Nohutlu ve Kurutulmuş Domatesli Roka Makarna Salatası (mayosuz!)

no mayo pasta salad with argula
Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bilgilendirme politikamı okuyun.

Baharatlı roka, konserve leblebi, güneşte kurutulmuş domates, traşlanmış parmesan ve balzamik sirke ile bu makarna salatası taze ve lezzetlidir ve mayonez kullanılmadan yapılır.


Nohutlu Roka Makarna Salatası

Bu yaz makarna salatası, sadece yeşillik salatasından daha önemli bir şey istediğiniz, ancak bir ton yemek pişirmek istemediğiniz sıcak geceler için mükemmeldir. Konserve nohuttan protein ve lif alan harika, bütçeye uygun, vejetaryen bir yemek. Daha da fazla protein için buğday yerine nohutlu makarna kullanabilirsiniz. Bu soğuk makarna salatası, öğle veya akşam yemeklerinde işe yarar ve porsiyonları oldukça tatmin edicidir. Seveceğiniz mayonezsiz daha kolay makarna salatası tarifleri, bu Mayosuz Ton Balıklı Makarna Salatası ve Bebek Yeşillikli Yaz Makarna Salatası.

Nohutlu Roka Makarna Salatası

Mayo Makarna Salatası Yok

Makarna salatamda mayonez olması umurumda değil ama tüm makarna salatalarının mayoneze ihtiyacı yok. Makarna eklenmiş salatalar olan makarna salataları yapmayı seviyorum ve genellikle mayonezi atlayıp bunun yerine yağ ve sirke kullanıyorum. Yani, yeşillikler üzerinde ağır ama karbonhidratlar üzerinde daha hafiftirler. Bu yemeği bir arka bahçedeki barbeküye veya pikniğe getirirseniz, bir süre güneşte oturması muhtemeldir, ancak salata soslu makarna salatası tarifi ile endişelenmenize gerek yok!

Makarna salatası yaparken makarnayı duruluyor musunuz?

Evet, makarnanızı soğuk salatada kullanırken durulamalısınız. Soğuk su altında durulamak, pişirme sürecini durdurmaya ve topaklanmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Yararlı İpuçları

İşte bu basit salatayı harika hale getirmek için birkaç ipucu!

  • Berimalzemeler basittir, yemek kaliteli malzemelere dayanır. Sızma zeytinyağı ve gerçekten iyi yıllandırılmış balzamik sirke kullanın. Ve en önemlisi, size en lezzetli salatayı verecek olan Parmigiano Reggiano veya Locatelli Pecorino Romano gibi birinci sınıf bir ithal peynir kullanın.
  • Bu roka makarna salatası tarifi, altı ons penne veya rotini gerektirir. en iyisi makarnayı mutfak terazisi ile tartın Makarna farklı şekil ve boyutlarda olduğu için ihtiyacınız olan tam miktarı belirlemek için.

Yemek Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Makarna salataları yemek hazırlığı için mükemmeldir. Servis yapmadan bir gün önce yapabilirsiniz ve artıklar buzdolabında üç ila dört gün saklanır. Kalabalığa servis yapacaksanız yemeden önce biraz roka eklemek için beklerdim.

mayonezsiz argulalı makarna salatası

Nohutlu Roka Makarna Salatası

Bayılacağınız Diğer Makarna Salatası Tarifleri:

hazırlık: 5 dakika

Aşçı: 10 dakika

Toplam: 15 dakika

Teslim olmak: 4 porsiyon

Hizmet boyutu: 2 bardak

  • Makarnayı büyük bir tencerede tuzlu suda al dente için paketin üzerindeki talimatlara göre kaynatın.

  • Pişirmeyi durdurmak için boşaltın ve soğuk su altında çalıştırın.

  • Makarnayı körpe roka, güneşte kurutulmuş domates, nohut, yağ, sirke, peynirin yarısı, tuz ve taze çekilmiş karabiberle tatlandırın.

  • Kalan traşlanmış Parmesan peyniri ile 4 tabak ve üst arasında bölün.

son adım:

Lütfen bir derecelendirme bırakın ve bu tarifi nasıl beğendiğinizi bize bildirmek için yorum yapın! Bu, işletmemizin gelişmesine ve sizin için ücretsiz, yüksek kaliteli tarifler sağlamaya devam etmesine yardımcı olur.

hizmet: 2 bardak, kalori: 280 kalori, karbonhidratlar: 43.5 G, Protein: 11 G, Şişman: 9 G, Doymuş yağ: 3.5 G, kolesterol: 2 mg, Sodyum: 337 mg, lif: 8. G, Şeker: 3 G

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *