Queso Fundido – Bütçe Baytları

Overhead shot of Queso Fundido in a cast iron pan.

Yapması kolay ve bir sürü insanı besleyen çok sevilen bir meze arıyorsanız, bu tarifi tatsız Queso Fundido için deneyin. Bu basit Meksika eritilmiş peynir ve sosis sosu, en kabadayı masayı bile susturabilir çünkü herkes onaylayarak homurdanmaktan çok daha fazlasını yapmak için suratını doldurmakla meşgul.

Queso Fundido'nun bir dökme demir tavada bir elin içine çip batırdığı üstten çekimi.

Queso ve Queso Fundido Arasındaki Fark Nedir?

Bu geleneksel Meksika yemeğinin adı “erimiş peynir” anlamına gelse de, onu Tex-Mex kuzeni Queso ile karıştırmayın. En basit haliyle, Queso sadece bir kase eritilmiş sarı peynirdir, Queso Fundido ise ikinci bir ana bileşen olan chorizo ​​üzerinde eritilmiş beyaz peynirdir.

Queso fundido için malzemeler

Geleneksel bir Queso Fundido yapmak için sadece iki malzemeye ihtiyacınız var: Mexican Chorizo ​​​​ve beyaz Meksika eriyen peynir. Ardından yeşil soğan, domates veya kişniş ile süsleyin. Yumuşak ekmeği veya kalın tortilla cipsi ile servis yapın. Mexican Chorizo ​​hayranı değilseniz, onu başka herhangi bir sosisle değiştirebilirsiniz. Bu vejetaryen yemeğini soya bazlı chorizo ​​kullanarak bile yapabilirsiniz.

Queso Fundido yapmak için hangi peyniri kullanabilirim?

Bu yemek için en iyi peynirler Queso Asadero, Queso de Oaxaca, Queso Quesadilla veya Queso Chihuahua AKA Menonita’dır. Ayrıca kıyılmış Meksika peyniri karışımı, Monterey Jack veya Mozzarella kullanabilirsiniz. İyi erimeyen Queso Fresco, Cotija veya Ranchero’dan uzak durun.

Queso Fundido'nun bir dökme demir tavada bir elin içine çip batırdığı yandan görüntüsü.

Artan Queso Fundido Nasıl Saklanır?

Artıkları hava geçirmez bir kaba koyun. Kapta biraz nefes alma odası kaldığından emin olun ve kapatmadan önce daldırma yüzeyine bir plastik tabaka bastırın. Bu, kalın bir derinin oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Üç güne kadar soğutun. Üç aya kadar dondurun.

Queso Fundido Nasıl Yeniden Isıtılır

Dondurulmuş halden yeniden ısıtılıyorsa, Queso Fundido’yu bir gece buzdolabında çözün. Tekrar ısıtmak için Queso Fundido’yu yapışmaz bir tavaya koyun ve orta ateşte ısıtın. Peynir ısınana ve gevşeyene kadar karıştırın. Daldırmanın tepesinde oluşan bir su havuzuyla ayrılabilir. Bu iyi. Sadece karıştırmaya devam et. Kıvamı çok koyu olursa birkaç yemek kaşığı krema veya tam yağlı süt ile inceltebilirsiniz.

Bir dökme demir tavada Queso Fundido'nun üstten çekimi.

Queso Fundido

Yapması kolay ve bir sürü insanı besleyen çok sevilen bir meze arıyorsanız, kesinlikle bu basit, tatsız Queso Fundido tarifini denemelisiniz.

Yazar: Monti—Bütçe Baytları

Queso Fundido'nun bir dökme demir tavada bir elin içine çip batırdığı üstten çekimi.

  • 1 yemek kaşığı yemeklik yağ (0,04 $)
  • 1 pound Meksika chorizo, sığır eti veya domuz eti (4,58 $)
  • 20 oz. queso quesadilla, kıyılmış (5,98 $)
  • Fırını 300 ° F’ye ısıtın. Chorizo ​​​​’yu (varsa) kabuğundan çıkarın ve peyniri bir kutu rendenin en büyük deliklerine rendeleyin.

  • Fırına dayanıklı bir tavayı orta ateşte ısıtın ve bir yemek kaşığı sıvı yağ ekleyin. Chorizo’yu yağ işlenene ve sosis kabarcıklı olana kadar 7 ila 8 dakika pişirin.

  • 3 yemek kaşığı chorizo ​​​​garnitür için ayırarak tavadaki yağı boşaltın. Çok yağlıysa, tavaya geri koymadan önce mümkün olduğu kadar fazla yağ almak için kağıt havluların üzerine koyun. Chorizo’yu rendelenmiş peynirle doldurun.

  • Tavayı fırına koyun ve peynir eriyene ve köpürene kadar 5 ila 7 dakika pişirin. Tavayı ısıya dayanıklı bir yüzeye yerleştirin, ayrılmış chorizo ​​ile süsleyin ve hemen servis yapın.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.hizmet: 1hizmet etmekkalori: 441kalorikarbonhidratlar: 5GProtein: 23GŞişman: 36GSodyum: 1038mg

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Queso Fundido'nun bir dökme demir tavada bir elin içine çip batırdığı üstten çekimi.

Queso Fundido Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

[Birtezgahüzerindekiambalajlarındachorizo​​​​vepeynirinhavaiçekimi[packagingonacountertop

Fırını 300 ° F’ye ısıtın. Chorizo ​​​​’yu (varsa) kabuğundan çıkarın ve peyniri bir kutu rendenin en büyük deliklerine rendeleyin.

İçinde oluklu bir kaşık bulunan bir dökme demir tavada pişirilen chorizo ​​​​'nun havai çekimi.

Fırına dayanıklı bir tavayı orta ateşte ısıtın ve bir yemek kaşığı sıvı yağ ekleyin. Chorizo’yu yağ işlenene ve sosis kabarcıklı olana kadar 7 ila 8 dakika pişirin. Chorizo ​​u200bu200byapışma eğilimindedir, bu nedenle tavayı sık sık karıştırın ve ısıyı yükseltmeyin.

Dökme demir bir tavada rendelenmiş peynirle tepesinde chorizo'nun tepeden atışı.

Tavadaki yağı boşaltın ve yaklaşık 3 yemek kaşığı chorizo ​​​​garnitür için ayırın. Chorizo ​​​​çok yağlıysa, tavaya geri koymadan önce mümkün olduğunca fazla yağ alması için kağıt havluların üzerine koyun. Chorizo’yu rendelenmiş peynirle doldurun.

Queso Fundido'nun bir dökme demir tavada üstten dilimlenmiş yeşil soğan serpiştirdiği havai atış.

Tavayı fırına koyun ve peynir eriyene ve köpürene kadar 5 ila 7 dakika pişirin. Peynir topaklanabileceği için fazla pişirmeyin. Tavayı ısıya dayanıklı bir yüzeye yerleştirin, ayrılmış chorizo ​​ile süsleyin ve hemen servis yapın. Dilerseniz üzerini dilimlenmiş yeşil soğan, doğranmış domates veya kıyılmış kişniş yaprakları ile de süsleyebilirsiniz.

Bir dökme demir tavada Queso Fundido'nun üstten çekimi.

Queso Fundido’yu ekşi krema, jalapeno turşusu, un veya mısır ekmeği, tortilla cipsi ve en sevdiğiniz salsa ile servis edin. Deneyin:

altyazı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *