Naneli Çikolatalı Kurabiye – Baharatlı Bir Bakış

Naneli Çikolatalı Kurabiye - Baharatlı Bir Bakış

Andes Creme de Menthe Çikolatalı naneli kurabiyeler kimsenin geri dönmek istemeyeceği karşı konulamaz yenilebilir bir hediye yapın.

Tatil için Andes nane çikolatalı kurabiye

Resmi olarak Tatil Sezonu. Aileye, arkadaşlara, kendinizden vermeye ve anılar yaratmaya odaklanma zamanı.

Hepimizin farklı gelenekleri ve bu sezonu özel kılan fikirleri var. Bazıları her Noel arifesinde bir tören yemeği hazırlar. Diğerleri mahallede mum ışığında yürüyüş yapar. Bazıları taze bir ağaç kesmek için her yıl karda güçlükle yürür, diğerleri Rafta bir Elf saklar. Bazıları 6 Aralık’ta kutsanmak için ayakkabılarını dışarıda bırakır, diğerleri patates latke ve döş yapar. Tatillerde farklı ailelerin neler yaptığını duymayı seviyorum.

andes nane ile çikolata nane girdap kurabiye

Noel kurabiyeleri

Her yıl yaptığımız ve çocuklarımın beklentiyle dolup taşmasına neden olan birkaç şey var. Hayatımı az çoktur felsefesiyle yaşamaya çalışıyorum, bu yüzden tatil geleneklerimiz diğerleri kadar ayrıntılı olmayabilir ama onlar bize özel…

 • Tatil sezonuna başlamak için her yıl burada, Asheville’deki Grove Park Inn’de düzenlenen Ulusal Zencefilli Kurabiye Yarışmasını ziyaret ederiz. Ayrıntılı kreasyonların sanatı ve karmaşık detayları, görülmesi gereken bir manzaradır. Yarışmacılar girişleri üzerinde aylar öncesinden çalışmaya başlarlar.
 • Noel takvimleri asıyoruz ve onları her sabah çocukları yataktan bir tavşandan daha hızlı fırlatan minik ıvır zıvırlarla dolduruyoruz.
 • kurabiye yapıyoruz…Yalnızca birkaç kurabiye değil, arkadaşlarınız ve komşularınızla paylaşmak için düzinelerce ve düzinelerce kurabiye. Birkaç günlük tuhaf kurabiye üretimimiz, sevdiklerimize bizim için ne kadar önemli olduklarını anlamalarını sağlamak için lezzetli bir jeton sunmamızı sağlıyor. Bu, çocukken canlı bir şekilde hatırladığım bir gelenek ve umarım çocuklarım da “anneyle kurabiye yapmayı” benim kadar şefkatle değerlendireceklerdir.
 • Her yıl Noel ağacımıza bir cam turşu süsü saklarız. Noel arifesinde hepimiz bir çift yeni pijama açarız. Sarılma tavrımızı giyerek aşağı iniyoruz ve Noel hikayesini okumak için oturuyoruz. Daha sonra çocukların ağaçta saklı turşuyu aramasına izin verdik. Yeşil olduğu için bulması zor. Turşuyu bulan kişi o gece bir bonus hediye açar, yatmadan önce hep birlikte oturup oynayacağımız bir oyun.

Kurabiye pişirme günlerini ekstra özel kılmak için her zaman önceki yıllardan birkaç favori yaparız, ardından arkadaşlarımız üzerinde test etmek için birkaç yeni çeşit yaratırız.

Yakın zamanda Andes Nane Cipslerini keşfettiğim için, Çikolatalı Nane Kurabiyeleri yüksek önceliğe sahipti. Arkadaşlarımıza çeşitli renk, şekil ve tatlarda ikramlarla dolu bir teneke verme geleneğini seviyorum. Çikolatalı Nane Kurabiyeleri, bağımlılık yapan naneli cipslerin yanı sıra ciddi bir görsel çekicilik sunar.

çikolatalı naneli kurabiye tarifi - naneli çikolatalı kurabiye

Malzemeler Kontrol Listesi

 • 1 su bardağı yumuşamış tereyağı
 • 1 su bardağı şeker
 • 1 büyük yumurta
 • 2 çay kaşığı vanilya özü
 • 2 su bardağı çok amaçlı un + 3 yemek kaşığı, bölünmüş
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/3 fincan şekersiz kakao tozu
 • 1 su bardağı Andes Creme de Menthe cipsleri (veya doğranmış Andes naneleri)
 • 1/8 çay kaşığı nane özü
 • 1 damla yeşil gıda boyası

Bu Çikolata Andes Nane Kurabiye Nasıl Yapılır

Talimatlar

Elektrikli bir karıştırıcı (veya kanatlı ek parçalı bir stand mikseri) kullanarak, tereyağı ve şekeri hafif ve kabarık olana kadar 3-5 dakika krema haline getirin. Yumurta ve vanilyayı ekleyip iyice karıştırın.

2 su bardağı un, kabartma tozu ve tuzu birlikte eleyin. Daha sonra kuru malzemeleri iyice karışana kadar yavaş yavaş tereyağlı karışıma ekleyin.

Kurabiye hamurunu 1/3’ü karıştırma kabında kalacak şekilde 3’e bölün. Nane özü, 1 damla yeşil gıda boyası ve 2-3 yemek kaşığı ekstra unu hamura ekleyip iyice karıştırın.

Yeşil hamuru düz bir dikdörtgen haline getirin ve iyice sarın. Buzdolabına yerleştirin.

Kalan 2/3 hamuru tekrar karıştırma kabına alın. Kakao tozunu ekleyin ve iyice birleşene kadar karıştırın; Nane cipslerini karıştırın.

Hamuru sarın ve her iki hamuru da en az bir saat buzdolabında saklayın.

Unlu bir mumlu kağıt parçası üzerinde, çikolata hamurunu yaklaşık 1/8 inç kalınlığında 15×7 inçlik bir dikdörtgen şeklinde yuvarlayın.

Başka bir yağlı kağıt üzerinde, yeşil hamuru 15×6 inçlik bir dikdörtgene yuvarlayın ve bir tarafta 1 inçlik bir kenarlık bırakarak çikolatalı hamurun üstüne yerleştirin.

Hamuru çikolata kenarlığı ile sonuna kadar dikkatlice yuvarlayın. Bunu kolaylaştırmak için hamuru ikiye bölebilirsiniz.

Bir kez yuvarlandıktan sonra, mühürlemek için ruloyu uçtan aşağı doğru bastırın. Çatlakları birbirine sıkıştırın. Kütükleri yağlı kağıda sarın ve en az 30 dakika buzdolabına geri koyun.

Fırını 375 derece F’ye ısıtın ve çerez yapraklarını parşömen kağıdı veya silikon paspaslarla sıralayın. Hamur kütüğünü açın ve 1/3 inçlik parçalar halinde dilimleyin.

Fırın tepsilerine 2 inç aralıklarla yayın ve yaklaşık 12 dakika pişirin. Bir tel rafa aktarmadan önce çarşafları 5 dakika soğutun.

Aşağıda Tam (Yazdırılabilir) Çikolatalı Nane Kurabiye Tarifini Alın. Zevk almak!

bayram çikolatalı naneli kurabiye

Sıkça Sorulan Sorular

Bu Naneli Çikolatalı Kurabiye Tarifi Ne Kadar Sürer?

Bu kurabiyeleri hava geçirmez bir kapta oda sıcaklığında 4 ila 6 gün saklayabilirsiniz.

Andes Baking cipsleri Andes Mints ile aynı mı?

Fırın talaşlarını kullanabilirsiniz ama ben Andes nanelerini kullanmayı tercih ederim.

Noel andes nane kurabiyeleri

Diğer Harika Kurabiye Tarifleri Bolca!

Kalori, karbonhidrat, protein, doymuş yağ, kolesterol, sodyum, potasyum, lif, vitamin ve kalsiyum yüzdeleri gibi beslenme bilgileri için aşağıdaki yazdırılabilir tarif kartını kontrol edin.

Çikolatalı Nane Kurabiyeleri (Andes Kurabiyeleri)

Andes Creme de Menthe Çikolatalı naneli kurabiyeler kimsenin geri dönmek istemeyeceği karşı konulamaz yenilebilir bir hediye yapın.

servis: 40 kurabiye

 • Bir elektrikli karıştırıcı kullanarak, tereyağı ve şekeri hafif ve kabarık olana kadar—3-5 dakika—kremleyin. Yumurta ve vanilyayı ekleyip iyice karıştırın.

 • 2 su bardağı un, kabartma tozu ve tuzu birlikte eleyin. İyice birleştirilene kadar yavaşça tereyağı karışımına ekleyin.

 • Hamuru 1/3’ü karıştırma kabında kalacak şekilde 3’e bölün. Nane özü, 1 damla yeşil gıda boyası ve 2-3 yemek kaşığı ekstra unu hamura ekleyip iyice karıştırın.

 • Yeşil hamuru düz bir dikdörtgen haline getirin ve iyice sarın. Buzdolabına yerleştirin.

 • Kalan 2/3 hamuru tekrar karıştırma kabına alın. Kakao tozunu ekleyin ve iyice birleşene kadar karıştırın; Nane cipslerini karıştırın.

 • Hamuru sarın ve her iki hamuru da en az bir saat buzdolabında saklayın.

 • Unlu bir mumlu kağıt parçası üzerinde, çikolata hamurunu yaklaşık 1/8 inç kalınlığında 15×7 inçlik bir dikdörtgen şeklinde yuvarlayın.

 • Başka bir yağlı kağıt üzerinde, yeşil hamuru 15×6 inçlik bir dikdörtgene yuvarlayın ve bir tarafta 1 inçlik bir kenarlık bırakarak çikolatalı hamurun üzerine yerleştirin.

 • Hamuru çikolata kenarlığı ile sonuna kadar dikkatlice yuvarlayın. Bunu kolaylaştırmak için hamuru ikiye bölebilirsiniz.

 • Bir kez yuvarlandıktan sonra, mühürlemek için ruloyu uçtan aşağı doğru bastırın. Çatlakları birbirine sıkıştırın. Kütükleri yağlı kağıda sarın ve en az 30 dakika buzdolabına geri koyun.

 • Fırını 375 derece F’ye ısıtın ve çerez yapraklarını parşömen kağıdı ile sıralayın. Hamur günlüğünü açın ve 1/3 inçlik parçalar halinde dilimleyin.

 • Fırın tepsilerine 2 inç aralıklarla yayın ve yaklaşık 12 dakika pişirin. Aktarmadan önce çarşaflarda 5 dakika soğutun.

Hava geçirmez bir kapta, oda sıcaklığında bir haftaya kadar saklayın.

hizmet: 1kurabiye, kalori: 117kalori, karbonhidratlar: 14G, Protein: 1G, Şişman: 7G, Doymuş yağ: 5G, kolesterol: 16mg, Sodyum: 75mg, Potasyum: 31mg, lif: 1G, Şeker: 8.G, A vitamini: 150iç ünite, Kalsiyum: 9mg, Ütü: 0,7mg

Bu tarifi yapmak? Bizi Instagram’da takip edin ve ne pişirdiğinizi paylaşabilmemiz için @ASpicyPerspective’i etiketleyin!

Bu Tarifi Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *