Snickerdoodles – Bütçe Baytları

Overhead shot of snickerdoodles.

Keskin, çiğnenebilir, tarçın-şeker kabuklu snickerdoodles için bu kolay tarifle, hayatınızdaki tarçın aşığının tüm ayı sarılmalarını puanlayın. En iyi yanı, muhtemelen kilerinizde hızlı bir parti yapmak için ihtiyacınız olan her şeye zaten sahip olmanızdır!

Bir bardak sütün yanında snickerdoodles'ın havai çekimi.

Snickerdoodle Nedir?

Snickerdoodle, krema tartar ile yapılan şekerli bir kurabiyedir. Hamur, pişirmeden önce tarçınlı şekere bulanır ve pişerken tüm yüzeyde çatlak bir desen oluşturur. Bazı tarihçiler, snickerdoodle’ın adını Almanca terimden aldığını söylüyor. salyangoz köfte bu da “salyangozlu hamur tatlısı” anlamına gelir. Diğerleri, kurabiyenin adının, unlu mamullere saçma sapan isimler vermeyi seven New England aşçıları tarafından verildiğini söylüyor. Her iki durumda da, kurabiye cephaneliğinizde olması gereken bir tarif.

Neden Krem Tartar?

Tartar kreması, hamurdaki şekerin kristalleşmesini engelleyerek çıtır çıtır yerine çiğnenebilir bir kurabiye verir. Aynı zamanda snickerdoodles’a imza keskinliğini veren de budur. Çoğu snickerdoodle tarifi tartar kreması ve kabartma tozu kombinasyonu kullandığından, içerik listesini azaltmak için kabartma tozu kullandım. Kabartma tozu, kabartma tozu ve tartar kreminin bir kombinasyonudur ve iki tozun topaklanmasını önlemek için içine bir miktar mısır nişastası atılır.

İki snickerdoodle kurabiye yarısını tutan ve içindeki kırıntıyı gösteren bir elin üstten çekimi.

Snickerdoodle’lar soluk beyaz kurabiye hamurundan yapılır, bu nedenle renkleri fazla derinleşmeyeceğinden ne zaman piştiklerini söylemek zor olabilir. Kurabiyelerinizi fırından ne zaman alacağınız konusunda tahmin oyunu oynamak zorunda kalmamak için bir zamanlayıcı ayarlamak en iyisidir. Ayrıca dikkat edebileceğiniz iki görsel ipucu vardır:

 • kenarlar bir dokunuşu karartır
 • kurabiyenin üstü biraz çatlayacak

Hamuru Dondurabilir miyim?

Snickerdoodle hamurunu kesinlikle dondurabilirsiniz. İlk olarak, onu iki inçlik hamur topları haline getirin, ancak tarçınlı şeker karışımında yuvarlamayın. Topları tek bir tabaka halinde bir tepside dondurun ve dondurulduktan sonra hava geçirmez bir kaba koyun. Parşömen kağıdı ile katmanları ayırın. Bunları buzdolabında tek kat halinde çözün. Pişirmeye hazır olduğunuzda, tarçınlı şekere bulayın.

Snickerdoodles Nasıl Saklanır

Snickerdoodle’ları saklamak için iki seçeneğiniz var: onları oda sıcaklığında tutun veya dondurun. Kurabiyeleri kurutabileceği ve lezzetlerini donuklaştırabileceği için soğutmaktan kaçının. Nemi emmesi için kağıt havluyla kaplı hava geçirmez bir kaba koymadan önce kurabiyelerin tamamen soğumasını bekleyin. Tezgahınızda beş güne kadar ve dondurucunuzda altı aya kadar taze kalırlar.

Snickerdodle kurabiyelerinin üstten çekimi, bir kurabiyeden bir ısırık alınmış.

Şekerli Tarçınlı Kurabiyeler

Keskin, tarçın-şeker kabuklu snickerdoodles için bu kolay tarifle, hayatınızdaki tarçın aşığının tüm ayı sarılmalarını puanlayın.

Yazar: Monti—Bütçe Baytları

Snickerdoodles'ın tepeden çekimi.

 • 8. yemek kaşığı tuzlu tereyağı, yumuşatılmış (1,20 dolar)
 • 1 1/4 bardak toz şeker, bölünmüş (0,40 ABD Doları)
 • 1/4 Fincan esmer şeker (0,18 ABD doları)
 • 2 büyük yumurtalar (0,78 dolar)
 • 1 vesaire vanilya özü (0,57 dolar)
 • 2 vesaire kabartma tozu* (0,13 ABD doları)
 • 1/2 vesaire tuz (0,03 $)
 • 2 1/2 bardak çok amaçlı un, elenmiş (0,30 ABD doları)
 • 1 yemek kaşığı tarçın (0,24 ABD doları)
 • Fırınınızın ortasına bir raf yerleştirin ve 325 ° F’ye ısıtın. Yumuşatılmış tereyağını ekleyin, 1 bir su bardağı toz şeker ve esmer şekeri bir kaseye alın.

 • El çırpıcısı veya stand mikseri ile tereyağının rengi açılana ve köpük kıvamına gelene kadar yaklaşık 3 ila 4 dakika karıştırın.

 • Kasenin kenarlarını kazıyın ve bir yumurta ekleyin. Çiftleşmek için karıştırın. Kasenin kenarını tekrar kazıyın. İkinci yumurtayı ve vanilyayı ekleyin. Çiftleşmek için karıştırın.

 • Ayrı bir kapta kabartma tozu, tuz ve elenmiş unu karıştırın. Un karışımını iki parti halinde tereyağı karışımına ekleyin ve bir hamur oluşana kadar eklemeler arasında tamamen ekleyin. Hamuru ağzı açık olarak buzdolabında 15 dakika dinlendirin.

 • kalanını karıştır 1/4 bir yemek kaşığı tarçın ile bir bardak şeker. Kurabiye hamurundan 2 yemek kaşığı kadar parçalar alıp top şekli verin ve yağlı kağıt serili tepsiye dizin. Her topu tarçınlı şekere iki kez yuvarlayın.

 • 5 dakika pişirin. Sayfa tavasını önden arkaya döndürün. 4 ila 5 dakika daha veya kurabiyelerin kenarları renklenene kadar pişirin. Soğutma rafına yerleştirmeden önce birkaç dakika bekleyin.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.*Alüminyum içermeyen kabartma tozu kullanın; aksi halde ağızda metalik bir tat olur. Kabartma tozunuz yoksa, 1/2 çay kaşığı kabartma tozu, 1/2 çay kaşığı mısır nişastası ve 1 çay kaşığı krem ​​tartar ile kendiniz yapabilirsiniz.

hizmet: 1kurabiyekalori: 205kalorikarbonhidratlar: 34GProtein: 3GŞişman: 6GSodyum: 180mglif: 1G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Snickerdoodles'ın tepeden çekimi.

Snickerdoodles Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Beyaz bir kapta yumuşatılmış tereyağı ile beyaz şeker ve kahverengi şeker.

Fırınınızın ortasına bir raf yerleştirin ve 325 ° F’ye ısıtın. Bir kaseye 1 su bardağı yumuşatılmış tereyağı, 1 su bardağı toz şeker ve 1/4 su bardağı esmer şeker ekleyin.

Beyaz bir kapta kremalı tereyağı.

Tereyağının rengi açılıp köpük kıvamına gelinceye kadar yaklaşık 3-4 dakika çırpıcı ile karıştırın.

Yumurta ve vanilya beyaz bir kapta kremalı tereyağına karıştırılır.

Kasenin kenarlarını kazıyın ve bir yumurta ekleyin. Çiftleşmek için karıştırın. Kasenin kenarını tekrar kazıyın. İkinci yumurtayı ve bir çay kaşığı vanilyayı ekleyin. Çiftleşmek için karıştırın.

Kuru malzemeler ıslak malzemelere karıştırılıyor.

Ayrı bir kapta 2 çay kaşığı kabartma tozu, 1/2 çay kaşığı tuz ve 2 1/2 su bardağı elenmiş unu karıştırın. Un karışımını iki parti halinde tereyağı karışımına ekleyin ve bir hamur oluşana kadar eklemeler arasında tamamen ekleyin. Hamuru ağzı açık olarak buzdolabında 15 dakika dinlendirin.

Tarçınlı şekerde yuvarlanan snickerdoodle hamur topları.

Kalan 1/4 su bardağı şekeri bir yemek kaşığı tarçınla karıştırın. Kurabiye hamurundan 2 yemek kaşığı kadar parçalar alıp top şekli verin ve yağlı kağıt serili tepsiye dizin. Kurabiye hamuru toplarının hepsini bir kez tarçınlı şeker karışımına bulayın. Sonra tekrarlayın.

Bir sac tavada sekiz pişmiş snickerdoodles.

5 dakika pişirin. Sayfa tavasını önden arkaya döndürün. 4 ila 5 dakika daha veya kurabiyelerin kenarları renklenene ve üstleri belirgin bir çıtırtı desenine sahip olana kadar pişirin. Çerezleri bir soğutma rafına yerleştirmek için bir spatula kullanmadan önce birkaç dakika tepside soğutun. Hepsini bir oturuşta yememeye çalışın! (Beth ve ben başarısız olduk.)

Bir yığın snickerdoodle kurabiyesi tutan bir elin yukarıdan çekimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *