müstehcen kahverengi köftesi – smitten mutfak

hash brown patties

[Shown in these photos is a 1.5-pound batch, making 6 large patties. This recipe is easily scaled up and down, as needed.]

  • 1 pound rus patates (ler), soyulmuş ve 1 inçlik parçalar halinde kesilmiş
  • Tuz
  • 1 yemek kaşığı patates nişastası
  • Kızartma için nötr, yüksek ısılı yağ
Patateslerinizi pişirin: Patates parçalarını soğuk, tuzlu su dolu bir tencereye koyun ve ısıyı yüksek seviyeye getirin. Zamanlayıcınızı 15 dakikaya ayarlayın. 15. dakikada, su uzun süre kaynamamış olsa bile bir parça patatesi kontrol edin. Bıçak veya şiş geçecek kadar yumuşak olmasına bakıyoruz ama pelte gibi olmamalı; gerekirse bir veya iki dakika daha ekleyin. Patatesleri boşaltın ve büyük bir kesme tahtasına aktarın. Yaklaşık 5 dakika tek bir tabaka halinde hafifçe soğumaya yayın.

Hash brown karışımını oluşturun: Patatesleri bezelye büyüklüğünde küçük küçük doğrayın. Bir kasede nişasta ile birleştirin ve tadına göre baharatlayın – Ben tuz diyorum ama bu noktada kızarmış patateslerinize biber veya istediğiniz diğer baharatları ekleyebilirsiniz.

Köfteleri şekillendirin: Tezgaha geri aktarın ve büyük, kalın bir yuvarlak haline gelene kadar kesme tahtası üzerinde birkaç kez yoğurun. Burada gördüğünüz cömert boyutlu köfteler için 4 takoz veya daha küçük olanlar için 6 dilime bölün. Her bir kamayı bir yuvarlak haline getirmek için ellerinizi kullanın ve ardından yaklaşık 1/2 inç kalınlığında düzleştirin ve tahtaya istediğiniz şekli verin – ya yuvarlak bir köfte ya da daha çok yuvarlak bir dikdörtgene itebilirsiniz. Burada. Kalan takozlarla tekrarlayın.

Köfteleri kızartın: Orta boy, ağır bir kızartma tavasını, köftelerin kenarlarına kadar gelecek kadar yeterli yağla yüksek ateşte ısıtın. [In my photo, I’ve fully submerged them in oil, i.e. deep-frying them, but shallow-frying will work too.] Yağ 350°F ila 360°F’ye ulaştığında veya bir parça patates hemen cızırdayıp tavada kararmaya başladığında, ilk köfteyi tahtadan aktarmak için ince bir spatula kullanın ve yavaşça yağa indirin. Altında orta kahverengi olana kadar 1 ila 2 dakika kızartın, eşit renk için köftenin üstüne yağ sürün. Dikkatlice ters çevirin ve köftenin ikinci tarafı da güzelce kızarana kadar 1-2 dakika daha kızartın. Fazla damlacıkları tekrar tavaya sallayarak yağdan kaldırın ve boşaltmak için kağıt havlulara aktarın. Hemen tuz serpin.

Kalan köftelerle tekrarlayın. Tavanız yeterince büyükse, devam edin ve her seferinde iki tane kızartın. [I use a smaller one so I need less oil.]

Bitirmek için: Hemen olduğu gibi yiyin veya yukarıda gösterildiği gibi kızarmış yumurta veya salata-y avokado tostu ve yumuşak pişmiş yumurta ile doldurun. Kalan köfteler dondurulabilir. Dondurucudan, bir tepsi üzerinde 400 derecelik fırında 20 dakika, bir kez çevirerek tekrar ısıtın. Buzdolabından 10 ila 15 dakika yeterli olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *