Limonlu Kavrulmuş Tavuk ve Karnabahar ⋆ 100 Günlük Gerçek Yemek

Roasted Chicken and Cauliflower

Bu limonlu kavrulmuş tavuk ve karnabahar tarifi, hafta içi yoğun bir akşam yemeği için bir araya getirmek için yeterince kolay, ancak akşam yemeği misafirleri için de yapacak kadar güzel olan başka bir yemektir! Hazırlaması ve fırında pişirmesi basit, bunu akşam yemeği rotasyonunuza eklemek isteyeceksiniz.

↓ Tarife Git

Kavrulmuş Tavuk ve Karnabahar

Bu, yoğun bir hafta içi akşamı bir araya getirmek için yeterince kolay, ancak akşam yemeği misafirleri için de yapacak kadar güzel olan başka bir yemek! Geçenlerde bu limonlu kızarmış tavuk ve karnabahar tarifini, ailem şehirdeyken (yanında büyük bir salata ile) yaptım ve akşam yemeğinin sonunda servis tabağı tamamen boştu. Yapması göründüğünden çok daha kolay olan yemekleri kesinlikle seviyorum. 🙂

Bu nedenle, yavaş pişiricinizde kalan kemiklerle bir gecede tavuk suyu yapmayı unutmayın! Bu tarif için manavdan organik bütün bir tavuk aldığımda kasaptan onu benim için parçalara ayırmasını istedim, o da bunu ücretsiz olarak yaptı. Ayrıca tipik olarak yemediğimiz bazı kısımlar da kaldı, bu yüzden bunları da stok için yavaş pişiriciye (pişmiş kemiklerle birlikte) attım.

Bu nedenle, bu rotayı izlerseniz, pişirmeden önce kızartma tavasına hangi parçaları koyduğunuzu bildiğinizden emin olun. Onlara kavrulmuş tavuk servis etmeye çalışırsanız, misafirleriniz biraz karışabilir (eeek!). Tamam, açıkçası beni biraz rahatsız eden bu konu hakkında yeterince!

Bununla birlikte, bütün tavuğunuzu kendiniz de kesmeye çalışmaktan korkmayın. Mutfakta sahip olmak harika bir beceri!

Bu Limonlu Kavrulmuş Tavuk ve Karnabahar Tarifini Yapmanın İpuçları

  • Vaktiniz varsa, kızartmadan önce sularını hapsetmek için eti elden önce tavada kızartın.
    • Dökme demir tencere kullanıyorsanız, tavuğu karnabaharı sonradan ekleyecek kadar büyük, fırında güvenli bir tavada kızartarak bulaşıkları kurtarın.
    • Not: Bu tarifin pişirme süresi bir kızartma tavasına göre verilmiştir; döküm tavalarda pişme süresi değişebilir
  • Bu limonlu kavrulmuş tavuk ve karnabahar tarifi için taze malzemeler en iyi şekilde çalışır, ancak bir tutam kuru baharatlarla değiştirebilirsiniz.
  • Ekstra lezzet için suyu tavuk suyuyla değiştirin
  • Tek başına veya yabani pirinç gibi bir garnitür ile servis yapın

Bakın bu tarifi yapmak ne kadar kolay!

Yavaş Tencerede Limonlu Tavuk ve Karnabahar Nasıl Pişirilir?

Ne yazık ki, hem tavuk hem de karnabaharın birlikte pişirilmesini istiyorsanız, bu tarif yavaş pişiriciye iyi bir şekilde dönüşmez. Karnabahar muhtemelen lapa gibi çıkacak ve o kavrulmuş tadı ve dokusunu kaybedecektir. Bununla birlikte, limonlu tavuğu kesinlikle güveçte yapabilir ve karnabaharı kendi başına hazırlayabilirsiniz!

Yavaş bir tencerede sadece tavuğu pişirmek için, suyu bir bardağın ⅓’üne kadar kesin ve doğranmış tavuğu güveç tenceresine ekleyin, baharatlayın, ardından 3-4 saat yüksek veya 6-7 saat kısık ateşte pişirin. Kavrulmuş karnabahar veya karnabahar graten ile servis yapın.

SSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *