Kremalı Beyaz Fasulye ve Ispanaklı Quesadillas

Close up of a plate full of creamy white bean and spinach quesadillas with a dish of red salsa

Bu benim evimde “quesadillas haftası” gibi. çok komik Bu süper kolay kremalı quesadilla konsepti aklıma ilk geldiğinde tavukla mı yoksa vejeteryan versiyonuyla mı yapacağıma karar veremedim, bu yüzden ikisini birden yaptım! Bu quesadilla’nın her iki versiyonunu da sevsem de, bu Kremalı Beyaz Fasulye ve Ispanaklı Quesadilla’ların inanılmaz kolaylığı ve düşük maliyeti onları kazanan yapabilir. Kelimenin tam anlamıyla sadece 20 dakika sürüyorlar ve çok iyiler.

Tavuk versiyonunu istiyorsanız, Kremalı Tavuk ve Ispanaklı Quesadillas gönderisine gidin.

Ispanak ve Beyaz Fasulye Quesadillas ile Ne Servis Edilir

Bu quesadillaların dolgusu çok zengin ve kremsi olduğu için, güzel bir keskin salsa ile servis edilmekten gerçekten faydalanırlar. Kullandığım salsa, quesadillas’ın tatlarıyla çok iyi eşleşen dumanlı bir chipotle kırmızı salsa. Normalde quesadillas, üzerine biraz ekşi krema veya guacamole dökülerek servis edilirdi, ancak zaten o kadar çok kremsilik var ki, bunun aşırıya kaçacağını düşünüyorum.

Ne tür beyaz fasulye kullanmalıyım?

Büyük boyutları, sağlam dokuları ve şeklini tutabilmeleri nedeniyle bu tarif için cannellini fasulyesi kullanmanızı kesinlikle öneriyorum. Lacivert fasulye gibi diğer beyaz fasulyeler parçalanma eğilimindedir ve çorbalarda, güveçlerde veya ezilecekleri tariflerde kullanım için daha uygundur. Yaygın beyaz fasulye türleri ve en iyi nasıl kullanıldıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Kamelya Fasulyesi’nin bu yararlı kılavuzuna göz atın.

Bir parça kremalı beyaz fasulye ve ıspanaklı quesadillayı bir kase kırmızı salsaya batıran bir el

Kremalı Beyaz Fasulye ve Ispanaklı Quesadillas

Dışı çıtır çıtır, içi kremsi, bu delice lezzetli Kremalı Beyaz Fasulye ve Ispanaklı Quesadillas, hafta içi harika bir hızlı akşam yemeği yapar.

Yazar: Beth—Bütçe Baytları

Kremsi beyaz fasulye ve ıspanaklı quesadillas ile bir tabak kırmızı salsa dolu bir tabağı kapatın.

 • 1 15 ons olabilmek cannellini fasulyesi (0,69 ABD doları)
 • 3/4 vesaire toz biber (0,05 ABD Doları)
 • 1/4 vesaire kimyon (0,03 $)
 • 1/8 vesaire sarımsak tozu (0,02 ABD doları)
 • 1/8 vesaire tuz (0,02 ABD Doları)
 • 2 bardak taze ıspanak (0,87 dolar)
 • 4 oz. karabiber peyniri, rendelenmiş (1,00 $)
 • 1/2 Fincan Ekşi krema (0,35 ABD Doları)
 • 4 8-inç un ekmeği (0,96 ABD doları)
 • Cannellini fasulyelerini güzelce yıkayıp süzün. İyice süzüldükten sonra bir kaseye aktarın ve biber tozu, kimyon, sarımsak tozu ve tuzu ekleyin. Fasulyeleri baharatlarla birleştirmek için karıştırın.

 • Ispanağı kabaca daha küçük parçalar halinde doğrayın. Fasulye ile kaseye ıspanak, peynir ve ekşi krema ekleyin, ardından birleştirmek için karıştırın.

 • Ispanak ve fasulye karışımını dört tortilla arasında bölün, ardından ikiye katlayarak kapatın.

 • Quesadillaları birer birer veya ikişer olacak şekilde bir tavada* orta ateşte tortillalar kahverengileşip çıtır çıtır olana ve iç malzeme eriyip yapışkan hale gelene kadar (her bir tarafı 3-5 dakika) pişirin.

 • Quesadillas’ı ikiye bölün ve servis yapın.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.*Ben quesadillaları kuru tavada pişiriyorum (yapışmıyorlar), ancak tortillalara daha çok kızartılmış bir doku tercih ederseniz sıvı yağ kullanabilirsiniz.

hizmet: 1hizmet etmekkalori: 462.35kalorikarbonhidratlar: 51.08GProtein: 17.83GŞişman: 20.03GSodyum: 929.9mglif: 9G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Ispanak ve Beyaz Fasulye Quesadillas Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Baharatlı cannellini fasulyesi

15 oz durulayıp boşaltarak başlayın. cannellini fasulyesi konservesi. İyice süzüldüklerinden emin olun, ardından 3/4 çay kaşığı biber tozu, 1/4 çay kaşığı kimyon, 1/8 çay kaşığı sarımsak tozu ve 1/8 çay kaşığı tuz içeren bir kaseye koyun. Fasulyeleri baharatlarla kaplamak için karıştırın.

doğranmış ıspanak

Yaklaşık 2 su bardağı ıspanağı kabaca daha küçük parçalar halinde doğrayın.

Bir kapta fasulye, ıspanak, peynir ve ekşi krema

Terbiyeli fasulyeleri ve doğranmış ıspanağı 4 oz ile bir kasede birleştirin. rendelenmiş karabiber peyniri ve 1/2 su bardağı ekşi krema. Bu malzemeleri birleştirmek için karıştırın.

Yarısını kaplayan ıspanak ve fasulye karışımı ile un tortilla

Ispanak ve fasulye karışımını, tortillanın yarısını kaplayacak şekilde dört tortillaya bölün, ardından ikiye katlayarak kapatın.

Tavada pişmiş quesadilla

Quesadillaları birer birer birer ikişer bir tavada orta ateşte tortillalar kahverengileşip çıtır çıtır olana ve iç malzeme eriyene kadar pişirin. Tavaya yağ eklemiyorum ama tortillaya daha çok kızartılmış bir doku tercih ederseniz yapabilirsiniz. (Tavada gördüğünüz kalıntı, quesadilladan çıkan meyve sularından sıçrayanlardır.)

Dilimlenmiş quesadillalar servise hazır

Pişmiş quesadillaları ikiye bölün ve servis yapın!

Bir kase kırmızı salsaya batırılan bir quesadillanın yakın çekimi

Yukarıda bahsedildiği gibi, güzel bir keskin salsa ile servis edilen bu Kremalı Beyaz Fasulye ve Ispanaklı Quesadillas’ı SEVİYORUM!

Daha Lezzetli QUESADILLA Tarifleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *