Sarımsaklı Soslu Tavuk Shawarma Sandviç ⋆ 100 Günlük Gerçek Yemek

Sarımsaklı Soslu Tavuk Shawarma Sandviç ⋆ 100 Günlük Gerçek Yemek

Bu sıcak Sarımsak Soslu Tavuklu Shawarma Sandviçler, en sevdiğim Lübnan restoranından ilham aldı, yapımı kolay ve otantik bir tada sahip.

↓ Tarife Git

Sizinle lezzetli yeni bir tarif paylaşmaktan heyecan duyuyorum… Tavuklu Shawarma Sandviç! Sanırım bu, kocamın yaptığım (belki de şimdiye kadar) en sevdiği şeylerden biri… en azından kaç kez onu ne kadar sevdiğini söylediğine göre, LOL.

Öne Çıkan Yorum

Kesinlikle tekrar yapmak için rotasyonumuza gidiyoruz! Nefis tarif için teşekkürler!

– REBEKAH SHERWOOD


Sarımsak Soslu bu sıcak Tavuklu Shawarma Sandviçler (yerel bir restorandan esinlenerek – aşağıda daha fazlası var), bir dahaki sefere arkadaşlarım için yemek pişirebildiğimde kesinlikle listenin en üstüne ekleniyor. Eğlendirirken uzun süre ocağa bağlı kalmamak için çoğunlukla önceden hazırlayabileceğiniz harika bir tarif!

Tavuğa Gidiyorum: Çiftçi Odaklı Organik Tavuk

Bu tarif için Farmer Focus organik tavuk bonfile kullandım ve söylemeliyim ki normalde tavuk bonfile ile yemek yapmam ama bu yemek için mükemmel oldular. Köfteler ideal boyuttaydı, bu yüzden tek yapmam gereken onları bir torbaya koyup turşuyu üstüne dökmekti. Tereyağından kıl çeker gibi. Ve gereksiz adımları atlamak üzere olduğum için, özellikle çiğ tavukla (ve kirli kesme tahtası + bıçakla) uğraşmak zorunda kalmamak söz konusu olduğunda, kabul edeceğim!

Farmer Focus organik tavuk ile geçtiğimiz yıl ortaklık kurduk çünkü operasyonlarının %100 organik olmasını seviyoruz. bitirmek için başla-ve çiftçilerini ne kadar önemsediklerini, bu da daha iyi çalışma koşulları ve sonunda daha iyi bir ürün anlamına gelir. Çoğumuzun şu anda uğraştığı et kıtlığı nedeniyle organik tavuğu ele geçirmenin (geleneksele kıyasla) daha kolay göründüğünü fark ettim.

Ayrıca, henüz görmediyseniz, artık her paketin üzerinde bir Çiftlik Kimliği var, böylece yemeğinizi yetiştiren çiftçiyi görebilirsiniz! Yerel kaynaklı et için çiftçi pazarınıza gidemezseniz, bu kesinlikle bir sonraki en iyi seçenektir. İhalelerin yanı sıra farklı tavuk kesimlerine sahipler (bütünden kemiğe kadar her şey dahil – uyluklardan kemiksiz tavuk göğsüne kadar), bu yüzden bir dahaki sefere mağazada olduğunuzda kesinlikle arayın!

Farmer Focus tavuk ihaleleri bir pakette.

Tavuk Shawarma Sandviç için Tarif İlhamı

Bu yemek, Charlotte’ta otantik Lübnan Mutfağı sunan Kabab-Je adlı bir restorandan esinlenmiştir. Kız arkadaşlarım arasında popüler bir öğle yemeği mekanı ve böyle şeyler yapabilmeyi özlemiştim, bu yüzden evde bu nefis sıcak sandviçi yapmaya karar verdim!

Nihai sonucun oldukça özgün ve hizmet ettikleri şeye yakın olduğunu düşünüyorum. Tekrar restoranlara gidene kadar bizi oyalayacak bu tarife sahip olduğum için mutluyum. Dışarıda ara sıra yemek yemeyi kesinlikle kaçırmışımdır!

Ocakta tavada pişen Tavuk Shawarma, yanında kızdırılan pideler.

Bu Tarifle Ne Servis Edilir?

Mükemmel bir açık hava öğle veya akşam yemeği için bu tarifi Geleneksel Yunan Salatası ile eşleştirmenizi öneririm.

Keyif Alabileceğiniz Diğer Açık Hava Yemekleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *