Mango Lassi | Tarif Eleştirmeni

Mango Lassi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bu Mango Lassi, çok kremsi ve lezzet dolu bir Hint yoğurt smoothie’sidir. Biraz tekmelemek için kakule ile baharatlandı ve saniyeler içinde geri gelmenizi sağlayacak. Her servis ettiğinizde anında hit olacak!

Ben smoothie’lere aşığım. Özellikle midem doyurucu bir kahvaltıya hazır olmadığında sabahları yapmayı seviyorum. Besinlerle dolular ve günüm için bana enerji veriyorlar. Bu Peach Smoothie’yi, bu yeşil Detox Smoothie’yi ve bu nefis ve eşsiz Avocolada Smoothie’yi kesinlikle seviyorum.

Metal pipetli cam bir bardakta bir mango lassi.

mangolu lassi tarifi

Mango lassi, smoothie benzeri yoğurt bazlı bir içecektir. Aslen Hindistan’dandır ve bir Hint restoranının menüsünde görmüş olabilirsiniz. Daha önce hiç denemediyseniz, bir ziyafet içindesiniz! Mango smoothie’ye benzer, ancak ona yoğurt ve baharat eklersiniz. Kesinlikle bağımlısı olacağınız zengin ve kremsi bir içecek!

Bence Hint yemeklerinin en güzel yanı baharatları! Neredeyse her hafta can attığım o kadar çok nefis ve lezzetli baharatlarla kesinlikle en lezzetli yemekleri yapıyorlar. Dışarıda yemek yerken her zaman tavuk tikka masala veya tereyağlı tavuk sipariş ederim… veya her ikisini birden! Ve onunla gitmek için HER ZAMAN bir mango lassi alırım. Herhangi bir Hint yemeği veya bu konuda herhangi bir yemek için mükemmel bir iltifat!

İçindekiler

Bir mango lassi, bir smoothie’ye benzeyen sadece birkaç basit bileşene sahiptir. Ayrıca, bu tarifi tam istediğiniz gibi yapmak için çok fazla hareket alanınız var. Elinizde belirli şeyler yoksa doğaçlama yapabilirsiniz! Bir lassi’nin farklı malzemelerle pek çok farklı versiyonunu yaptım ve her zaman lezzetli oluyor. Aşağıdaki ölçüleri tarif kartında bulabilirsiniz.

 • sade yoğurt: Yoğurt, bunu bir lassi yapan şeyin bir parçasıdır. Ben sade tam yağlı yoğurt kullandım ama siz mangolarla iyi gideceğini düşündüğünüz hemen hemen her yoğurdu kullanabilirsiniz. Kalorileri azaltmak için az yağlı yoğurt da kullanabilirsiniz.
 • Süt: Süt eklemeyi seviyorum çünkü her şeyin birlikte kaymasına gerçekten yardımcı oluyor. Süt ürünlerinden kaçınmaya çalışıyorsanız süt alternatiflerini kullanabilirsiniz.
 • Dondurulmuş mangolar: Dondurulmuş mango kullanacaksınız, böylece herhangi bir buz küpü kullanmanıza ve onu sulamanıza gerek kalmayacak! Süper lezzetli ve kremsi bir doku oluşturur. Bunun yerine konserve mango posası da kullanabilirsiniz, birazını dondurucu bölümünde bulabilmeniz gerekir.
 • Bal: Bu lassi’yi balla tatlandırmayı seviyorum. Mükemmel bir tada sahiptir ve kremsi bir smoothie yapmaya yardımcı olur. Tatlandırıcı olarak agav kullandım ve gerçekten çok lezzetli oldu.
 • Öğütülmüş Kakule: Smoothie deyince aklınıza kakule gelmeyebilir ama bu konuda bana güvenin. Bu çok lezzetli! Harika hissettiren ve tadı olan biraz sıcaklığa sahiptir.
Malzemelerle doldurulan ve ardından birlikte karıştırılan bir karıştırıcıyı gösteren işlem fotoğrafları.

Geleneksel Mango Lassi Nasıl Yapılır?

Bir mango lassi yapmak, smoothie veya milkshake yapmak kadar kolaydır! Aslında, yoğurt yerine dondurma bile kullandım (ve tatlandırıcıları dışarıda bıraktım) ve mangolu milkshake lassi yaptım ve inanılmazdı. Eklenen baharat gerçekten bu lassi’yi farklı kılan şeydir!

 1. Malzemeleri ekleyin: Yoğurt, süt, donmuş mango, bal ve kakuleyi yüksek güçlü bir karıştırıcıya ekleyin.
 2. Karışmak: Pürüzsüz ipeksi bir doku elde edene kadar yaklaşık 1 dakika yüksek hızda karıştırın.
 3. Ayarlamak: Mango lassi çok kalınsa, daha fazla sıvı ekleyin ve istediğiniz kalınlığa ulaşana kadar karıştırın. Veya daha kalın olmasını tercih ederseniz, buz ekleyin!
 4. Zevk almak: Tadına bakın ve beğeninize göre çok keskinse ilave tatlandırıcı ekleyin. Servis bardaklarına dökün ve tadını çıkarın!
Üstte birkaç parça mango bulunan bir mango lassi'nin üstten görünümü.

Mango Lassi Yapmanın İpuçları

Bir mango lassi yapmak çok basit ve evimde favori! Kırbaçlamak da çok kolay. Yaratabileceğiniz tüm harika lassi tatlarına aşık olacaksınız! İşte mango lassi’nizi bir sonraki seviyeye taşımak için birkaç ipucu.

 • Taze Mango Kullanımı: Taze mango kullanmak istiyorsanız, bunu kesinlikle yapabilirsiniz! En iyi lassi aroması için taze ve tatlı mango aldığınızdan emin olun. Mangonun kabuğunu soyacak ve mango etini taştan keseceksin. Tıpkı bir smoothie gibi güzel bir koyu kıvam elde etmek için buz eklemeniz gerekecek. 1 C buzla başlayın ve ne kadar kalın olduğuna bakın ve çok cıvıksa daha fazla buz ekleyin.
 • yoğurt çeşitleri: Ben sade yoğurt kullandım ama siz süzme yoğurt da kullanabilirsiniz. Yunan yoğurdu daha kalın ve mükemmel gidecek gerçekten harika bir ballı yunan yoğurdu var. Lassi’nizin tatlı tarafını seviyorsanız, şekerli yoğurt veya vanilyalı yoğurt da kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yoğurdu ile denedim ve harika oldu!
 • Tatlandırıcı ve Garnitürlerin Eklenmesi: Bir lassiye en yaygın ilavelerden biri safrandır (Kesar). Mango ve kakule ile mükemmel gider, bu yüzden eklemekten çekinmeyin! Bir diğer yaygın olanı bademdir, süslemek için yaklaşık 1 çay kaşığı ezilmiş badem ekleyebilirsiniz. Antep fıstığı da harika bir garnitür. Nefis olacağını düşündüğünüz başka meyveleri de ekleyebilirsiniz!
 • Vegan Mango Lassi Yapımı: Sütü değiştirirseniz bu tarif harika bir vegan tarifi! Badem sütü veya hindistan cevizi sütü gibi bitki bazlı bir süt kullanabilirsiniz.

Smoothieden bir kepçe alan bir kaşık.

Artıkları Depolamak

Mango lassi en çok taze olarak yenir. Buzdolabında ne kadar uzun süre kalırsa erir ve tadı o kadar taze olmaz. Hemen bozulmaz, ama kesinlikle en iyi tadı siz yaptıktan hemen sonra olur!

 • Buzdolabında: Mango lassi’nizi buzdolabında iki güne kadar saklayabilirsiniz. O kadar çabuk bozulmaz ama taze meyvenin rengi dönmeye başlar ve tadı o kadar iyi olmaz.


 • Yoğurt, süt, donmuş mango, bal ve kakuleyi yüksek güçlü bir karıştırıcıya ekleyin.

 • Pürüzsüz ipeksi bir doku elde edene kadar yaklaşık 1 dakika yüksek hızda karıştırın.

 • Mango lassi çok kalınsa, daha fazla sıvı ekleyin ve istediğiniz kalınlığa ulaşana kadar karıştırın. Veya daha kalın olmasını tercih ederseniz, buz ekleyin!

 • Tadına bakın ve beğeninize göre çok keskinse ilave tatlandırıcı ekleyin. Zevk almak!hizmet: 2

kalori257kalori (%13)karbonhidratlar49G (%16)protein7G (%14)Şişman6G (%9)Doymuş yağ3G (%15)Doymamış yağ0.3Gtekli doymamış yağ2Gkolesterol20mg (%7)sodyum70mg (%3)Potasyum527mg (%15)lif3G (%12)Şeker47G (%52)A vitamini1956iç ünite (%39)C vitamini61mg (%74)kalsiyum206mg (%21)Ütü0,5mg (%3)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs güler yüzlü

Yerel mutfak Hintli

anahtar kelimeler 10 dakika, mango lassi, mango smoothie, smoothie tarifi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *