Ramen Erişte Salatası – Bütçe Baytları

Overhead view of ramen noodle salad on an oval serving platter.

Bu Ramen Erişte Salatası, ben büyürken sık sık yediğimiz bir şey ve bugün hala onu seviyorum. Neden? Çünkü hafif, taze, doyurucu, kullanımı basit ve ucuz ve buzdolabında iyi tutar, böylece arta kalanları günlerce yiyebilirsiniz (daha az pişirme, daha çok yeme!). Bu tarifi yer imlerine ekleyin çünkü sizi yazın o uzun sıcak günlerinden kurtaracak!

Oval bir tabakta ramen şehriye salatasının havai görüntüsünü kapatın.

Ramen Şehriye Salatası nedir?

Bu ramen şehriye salatası, ince kıyılmış lahana, tavuk, havuç, yeşil soğan, badem ve … tambur… biraz ekstra CRUNCH için pişmemiş hazır ramen erişte karışımıdır! Salata ayrıca zencefil, pirinç sirkesi ve soya sosu gibi Asya esintili tatlara sahip basit ve hafif bir sos içerir. Pek çok insan bu salataya Çin Tavuk Salatası diyor, ancak bu otantik bir Çin tarifi değil, bu yüzden daha doğru bir isim olan Ramen Noodle Salata olarak yeniden markalaştırıyoruz.

Ne Tür Lahana Kullanmalı?

Bu salata genellikle normal yeşil lahanadan biraz daha hafif ve daha narin bir dokuya sahip olan Napa lahanasından yapılır, ancak tamamen esnektir. Bu hafta mağazadayken Napa lahanası biraz pahalıydı, bu yüzden biraz yeşil lahana ile değiştirdim ve renk için biraz mor lahana ekledim. İsterseniz tüm yeşil lahanayı kullanabilirsiniz veya daha da büyük bir kestirmek istiyorsanız, kendinizinkini parçalamak yerine iki poşet önceden kıyılmış lahana salatası karışımı (lahana ve havuç) kullanın. …Ama taze kıyılmış her zaman daha lezzetlidir. 😉

Başka Ne Ekleyebilirim?

Salataları seviyorum çünkü onlara pek çok farklı şey ekleyebilirsiniz ve bu Ramen Noodle Salatası da bir istisna değil! Elinizde varsa, ramen erişte salatasına ekleyebileceğiniz diğer bazı eğlenceli malzemeler:

 • mandalina portakalları
 • Susam taneleri
 • Kaju fıstığı
 • avokado
 • Salatalık
 • olgunlaşmamış soya fasülyesi
 • yer fıstığı
 • Rendelenmiş brokoli sapları

ARTIKLAR NASIL SAKLANIR

Bu ramen şehriye salatasını hazırlamayı planlıyorsanız (şiddetle tavsiye edilir), birkaç seçeneğiniz vardır. Ramen eriştelerinin süper gevrek kalmasını istiyorsanız, saklamadan önce salataya karıştırmayın. Yemeden hemen önce her porsiyonun üzerine serpin. Ramenin zamanla sosun lezzetini çekmesi hoşuma gidiyor ama sen beğeniyorsun! Salata buzdolabında olduğu için bademler de hafifçe yumuşar. Salata buzdolabında yaklaşık 3-4 gün dayanır.

Üç kase ramen şehriye salatasının havai görünümü.


Ramen Erişte Salatası

Bu hafif ve taze ramen erişte salatası, gevrek lahana, kıyılmış tavuk, gevrek ramen erişte ve basit bir ev yapımı salata sosu içerir.

Yazar: Beth—Bütçe Baytları

Oval servis tabağında ramen şehriye salatasının havai görünümü.

Sirke

 • 1/4 bardak nötr salata yağı* (0,16 ABD doları)
 • 1/4 bardak pirinç sirkesi (0,60 ABD Doları)
 • 2 yemek kaşığı Bal (0,50 ABD Doları)
 • 2 vesaire soya sosu (0,04 $)
 • 1 vesaire öğütülmüş zencefil (0,10 ABD Doları)
 • 1/4 vesaire sarımsak tozu (0,02 ABD doları)
 • 1 vesaire kızarmış susam yağı (0,10 ABD Doları)

salata

 • 6 bardak Kıyılmış lahana (1,10 dolar)
 • 1 havuç (0,14 ABD doları)
 • 4 yeşil soğanlar (0,45 dolar)
 • 1 3 oz. paket anlık ramen (0,39 ABD doları)
 • 1/4 bardak dilimlenmiş badem (0,73 dolar)
 • 2 bardak kıyılmış tavuk döner (4,00 $)

Ekranınızın kararmasını önleyin

 • Önce pansumanı yap. Salata yağı, pirinç sirkesi, bal, soya sosu, zencefil, sarımsak tozu ve kızarmış susam yağını birlikte çırpın. Pansumanı bir kenara koyun.

 • Lahanayı olabildiğince ince doğrayın. Havucu rendeleyin ve yeşil soğanı dilimleyin. Hazır ramen eriştelerini ezin (baharat paketini atın veya başka bir kullanım için saklayın).

 • Lahanayı, havucu, yeşil soğanı, bademleri, ezilmiş erişteleri ve kıyılmış tavuğu büyük bir kaseye koyun. Üzerine hazırladığınız sosu dökün. Salatayı her şey eşit bir şekilde birleşene ve sosla kaplanana kadar atın. Hemen servis yapın veya yemeye hazır olana kadar buzdolabında saklayın.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.*Kanola, fıstık, susam (kızartılmamış), hafif zeytinyağı veya avokado yağı gibi herhangi bir hafif aromalı veya nötr yağ kullanın.

hizmet: 1.5bardakkalori: 292kalorikarbonhidratlar: 22GProtein: 17GYağ: 16GSodyum: 581mglif: 3G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Servis tabağındaki ramen şehriye salatasının yakın görüntüsü.

Ramen Şehriye Salatası Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Pansuman bir kapta çırpılır.

Önce pansumanı yap. ¼ fincan nötr salata yağı, ¼ fincan pirinç sirkesi, 2 çay kaşığı bal, 2 çay kaşığı soya sosu, 1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil, ¼ çay kaşığı sarımsak tozu ve 1 çay kaşığı kavrulmuş susam yağını birlikte çırpın. Pansumanı bir kenara koyun.

Bir kesme tahtası üzerinde rendelenmiş yeşil ve mor lahana.

Salata için yaklaşık altı bardak lahana rendeleyin. Yeşil lahana, mor lahana, Napa lahana veya yukarıdakilerin herhangi bir karışımını kullanabilirsiniz. Lahanayı olabildiğince ince doğrayın.

Bir kesme tahtası üzerinde rendelenmiş havuç ve dilimlenmiş yeşil soğan.

Bir havucu rendeleyin ve dört yeşil soğanı dilimleyin.

Bir kasede rendelenmiş tavuk döner.

Yaklaşık iki su bardağı haşlanmış tavuk göğsünü didikleyin. Biz tavuk çevirme kullandık ama siz kendi tavuk göğsünüzü pişirebilir hatta konserve tavuk göğsü kullanabilirsiniz.

Salata malzemeleri kaseye alınarak üzerine sos dökülür.

Kıyılmış lahana, havuç, yeşil soğan ve tavuğu bir kaseye koyun. Bir 3 oz ezin. Hazır ramen erişte paketi (baharat paketini atın veya başka bir kullanım için saklayın). Ezilmiş ramen eriştelerini ve ¼ fincan dilimlenmiş bademleri kaseye ekleyin. Üzerine hazırladığınız sosu dökün.

Ahşap mutfak eşyaları ile fırlatılan salata.

Her şey eşit şekilde karışana ve sosla kaplanana kadar salatayı iyice karıştırın.

Tahta kaşıklarla bir kasede Ramen Noodle Salatası bitti.

Ramen erişte salatasını hemen servis edin veya dört güne kadar buzdolabında saklayın. Sosu yeniden dağıtmak için servis yapmadan hemen önce salatayı her zaman iyice karıştırın.

Üç kase ramen şehriye salatasının havai görünümü.

O çıtır çıtır taze iyiliğin tadını çıkarın!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *