Sağlıklı çikolatalı yulaflı kurabiye

Healthy Chocolate Chip Oat Cookies
Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bilgilendirme politikamı okuyun.

Bu Sağlıklı Çikolatalı Yulaflı Kurabiyeler, klasik çikolatalı kurabiye ile doyurucu yulaf ezmeli kurabiyenin mükemmel birleşimidir, ayrıca unsuz ve glütensizdir.


Sağlıklı çikolatalı yulaflı kurabiye

Bu kurabiyeler çok amaçlı un yerine badem unu ve yulaftan yapıldığı için geleneksel kurabiyelere göre daha sağlıklı bir alternatiftir. Yumuşak ve çiğnenebilir dokusu ile çikolatalı kurabiye ve yulaf ezmeli kurabiyenin mükemmel birleşimidir. Ayrıca, unsuz olmaları, glütensiz bir diyet uygulayanlar için onları harika bir seçenek haline getiriyor. Sızma hindistancevizi yağı kullanırsanız, lezzetlerinde bir miktar hindistancevizi olacaktır. Hindistan cevizi tadını sevmiyorsanız rafine hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

Sağlıklı çikolatalı yulaflı kurabiye

Bu daha hafif kurabiyeler, beyaz şeker yerine bal ile tatlandırılır. Bitter çikolata parçaları zengin, çikolatamsı bir tat katarken, hindistancevizi yağı nem ve zenginlik katar. Bu kurabiyelerin tüm aile tarafından beğenileceği kesin!

Bu tarif aslında ChatGPT (yapay zeka) tarafından oluşturulmuştur. Ondan sağlıklı bir kurabiye tarifi oluşturmasını istedim ve bana böyle verdiyse. İşe yarayıp yaramayacağını görmek için test etmek istedim ve bir değişiklikle işe yaradı. Tarif, bağlanması gereken yumurtayı içermiyordu çünkü o olmadan birlikte kalamıyordu. Ayrıca ıslak malzemeleri eklemeden önce kuru malzemeleri karıştırmaktan bahsetmedi, bu yüzden bunu yönlere göre ayarladım. Şekeri daha da azaltmak için burada Lily’nin şekersiz çikolata parçacıklarını seçtim. Bunun dışında sonuçlardan oldukça etkilendim! Onları denersen bana ne düşündüğünü söyle!

Bu kurabiyeyi sağlıklı yapan nedir?

 • Yulaf ezmesi ve badem ununun kullanımı: Bu bileşenlerin her ikisi de tam tahıl kaynaklarıdır ve lif sağlar.
 • Hindistan cevizi yağının kullanımı: Hindistan cevizi yağı, diğer bazı yağlarda bulunan uzun zincirli yağ asitlerine kıyasla vücudun parçalaması ve enerji için kullanması daha kolay olabilen, çoğunlukla orta zincirli yağ asitlerinden oluşan bitki bazlı bir yağdır.
 • Balın tatlandırıcı olarak kullanımı: Bal, antioksidan kaynağı olan ve B vitaminleri gibi bazı besinleri ve çinko ve demir gibi mineralleri sağlayabilen doğal bir tatlandırıcıdır. Balın hala bir ilave şeker kaynağı olduğunu ve bu nedenle tüketilmesi gerektiğini belirtmekte fayda var. ılımlılık dengeli beslenmenin bir parçası olarak.
 • Şekersiz çikolata parçalarının kullanımı: Şekersiz çikolata parçaları kullanmak, tarifin genel şeker içeriğini azaltmaya yardımcı olabilir.

Bir tarifin bazı sağlıklı bileşenler içermesinin, tarifin bir bütün olarak sağlıklı olduğu anlamına gelmediğini unutmamak önemlidir. Genel beslenme profilini dikkate almak hala önemlidir ve porsiyon boyutları bir tarifin sağlıklı bir diyete uyup uymadığını belirlerken.

Sızma hindistancevizi yağı ile rafine arasındaki fark nedir?

 • Sızma hindistancevizi yağı ve rafine hindistancevizi yağı aynı ham maddeden, hindistan cevizinin etinden yapılır. Bununla birlikte, işlenme biçimleri bakımından farklılık gösterirler.
 • Sızma hindistancevizi yağı, yağı çıkarmak için soğuk preslenmiş taze, çiğ hindistan cevizi etinden yapılır. Rafine edilmez, ağartılmaz veya kokusu giderilmez ve doğal hindistancevizi aromasını ve aromasını korur. En kaliteli hindistan cevizi yağı olarak kabul edilir.
 • Rafine hindistancevizi yağı, safsızlıkları gidermek ve rengini, dokusunu ve raf ömrünü iyileştirmek için ağartılır ve kokusu giderilir. Sonuç olarak, rafine hindistancevizi yağı nötr bir tada ve aromaya sahiptir. Bu, hindistancevizi aromasının geçmesini istemediğinizde yemek pişirmek ve fırınlamak için iyi bir seçimdir.
 • Sızma hindistancevizi yağı, daha emek yoğun ve zaman alan üretim süreci nedeniyle rafine hindistancevizi yağından daha pahalıdır. Ayrıca, daha yüksek seviyelerde antioksidanlar ve diğer besin maddeleri nedeniyle sağlık açısından daha fazla yararı olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, her iki tür hindistancevizi yağı da yemek pişirme, fırınlama ve cilt ve saç bakımı gibi benzer amaçlar için kullanılabilir.

sağlıklı kurabiyeler için hamur

Çikolata parçalı yulaflı kurabiye

Daha Fazla Kurabiye Tarifi

hazırlık: 10 dakika

Aşçı: 10 dakika

Toplam: 20 dakika

Teslim olmak: 12 porsiyon

Hizmet boyutu: 2 kurabiye

 • Fırınınızı 350 derece F’ye önceden ısıtın. Parşömen kağıdı ile 2. sıra fırın tepsisi.

 • Büyük bir karıştırma kabında yulaf ezmesi, badem unu, kabartma tozu ve tuzu birleştirin ve karıştırın.

 • Bal, yumurta, eritilmiş hindistancevizi yağı, vanilya özü ve yumurtayı ekleyin ve malzemeler iyice birleşene kadar iyice karıştırın. Bitter çikolata parçalarını karıştırın.

 • Hamuru hazırlanan fırın tepsilerine seviye yemek kaşığı dolusu bırakın.

 • Kurabiyeleri 8-10 dakika ya da hafif altın rengi olana kadar pişirin.

 • Çerezleri fırın tepsisinde birkaç dakika soğumaya bırakın, ardından tamamen soğumaları için bir tel ızgaraya aktarın. 24 yap

son adım:

Lütfen bir derecelendirme bırakın ve bu tarifi nasıl beğendiğinizi bize bildirmek için yorum yapın! Bu, işletmemizin gelişmesine ve sizin için ücretsiz, yüksek kaliteli tarifler sunmaya devam etmesine yardımcı olur.

hizmet: 2 kurabiye, kalori: 174 kalori, karbonhidratlar: 20 G, Protein: 4 G, Şişman: 10 G, Doymuş yağ: 5.5 G, kolesterol: 15.5 mg, Sodyum: 50 mg, lif: 4.5 G, Şeker: 6.5 G

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *