvenli kaplarda kızartma yapabilirsiniz. Örneğin, bir turta tepsisi veya kek kalıbı kullanın. Önemli olan, tavanın kenarlarının tavuğun kenarlarını engellememesidir. Renk almaları ve çıtır çıtır olmaları için maruz bırakılmaları gerekir.

Damlaları Boşa Harcamayın

Artık mükemmel şekilde kavrulmuş bir kuş için temel oluşturdunuz. Ama neden orada dursun? O tavuk kızarırken ve o tereyağı eridikçe, tüm damlamalar tavanın dibine düşer. Tam da bu yüzden tavayı havuç, soğan ve patatesle dolduruyorsunuz. Tüm bu inanılmaz suyu emerler ve yoğun aromalı, tatsız ısırıklara dönüşürler.

Bu kadar! Bu basit numaralarla, her seferinde mükemmel bir şekilde çıtır çıtır bir cilde sahip, yoğun aromalı lokmalar yaratmış olacaksınız. Ve o tavuğun tadını günlerce çıkarmaya devam edebilirsiniz. Artık eti çekin ve güveç, burrito veya çorbalarda kullanın. Kemikleri kaynatın ve tavuk suyu oluşturun. Ya da Netflix’te From Scratch’in son bölümünü izlerken kontrolsüz bir şekilde ağlarken kutusundan çıkarıp soğuk yiyin. (Gördün mü?!?!?! Biz. Tartışmalıyız.)

kavrulmuş tavuk

Bu kavrulmuş tavuk tarifi, limon, sarımsak ve biberiye ile yumuşak kokulu tereyağı ve etle yıkanmış çıtır çıtır bir cilt verir. Tavuk suyunda pişirilen patates ve havuç da vardır. Bu bir zorunluluktur denemek!

Yazar: Monti—Bütçe Baytları

Beyaz bir tabakta bütün kavrulmuş tavuk ve kavrulmuş sebzelerin havai çekimi..

 • 1 bütün tavuk, 5 pound (6,62 dolar)
 • 5 vesaire koşer tuzu veya kaba deniz tuzu (0,20 ABD doları)
 • 8. yemek kaşığı tuzlu tereyağı, yumuşatılmış (1,20 dolar)
 • 1 yemek kaşığı kuru biberiye (0,30 ABD doları)
 • 2 Rus patatesleri (0,98 ABD doları)
 • 1 soğan (0,49 ABD doları)
 • 3 havuçlar (0,75 dolar)
 • 1 Limon (0,51 dolar)
 • 1 sarımsak başı (0,40 ABD doları)
 • Fırınınızın ortasına bir raf yerleştirin ve 425 ° F’ye ısıtın. Tavuğu ambalajından çıkarın.

 • İç kısımları çıkarın.

 • Tavuğun içini ve dışını kağıt havluyla iyice kurulayın.

 • Tavuğun içini ve dışını tuzlayarak kurulayın. Her pound et için 1 çay kaşığı koşer tuzu veya kaba deniz tuzu kullanın. Veya 1 pound et başına 1/2 çay kaşığı ince deniz tuzu veya iyotlu tuz. En az bir saat, tercihen bir gece buzdolabında ağzı açık bir şekilde dinlendirin.

 • Sebzeleri doğrayın. Bir soğanı dörde bölün, havuçları dilimleyin ve patatesleri dörde bölün. Onları bir kızartma tavasına ekleyin.

 • Kurutulmuş biberiyeyi yumuşamış tereyağına ekleyin ve iyice karıştırın.

 • Tavuğu sebzelerin üzerine bir rafa koyun ve tekrar kurulayın. Tavuğun içini ve dışını tereyağı ile kaplayın. Göğüs derisinin altına doğru ilerleyin ve oraya da tereyağı ekleyin.

 • Çeyrek limon ve bir baş sarımsağın tepesinden dilimleyin.

 • Sarımsağı ve limonu tavuğun boşluğuna ekleyin.

 • Tavuğunuzu 425°F’de göğse yerleştirilen bir et termometresi 160°F’yi ve uyluk içine sokulduğunda 170°F’yi gösterene kadar kızartın. Tavukları tavadan alıp servis tabağına alın. Oymadan önce en az on dakika dinlendirin.

 • Tencerenin altındaki sebzeleri tavuk suyu ile kaplayacak şekilde karıştırın. Kızarmış tavuk dilimleri ile servis yapın.

 • Artık eti kemiklerinden ayırın ve hava geçirmez bir kapta saklayın. Tavuk suyu için kemikleri ayırın. Bunları dondurucuya dayanıklı bir kaba ekleyin ve kullanmaya hazır olana kadar dondurun. Çekilmiş tavuğu diğer tarifler için kullanın.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.et termometresi

hizmet: 1Fincankalori: 291kalorikarbonhidratlar: 11GProtein: 16GŞişman: 21GSodyum: 334mglif: 1G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Tavuk Nasıl Kızartılır – Adım Adım Fotoğraflar

Fırınınızın ortasına bir raf yerleştirin ve 425 ° F’ye ısıtın. Tavuğu ambalajından çıkarın.

İç kısımları çıkarın. Onları tavuk suyu için ayırın.

Tavuğun içini ve dışını kağıt havluyla iyice kurulayın.

Tavuğun içini ve dışını tuzlayarak kurulayın. Her pound et için 1 çay kaşığı koşer tuzu veya kaba deniz tuzu kullanın. Veya 1 pound et başına 1/2 çay kaşığı ince deniz tuzu veya iyotlu tuz. En az bir saat, tercihen bir gece buzdolabında ağzı açık bir şekilde dinlendirin.

Tavuk bir saat salamura edildiğinde sebzeleri doğrayın. Bir soğanı dörde bölün, üç havucu dilimleyin ve iki patatesi dörde bölün. Onları bir kızartma tavasına ekleyin.
Yumuşatılmış sekiz yemek kaşığı tereyağına kurutulmuş biberiye yemek kaşığı ekleyin ve iyice karıştırın.
Tereyağına sürülen tavuğun üstten görüntüsü.

Tavuğu sebzelerin üzerine bir rafa koyun ve tekrar kurulayın. Tavuğun içini ve dışını tereyağı ile kaplayın. Göğüs derisinin altına doğru ilerleyin ve oraya da tereyağı ekleyin.

Beyaz bir kesme tahtası üzerinde dörde bölünmüş bir limon ve dilimlenmiş bir sarımsak başının üstten çekimi.

Bir limonu dörde bölün ve bir baş sarımsağın ekvatorundan (uç ile kök arasındaki orta nokta) dilimleyin.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 9-Stuff-with-Aromatics.jpg'dir.

Sarımsağı ve limonu tavuğun boşluğuna ekleyin.

Tavuğunuzu 425°F’de göğse yerleştirilen bir et termometresi 160°F’yi ve uyluk içine sokulduğunda 170°F’yi gösterene kadar kızartın. Tavukları tavadan alıp servis tabağına alın. Oymadan önce en az on dakika dinlendirin.

Tencerenin altındaki sebzeleri tavuk suyu ile kaplayacak şekilde karıştırın.

Artık eti kemiklerinden ayırın ve hava geçirmez bir kapta saklayın. Tavuk suyu için kemikleri ayırın. Bunları dondurucuya dayanıklı bir kaba ekleyin ve kullanmaya hazır olana kadar dondurun. Çekilmiş tavuğu diğer tarifler için kullanın.

Artan Kızarmış Tavukla Ne Yapılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *