Roka Salatası – WellPlated.com

the best arugula salad recipe in a bowl

Bunun gibi hızlı, sağlıklı bir tarafla sakin olalım roka salatası limonlu balzamik sos ile. Bu esnek tarif, hemen hemen her şeyle uyumludur (tavuk, deniz ürünleri, pizza ve hatta roka ile her tadı harika olan kiş gibi brunch tarifleri). Basittir, sonsuz şekilde özelleştirilebilir ve parlak sosu, onu şimdiye kadar yapabileceğiniz en iyi roka salatası yapar.

Bir kasede en iyi roka salatası tarifi

Sonrası için kaydetmek üzere bu tarifi Pinterest’te sabitleyin

İğnele!

Biberli rokanın bu lezzetli karışımı (artı YUM olduğu için dev Parmesan talaşı) basit ama haftasonuna layık olacak kadar güzel.

Yapması çok kolay, hafta içi uzun bir günün sonunda beynim şunu söylerken bile, onu bir araya getiremeyecek kadar yorgun hissetmiyorum. Merhaba, bitirdim.

Bu salata esnek, hızlı ve aynı anda hem sağlıklı hem de yaratıcı hissetmemi sağlıyor.

Keşke her restoranda sipariş edebilseydim: bol yeşillik, salatayı ıslatmadan veya ıslak hale getirmeden diğer malzemeleri zenginleştiren canlı limonlu balzamik sos ile.

Yıllar boyunca bu roka salatasının çeşitli versiyonlarını onlarca kez yaptım.

Bu, tabaklarımıza biraz yeşillik eklemenin hızlı ve lezzetli bir yolunu sunan, arka planda kalan bir tarif. Her yaptığımda zevk alıyorum.

Bir kasede kolay roka salatası

Roka Yeşillikleri Neden Kullanılır?

Roka, imza tadı nedeniyle salatada kullanmayı en sevdiğim yeşilliklerden biridir.

Tamamen aromalı soslara dayanabilir, ancak tabağı yenecek kadar güçlü değildir, dolayısıyla pek çok yemekle eşleşebilir.

Bununla birlikte, herhangi bir şeyle eşleşebilecek bir slam dunk garnitürüne ihtiyacım olduğunda, bugünün balzamik roka salatası asla başarısız olmaz.

sağlıklı soslu büyük bir kase roka salatası

Sağlıklı Roka Salatası Yapmanın İpuçları

Besleyici bileşenleri ve hafif sosu nedeniyle bu roka salatası size çok iyi geliyor.

Roka hayati besinlerle doludurve kalorisi, karbonhidratı, yağı ve şekeri düşüktür.

Ayrıca, istediğiniz hemen hemen her şeyi ekleyebilirsiniz.

 • Salatayı sizin için daha da iyi hale getirmek için, taze sebze veya meyve gibi sağlıklı malzemelerden ekstra porsiyonlar ekleyin (armut veya çilekli roka salatası harika olur). Sırada roka avokado salatası var.
 • Ölçülü olarak fındık ve peynir gibi daha hoşgörülü malzemeler kullanın. Salatayı tatmin edici hale getirmek için şunların eklenmesi önemlidir; sadece aşırıya kaçmayın.
 • Tavuklu roka salatası tarifleri de yağsız, doyurucu protein eklemenin harika bir yoludur. Tavuğu veya tercih ettiğiniz pişmiş proteini hemen hemen her roka salatasına kolayca atabilirsiniz.
Topingler ile bir kasede roka salatası tarifi

Roka Salatası Nasıl Yapılır?

Roka esnek bir yeşildir ve pansuman eklemeleri kaldırabilir.

Buzdolabınızda havuç ve domates var mı? At onları!

Ayrıca doku için fındık veya ayçekirdeği ve buzdolabında yok olma tehdidinde bulunan doğranmış taze otları da eklemeyi seviyorum.

Açıkçası, bu salatayı sadece roka, limonlu balzamik sos (roka ile tamamen dinamit tadı) ve parmesan ile servis edebilir ve bir gün diyebilirsiniz.

Diğer tüm malzemeler lezzetlidir, ancak ağır işi yapan basit roka, ev yapımı sos ve parm üçlüsüdür.

İçindekiler

 • roka. Görünüşüne rağmen roka bir marul değildir. Aslında hardal yeşillikleri ailesinin bir parçası. Roka ile salata yapmanın yanı sıra çok şey yapabilirsiniz ama benim en sevdiğim servis şekli bu. İhale, taze ve biberli. Ek olarak, roka kalsiyum ve potasyum açısından zengindir (buradan roka hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz).

İpucu!

Rokanın karabiber aromasına bayılsam da, salatayı daha hafif yapmak istiyorsanız %50’ye kadar baby ıspanak ile değiştirebilirsiniz.

 • taze sebzeler veya Meyve (İsteğe bağlı!). İsterseniz bir veya iki basit ekleme seçin veya bu basit salatayı saklayın ve onları atlayın. Rendelenmiş havuç ve/veya çeri domatesler lezzetli bir tatlı, sulu tat ve renk patlaması katar; veya şeftali veya armut ile meyve rotasına gidin.
 • Traşlanmış parmesan peyniri Peynir. Bu kolay salatanın kritik bir bileşeni. Önceden parçalanmış şeyleri atlayın ve kendinizi tıraş edebileceğiniz yüksek kaliteli bir Parmesan satın alın.
 • soslar. Ayçekirdeği veya kızartılmış dilimlenmiş badem, ceviz veya çam fıstığı artı otlar, bu salata için mükemmel bir son güzelleşmedir.
 • pansuman. Roka salatası sosu, taze limon suyu, balzamik sirke, zeytinyağı ve tuzun basit bir kombinasyonudur. Hafif, parlak ve çok lezzetli.

Yönler

basit roka salatası için sos yapımı
 1. Salata sosunu birlikte karıştırın.
Sağlıklı bir roka salatası için geniş bir kapta roka
 1. Roka yeşilliklerini büyük bir kaseye koyun.
büyük bir kasede roka salatası savurma
 1. Sosun bir kısmını salata malzemelerinin üzerine dökün ve birleştirmek için fırlatın. Salatayı nemli istiyorsun ama ıslak değil.
Bir kasede roka salatası sosları
 1. Parmesan ve soslarla süsleyin. İsterseniz biraz fazladan pansuman ekleyin. KAZIN!

Roka Salatasının Yanında İyi Giden Yemekler

İlerleme ve Depolama İpuçları

 • İlerlemek için. Pansumanı hazırlayın ve hava geçirmez bir kavanozda buzdolabında 3 güne kadar saklayın. Rokayı ve eklemek istediğiniz sebzeleri 1 gün önceden geniş bir karıştırma kabında birleştirin ve buzdolabında saklayın. Servis yapmadan hemen önce salata malzemelerini sos, soslar ve taze traşlanmış Parmesan ile karıştırın.
 • Depolamak. Artan soslu salata buzdolabında 1 güne kadar saklanabilir. Roka solacak ama salatanın tadı yine de lezzetli olacak. Bazı şeyleri tekrar gevrekleştirmek için artıklarla birlikte biraz taze roka atmayı ve bazı ek pansumanları gezdirmeyi seviyorum.
soslu büyük bir kapta sağlıklı basit roka salatası tarifi

Bu taze roka salatası, hafta içi savaşçınız veya zarif bir akşam yemeği partisi katkınız olmaya hazır ve hazır.

Herkesin bayılacağı bir salata!

ROKA SALATASI İÇİN:

 • 5 ons roka yaklaşık 5 bardak
 • 1/3 bardak Büyük Parmesan peyniri talaşı resimlere bakın—bunu atlamayın ve peynirin kalitesi ne kadar iyiyse salata da o kadar iyi olur! Benimkini sebze soyucuyla bloktan hemen tıraş etmeyi seviyorum
 • 3 yemek kaşığı doğranmış ayçekirdeği veya tercihe göre kıyılmış fındık – kavrulmuş ve kıyılmış ceviz cevizler ve antep fıstığı hepsi lezzetli (isteğe bağlı)
 • 1 yemek kasigi Tercihe göre kıyılmış hafif taze otlar frenk soğanı, maydanoz veya tarhun gibi (isteğe bağlı)

DAHA FAZLA SEBZE İÇİN (isteğe bağlı)

 • 4 Orta boy havuçlar şeritler halinde traşlanmış (yaklaşık 8 ila 10 ons) veya 1 bardak rendelenmiş havuç (aceleniz varsa, önceden paketlenmiş rendelenmiş havuçları kullanabilirsiniz)
 • 1 pint çeri domatesler ikiye bölünmüş

 • Pansuman önceden yapılıp buzdolabında 3 gün, biraz limon suyu ile tazelenirse 1 haftaya kadar saklanabilir.
 • İLERİDE YAPMAK İÇİN: Pansumanı hazırlayın ve hava geçirmez bir kavanozda buzdolabında 3 güne kadar saklayın. Rokayı ve eklemek istediğiniz sebzeleri 1 gün önceden geniş bir karıştırma kabında birleştirin ve buzdolabında saklayın. Servis yapmadan hemen önce salata malzemelerini sos, soslar ve taze traşlanmış Parmesan ile karıştırın.
 • DEPOLAMAK: Artan soslu salata buzdolabında 1 güne kadar saklanabilir. Roka solacak ama salatanın tadı yine de lezzetli olacak. Bazı şeyleri tekrar gevrekleştirmek için artıklarla birlikte biraz taze roka atmayı ve bazı ek pansumanları gezdirmeyi seviyorum.

hizmet: 1(6 kişiden)kalori: 122kalorikarbonhidratlar: 9GProtein: 4GYağ: 8.GDoymuş yağ: 2Gkolesterol: 3mglif: 2GŞeker: 5G

Bugün katılın ve en sevdiğiniz tarifleri kaydetmeye başlayın

En sevdiğiniz tarifleri kolayca kaydetmek ve ÜCRETSİZ yemek planlarına erişmek için bir hesap oluşturun.

beni kaydet

Daha Fazla Taze Yeşil Salata

Tüm tarifleri görüntüle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *