Mısır Pone (Sıcak Su Mısır Ekmeği Tarifi)

Mısır Pone (Sıcak Su Mısır Ekmeği Tarifi)

Klasik Mısır Pone Tarifi – Bu tatlı ve çıtır çıtır fırında kızartılmış mısır keklerini 5 basit malzemeyle yapmak kolaydır, un veya yumurta gerekmez. Günün her saatinde glütensiz bir atıştırmalık için Hot Water Cornbread’i dakikalar içinde nasıl yapacağınızı öğrenin!

Sıcak sulu mısır ekmeği nasıl yapılır - Bir tabakta üç parça mısır ekmeği yığını.

mısır gevreği nedir

mısır pone sıcak su mısır ekmeği olarak da bilinen klasik bir eski zaman güney yemeğidir. Bunlar, yoğun ve mısır ekmeği benzeri bir dokuya sahip, hafif kalın, basit, küçük mısır ekmeği diskleridir. Onları pastırma yağında çıtır çıtır kızartmak gelenekseldir… Yani her lokma mükemmel bir şekilde çıtır çıtır, tatlı ve tuzludur!

Ne zaman bir tabak mısır ekmeği görsem, bana tarif edilen yiyecekleri hatırlatıyor. Çayırdaki Küçük Ev kitabın! Hatta bazıları bunun Abraham Lincoln’ün en sevdiği yiyeceklerden biri olduğuna inanıyor.

Cornbread ve Cornpone arasındaki fark nedir?

Corn pone, mısır ekmeği olarak da bilinen bir tür mısır ekmeğidir. sıcak su mısır ekmeği. Ancak yapımı klasik pofuduk çeşidine göre çok daha basit. Gerektirir sadece beş malzeme: mısır unu, tuz, şeker, sıcak su ve pastırma yağı (veya bitkisel katı yağ). var olduğuna dikkat et un, yumurta veya kabartma tozu yok bu tarifte mısır kekleri düz ve yoğun olma eğilimindedir. Dışı çıtır çıtır, içi ise tamale gibi yumuşak olana kadar pastırma yağında kızartılır.

Üstten Görünüm iki parça mısır unu bir tabakta üzerine bal gezdirilmiş.

İhtiyacınız olan 5 malzeme

  • Sarı mısır unu – mısır ekmeği karışımı değil
  • Toz şeker – veya tercih ettiğiniz diğer granül tatlandırıcılar
  • Tuz – sadece bir tutam
  • Kaynayan su – yumurta veya koruyucu madde olmadan kabarık mısır ekmeği benzeri bir doku elde etmek için
  • Domuz yağı – veya sebze kısalması
Bir tabakta bal ile üç parça mısır keki.

Sıcak Su Mısır Ekmeği Nasıl Yapılır?

Fırını 450 ° F’ye önceden ısıtın. Pastırma yağını 12 ila 14 inçlik büyük bir dökme demir tavaya yerleştirin. Ardından tavayı önceden ısıtmak için fırına koyun.

Sıcak Su Mısır Ekmeği Nasıl Yapılır - bir dökme demir tavaya bir ölçü kepçe pastırma yağı ekleyerek.

Bir karıştırma kabı hazırlayın. Kasede mısır unu, şeker ve tuzu birleştirin. İyice karıştırdıktan sonra kaynayan suya dökün.

Sıcak Su Mısır Ekmeği Nasıl Yapılır - Bir ölçü bardağından sıcak suyu mısır unu ile bir kaseye dökmek.

olana kadar karıştırmaya devam edin. küme yok.

Aşağıda Sıcak Su Mısır Ekmeği Nasıl Yapılır için Eksiksiz (Yazdırılabilir) Eski Tarz Mısır Pone Tarifini Alın!

Büyük bir kapta mısır unu ve su karışımını tahta kaşıkla karıştırın.

Sıcak tavayı fırından çıkarın. Kullanın 1/4 ölçü kabı karışımı altı porsiyona ayırmak ve hamur kısımlarını tavaya yerleştirmek.

El ile 1/4 fincan kepçe, mısır unu hamurunu kaseden toplayın.

Her bir parçayı 3-4 inçlik bir daireye bastırmak için ölçüm kabının arka tarafını kullanın. Tüm mısır taneleri tavada şekillendikten sonra fırına koyun.

5 dakika pişirin. Dikkatlice ters çevirin ve altın rengi ve çıtır çıtır olana kadar 5 ila 7 dakika daha pişirmeye devam edin.

Bir dökme demir tavada kızartılan 7 düz disk sıcak su mısır ekmeği.

Sunum önerileri

Nefis sıcak sulu mısır ekmeğini tavadan yeni çıkmış sıcakken üzerine bal gezdirerek atıştırmalık veya meze olarak servis edebilirsiniz.

Pişmiş jambon, makarna salatası ve yeşil lahana gibi klasik güney yemekleri ile servis yapın. Ya da çorbalar ve güveçler için garnitür olarak servis edin; Cornpone ekmeği daldırma için harikadır!

Beyaz bir tabağa yığılmış Taze Sıcak Su Mısır Ekmeği Tarifi.

Sıkça Sorulan Sorular

Mısır pone glutensiz mi?

Evet, bu geleneksel tarif glütensizdir! Sarı mısır unu doğal olarak GF dostudur. Yay!

Bunu nasıl vegan bir tarif haline getiriyorsunuz?

Mümkünse kızartma için domuz pastırması yağı kullanın, çünkü en iyi tadı o verir. Bir vegan seçeneği için tereyağı aromalı sebze katı yağı kullanın.

Mısır ekmeğinin soğutulması gerekiyor mu?

Oda sıcaklığında 1 veya 2 gün iyi durumda kalacaktır. Hava geçirmez bir torba veya kapta saklayın ve mutfağın serin ve kuru bir bölümünde saklayın.

Parçaları soğuduktan sonra ve saklamak istiyorsanız kapalı bir kapta soğutun. 5 güne kadar.

Mısır ekmeğini dondurabilir misin?

Kesinlikle! Parçaların tamamen soğumasını bekleyin, ardından her bir diski tek tek plastik sargıya sarın. Kornişonun tamamını hava geçirmez bir fermuarlı poşete koyun ve 3 aya kadar dondurucuda saklayın.

Nasıl yeniden ısıtılır?

Sıcak su mısır ekmeğini gece boyunca buzdolabında, tezgahta bir saat kadar eritin veya mikrodalga fırınınızın “buz çözme” ayarını kullanın. Yeniden ısıtmak için, hafif nemli bir kağıt havluya sarın ve her seferinde birkaç saniye düşük sıcaklıkta mikrodalgaya koyun. Veya alüminyum folyoya gevşekçe sarıp 350 derecelik fırında 5-10 dakika pişirin.

Üç parça mısır gevreğinin üzerine şişeden bal damlatılıyor.

Daha Kolay Eski Tarz Atıştırmalık Tarifleri mi arıyorsunuz?

Mısır Pone (Sıcak Su Mısır Ekmeği Tarifi)

Tatlı ve çıtır çıtır fırında kızarmış mısır pone 5 basit malzemeyle kolayca yapılır, un veya yumurta gerekmez. Günün herhangi bir saatinde bir çiseleyen bal ile glütensiz bir atıştırmalık olarak tadını çıkarın!

servis: 6 parçalar

  • Fırını 450 ° F’ye önceden ısıtın. Pastırma yağını 12 ila 14 inçlik büyük bir dökme demir tavaya yerleştirin. Ardından tavayı önceden ısıtmak için fırına koyun.

  • Bir karıştırma kabı hazırlayın. Kasede mısır unu, şeker ve tuzu birleştirin. İyice karıştırdıktan sonra kaynayan suya dökün ve topak kalmayana kadar karıştırmaya devam edin.

  • Sıcak tavayı fırından çıkarın. Karışımı altı porsiyona ayırmak için 1/4’lük bir ölçüm kabı kullanın ve hamur kısımlarını tavaya yerleştirin. Her bir parçayı 3-4 inçlik bir daireye bastırmak için ölçüm kabının arka tarafını kullanın. Tüm mısır taneleri tavada şekillendikten sonra fırına koyun.

  • Mısır ekmeğini 5 dakika pişirin. Dikkatlice ters çevirin ve altın rengi ve çıtır çıtır olana kadar 5 ila 7 dakika daha pişirmeye devam edin. Hemen servis yapın.

Mümkünse kızartma için domuz pastırması yağı kullanın, çünkü en iyi tadı o verir. Bir vegan seçeneği için tereyağı aromalı sebze katı yağı kullanın.

Mısır ekmeğinin soğutulması gerekiyor mu?

Oda sıcaklığında 1 veya 2 gün iyi durumda kalacaktır. Hava geçirmez bir torba veya kapta saklayın ve mutfağın serin ve kuru bir bölümünde saklayın. Parçaları soğuduktan sonra ve saklamak istiyorsanız kapalı bir kapta soğutun. 5 güne kadar.

Mısır ekmeğini dondurabilir misin?

Kesinlikle! Parçaların tamamen soğumasını bekleyin, ardından her bir diski tek tek plastik sargıya sarın. Tüm mısır ponesini hava geçirmez bir fermuarlı poşete koyun ve 3 aya kadar dondurucuda saklayın.

Nasıl yeniden ısıtılır?

Bir gece buzdolabında, bir saat kadar tezgahta veya mikrodalga fırınınızın “buz çözme” ayarını kullanarak eritin. Yeniden ısıtmak için, hafif nemli bir kağıt havluya sarın ve her seferinde birkaç saniye düşük sıcaklıkta mikrodalgaya koyun. Veya alüminyum folyoya gevşekçe sarıp 350 derecelik fırında 5-10 dakika pişirin.

hizmet: 1bilgisayar, kalori: 239kalori, karbonhidratlar: 30G, Protein: 3G, Yağ: 12G, Doymuş yağ: 4G, Doymamış yağ: 2G, Tekli doymamış yağ: 5G, kolesterol: 9mg, Sodyum: 405mg, Potasyum: 125mg, lif: 3G, Şeker: 7G, Kalsiyum: 2mg, Ütü: 1mg

Bu tarifi yapmak? Bizi Instagram’da takip edin ve ne pişirdiğinizi paylaşabilmemiz için @ASpicyPerspective’i etiketleyin!

Bu Tarifi Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *