Ucuz ve Kolay Tavuk But Tarifleri

Collage of chicken thigh recipe photos with title text in the center.

Tavuk budu, pişirmeyi en sevdiğim malzemelerden biridir çünkü oldukça ucuzdurlar, her zaman sulu ve yumuşak kalırlar ve hemen hemen her şeye eklenebilirler. Aşçılığa yeni başladıysanız, tavuk budu mükemmeldir çünkü onları karıştırmak gerçekten zordur! Bu yüzden bugün, dalmanız için en sevdiğimiz ucuz ve kolay tavuk budu tariflerinden bazılarını topladık. Bir dahaki sefere “Akşam yemeğinde ne var?” diye sorulduğunda bu listeye yer işareti koyun. tek bir yerde birçok harika fikriniz var. 🙂

Ortada başlık metni bulunan tavuk budu tarifi fotoğraflarından oluşan kolaj.

Tavuk göğsü gibi daha iyi? Hızlı ve Kolay Tavuk Göğsü Tariflerimize göz atın.

Kolay Tavuk But Tarifleri

En kolay tariflerle ve okuyucularımız tarafından en çok sevilenlerden bazılarıyla başlayacağım. Bu kolay tavuk budu tarifleri, hemen akşam yemeğinizi sofrada yemenize yardımcı olacak!

1. Kolay Susamlı Tavuk

Kolay Susamlı Tavuk

Bu inanılmaz derecede Kolay Susamlı Tavuk, dışarıda pişirmekten daha hızlı ve daha lezzetli.  Malzemeleri kontrol edersiniz, lezzeti kontrol edersiniz.  Budgetbytes.com

Bu inanılmaz derecede Kolay Susamlı Tavuk, dışarıda pişirmekten daha hızlı ve daha lezzetli. Malzemeleri kontrol edersiniz, lezzeti kontrol edersiniz.


5,74 ABD doları tarif / 1,44 ABD doları porsiyon
tarifi al

Bu paket servisi olan sahte Susamlı Tavuk, neredeyse on yıldır okuyucuların favorisi oldu! Paket servisi sipariş etmekten daha hızlı ve dudak yalamak iyi.

2. Kolay Barbekü Tavuklu Sandviçler

Kolay Barbekü Tavuklu Sandviçler

Ahşap bir kesme tahtası üzerinde tek bir Kolay Barbekü Tavuklu Sandviçinin önden görünümü

Bu Kolay Barbekü Tavuklu Sandviçler, barbekü özleminizi tatmin etmenin hızlı, kolay ve lezzetli bir yoludur. Izgaraya gerek yok! Yoğun hafta içi geceleri için mükemmel.


7,04 $’lık tarif / 1,76 $’lık porsiyon
tarifi al

Izgarayı ateşleyecek vaktiniz olmadığında, bu kolay barbekü tavuklu sandviçler hemen bir tavada yapılabilir. Hızlı hafta içi akşam yemekleri için mükemmel!

3. 20 Dakikalık Ballı Hardallı Tavuk

20 dakika ballı hardallı tavuk

Bu tatlı ve keskin 20 Dakikalık Ballı Hardallı Tavuk, hafta içi yeni ailenizin en sevdiği akşam yemeği olacak.  Sadece birkaç kiler zımbası gerekli!  Budgetbytes.com

Bu tatlı ve keskin 20 Dakikalık Ballı Hardallı Tavuk, hafta içi yeni ailenizin en sevdiği akşam yemeği olacak. Sadece birkaç kiler zımbası gerekli!


5,28 dolarlık tarif / 1,32 dolarlık porsiyon
tarifi al

Tava sosları, herhangi bir sıkıcı et parçasını bir başyapıta dönüştürebilir ve bu hızlı ballı hardallı tavuk mükemmel bir örnektir! Tavuğu kızarttıktan sonra kalan kızartılmış parçalarla birleştirilen sadece birkaç basit malzeme, en salyaya layık sosu yapar. denemek zorundasın!

4. Teriyaki Tavuğu

Kolay Teriyaki Tavuğu

Buğulanmış brokolinin yanında bir pirinç yatağında dilimlenmiş teriyaki tavuğu.

Bu Kolay Teriyaki Tavuğu, hafta içi hızlı akşam yemekleri için mükemmeldir ve en lezzetli tuzlu, tatlı ve tuzlu tada sahiptir!


6,34 ABD doları tarif / 1,27 ABD doları porsiyon
tarifi al

Yumuşak, sulu, lezzet dolu ve KOLAY olan bu Teriyaki Tavuğu, yemek hazırlama rotasyonumda kalıcı bir yer kazandı!

5. Balzamik Tavuk ve Mantar

Balzamik Tavuk ve Mantar

Patates püresi ve yeşil fasulye ile bir tabakta Balzamik Tavuk ve Sebzelerin havai görünümünü kapatın

Hızlı bir tereyağlı balzamik tava sosu, bu Balzamik Tavuk ve Mantarlara çok fazla iş yapmadan bir ton lezzet katar. Hafta içi akşam yemekleri için mükemmel!


6,13 dolarlık tarif / 1,53 dolarlık porsiyon
tarifi al

Bu aldatıcı derecede kolay Balzamik Tavuk ve Mantarlar bir tavada çabucak bir araya geliyor ve tüm konukları etkileyecek!

6. Kolay Kişnişli Limonlu Tavuk

Kolay Kişnişli Kireçli Tavuk

Salantro ve misket limonu dilimleri ile süslenmiş tavada Kolay Kişniş Kireç Tavuğu kapatın.

Easy Cilantro Lime Chicken, yazın parlak ve taze tatlarıyla doludur. Hızlı bir akşam yemeği için tavada hızlıca pişirin veya ızgaraya atın!


6,67 ABD doları tarif / 1,11 ABD doları porsiyon
tarifi al

En sevdiğim yaz akşam yemeklerinden biri, bu parlak ve canlandırıcı Cilantro Lime Chicken. Çok kolay ve ana yemek olarak yenebilir veya doğranmış ve tacolarda kullanılabilir!

7. Tatlı ve Baharatlı Sırlanmış Tavuk Uyları

Tatlı ve Baharatlı Sırlı Tavuk Uyları

maşa ile bir tavada sırlı tavuk yakın çekim

Bu Tatlı ve Baharatlı Sırlı Tavuk Uylukları nemli, yumuşak ve çok az çabayla harika bir tada sahip. Neredeyse hafta içi akşam yemekleri için mükemmel!


4,83 ABD doları tarif / 1,21 ABD doları porsiyon
tarifi al

Bir başka viral okuyucu favorisi, bu Tatlı ve Baharatlı Sırlı Tavuk Butları asla hayal kırıklığına uğratmaz! Yapışkan tatlı ve baharatlı sır, bağımlılık yapmaktan başka bir şey değildir.

Tek Kapta Tavuk Uyluğu Tarifleri

Buradaki tek kap tariflerini seviyoruz ve tavuk uylukları, tek kap tarifine eklemek için mükemmel protein. Tencerede kaynatıldıklarında her zaman sulu ve yumuşak kalırlar, böylece akşam yemeğiniz her seferinde mükemmel olur! İşte en sevdiğimiz tek kapta tavuk uyluk tariflerimizden bazıları:

8. Orzo ile Bir Kap Limonlu Biberli Tavuk

Orzo ile Bir Kap Limonlu Biberli Tavuk

Limonlu biberli tavuk ve orzo dolu bir tencerenin havai görünümü.

Orzo’lu Limonlu Biberli Tavuk, tonlarca lezzet için sulu tavuk butları, orzo, beyaz peynir ve limon biberi içeren lezzetli, tek kapta bir yemektir!


7,54 ABD doları tarif / 1,89 ABD doları porsiyon
tarifi al

Zengin tavuk budu ve beyaz peynirin tuzlu yumruklarıyla parlak ve lütuf, orzo ile bu tek kap limon biberli tavuk bir gösterici!

9. Arroz Con Pollo

Arroz Con Pollo (Porto Riko Tavuğu ve Pilavı)

Kırmızı bir Hollanda fırınında arroz con pollo'nun havai görünümü.

Bu şahane Porto Rikolu tavuk ve pirinç yemeği, evimde haftalık bir temel gıdadır. Arroz con Pollo, kısa sürede hazır olan ve yemek hazırlama ve dondurucu yemekler için mükemmel olan, tek kapta kolay bir yemektir.


12,30 dolarlık tarif / 2,46 dolarlık porsiyon
tarifi al

Bu Arroz con Pollo’daki lezzetler bitmiyor! Doyurucu ve lezzetli ve en iyi yemek artıklarını yapıyor, bu yüzden yarınki öğle yemeği de karşılanacak. 😉

10. Bir Tencere Tavuk ve Pilav

Bir Tencere Tavuk ve Pilav

Tavadan çıkarılan tavuğun yakından görünümü.

Bu doyurucu ve lezzetli tavuk ve pilav, zengin ve lezzetli pirinci iyi baharatlanmış tavukla veya tek kapta kolay bir yemekle birleştirir.


5,82 ABD doları tarif / 1,46 ABD doları porsiyon
tarifi al

Temizlenecek tek bir kapla bir saatten kısa sürede bir araya gelen rahat ve konforlu yiyecekler? Beni de sayın! Bu klasik tek kapta tavuk ve pilav, kesinlikle akşam yemeğinin vazgeçilmezi olacak.

11. Kremalı Tavuk ve Orzo Tava

Kremalı Tavuk ve Orzo Tava

Kremalı Tavuk ve Orzo'nun yakından çekimi.

Yemek yapmaya vaktiniz olmadığını düşündüğünüzde, bu kolay, tereyağlı ve süper lezzetli Kremalı Tavuk ve Orzo Tava’yı deneyin! Bonus: Tek tavada pişer!


7,99 ABD doları tarif / 2,00 ABD doları porsiyon
tarifi al

Rahat, kremalı makarna yemeklerini seviyorsanız, bu tek kap kremalı tavuk ve orzo tavaya bayılacaksınız. Ultra zengin, kremamsı ve restoran kalitesinde, tek farkı evde fiyatının çok altında VE sadece tek bir kap kullanarak yapabilmeniz. KAZANDIRIN!

12. Pollo Guisado (Porto Riko Tavuk Yahnisi)

Pollo Guisado (Porto Rikolu Tavuk Yahnisi)

Guisado de Pollo'nun içinde kaşıkla sarı bir kasede yan görüntüsü.

Yapması kolay ve bir saatten kısa sürede yenmeye hazır lezzetle dolu doyurucu bir Porto Rikolu tavuk yahnisi olan Pollo Guisado ile kemiklerinizi ısıtın ve karnınızı doyurun.


9,37 ABD doları tarif / 2,34 ABD doları porsiyon
tarifi al

Bu Pollo Guisado’yu (Porto Rikolu Tavuk Yahnisi) stüdyoda yaptığımızda, iki gün içinde kalanları eve ve TÜMÜNÜ tek başıma götürdüm. Bahsediyorum, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği. Bu şey bu kadar iyi!

Havada Fritöz ve Yavaş Pişirici Tavuk But Tarifleri

Fritözler ve yavaş pişiriciler gibi özel mutfak aletlerinizi seviyorsanız, tavuk butları da bu pişirme yöntemleri için harikadır! Sadece küçük olmaları ve çabuk pişmeleri değil, aynı zamanda göğüs eti kadar çabuk kurumazlar, bu da onları sahip olduğunuz hemen hemen her cihaz için mükemmel kılar. İşte havalı fritözler ve yavaş pişiriciler için en sevdiğimiz tavuk budu tariflerimizden bazıları. :

13. Havada Fritözde Tavuk Butları

Hava fritöz tavuk uyluk

plaka üzerinde fritöz tavuk baldırlarının yan görünümünü kapatın.

Air friter tavuk uylukları süper sulu ve ekstra gevrek bir cilde sahiptir ve mükemmel şekilde pişmeleri sadece 20 dakika sürer!


6,86 ABD doları tarif / 1,72 ABD doları porsiyon
tarifi al

Mükemmel derecede çıtır çıtır bir cilde sahip, son derece sulu, kemikli tavuk butları istiyorsanız, hava fritözünde tavuk butlarını denemeniz GEREKİR. Hiç bu kadar sulu baldırlarım olmamıştı. …Ve sadece 20 dakikada mı?! İnanılmaz.

14. Yavaş Pişirilen Beyaz Tavuk Biber

Kolay Yavaş Tencere Beyaz Tavuk Biber

Yavaş pişirilmiş beyaz tavuk biberiyle dolu bir kasenin havai görüntüsünü kapat

Yavaş pişirici, bu kolay, lezzetli ve sağlıklı beyaz tavuk biberiyle tüm işi yapar. Bu “boşalt ve git” yemeği bir aile favorisi olacak!


10,23 dolarlık tarif / 1,71 dolarlık porsiyon
tarifi al

Havalar soğuduğunda veya ekstra sıcak ve rahatlatıcı bir şeye ihtiyacınız olduğunda, bu Slow Cooker White Chicken Chili tam size göre. Ve kolay bir “boşalt ve git” tarifi olduğundan, yemek yapamayacak kadar meşgul olduğunuz günler için mükemmeldir.

15. Yavaş Tencerede Tavuk Tikka Masala

Yavaş pişirilmiş tavuk tikka masala

Bu Yavaş Pişirilen Tavuk Tikka Masala, zengin ve aromatik bir sos ve yumuşak sulu tavuğa sahiptir.  Bir paket servis fiyatına dört porsiyon yapın!  Budgetbytes.com

Bu Yavaş Pişirilen Tavuk Tikka Masala, zengin ve aromatik bir sos ve yumuşak sulu tavuğa sahiptir. Bir paket servis fiyatına dört porsiyon yapın!


8,82 dolarlık tarif / 2,21 dolarlık porsiyon
tarifi al

Bu Yavaş Pişirici Tavuk Tikka Masala, biraz ekstra esmerleşme ve lezzet elde etmek için bir tavada başlar, ancak yavaş pişiricide biter, böylece tüm baharatların her son lokmaya nüfuz etmesi için zaman olur. Tavuk yumuşak ve çok lezzetli.

16. Hazır Pot Congee

Instant Pot Congee (Pirinç Lapası)

Instant Pot Congee, eğlenceli soslar için sonsuz olanaklara sahip sıcak ve rahatlatıcı bir yulaf lapasıdır. Bu klasik yemek, modern ekipmanlarla kolaylaştırılmıştır.


7,05 dolarlık tarif / 1,18 dolarlık porsiyon
tarifi al

Yumuşak tavuk budu ile bu doyurucu pirinç lapası, tüm rahat yiyeceklerin anasıdır. Soğuk bir kış sabahı için mükemmel, lezzetli ve sıcak bir yemek ama günün her saati harika!

Tavuk butlarını yemenin en sevdiğin yolu nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *