Macar Haluski (Lahana ve Erişte Tarifi)

Macar Haluski (Lahana ve Erişte Tarifi)

Macarca Haluski (Lahana ve Erişte Tarifi)- Sote edilmiş geleneksel bir Polonya ve Macar yemeği Pastırmalı erişte ile lahana. Haluski (Kaposztas Kocka olarak da bilinir), tatillerde can attığım türden bir rahat yemektir.

Haluski: Pastırmalı Macar Lahanası ve Erişte!

Geleneksel Haluski Tarifi

Tatil sezonu genellikle mirası ve aile geleneklerini kutlamak istediğimiz bir zamandır. Bu bir olduğunu kanıtlıyor biraz benim için zor, çünkü ben kesinlikle bir anne.

Bildiğim kadarıyla, Kızılderili, İngiliz, Fransız ve kim bilir başka nelerden oluşan gevşek bir kokteylim. Dolayısıyla hiçbir belirgin kültürel gelenek göze çarpmıyor.

Evimde büyürken, bizden öncekilere güvenmek yerine bayramlarda kendi geleneklerimizi oluşturduk. Sanırım bu Amerikan usulü…

Ancak Lt. Dan’in güçlü bir Macar mirası var ve büyükannesinin eski ülke gelenekleri ve özel bayram yemekleri hakkında anlattığı hikayeleri dinlemeye bayılıyorum.

Bir Macarla evli olduğum için tesadüfen evlat edindim. Macarca Seçtiğim kültürel bağ olarak, yaptığımız tatil yemeklerinin çoğu Lt. Dan’in büyük büyükannesinin tarifleri.

Pastırmalı Macar lahanası ve erişte!

Lahana ve Erişte

Geçmiş yıllarda Noel arifesinde Noel ruhuna uygun sıcacık bir yemek olarak Macar Tavuğu Paprikası yaptık.

Yine çok sevdiğim bir diğer Macar yemeği olan Haluski’nin yapımı çok daha basit ve çok rahatlatıcı. Bu geleneksel lahana ve erişte yemeğinin (Kaposztas Kocka olarak da adlandırılır) hazırlanması çok kolaydır, hiç zaman almaz ve yalnızca 5 malzeme… Süslemek isterseniz 6 adet.

Sadece yumurtalı erişte, lahana, soğan, sarımsak ve domuz pastırması ile, bir krala yakışır geleneksel bir Macar köylü yemeği olan Haluski Lahana ve Erişte var.

BelirtilmelidirBunu bir Macar tarifi olarak düşünsem de, benimle paylaşan kişi sayesinde Lahana ve Erişte Polonya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna ve Doğu Avrupa’nın çoğunda ÇOK popüler bir yemektir. Çeşitli isimlerle de birçok varyasyon vardır.

bu tarif için gerekli malzemeler

En İyi Haluski Tarifi

Haluski Lahana ve Erişte, bu tatil sezonunda tek başına veya etli bir ana yemek için doyurucu bir garnitür olarak servis edebileceğiniz basit bir ana yemektir. Bu fırfırsız Haluski Lahana ve Erişte, pastırma yağıyla zengin bir şekilde yıkanır, bu nedenle kavrulmuş bir kuş, kızarmış domuz eti ve hatta kalın sulu bir biftek için mükemmel bir arkadaştır.

Mirasları konusunda başka kimin tutkulu olduğunu biliyor musunuz?

DeLallo Foods’un DeLallo ailesi!

Bu tatil sezonunda DeLallo, sizi sıcacık aile yemekleri ve unutulmaz yemeklerle #SpiritofNatale’e girmeye teşvik ediyor! (Natale İtalyanca Noel anlamına gelir.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *