uzun boylu, kabarık ayran krepleri – smitten mutfak

uzun boylu, kabarık ayran krepleri - smitten mutfak

Yaklaşık bir yıl önce, bir dizi hafta sonu boyunca zaten çok erken kalkmıştım, ayranlı gözleme yapma bükücüsüne gittim. Hepsini değil ama her zaman okuduğum tariflerin birkaçını denedim, yüceler, pofuduklar ve gelmiş geçmiş en iyiler. Sırasıyla mısır nişastası ve sirke ve abartılı miktarda tereyağı kullandım, yumurta aklarını ayırdım, hamurları dinlendirdim ve bu kreplerin her birini mutlu çocuklar yedi ama hiçbiri masadan çıktığı kadar uzun kalmadı. birkaç dakikadan fazla pan ve ciddi bir şekilde hayal kırıklığına uğradım. Büyük ihtimalle kullanıcı hatasıydı; tüm pankekler hafta sonları sabah 8:30’dan önce kahve öncesi yapılıyordu. Ne olursa olsun, masaya koydum ve yoluma devam ettim.

bir kasedolduruldu, dökülmediuzun boylu uzun boylu

Geçenlerde, sonbaharda başladığım ve muhtemelen yarısını asla geçemeyeceğimi kabul etmem gereken 1008 sayfalık kitaptan kendimi ayırma girişiminde, Nora Ephron’un Mide Yanmasını okudum. Dürüst olmak gerekirse, anlatıcının bir yemek yazarı olduğunu bilmiyordum ama bu onu daha da keyifli hale getirdi.* (Söz veriyorum, bununla bir yere varıyorum.) Şimdi bulamadığım bir pasajda, esasen şunu söylüyor Çoğu şeyin daha önce yapılmış olduğu çok az sayıda gerçekten yeni tarif var ve bu beni çocuğumu 1896 Fannie Farmer yemek kitabını alıp pankek tarifine bakması için göndermeye yöneltti. “Burada değil.” “Evet öyle. dizine bak.” [I think library science lessons are a small price to pay for pancakes, don’t you?] “Yaptım, krep yok.” Ama orada krep olduğunu biliyordum ve kitabı ondan aldım ve hrm, tamamen haklıydı, “krep” yoktu ama “ızgara kek” için birçok tarif vardı.


uzun kabarık ayran krep

Ve böylece ayranı yaptık Krep kalbur kek ve tahmin et ne oldu? Uzun ve kabarıktılar ve sonsuza kadar bu şekilde kaldılar; sıcak bir fırından bir saat sonra iyiydiler, artıklar bir okul sabahı mikrodalgada iyi bir şekilde pişirildi ve biraz reçelle soğuk, iyi dağıldılar. Onlara yaban mersini veya başka meyve parçaları veya çikolata parçaları ekleyebileceğiniz kadar kalınlar ve lapa haline gelmeyecekler. İçinde mısır nişastası yok, sirke yok, sadece makul miktarda tereyağı ve işte en iyi kısım, ayrılmış yumurta yok. Hiç kimse bir hafta sonu sabah 9’dan önce yumurtaları ayırmak zorunda kalmamalı.

uzun kabarık ayran krep

Şimdiye kadar, anlaşılır bir şekilde, yulaf ezmesi veya çilek-mısır unu veya limon-ricotta veya eski tarz süzme peynirli kreplere aşık olduysanız, bunların hayatınızda onların yerini almasını beklemiyorum. Ama klasik, uzun boylu, kabarık, saçma sapan, tek kaseli bir hafta sonu pankeki arıyorsanız, bunların çok basit olduğunu bilin, onları yarı uykulu hale getirebilirsiniz; Biliyorum çünkü genellikle yaparım.

uzun kabarık ayran krep

* özellikle “ciddi yemek yiyen insanlar” hakkındaki bu kenar çubuğu gibi teğetler ve yemek pişirmenin ne kadar yaratıcı olduğuna dair fışkırmaları:

[This] ayrıca yemek pişirmenin tüm amacını da kaçırıyor ki bu tamamen akılsızlıktır. Yemek yapmayı sevdiğim şey, zor bir günün ardından, tereyağını eritip unu ve ardından sıcak et suyunu eklerseniz kalınlaşacağı gerçeğinin rahatlatıcı bir yanı var! Bu kesin bir şey! Hiçbir şeyin kesin olmadığı bir dünyada bu kesin bir şeydir.

Önceden

Bir yıl önce: Kusursuz Krepler + Bir Krep Partisi ve Bezelye ve Proscuitto ile Çıtır Tortellini
İki yıl önce: Derby Pasta Barları ve Liege Gofretleri Değil
Üç yıl önce: Blue Sky Kepekli Muffin ve Taze Ispanaklı Makarna
Dört yıl önce: Temel Yükseltilmiş Gofretler
Beş yıl önce: Pastırma, Yumurta ve Pırasa Risotto
Altı yıl önce: Limonlu Şeritli Kuşkonmaz Salatası ve Creme Brulee Fransız Tostları
Yedi yıl önce: Kremalı Pazı ve Taze Soğan ve Havuç-Zencefil Soslu Avokado Salatası
Sekiz sene önce: Ranch Rugelach ve Tarçınlı Üzümlü Simit
Dokuz yıl önce: Çilek Ravent Komposto ve Karnabahar Fasulye ve Beyaz Salata ile Badem Kek
On yıl önce: Chorizo ​​​​ve Zeytin ve Ananas Ters Kek ile Tavuk Empanada

Ve dünyanın diğer tarafı için:
Altı ay önce: Elmalı Strudel ve Kök Sebzeli Graten
1.5 yıl önce: Çikolata Fıstık ve Pretzel Gevrek ve Karalahana ve Karamelize Soğan Doldurma
2.5 yıl önce: Ricotta ve Elma Sirkeli Kabak Tostları ve Horseradish ile Füme Beyaz Balık Dip
3.5 yıl önce: Ispanak ve Yumurta Pizzettes ve Mükemmel Düzenli Tavuk Suyu
4.5 yıl önce: Kavrulmuş Armut ve Parça Çikolatalı Çörekler ve Elma Elma Karamelleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *