Pretzel Kabuklu Tavuk Şiş – Baharatlı Bir Bakış

Pretzel Kabuklu Tavuk Şiş - Baharatlı Bir Bakış

Peynirli Pretzel Tavuk Kebapları – Lezzet yüklü ve yapması eğlenceli, çocuklara uygun çubukta tavuk tarifi!

Japon balığı ve Pretzel kabuklu tavuk

Favori Sade Akşam Yemeği

Land O’Lakes ile başka bir Mutfak Sohbeti zamanı! Okula dönüş için temellere geri dönmekten bahsediyoruz. Ve HENÜZ bunun hakkında düşünmek istemesek de, okul hemen köşede. Ailem her sonbaharda her zamankinden daha meşgul, bu yüzden tüm ailenin aceleyle hazırlanmasına yardımcı olabileceği tarifleri seviyorum.

Çocuklarım ve ben bütün yaz bir fırtına gibi pişirdik, taze yaz meyveleri ve ızgara arka bahçe favorileri ile ikramlar yaptık.

Artık yaşlandıklarına göre ipleri gevşettim ve mutfakta biraz daha sorumluluk almalarına izin verdim.

Bu pişmiş tavuk ihalelerini ilk yaptığımızda, üç kabuk varyasyonu denedik: sadece peynirli kraker ekmek, sadece çubuk kraker ekmek ve her ikisinin bir kombinasyonu.

Üçünü de tattıktan sonra çocuklar, peynirli kraker kaplamasının en iyisi olduğuna karar verdiler. en güzel pişmiş tavuk ihaleleri, ancak peynir ve çubuk kraker kaplaması en iyi tadı verdi ve harika oldu kırılma faktörü.

Ballı Hardal Soslu Çubukta Peynirli Pretzel Fırında Tavuk İhaleleri, küçüğünüzün mutfakta kendine güven duymasını sağlayacak harika bir yemek… diğer okula dönüş için zihinsel olarak hazırlanın.

Okul tekrar açıldığında bunların menümüzde çok yer alacağına dair bir his var içimde!

Tavuk şiş

Tavuk şiş

Her iki çocuğum da akşam yemeğini pişirmeye yardım etmeyi sever. Özellikle yapması eğlenceli, yemesi daha da eğlenceli, çocuklara uygun bir yemek olduğunda!

Kısa bir süre önce peynirli krakerler, çubuk krakerler ve tatlı krema Land O Lakes kullanarak bu Peynirli Pretzel Tavuğu Ballı Hardal Soslu Çubukta yarattık.® Çıtır çıtır bir kabuk için tereyağı.

Bu fırınlanmış ekmekli tavuk ihaleleri, hızlı ve eğlenceli bir okul sonrası akşam yemeği için mükemmeldir.

Ev yapımı ballı hardala batırılmış

Çocukların Favorisi Tavuk Kebapları

Bu pişmiş simit kabuklu tavuk şişlerini yapmak o kadar kolay ki çocuklar gerçekten hepsini yapabilir.

(Miniklerinizin çiğ tavuğa dokunmasını istemiyorsanız, yufkaları başlamadan önce şişlere geçirin.)

 • Yunan yoğurdu “yapıştırıcısını” karıştırıp tavuğun üzerine teyel fırçasıyla boyayabilirler.
 • Peynirli krakerleri ve çubuk krakerleri kırıntı haline getirebilirler.
 • Çubukları tutup tavuk bonfilelerini kırıntılara, sonra da erimiş Land O Lakes’e batırabilirler.® Zengin bir çıtır kabuk için tereyağı.
 • Daha büyük bir çocuk fırın tepsisini fırına bile dikkatlice yerleştirebilir.
 • Tavuk bonfile fırında olduğunda, küçüğünüz tamamen çocuk yapımı bir akşam yemeği için ballı hardal sosunu karıştırabilir.
çubuk kraker kabuklu tavuk

Bu Tavuk Kebap Tarifi Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Fırında Tavuk İhaleleri için:

 • Tavuk kanatları
 • Sade Yunan yoğurdu
 • Sarımsak tozu
 • Tuz
 • Peynirli kraker – herhangi bir çeşit
 • ezilmiş simit
 • Birkaç Yemek Kaşığı Land O Lakes® Tuzsuz Tereyağı
 • Bambu Şiş (Tahta şiş de olur.)

Ballı hardal sosu için:

 • Sade yoğurt
 • Sarı hardal
 • Bal

Olası eklentiler? Karabiber, öğütülmüş kimyon, soğan tozu veya kırmızı biber gibi ek otlar ve baharatlar eklemeyi düşünün.

Talimatlar

Başlamadan önce şişleri en az 20 dakika suda bekletin. Fırını önceden 450 F’ye ısıtın. Kenarları geniş bir fırın tepsisini folyo ile kaplayın. Küçük bir kapta 1/3 su bardağı yoğurdu sarımsak tozu ve tuzla karıştırın. Daha sonra peynirli krakerleri ve simitleri büyük bir fermuarlı poşete koyun ve oklava ile ezin. Kırıntıları bir tabağa veya sığ ağız kenarlı bir tabağa dökün. (Dilerseniz ayrı ayrı ezip ayrı tabaklara dökebilirsiniz.)

Yarım Çubuk Land O Lakes® Tuzsuz Tereyağı fırın tepsisine yerleştirin ve tereyağını eritmek için 2-3 dakika fırına koyun. Eridikten sonra, fırın tepsisini, erimiş tereyağı fırın tepsisinin tüm yüzeyini iyice kaplayana kadar çevirin.

Her bir tavuk ihalesinin ortasından bir şiş geçirin ve şişin en uzun kısmını bir tutamak için bir uçta bırakın. Her tavuk ihalesinin tüm yüzeyine ince bir kat yoğurt karışımı uygulamak için bir teyel fırçası kullanın. Ardından kolu tutun ve her bir parçayı her tarafı iyice kaplanana kadar kraker ve çubuk kraker kırıntılarına daldırın.

Her bir tavuk ihalesini fırın tepsisindeki eritilmiş tereyağına bastırın, ardından çevirin ve çıtır tereyağlı bir kabuk oluşturmak için ihalenin her iki tarafı da tereyağı ile iyice kaplanacak şekilde fırın tepsisine koyun. Tavuk yufkalarını fırın tepsisine, uçları dönüşümlü olarak yerleştirin, böylece 14 tanesi eşit şekilde dağılır. Fırının en alt rafına alıp 15-17 dakika pişirin.

Bu arada ballı hardal sosu için malzemeleri çırpın ve kenara alın. Pişen tavuk bonfileleri, yanında ballı hardal sos ile sıcak olarak servis edin.

Almak Aşağıdaki Komple (Yazdırılabilir) Pretzel Kabuklu Tavuk İhale Şiş Tarifi. Zevk almak!

tavuk kebapları

Sıkça Sorulan Sorular

Bu Tarif Ne Kadar Sürer?

Bu yufkaları hava almayan bir kapta buzdolabında 3 ila 5 gün saklayabilirsiniz.

Fırında veya hava fritözünde 350 derece F’de 5 dakika tekrar ısıtın.

İhale Halinde Kesilmiş Tavuğu Almak Zorunda Mıyım?

Tavuk ihaleleri, tavuğun bonfile olarak bilinen ve doğal olarak küçük şeritler halinde şekillendirilmiş bir parçasıdır. (Göğsün altında bulunurlar, ancak aslında tavuk göğsünden kesilmezler.) Et reyonunda paketler halinde satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, elinizde kemiksiz derisiz tavuk göğsü veya kemiksiz tavuk uyluklarınız varsa, şeritleri tavuk bonfile yerine kullanmak için 1 inçlik şeritler halinde kesebilirsiniz.

Bu Tarife Hangi Garnitürler Harika Gider?

Bu, aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyle eşleştirilebilen çok basit bir ana yemektir. Pilav, güney lahanası, taze meyve kapları, fritöz sebze kızartması veya diğer favori taraflarınızı yapabilirsiniz.

Metal Şiş Kullanabilir miyim?

Elinizde varsa metal şiş kullanabilirsiniz. Çocuk dostu olmayacaklar, bu nedenle pişirme sırasında/sonrasında onlara dokunurken de dikkatli olmalısınız, böylece siz veya çocuklarınız kendilerini yakmazlar.

Tavuk ihale tarifi

Diğer Harika Akşam Yemekleri

Kalori, karbonhidrat, protein, kolesterol, sodyum, potasyum, lif ve kalsiyum yüzdeleri gibi beslenme bilgileri için aşağıdaki yazdırılabilir tarif kartını kontrol edin.

Pretzel Kabuklu Tavuk Şiş (Tavuk Kebap)

Çubuk Üzerinde Peynirli Pretzel Tavuk – Lezzet ve yapması eğlenceli bir çubuk üzerinde çocuk dostu fırında tavuk ihale tarifi!

servis: 14 çıkar

Fırında Tavuk İhaleleri için:

Ballı hardal sosu için:

 • Başlamadan önce 14 şişi en az 20 dakika suda bekletin. Fırını önceden 450 F’ye ısıtın. Kenarları geniş bir fırın tepsisini folyo ile kaplayın. Küçük bir kapta 1/3 su bardağı yoğurdu sarımsak tozu ve tuzla karıştırın. Ardından peynirli krakerleri ve simitleri büyük bir fermuarlı torbaya koyun ve oklava ile ezin. Kırıntıları bir tabağa veya sığ ağız kenarlı bir tabağa dökün. (Dilerseniz ayrı ayrı ezip ayrı tabaklara dökebilirsiniz.)

 • Yarım Çubuk Land O Lakes® Tuzsuz Tereyağı fırın tepsisine yerleştirin ve tereyağını eritmek için 2-3 dakika fırına koyun. Eridikten sonra, fırın tepsisini, erimiş tereyağı fırın tepsisinin tüm yüzeyini iyice kaplayana kadar çevirin.

 • Her tavuk ihalesinin ortasından bir şiş geçirin ve şişin en uzun kısmını bir tutamak için bir uçta bırakın. Her tavuk ihalesinin tüm yüzeyine ince bir kat yoğurt karışımı uygulamak için bir teyel fırçası kullanın. Ardından kolu tutun ve her bir ihaleyi her tarafı iyice kaplanana kadar kraker ve çubuk kraker kırıntılarına daldırın.

 • Her bir tavuk ihalesini fırın tepsisindeki eritilmiş tereyağına bastırın, ardından çevirin ve çıtır tereyağlı bir kabuk oluşturmak için ihalenin her iki tarafı da tereyağı ile iyice kaplanacak şekilde fırın tepsisine koyun. Tavuk yufkalarını fırın tepsisine, uçları dönüşümlü olarak yerleştirin, böylece 14 tanesi eşit şekilde dağılır. Fırının en alt rafına alıp 15-17 dakika pişirin.

 • Bu arada ballı hardal sosu için malzemeleri çırpın ve kenara alın. Pişen tavuk bonfileleri, yanında ballı hardal sos ile sıcak olarak servis edin.

hizmet: 1pop, kalori: 245kalori, karbonhidratlar: 23G, Protein: 18G, Şişman: 8.G, Doymuş yağ: 3G, kolesterol: 56mg, Sodyum: 480mg, Potasyum: 290mg, lif: 1G, Şeker: 7G, A vitamini: 125iç ünite, C vitamini: 0.9mg, Kalsiyum: 54mg, Ütü: 0.7mg

Bu tarifi yapmak? Bizi Instagram’da takip edin ve ne pişirdiğinizi paylaşabilmemiz için @ASpicyPerspective’i etiketleyin!

Açıklama: A Spicy Perspective, Land O’Lakes ile özel bir onay için ortaklık kurdu. Ülke O Gölleri® Mutfak Konuşmaları blogcu programı için tereyağı. Bu blog yazısı Land O’Lakes tarafından desteklenmektedir.

Bu Tarifi Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *