Tavuk Alfredo – Bütçe Baytları

Overhead view of chicken alfredo in a shallow bowl with a fork.

Rahatlatıcı yiyecekler söz konusu olduğunda, Tavuk Alfredo’yu yenen bir şey var mı bilmiyorum. Ultra zengin ve kremsi bir sosla ıslatılmış ve sulu kızarmış tavuk şeritleriyle tepesinde büyük bir tabak carby makarnaya hayır diyemem, değil mi? (Bu retorik bir soruydu.) Ve artık bunu evde yapmanın ne kadar kolay olduğunu bildiğime göre, bunun yeni favori özel gün yemeğim olacağına dair bir his var içimde. Ve evet, bazen hafta sonuna yetişebilmek bile bu evde özel bir olaydır. 😉

tavuk alfredo makarna dolu bir kasenin havai görünümünü kapatın.

Ağır Kremi Değiştirebilir miyim?

Otantik alfredo herhangi bir ağır krema kullanmazken, bu Amerikan alfredo sosu için temel olarak ağır krema kullanır, bu da Parmesan’ın tavanın dibine topaklanmak veya yapışmak yerine pürüzsüz bir şekilde erimesine yardımcı olur. Diğer birçok süt ürünü veya süt ikamesi, peynirin sos içinde düzgün bir şekilde erimesine izin vermek için çok fazla su içerir, bu nedenle ağır kremanın değiştirilmesini önermiyorum.

Taze vs Rendelenmiş Parmesan

Taze kıyılmış Parmesan, her zaman bir kutuda rendelenmiş Parmesan’ı gölgede bırakır, burada tartışmaya gerek yok, ancak burada bir bütçeyle yemek pişiriyoruz, bu yüzden bu tarifin daha ucuz Parmesan kullanırken bile tadının harika olmasını sağladım. Bütçenizde bir dilim taze Parmesan için yeriniz varsa, onu kullanın! Ama şunu bil ki iyi şeylere paran yetmese bile lezzetli bir alfredo yapabilirsin.

tavuk alfredo yanında ne servis edilir

Bunun gibi herhangi bir ağır yemeği hafif ve basit bir yan salata ile eşleştirmeyi seviyorum. Basit bir yan salatanın narin dokusu ve taze aroması, kalın ve kremsi alfredo sosunu mükemmel bir şekilde dengeler. Biraz Limon Sarımsağı Kavrulmuş Kuşkonmaz veya Limon Biber Kabağı da iyi eşleşir. Ve elbette, biraz ev yapımı sarımsaklı ekmek olmadan makarna gecesi olmazdı!

Kalanlar nasıl?

Bu sosun zengin doğası, soğudukça biraz koyulaşmaya başladığı anlamına gelir, bu nedenle bu makarnayı tavadan sıcakken kesinlikle servis etmek ve tadını çıkarmak istersiniz. Olduğu söyleniyor, yapardım asla çok kremsi ve lezzetli bir şeyin artıklarını kısın. Sadece tekrar ısıtıldığında dokunun ipeksi pürüzsüz olmayacağını bilin.

Tavada alfredo tavuğunun yan görünümünü kapatın.

Tavuk Alfredo

Bu Tavuk Alfredo, ultra zengin ve kremsi bir sosta ıslatılmış makarnaya, sulu kavrulmuş tavuk şeritleriyle tepesinde sahiptir.

Yazar: Beth—Bütçe Baytları

Tavada alfredo tavuğunun üstten görünümü.

 • 2 kemiksiz, derisiz tavuk göğsü (toplam yaklaşık 1,3 lb) (6,49 dolar)
 • 2 vesaire İtalyan baharatı (0,20 ABD doları)
 • 1 yemek kaşığı yemeklik yağ (0,04 $)
 • 2 yemek kaşığı Tereyağı (0,22 dolar)
 • 4 karanfiller Sarımsak, kıyılmış (0,32 ABD doları)
 • 1 Fincan yoğun krema (1,25 dolar)
 • 3/4 Fincan Rendelenmiş parmesan (1,08 $)
 • 1/4 vesaire tuz (0,02 ABD Doları)
 • 1/4 vesaire biber (0,02 ABD Doları)
 • 1 yemek kaşığı kıyılmış maydanoz (isteğe bağlı garnitür) (0,10 ABD doları)
 • 8. oz. fettuccine (0,88 $)
 • Tavuk göğsünün her iki tarafını İtalyan baharatları ve bir tutam tuzla baharatlayın.

 • Büyük bir tavayı orta ateşte ısıtın. Sıcakken, pişirme yağını ekleyin ve yüzeyi kaplamak için karıştırın. Tavuğu tavaya ekleyin ve her iki tarafını yaklaşık 7-8 dakika veya dışı kızarana ve tamamen pişene kadar pişirin.

 • Tavuğu temiz bir tabağa alın ve tava altındaki ısıyı orta-düşük seviyeye getirin.

 • Tavaya tereyağı ve kıyılmış sarımsak ekleyin. Sarımsağı eritilmiş tereyağında yaklaşık iki dakika karıştırın ve pişirin, karıştırırken tavanın dibindeki kızartılmış parçaları eritin.

 • Ağır kremayı ekleyin ve birleştirmek için çırpın, kalan esmerleşmiş parçaları çözün. Kremanın kaynama noktasına gelmesine izin verin.

 • Kremanın kaynamasını beklerken fettuccine için bir tencereye su koyup kaynatın. Kaynayınca makarnayı ekleyin ve yumuşayana kadar (yaklaşık 7 dakika) kaynatmaya devam edin. Makarnayı boşaltmadan hemen önce nişastalı pişirme suyunun yaklaşık ½ fincanını ayırın.

 • Krema kaynamaya başlayınca rendelenmiş parmesanı tavaya ekleyin. Parmesan sosun içinde eriyene ve sos kaynamaya başlayana kadar çırpmaya ve karıştırmaya devam edin. Sosu birkaç dakika veya biraz koyulaşana kadar pişirin. Tatmak için sosu tuz ve karabiber ekleyin.

 • Süzülmüş makarnayı kremalı sos ile tavaya ekleyin ve birleştirmek için fırlatın. Sos çok koyu olursa, ayrılmış makarna suyundan birkaç yemek kaşığı ekleyin ve sosla birleştirmek için fırlatın.

 • Haşlanmış tavuk göğsünü dilimleyin ve kremalı makarnanın üzerine servis edin. İsterseniz kıyılmış maydanozla süsleyin.

Burada tarif maliyetlerini nasıl hesapladığımızı görün.hizmet: 1hizmet etmekkalori: 756kalorikarbonhidratlar: 46GProtein: 47GŞişman: 42GSodyum: 719mglif: 2G

Tam beslenme sorumluluk reddimizi buradan okuyun.

Alfredo’yu seviyor musun? Karides Alfredo’muzu da inceleyin!

Tavada alfredo tavuğunun üstten görünümü.

Tavuk Alfredo Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Bir kesme tahtası üzerinde terbiyeli tavuk göğsü.

İki kemiksiz, derisiz tavuk göğsünü iki çay kaşığı İtalyan baharatı ve bir tutam tuzla baharatlayın.

Tavada kızarmış tavuk.

Büyük bir tavayı orta ateşte ısıtın. Tavayı tamamen ısıttıktan sonra 1 yemek kaşığı yemeklik yağ ekleyin ve tavayı kaplamak için döndürün. Tavuk göğsü ekleyin ve her iki tarafını 7-8 dakika veya tavuk iyice kızarana ve pişene kadar pişirin. Tavuğu temiz bir tabağa alın.

Tavada tereyağı ve kıyılmış sarımsak.

Isıyı orta-düşük seviyeye getirin, ardından tavaya 2 yemek kaşığı tereyağı ve 4 diş kıyılmış sarımsak ekleyin.

Tereyağı ve sarımsak ile sırsız tava.

Tereyağını ve sarımsağı orta-düşük ateşte yaklaşık 2 dakika pişirin ve karıştırın, karıştırırken kızartılmış parçaları çözün.

Ağır krema tavaya dökülür.

Tavaya bir bardak ağır krema ekleyin ve birleştirmek için karıştırın. Ocağı orta ateşe getirin ve kremayı kaynama noktasına getirin.

Bir ucunda makarna çıkan açık bir kutu fettuccine

Bu arada makarna için bir tencereye su koyup kaynatın. Kaynattıktan sonra 8 oz ekleyin. makarna ve makarna yumuşayana kadar kaynatmaya devam edin. Makarnayı bir kevgir içine boşaltmadan önce nişastalı makarna suyunun ½ fincanını ayırın.

Parmesan tavaya eklenir.

Makarnanın kaynamasını beklerken sosla devam edin. Krema kaynamaya başlayınca ¾ bardak parmesan ekleyin ve karıştırmaya devam edin ve sos tekrar kaynama noktasına gelene kadar pişirin.

Tavada alfredo sosu bitti.

Sos tekrar kaynama noktasına geldiğinde Parmesan erimeye başlayacaktır. Sos hafifçe koyulaşana kadar (3-5 dakika) pişirmeye ve karıştırmaya devam edin. Tatmak için sosu tuz ve karabiber ekleyin.

Fettuccine krema sosuna atılıyor.

Haşlanmış ve süzülmüş makarnayı alfredo sosuna ekleyin ve birleştirmek için fırlatın. Sos çok kalın veya çok kuru ise, ayrılmış makarna suyundan birkaç yemek kaşığı ekleyin ve birleştirmek için fırlatın.

Alfredo makarnanın üzerine dilimlenmiş tavuk eklenir.

Tavuk göğsünü dilimleyip makarnanın üzerine ekleyin ve servis yapın. (İsteğe göre kıyılmış maydanoz ile süsleyebilirsiniz).

Çatallı sığ bir kasede tavuk alfredo'nun havai görünümü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *